ODKURZACZ

Zaczęty przez bu_hoooka, 18 Wrz 2008, 17:30:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

worek szmaciany to masakra, dlatego tez zdecydowalismy sie na bezworkowy

feeling.good

my też mamy odkurzacz samsunga i jestem bardzo zadowolona

aniak1211

Mamy bezworkowy odkurzacz i jestem z niego bardzo zadowolona:)
Nie trzeba workow kupowac;)
a szybko i latwo oproznia sie ten plastikowy:)

Kasia

kupilismy tego szajsunga :D stwierdzilismy ze nie ma się co certolić ;)

odkurzylismy od razu swiezo odkurzony (starym samsungiem) dywan :)
no i musze przyznac że zakup nowego był konieczny lol


i jaką fajna ten nowy ma rurę, włacznik jest na niej wiec nie musze się schylać :D

aniak1211

Cytat: Kasia w 03 Maj 2011, 17:41:19musze przyznac że zakup nowego był konieczny LOL
Nasz poprzedni chyba nic juz nie ciagnal,
jak tylko kupilismy nowy i odkurzylismy mieszkanie to bylismy w szoku ile kurzu sie nazbieralo:D caly pojemnik;)

Kasia

no nasz poprzedni to był taki zwykły mały odkurzaczyk samsunga, słabo ciągnął i się tylko wkurzalismy
ten ciagnie ze aż ciężko nim odkurzać, taki do dywanu przyssany :D

wrobelek0403

widze, ze sie spoznilam z poradami :D

ja wlasnie kupiłam trzeciego juz w swojej karierze zelmera :D jak dla mnie zelmer to jest to :D

http://www.zelmer.pl/odkurzacze/odkurzacze-klasyczne/odyssey/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Odkurzam odkurzaczowy wątek. Nasz Samsung pada - słabo ciągnie (nic go nie zapycha w rurze, bo sprawdziłam, więc mniemam, że to kurz w silniku mu na ssanie padł), rura mu wypada, no i ciężki jest, a my dużo schodów mamy. I teraz zastanawiam się, czy kupić jakąś taniochę do 100 euro, która znowu padnie po 2 latach i trochę (no bo wiadomo - gwarancja 2 lata, więc Samsung padł po 2,5...), czy wykosztować się na Dysona za więcej kasy, ale z 5-letnią gwarancją i ogólnie lepszą jakością. I zastanawiam się też nad rozmiarem - nasz stary miał moc 1800 W. Duże Dysony mają taką albo wyższą, ale ważą ponad 8 kg. Te małe z kolei (5 kg) mają mniejszą moc. I nie wiem, nooo. Skomplikowane to mocno :hmm:. Jakieś rady? :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

szelma a jaką moc bys chciała?? ja mam zelmera 4,5 kg z mocą 1700 W i uwazam, ze swietnie działa, ponadto ma 4letnią gwarancje i nie kosztował nawet 100 Euro :D

nie kupuj ciezkiego odkurzacza na ta ilosc schodów, bo sie zajedziesz.  :thumbdown:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

No właśnie nie wiem. Ten Samsung miał 1800, ale to w latach świetności ;). Teraz od biedy daje radę - u nas jakoś bardzo się nie brudzi - tyle co normalny kurz. Więc może taki mały 1400 albo 1100 styknie :hmm:. No właśnie nie wiem. Tutaj tanie to są i tak 80-90 euro, kurde, i gwarancja na 2 lata. Mogą mi rodzice w PL kupić, ale potem problem z gwarancją, oczywiście. No naprawdę nie wiem...
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Norka

Ja mam od 2 lat dysona baby animal pro i sobie chwalę. Mam małe mieszkanie, ale tony sierści, więc wytrzepuję go po każdym odkurzaniu, a 2 razy w miesiącu myję filtry (bardzo go zapycha żwirek). Trochę to mycie filtrów upierdliwe, bo potem muszą się suszyć na wierzchu, ale dyson wyciąga o wiele więcej brudu niż nasz poprzedni zelmer, np. z kanapy/materaca. Końcówki też ma fajne (z 5 ich jest, też samochodowa). Śmiga po parkiecie, radzi sobie z sierścią na kocach i można czyścić trudno dostępne zakamarki, np. kratki wentylacyjne itd. Ma wygodny uchwyt, ja np. włażę z nim na krzesło i odkurzam sufity. Głośny jak chyba większość odkurzaczy teraz, czyli znośne buczenie. Lekki jest i zwrotny, mało miejsca zajmuje.

szelma

Norka, a jak go się wytrzepuje? Tylko tę część, gdzie się zbiera kurz, trzeba wytrząchnąć? Bo my mamy sporo metrów i 3 piętra, więc pewnie ze dwa razy będę musiała wyczyścić w trakcie, więc jak mam latać w te i we w te z całością, to bezsęsó.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Norka

No właśnie tak, jak mówisz :) Wytrzepuje to się b. łatwo, wszystko na zatrzaski, wyciągasz ten pojemnik z kurzem i 1 przyciskiem otwierasz mu dół, samo wylatuje. Czasami jak niosę do kosza to mi się z tego pojemnika trochę posypie, ale tylko pyłu żwirkowego - samego kurzu jeszcze nigdy.

szelma

O, no to na plus mu się to pisze, stanowczo :). Robię dalszy research więc :D.

Póki co wygrywa DC26.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

damka

czytałam o dysonach - są super. Tylko mam pytanie czy są głośne?
Właśnie myslę o zmianie.

Norka

Damka, no cichy nie jest (jeśli dobrze pamiętam, to ok. 80 decybeli), ale też silnik inaczej pracuje i nie ma tego rzężenia, jak w workowych, tylko raczej buczenie na średnich tonach. Od hałasu szybko zaczyna mnie boleć głowa, a ten dźwięk jest dla mnie neutralny. Najlepiej go chyba przetestować gdzieś przed zakupem.

niewiemjaka

Cytat: szelma w 16 Kwi 2012, 10:01:25Te małe z kolei (5 kg) mają mniejszą moc
ja mam zelmera 5,4 kg 2100 [W], jest cichy, więc na pewno mozna znaleźć i lżejsze z dużą mocą ;) a cena też dobra i nizsza od dysona
http://www.zelmer.pl/odkurzacze/odkurzacze-klasyczne/odkurzacz-jupiter/


szelma

#42
niewiemjaka, dzięki, ale muszę mieć coś, co kupię tu na miejscu.

Dodany tekst: 17 Kwi 2012, 08:50:38

Norka, mam jeszcze jedno pytanie - ile waży ten Baby Pro? Bo znalazłam tu go w jednym sklepie i tam piszą, że niecałe 5 kg, ale na stronie Dysona, że 7 kg. I nie wiem. Będę wdzięczna za infor z pierwszej ręki :).
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Norka

Szelma, w mojej instrukcji jest 7,28 kg. Zważyć mogę tylko na wadze kuchennej do 5 kg :blush:, ale korpus z rurą nie mieszczą się na skali + 1,2 kg pojemnika na kurz, więc pewnie w sumie będzie te 7 kg. Możliwe, że w sklepie ważyli bez rury teleskopowej, a jest dość ciężka.

szelma

Dzięki! To faktycznie chyba będzie 7 kg.

Matkobosko, przerasta mnie kwestia tego odkurzacza :D. Nie mogę się zdecydować - albo DC26, albo DC29. DC26: mały i lekki na plus, ale na minus - droższy, mały zbiornik, mniejsza moc, krótszy kabel. DC29: duża moc, długi kabel, duży zbiornik i cena na plus, ale na minus - waży 8 kg. No nie wiem i już...
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!


niewiemjaka

szelma lol za duzo opcji :D wybierz najladniejszy kolor

szelma

Cytat: niewiemjaka w 17 Kwi 2012, 12:27:47wybierz najladniejszy kolor

Akurat kolorystycznie wszystkie są ładne :D.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

Cytat: ziuta w 17 Kwi 2012, 11:26:34
szelma, po co Ci odkurzacz, daj spokój :rotfl:
Kup kaske:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Spadówa :P. Już wystarczy, że w UK miałam Henryka :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!