ODKURZACZ

Zaczęty przez bu_hoooka, 18 Wrz 2008, 17:30:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiad

#125
Cytat: justynaaaa2 w 18 Lip 2013, 18:41:41
aniak1211 jak po kazdym odkurzaniu trzeba czyscic to mnie nie urzadza, bo teraz mialam ten na wode i wlasnie wkurzalo mnie to ze po kazdym odkurzaniu trzeba to wylac, plukac, wysuszyc filtr...

mojego nie trzeba po każdym odkurzaniu myć  ;)
ja najmniej 5 razy odkurzam za jednym zamachem, a czasami i więcej zanim umyję ten pojemnik
a i samo mycie jest przyjemne bo tylko go wyciągam, śmieci do kosza, pojemnik pod wodę i z powrotem do odkurzacza
nic nie czekam aż mi wyschnie bo to plastik, to i wycierać nie trzeba  ;)

Dodany tekst: sob, 20 lip 2013, 20:58:08

Cytat: Kasia w 18 Lip 2013, 22:46:33
JUSTA worki to zuo. Te pojemniki wcale takie małe nie są. Fakt ze często sie je oproznia bo po prostu widzisz ten syf a w worku jest on ukryty i nie kole w oczy. A wor jakiejś dużej pojemności nie jest. Po prostu nie widać jak jest napelniony i jak ten kurz w nim zbity.

o to to

Dodany tekst: sob, 20 lip 2013, 21:59:57

Cytat: justynaaaa2 w 18 Lip 2013, 23:09:30
no ale jakoś mam wrażenie, że jak ten syf jest w pojemniku to tak luźno sobie lata i że on jest wszędzie ;) a w worku jest zamknięty, wywalam worek i po syfie ;D no "czystszy" mi się wydaje ten workowy :hmm:

nie lata, nie lata, zbija się w kłaki, ja lubię widzieć ile brudu mi się zbiera już po jednym odkurzaniu  ;)
worek w poprzednim wywalałam bardzo rzadko, bo zawsze mi się wydawał nie zapełniony w całości
teraz widzę, że jak się trochę zebrało myję i znowu ciągnie jak szalony  ;)

wrobelek0403

Cytat: margareta w 18 Lip 2013, 17:15:37Poza tym ma taką gównianą blaszkę na połączeniu rury z wężem, zaczepiają się tam włosy, nitki i inne śmieci.

ja ją wywaliłam :D uwazam, ze jest zbedna :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Ja odkurzacza nie myje za każdym razem.  Tylko wyrzucam zawartość.

inkageo

Czeka mnie zakup z rodzaju ekscytujących...na samą myśl żal mi pieniędzy :D

Ma któraś z Was odkurzacz ergospace electroluxa?
http://www.electrolux.pl/Products/Sprz%C4%85tanie/Regularne_sprz%C4%85tanie/ErgoSpace/ZE355R

Moje priorytety: workowy, lekki, mały (noszę po schodach), długi kabel (ten ma zasięg 13 m), mile widziane gumowe wykończenie żeby mebli nie obijał, ten ma jakąś taką gumkę dookoła.
No i nie może być zelmer, bo w wodniku duo zepsuło mi się wszystko, nawet wtyczka :D
Później miałam małego electroluxa, ale już go wykończyłam, nie wytrzymał mojej pedanterii chyba :D
Imagine there is no hate

szelma

Aaaa, zabiło mnie, że ten odkurzacz jest w kategorii "Regularne sprzątanie" :D A jak ktoś sprząta nieregularnie, to już nie dla niego? :D No i pytanie, z jaką regularnością odbywa się regularne sprzątanie ;)

13 m kabla i 5 kg wagi to naprawdę nieźle. Choć ja nie ufam Electroluksowi jako marce za bardzo, to i tak większość odkurzaczy żyje teraz tyle, ile wynosi gwarancja, więc na jedno wychodzi.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

inkageo

#130
A ja już wiem :D Bo są jeszcze te takie do codziennego sprzątania :D
http://www.electrolux.pl/Products/Sprz%C4%85tanie/Codzienne_sprz%C4%85tanie

Zbłądziłam tam, bo przecież odkurzam prawie codziennie :D

Dodany tekst: 14 Sie 2013, 09:05:44

Szelma on niestety waży 8 kg.. Ja nie wiem czy to udźwignę..
Imagine there is no hate

szelma

Aaaaaaaaaa lol No to patrz stanowczo na dział codzienny zamiast regularnego lol
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

inkageo

No tak w jednym miejscu napisali, że kompaktowe i 5 kg, a w opisie technicznym już ponad 8..
Imagine there is no hate

szelma

Bo to pewnie waga samego odkurzacz bez niczego - wiesz, jak z danymi o spalaniu w reklamach samochodów ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

inkageo

Ja do wysokich ludzi nie należę, hehe, a wczoraj M. wyciągnął starego zelmera wodnika i kurde.. On ma tak krótką rurę, że musiałam zgięta odkurzać, bez sensu ;D Electrolux ma zdecydowanie dłuższy ten sztywny element. Jak to ciężko się dopasować z odkurzaczem :D
Imagine there is no hate

konwalia

Ja miałam ergospace i wkurzam mnie niezmywalny filtr hepa
Teraz mam zelmera z trybem workowym i cyklonowym i wole worki
Ten brud jest dla mnie nie, nie daje się tego dokładnie wysypać i wtedy się kurzy jak trzesiesz
Drugiego electroluxa nie chciałam, bo s-nagi drogie ok 29zl za 4szt, a 4 szt zelmera takie filtrujące to ok 10-12zl

inkageo

Ja kupuję s-bagi po 2 zł, jakieś zamienniki, a filtra nigdy nie wyciągałam nawet  :hmm:

Konwalia głośny i ciężki ten ergospace jest?
Imagine there is no hate

szelma

Na innej stronie piszą, że on ma 9 m kabla, co daje 13 m zasięgu.

No i ja w życiu bym nie brała workowego - nic mnie tak nie obrzydza, jak worek pełen kurzu  :bad:
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

konwalia

Głośny ale lekki

szelma

8 kg ze wszystkim to nie jest dużo. Nie wiem, czy znajdziesz coś o akceptowalnej mocy, co by było lżejsze.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

inkageo

#140
Ej no ale jak inaczej? Wołam M. on wyciąga worek, wyrzuca i wkłada nowy :D
Miałam tego wodnika z opcją odkurzania z filtrem wodnym i to było obrzydliwe, a poza tym bardzo tracił na mocy ssącej przy tej opcji, w zasadzie to tylko buczał i nie odkurzał :D

Dodany tekst: 14 Sie 2013, 09:23:09

Clario electroluxa (ten co mi zdycha) ma 6 kg i 1800W i jest bardzo mały. No ale kabel dla mnie trochę za krótki, 9 m zasięgu.
Imagine there is no hate

szelma

U mnie 10 m starcza - na dole wpinam do przedłużacza, ale nie ma takiego odkurzacza, który by mi na cały dól starczył tak czy siak :D

Co do wagi to mój waży 5,6 kg sam, a 8 kg ze wszystkim - tak to już jest z tymi wagami, które podają.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

inkageo

Szelma a jak to jest z tymi bezworkowymi, które nie zbierają syfu do wody, tylko co? Do pojemnika i to się wysypuje do śmieci?
Imagine there is no hate

szelma

Cytat: inkageo w 14 Sie 2013, 10:27:48Do pojemnika i to się wysypuje do śmieci?

Tak. Wysypujesz, od czasu do czasu płuczesz pojemnik i tyle.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

konwalia

Ja mam teraz Zelmer claris twixx 1800w z Orlenu :D jakbym miała płacić to chyba wzielabym jakieś ciche i małe cudo.  

inkageo

A to ja jednak wolę worek, bo to się musi kurzyć przy wysypywaniu  :hmm:
Imagine there is no hate

szelma

Nie, ten kurz jest zbity i nie kurzy się tak jak normalny kurz.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

inkageo

Wiesz teraz mamy tą segregację śmieci, nawet nie wiedziałabym do czego to zaklasyfikować :)
Worki wygodniejsze, do papieru  :rotfl: :rotfl:
Imagine there is no hate

szelma

No wiesz - nie sądzę, żeby ktokolwiek przeprowadzał recykling kurzu :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Kasia

BTW odkurzacze bardzo traca na mocy gdy się filtrów nie czyści ;)

w szajsungu bezworkowym mamy hepa, wyjmujemy, pierzemy recznie i odkurzacz ciągnie jak trzeba i nie śmierdzi :D