jest mieszkanie, jest remont

Zaczęty przez bozena.dp, 07 Mar 2012, 12:54:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bozena.dp

Cytat: magoo w 10 Mar 2012, 22:31:43
bozena.dp zapytam jeszcze raz o balkon, myśleliście może o zabudowaniu go i powiększeniu salonu?
wtedy tam można by urządzić większy aneks kuchenny

dziś przez moment rozważaliśmy taką opcję, ale za dużo roboty i koszty za duże, więc odpada

konwalia

przy propozy cji justy zamieniłabym kuchnie z łazienką

magoo

justa tam chyba żadne łóżko nie wejdzie, kanciapa będzi miała jakies 140cm szerokości...

bozena.dp

Cytat: konwalia w 10 Mar 2012, 22:35:36
przy propozy cji justy zamieniłabym kuchnie z łazienką

a ty widziałaś jak łazienka wygląda? ile tam rur? i np. rura odpływowa sąsiada z góry idąca przez prawie całą ścianę na wprost drzwi do pionu po lewej nie do ruszenia raczej, do tego pion i rurki grzewcze po lewej...

justynaaaa2

Cytat: magoo w 10 Mar 2012, 22:36:01
justa tam chyba żadne łóżko nie wejdzie, kanciapa będzi miała jakies 140cm szerokości...
patrzyłam na plany z wymiarami i tam jest jakieś 150 cm. szerokości dlatego myślałam że wejdzie  :hmm:

bozena.dp

#180
Cytat: justynaaaa2 w 10 Mar 2012, 22:37:44
patrzyłam na plany z wymiarami i tam jest jakieś 150 cm. szerokości dlatego myślałam że wejdzie  :hmm:

tak, tam by było 150cm (a nawet kilka cm wiecej)

mobka

Cytat: konwalia w 10 Mar 2012, 22:14:57cały dzień rozwalone, nie że cały dzień spać
No, ale u mnei poscielone od 13:30 do 22:30 :P

elve

justynaaaa2 ciutkę poniosło :P

justynaaaa2

elvelve no co :D pięknie odwzorowałaś moją wizję ;)
nie zmieści się ???

magoo

#184
a nie, powinno się zmieścić, ja nie umiem widac odejmować, wyszło mi o 10 cm za mało :D
i w sumie można by tak zrobić, wtedy ściany nie zabudowywać do końca, tylko na górze dać jakieś szkło, będzie trochę światła wpadało do sypialni z salonu

bozena.dp

dobra dziewczyny, pomysły macie fajne ;)
ale zostańmy przy tym co jest, czyli 2 pokoje i kuchnia w kuchni ;)

pomyślmy lepiej jak urzadzić łazienkę (zdjęcia już macie) i kuchnie (zdjęcia będą), bo to najważniejsze, pokojami zajmiemy się później ;)

elve

#186

Dodany tekst: sob, 10 mar 2012, 22:59:23

Cytat: justynaaaa2 w 10 Mar 2012, 22:42:34nie zmieści się Huh?
teoretycznie zmieści, ale dramatycznie niefunkcjonalne

a poniżej bardziej w charakterze żartu ;)

nionczka

Cytat: elvelve w 10 Mar 2012, 22:58:46
bardziej w charakterze żartu ;)

Dodany tekst: 10 Mar 2012, 22:59:23
teoretycznie zmieści, ale dramatycznie niefunkcjonalne
rewelacja ten plan! uwielbiam takie kuchnie wagonowe otwarte z dwoch stron. W filamch Allena czesto takie maja i zawsze chcialam
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

rozwiązanie fajne, ale kosztowne w 40tys można byłoby się nie zamknąć
ja lubię otwarte przestrzenie

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: nionczka w 10 Mar 2012, 23:02:23
rewelacja ten plan! uwielbiam takie kuchnie wagonowe otwarte z dwoch stron. W filamch Allena czesto takie maja i zawsze chcialam

kumpela miala mieszkanie z zpelnie bezsensownym korytarzem dlugosci 3 metrow i babeczka nasz jej tam zrobila kuchnie - no genialne ;) wchodzisz do przedpokoju rozsadnych rozmiarow przy drzwiach, od tego drzwi do lazienki, po rawej szafa kurtkowa i dalej w ciagu zabudowana lodowka w tej samej szafie, drzwi od pokoju mniejszego i po skrecie w lewo kuchnia sie ciagnie, wchodzi sie do malego sralonu, a stamtad do sypialni ;) brzmi tragicznie, a wg mnie funkcjonalnie po obejrzeniu swietne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

no ten plan "żart" faaaajny :)
ale nie wyobrażam sobie przy tych wszystkich rurach w łazience tego zrealizować ;D

dla mnie takie małe mieszkania zawsze będą mało funkcjonalne (żeby nie było, moje też takie jest) no z czegoś trzeba zrezygnować

na pocieszenie tylko dopiszę, że i tak bożenka ma ten plus że nie ma kredytu :)

zwierzatko_mojej_mamy

rury to pikus ;) nie pamietacie moich chyba :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

justynaaaa2 rury to akurat najmniejsza słabość tego planu, akurat uwzględnia ich pochowanie za szafkami kuchennymi

najgorsze jest przeniesienie instalacji i wentylacji na drugą stroną korytarza do nowej łazienki, możliwe że da się zrobić ale sporym kosztem

bozena.dp

plan żart fajny, ale zbyt kosztowny, no i co z rurą odpływową sąsiada :P

zwierz mam prośbę - chodzi o zdjęcia twojej łazienki, bo pamiętam, że bardzo mi się płytki podobały, chciałam mężowi pokazać, ale znaleźć nie mogę ;D

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bozena.dp

a dziekuje ci dobra kobieto :)

elve

#196
bozena.dp kilka pytań
1. gdzie w końcu będzie wejście do kuchni?
2. gdzie będzie pralka?
3. wymieniacie piecyk gazowy? na jaki? z otwartą czy zamknięta komorą spalania?
4. wanna czy prysznic?

BTW ja mam odgapione od zwierza płytki, idź na mój wątek :P
rurę sąsiada można obudować i udawać że to belka stropowa, naprawde rury wod-kan to nie problem

justynaaaa2

Cytat: bozena.dp w 10 Mar 2012, 23:16:58
plan żart fajny, ale zbyt kosztowny, no i co z rurą odpływową sąsiada :P
musicie poinformować sąsiada, że koniec z kąpielami ;)

elve

swoja drogą, jakim cudem ta rura u was wylądowała ???

justynaaaa2

mi się bardzo spodobało mieszkanie su :) na stosunkowo małej powierzchni (bodajże ok. 45m) mają 3 pokoje, osobno kuchnię i wszystko super funkcjonalnie rozwiązane :) aż byłam zdziwiona, że da radę tak fajnie podziałać :)