jest mieszkanie, jest remont

Zaczęty przez bozena.dp, 07 Mar 2012, 12:54:25

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

mobka

Mam pokoj 5,00x3,10, wiec na oko proporcje podobne.

elve

bozena.dp otwór 70cm jest absolutnie wystarczajacy, jak pisałam wyżej ja mam drzwi 70cm do jednego z pokojów, więc wiem o czym piszę
miejsce wejścia do kuchni nie wpływa na powierzchnię czy sposób umeblowania pokoju i kuchni, ale wpływa na funkcjonalność całego mieszkania

bozena.dp

zaraz wrzuce wam zdjęcia łazienki

konwalia

bożena, kasiad ma wejscie do kuchni z pokoju gdzie śpią, może się wypowie?

bozena.dp

Cytat: mobka w 10 Mar 2012, 21:09:45
Mam pokoj 5,00x3,10, wiec na oko proporcje podobne.

30 cm na szerokości pokoju to wbrew pozorom sporo, przy takich wymiarach ;)

zwierzatko_mojej_mamy

a mlody, jak bedzie mial 15 lat to niech se kupi lodowke do pokoju swojego w ksztalcie butelki po coli i niech se tam trzyma wode i szynke i nie lata po calym domu jak kot z pecherzem lol lol

z projektu luizy to jednak lazienka nie jest chyba optymalna, ale moge sie mylic ;) poza tym sracz na wprost drzwi mnie denerwuje ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bozena.dp

to trzeba to kasiada "zawołać" ;)

konwalia

Cytat: mobka w 10 Mar 2012, 21:09:45
Mam pokoj 5,00x3,10, wiec na oko proporcje podobne.
ale masz białe meble i zielony narożnik, u bożeny ciemniejsze meble będą i to już trochę pomniejszy

dla mnie osobna kuchnia ma sens, jak jest w niej stół, jak nie da rady tam zjeść, to traci sens

mobka

Halo, a co z nastolatkiem siedzacym po nocach? :P
I luiza pisala, zeby kuchnie otworzyc, zeby sprawic wrazenie wiekszej przestrzeni i zniesc efekt tramwajowatosci, wiec jak bozena pisze, otwor na 70cm nie powiekszy przestrzeni pokoju.

A opcja z aneksem w salonie imo na forum nie jest rozrysowana w skali - tam nie wejdzie na 515cm aneks, stol, kanapa, lawa i fotel ;D

bozena.dp

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Mar 2012, 21:14:15z projektu luizy to jednak lazienka nie jest chyba optymalna, ale moge sie mylic wink poza tym sracz na wprost drzwi mnie denerwuje

no nie jest ;)
też mi sie nie podoba sracz na wprost drzwi, a tam gdzie postawiła kabinę nie uwzględniła pionu i rurek z centralnego ;D

mobka

Bozena, a stol ci potrzebny?

bozena.dp

Cytat: mobka w 10 Mar 2012, 21:16:26I luiza pisala, zeby kuchnie otworzyc, zeby sprawic wrazenie wiekszej przestrzeni i zniesc efekt tramwajowatosci, wiec jak bozena pisze, otwor na 70cm nie powiekszy przestrzeni pokoju.

no o tym cały czas pisze, dzieki mobka ;)

konwalia

prawda jest taka, ze musicie się przespać, z czego rezygnujecie na korzyść innego-czy ważniejsze dojscie młodziana do kuchni(niech je kabanosy i snickersy, nei psują się szybko) czy optymalne przechowywanie
poza tym nie przesadzajmy, butla wody w pokoju to nie problem, dla mojej sis wazniejsze jest, ze ma pokój blisko drzwi wejsciowych, a nie że kuchnia daleko :D

mobka

A drzwi do lazienki sie zamyka jak sie s.a i sracz na wprost IMO nie przeszkadza ;)

bozena.dp

Cytat: mobka w 10 Mar 2012, 21:17:25
Bozena, a stol ci potrzebny?

gdzie, w kuchni?
teraz w kuchni jest stół ;)
nie zdążyłam zrobić zdjęć kuchni, mam tylko 2, zaraz pokaże jakie mam zdjęcia ;)

elve

zwierzatko_mojej_mamy położenie WC daje możliwość postwienia większej kabiny prysznicowej i jak największej liczby szafek
ale można spokojnie coś poprzerzucać, o ile piony na to pozwolą
IMHO strona z prysznicem rozwiązana optymalnie ;)

mobka

Ja bede kuchni bronic, bo ja jako mlodziez lazilam do kuchni na parterze otwartej na salon, w ktorym sypiali moi rodzice (nie wazne, ze pokoi na sypialnie bylo dosc ;)) i nieziemsko mnei wkurzalo, ze spokojnie sobie do tej kuchni nie mozna bylo isc, bo sie ich budzilo ;D

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: mobka w 10 Mar 2012, 21:16:26Halo, a co z nastolatkiem siedzacym po nocach?
no wlasnie napisalam wyzej - minilodoweczka w pokoju i niech nie lata po nocy ;) do sracza moze :D

Cytat: mobka w 10 Mar 2012, 21:16:26I luiza pisala, zeby kuchnie otworzyc, zeby sprawic wrazenie wiekszej przestrzeni i zniesc efekt tramwajowatosci, wiec jak bozena pisze, otwor na 70cm nie powiekszy przestrzeni pokoju.

nie zgadzam sie! my przesunelismy otwor wejsciowy do pokoju o ledwo 60cm, a ilosc swiatla, jaka nagle zaczela wpadac tamtedy do przedpokoju jest szokujaca i naprawde robi roznice jak cholera
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

bozena.dp a ty nie chcesz jadalni w salonie? tylko stół w kuchni?

mobka podjadanie po nocach niezdrowe, trzeba kształtować nawyki młodzieży

mobka

Z tego co luiza wrysowala podoba mi sie opcja zabudowy zaraz po wejsciu do pokoju. Sama tak mam. Front szafy jest z czegos lacobelopodobnego i odbija okno (duze balkonowe), ktore jest na przeciwleglej stronie - powieksza to optycznie powierzchnie i rozjasnia pokoj.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: elvelve w 10 Mar 2012, 21:21:27mobka podjadanie po nocach niezdrowe, trzeba kształtować nawyki młodzieży
tak jest ;) butelka wody w pokoju i tyle ;) ja nie latalam do kuchni, rzadko bardzo
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mobka

#146
Cytat: bozena.dp w 10 Mar 2012, 21:19:09gdzie, w kuchni?
teraz w kuchni jest stół
W salonie. Bo oba rysunki, go tam uwzgledniaja. IMO to straaaaszne zagracenie. Stol jak cos to w kuchni. Ja mam obecnie stolki barowe i barek, ale w planach mam tam wsadzic maly stol. Musze tylko w ikei oblukac.

Dodany tekst: 10 Mar 2012, 21:25:23

Ja po jedzenie tez nie latalam, bo lodowke mamy na pietrze w pom. gospodarczym. Ale herbate, wode, jablko... no zdarzalo sie ;)

bozena.dp

Cytat: elvelve w 10 Mar 2012, 21:21:27bozena.dp a ty nie chcesz jadalni w salonie? tylko stół w kuchni?

nie myślałam jeszcze tak daleko :blush:

elve

bozena.dp aaa bo ja myślałam, ze już przemyślałaś ;)
to przemyśl, bo jeśli chcesz jadalnie, a wejście do kuchni planujesz przy łazience, to zobacz ile będziecie musieli się z jedzeniam nabiegać
z kolei stół tylko w kuchni to maleńki będzie, a salon duży i pusty

bozena.dp

mobka masz gdzieś zdjęcia twojego salonu?