ODKURZACZ

Zaczęty przez bu_hoooka, 18 Wrz 2008, 17:30:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Norka

Szelma, końcówki do dywanów i do mebli mają obrotową szczotkę i wydaje mi się, że czyszczą dokładnie mimo słabszego ciągu (przycisk do regulowania ciągu jest na uchwycie). Dla nas najważniejsza była nie moc, tylko filtry, bo jak są słabe, to i tak część tego wciągniętego kurzu wylatuje potem tyłem i się roznosi po cały mieszkaniu. Powodzenia w testowaniu ;)

Kasia

#76
szelma u ciebie to by się sprawdził odkurzacz centralny :D
tylko musiałabyś zrezygnować z tego mieszkania dla babci w piwnicy :hmm:

szelma

#77
No centralny to raczej niemożliwy ;). I dobrze - nie przeżyłabym jeszcze jednej opcji do rozważenia :D.

Dodany tekst: 19 Kwi 2012, 08:39:30

Poszłam wczoraj do sklepu i mieli Dysony, ale tylko te duże stały na wystawce. Pytam więc, czy mają te małe. Pan na to, że nie. I że dlaczego ja bym chciała taki mały odkurzacz ;). Próbowałam wytłumaczyć, ale coś nie mógł zakumać, dlaczego można chcieć mały odkurzacz ;). Ale pan nie wyglądał też na osobę, która sama odkurza u siebie w domu czy gdziekolwiek ;).

I sprawdziłam w porównaniu do mojego starego, to ten mały Dyson ma o połowę mniejszy zbiornik, więc ok. I kabel tylko trochę krótszy, więc też ok. Więc zamówiłam DC26 - koniec procesu decyzyjnego nastąpił, tadam! :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mobka

#78
Szelma, wizualnie ten Dyson fajny, ale jak popatrzylam, ze on ma tylko 1100W, a przede wszystkim sile ssnia 160W to, hmmm... ciekawa jestem wrazenia z uzytkowania. Moj Samsung mocy ssania ma 360W ;D

Zwierzatko, ten Samsung, ktorego kupilam jest boski ;) Choc ma swoje wady ;) Jak dla mnei dosc ciezki, ale ja mialam wczesniej zelmera xs ;) Wiec wiesz ;) Sterowanie w rurze fajne, bo w zaleznosci co odkurzasz mozesz sobie moc zwiekszac, zmniejszac. Dzis odkrylam, ze na najnizszej mocy ciagnie wsyztsko na podlodze jak ta lala (siersc, zwirek, a nawet suche jedzenie kota), na sredniej mocy wciaga mi juz male dywaniki ;) Ale do dywanikow swietna jest ta szczota pet costam :D

No i na tej najnizszej mocy jest cichutenki, tak cichy, ze mysle, ze moglabym po zasnieciu Kuby odkurzac i by spal dalej. No i dzieki bezworkowosci swej, nie czuc odkurzaczowego zapachu po odkurzaniu. Zadowolona jestem :D

A ze jestem na etapie inwestowania w perdoly do domu, to wymianiam tez noze, garnki... noze juz wybralam, przyjda w poniezialek, garnki mam na oku, wiec pewnie w weekend jakis watek powstanie, jak juz wroce do pracy i bede miala chwile :D

szelma

Cytat: mobka w 20 Kwi 2012, 22:45:34ale jak popatrzylam, ze on ma tylko 1100W, a przede wszystkim sile ssnia 160W to, hmmm... ciekawa jestem wrazenia z uzytkowania. Moj Samsung mocy ssania ma 360W

Mój stary Samsung miał 360W, których to w czasach świetności nie używałam - nigdy nie odkurzałam na pełną moc. Teraz jak opadł z sił, to ledwo ciągnie. Poza tym ja mam wszędzie drewniane podłogi albo kafle, zero wykładzin, dwa małe dywaniki i żadnych porządnych zabrudzeń typu sierść itp. Myślę, że da radę. A jak w sobotę odkurzyłam 4 piętra od strychu do parteru tym starym, to stwierdziłam, że wybór czegoś MAŁEGO i lekkiego był stanowczo strzałem w 10 ;).
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

szelma

Sprawozdaję z pierwszego razu z Dysonem ;). Spisał się świetnie i kocham go, albowiem jest tak mały, że mogę go postawić na schodku i się mieści! Ciągnie wystarczająco mocno, zbiornik jest malutki, ale nawet przy zabrudzeniach poremontowych nie wypełniłam go w całości. Bardzo dobra jakość wykonania rury i ssawek - wszystko wchodzi w siebie na klik, lepszy system niż wkręcanie i potem siłowanie się z rurą i ssawką. Ma przybornik przy rączce - bardzo wygodne, bo zawsze zapominałam małej szczotki do sofy. Kabel mógłby być pół metra dłuższy, żeby było akurat - teraz muszę na drugim piętrze przełączyć między gniazdkami.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że to początek pięknej przyjaźni ;).
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

siog

Cytat: szelma w 25 Kwi 2012, 17:23:16
Sprawozdaję z pierwszego razu z Dysonem ;). Spisał się świetnie i kocham go, albowiem jest tak mały, że mogę go postawić na schodku i się mieści! Ciągnie wystarczająco mocno, zbiornik jest malutki, ale nawet przy zabrudzeniach poremontowych nie wypełniłam go w całości. Bardzo dobra jakość wykonania rury i ssawek - wszystko wchodzi w siebie na klik, lepszy system niż wkręcanie i potem siłowanie się z rurą i ssawką. Ma przybornik przy rączce - bardzo wygodne, bo zawsze zapominałam małej szczotki do sofy. Kabel mógłby być pół metra dłuższy, żeby było akurat - teraz muszę na drugim piętrze przełączyć między gniazdkami.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że to początek pięknej przyjaźni ;).

Dyson jest boski!!! teraz poskapilam do tego mieszkania:) ale mam w domu i lepszego odkurzacza nie ma!

wrobelek0403

szelma  :thumbup: :thumbup: za udaną przyjazn :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka

w zasadzie dzięki temu opisowi przestaje się wahać :)
ale jak chyba wezmę model nieco większy...hmmm tylko który?

szelma

Bralabym chyba tego DS 34, bo chyba lepiej sie rusza ;).  Ale 29 będzie tez pewnie super, skoro mój maluch daje rade :).
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

ziuta

podbijam, bo mój odkurzacz dokonał żywota przy remoncie piwnicy ;D
ten samsung mobkowy i Kasiowy to jaki model?


mobka


konwalia

#88
ja myślę nad tym http://www.zelmer.pl/odkurzacze/odkurzacze-bezworkowe/clarris_twix/
za punkty z orlenu


w sumie stary jeszcze działa, ale bankrutuję na worki

mobka

Nie wiem jak te nowe zelmery, ale rodzice maja meteora 2 i w porownaniu do mojego samsunga jest dosc glosny. Ja wlasnei samsunga mojego uwielbiam za brak workow i cisze :D Szczegolnie cichy jest na najnizszej mocy, a odkurza wtedy calkiem dobrze. Mysle, ze przy spiacym dziecku mozna spokojnie poodkurzac. Ciekawa jestem jak te wsyzstkie "silencery" przy nim wypadaja. Choc moze one sa tez mega ciche na duzej mocy.
CO do wad, to jest dosc ciezki i slabo sie kabel zwija.

szelma

A ja nadal zadowolona z mojego małego dysona :) Nie wiem, jak mogłam żyć z dużym odkurzaczem przy tych naszych schodach :crazy:
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!


jo_miekka

Hej Babeczki,
potrzebuję odkurzacza. Wymogi: ma być możliwie mały i mieć moc ssącą 300-380W.
Te Samsungi, które tu polecacie to trochę byki.
Jest coś jeszcze godnego uwagi?
Nie dla siebie szukam, tylko dla kumpeli i ten samsung jej po prostu do szafki nie wejdzie ;)

mobka

Jo, to niech workowych szuka, one zazwyczaj mneijsze sa.

szelma

Ja wiem, jaki jest mały, ale to już tu i tak wszyscy wiedzą ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mobka

Cytat: szelma w 18 Wrz 2012, 10:05:37
Ja wiem, jaki jest mały, ale to już tu i tak wszyscy wiedzą ;)
Ale moc ssaca ma mniejsza.

jo_miekka

Cytat: mobka w 18 Wrz 2012, 10:04:31
Jo, to niech workowych szuka, one zazwyczaj mneijsze sa.
A widzisz, to nie wiedziałam. A ona bezworkowy by chciała. Dzięki, przekażę.

szelma

Nadal twierdzę, że daje radę - ja jestem zadowolona. A jest mały i bezworkowy. Za Chiny nie chciałabym workowego - bleeeee.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

jo_miekka

Szelma, mów, co masz, bo ja nie śledzę wątku ;)
Dysan?

szelma

Dyson DC26 - ja mam wersję Allergy.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!