ODKURZACZ

Zaczęty przez bu_hoooka, 18 Wrz 2008, 17:30:23

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Norka

My odkurzamy raz na 2 dni, bo mała powierzchnia i chodzimy po domu boso, więc Fasolkę rozumiem. Przydałoby się codziennie, ale jesteśmy zbyt zmęczeni ;D

Angie

ja 1-2 razy w tygodniu ;D odkurzanie codzienne nie dla mnie :D

szelma

Ja 2. piętro odkurzam raz na 2-3 tygodnie, bo mi się nie chce i nikt tam nie łazi zazwyczaj. Tak co tydzień albo dwa to tylko parter i pierwsze. Latem koniecznie co tydzień, bo z ogródka się nanosi sporo brudu.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

magdalinska

tez mamy zelmera, jestem zadowolona, ale codziennie nie odkurzam ;)

golinda

Cytat: szelma w 14 Mar 2014, 20:29:29Ja 2. piętro odkurzam raz na 2-3 tygodnie, bo mi się nie chce i nikt tam nie łazi zazwyczaj. Tak co tydzień albo dwa to tylko parter i pierwsze. Latem koniecznie co tydzień, bo z ogródka się nanosi sporo brudu.

łaaa, u nas jest odkurzane codziennie... :hmm:

i też mamy zelmera
niezniszczalny ;)


justynaaaa2

i u nas zelmer, już się miałam go pozbyć ale działa dziad dalej ;D 7 rok
odkurzane raz w tygodniu, choć jasne, że fajnie by było mieć odkurzone codziennie ;)

fasolka1980

#182
Ja bym chyba po tygodniu nieodkurzania utonela w piachu i okruchach z moja obsesja :D

Jutro rano bym najchetniej pobiegla do sklepu jak tylko otworza i od razu kupila :D

Brudna podloga to jest cos czego organicznie nie znoszę. Nie wiem, da się to leczyc? :D


zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: fasolka1980 w 14 Mar 2014, 23:14:11Brudna podloga to jest cos czego organicznie nie znoszę. Nie wiem, da się to leczyc?
mysle, ze leczenie jest drozsze duzo niz zycie z tym ;) poza tym, co to za problem przeleciec z odkurzaczem w jakies 4 minuty (slownie cztery) calosc wszystkiego - mi tyle mniej wiecej to zajmuje i tez wykonuje ostatnio coraz czesciej, bo nie lubie farfocli, zwirku kotowego i piachu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Ja bym serio umarła, gdybym całość miała codziennie odkurzać. Nie mam na to czasu, energii ani potrzeby, bo przecież nas nie ma w domu cały dzień, to kto ma okruchy na podłogę rzucać albo piach nanosic? :) Raz na tydzien jest super, raz na dwa mniej, ale nadal ujdzie, a czasem mam inne plany weekendowe i odkurzanie sie w grafiku nie mieści ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

zwierzu, to jestes ekspresowa :knuje: mnie porzadne odkurzenie z podnoszeniem krzeseł na stół (do nog sie przyczepia futro i tez trzeba odkurzyc) i sprzataniem klatki H zajmuje jakies 20-30 minut.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

#186
Cytat: wrobelek0403 w 15 Mar 2014, 09:48:05
zwierzu, to jestes ekspresowa :knuje: mnie porzadne odkurzenie z podnoszeniem krzeseł na stół (do nog sie przyczepia futro i tez trzeba odkurzyc) i sprzataniem klatki H zajmuje jakies 20-30 minut.
ale ja codziennie porzadnie nie odkurzam - raczej przelatuje najczesciej uczeszczane sciezki, pod stolem miedzy nogami machne, to tylko takie pitu pitu odkurzanie, zeby zwirek i piasek zgarnac, nie wlaze z odkurzaczem pod okna, gdzie nikt nie lazi itd, jest to: przedpokoj mieszczacy sredniego psa (wilczur juz by mial klaustrofobie), plytki na dordze wejscie - lodowka, pod stolem, na dywanie 150x200 + "obszary wejsciowe" dwoch pokoi przy przedpokoju, bo dalej nie ma syfu ;) porzadnie to raz w tygodniu
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


ishka82

ja porządnie odkurzam tak 1-2 razy w tygodniu, a poza tym czasem przelecę na szybko, jak jest potrzeba, ale na pewno nie codziennie :) no i moje mieszkanie małe, więc to jest chwila, czasem Niuśkę wkręcam i ona odkurza lol

mobka

#189
2-3x w tygodniu po ścieżkach jak Zwierzątko. W tym raz porządniej. Teraz jak mam odkurzacz na wierzchu (Szymon z katarem), to wolę odkurzyc zwirek niż zamieść.

Dodany tekst: 15 Mar 2014, 17:07:37

I na zelmerze się zawiodłam ostatnimi czasy ;D

Kasia

My ostatnio odkurzony raz dwa rady w tygodniu ale mogę napisać ze osiągnęliśmy umiejetność niekruszenia i niepiaszczenia. Odkurzamy kurz i farfocle ze skarpet :)

magdalinska

u mnie nie ma okruchów, ani piachu, tylko koty sie zbieraja w kątach. Wystraczy 2x w tyg poodkurzac, raz zmyc podłogi

szelma

Ma któraś robo-odkurzacz? Jakieś rady, doświadczenia, rekomendacje? :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

#194
No taki robocik odkurzaczowy, co sobie jeździ i odkurza ;)

Dodany tekst: 01 Lip 2014, 13:04:55

Taki na ten przykład:
http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/vacuum-cleaners/robot/VCR8875T3A/XEO
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

zosia2007

elve ma coś takiego
i chyba feeling kiedyś miała

wrobelek0403

hmmm, juz mi sie podoba :D tylko pewnie drogi, jak diabli :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

No różne są, rozrzut cenowy spory. Ale po urlopie chcę coś kupić, bo zajeżdżam się ze sprzątaniem sama wszystkiego, a tak to odkurzanie by się samo robiło - ja bym tylko raz na jakiś czas poprawiła w trudnych miejscach i na schodach.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

a jak on odkurza w kątach, skoro jest okrągły? :knuje:

kolejne fascynujące urządzenie po TM :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

#199
Niektóre mają opcję odkurzania kątów - nie wiem, jak jest to rozwiązane technologicznie, wybacz :D Moge jedynie mniemać, że sobie wjeżdża i wysuwa szczotkę czy cuś ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!