Aktualności KINOWE

Zaczęty przez salsa, 14 Gru 2008, 18:24:04

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

malutenka

Cytat: szelma w 07 Wrz 2016, 09:30:56
Dobrze, że fala popularności wampirów już trochę minęła lol
Teraz jest moda na post apokaliptyczne dystopijne spoleczenstwa i walki mlodych z systemem. Widzę posłów PiS na arenie wyrwanej z Igrzysk śmierci. Albo lepiej tzw. Patriotyczną mlodzież w koszulkach z husarią, która nie wie kim był Bór - Komorowski ale układa pieśni o żołnierzach wyklętych. W ostatniej scenie ścinają Tuska.

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82


jusia

Bylam na Bridget Jones wczoraj :) super, poplakalam sie ze smiechu doslownie :) szkoda ze Renee zrobila sobie krzywde(wyglada staro mimo tego nacigania) no i Mark Darcy tez sie zestarzal,ale film trzyma poziom (dobrej komedii oczywiscie)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

wrobelek0403

jusia, to fajnie :) wybieram sie w przyszłym tygodniu.


Wczoraj byłam na Sługach bożych. Bardzo dobry polski kryminał z fajna obsadą. :) Ale multikino z cenami to juz szaleje - 29 zł za bilet!!!
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

byłyscie na Wołyniu?
ja wczoraj. ale zapada w pamiec....

golinda

ja nie byłam, obejrzę jak będzie na dvd

margareta

Byłam. Jak ktoś jest wrażliwy, to lepiej niech nie idzie, ludzie wychodzili z kina. Ja zdjęłam okulary. Dzięki temu nie widziałam np. co ktoś przyniósł w wiadrze.
Byłam też na Ostatniej rodzinie i trochę się zawiodłam. Po recenzjach spodziewałam się, ze będzie lepiej. Ja przeczytałam kilka książek o Beksińskich i wiedziałam o co chodzi, ale dla znajomych, którzy nie znają historii rodziny, nie wszystko było zrozumiale.

golinda

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o filmy takie jak Wołyń. Czy naprawdę trzeba grzebać w starych ranach?

magdalinska

#2434
oczywiscie ze trzeba. ku przestrodze
zreszta nie wszyscy wiedzą, co się działo na Wołyniu, w Bieszczadach i innych terenach, dlaczego to dalej ukrywać?

margareta

No ja, szczerze mówiąc, niewiele wiedziałam na ten temat. Jak powiedziano w filmie "Wołyniaków zamordowano dwa razy. Raz siekierami i drugi raz zapomnieniem".

wrobelek0403

golinda, tak. Juz to kiedys pisalam, trzeba pokazywac czym jest wojna.  Bo  pokolenie dzisiejszych dwudziestolatkow juz nie wie i potem wierzy w takie bzdury jakie wygaduje min. Gowin.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

Cytat: margareta w 26 Paź 2016, 17:25:13"Wołyniaków zamordowano dwa razy. Raz siekierami i drugi raz zapomnieniem".
o tak, to prawda.
ja kiedys czytałam jakąs książke o Bieszczadach i tam był też wątek o UPA, o mordach, zgłębiłam troche temat wtedy... wczesniej tez niewiele o tym wiedziałam

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 26 Paź 2016, 17:26:52Bo  pokolenie dzisiejszych dwudziestolatkow juz nie wie i potem wierzy w takie bzdury jakie wygaduje min. Gowin.
:beer:

salsa

Cytat: wrobelek0403 w 26 Paź 2016, 17:26:52
golinda, tak. Juz to kiedys pisalam, trzeba pokazywac czym jest wojna.  Bo  pokolenie dzisiejszych dwudziestolatkow juz nie wie i potem wierzy w takie bzdury jakie wygaduje min. Gowin.
w punkt.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: margareta w 26 Paź 2016, 17:25:13
No ja, szczerze mówiąc, niewiele wiedziałam na ten temat. Jak powiedziano w filmie "Wołyniaków zamordowano dwa razy. Raz siekierami i drugi raz zapomnieniem".

ja akurat wiedziałam, oglądałam filmy dokumentalne, czytałam o tym.
a ten jest jednak fabularny, kto kontroluje te treści i sprawdza, czy są zgodne z prawdą? Smarzowski nie jest historykiem.
nakręcili Smoleńsk - niektórzy mogą go uznać za prawdę historyczną...

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 26 Paź 2016, 17:26:52Bo  pokolenie dzisiejszych dwudziestolatkow juz nie wie

mówisz o ludziach po dobrych liceach, czy tych po zawodówkach? ci drudzy pójdą do kina na Transformers co najwyżej, ci pierwsi wiedzą.

wrobelek0403

golinda, smiem wątpić czy wiedzą. Wszyscy teraz latają w koszulkach "zołnierzy wyklętych", i bawią się w rekonstrukcje Powstania Warszawskiego. Wiec obawiam sie, ze dla nich wojna to taka romantyczna przygoda, wzniosłe ideały itp. A wojna to strach, smierc, okrucientwo, smierdzące trupy i odczłowieczenie.

Ostatnio nawet napisałam, ze wszystkie szkoły pogimnazjalne powinny na Wołyń isc obowiązkowo.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

a znasz jakieś dzieciaki w dobrych liceach? bo ja mam w pracy kolegów, którzy takie dzieci mają. i one nie latają w ww koszulkach, nie bawią się w żadne rekonstrukcje i wiedzę na temat historii mają

ci, którzy jej nie mają, na ten film i tak nie pójdą, bo wolą Bridget, czy inne popcornowe dzieło

magdalinska

a dlaczego uważasz ze są niezgodne z prawdą? twórcy filmu nie wymyslili sobie tego, były spotkania ze świadkami wydarzeń, przekopywane archiwa, konsultacje z historykami, etnografami, Smarzowski nie musi być historykiem.
czytałam, że film oglądali też ludzie, którym udało się przeżyć, ze łzami w oczach mówili że tak własnie było, dokładnie tak, jak jest w filmie.

golinda

Cytat: magdalinska w 27 Paź 2016, 09:17:03a dlaczego uważasz ze są niezgodne z prawdą?

pokaż mi, w którym miejscu napisałam, że ten film mija się z prawdą
nie jestem jednak za tym, by filmy fabularne uchodziły za historyczne - to nie są dokumenty i nie zawsze muszą być zgodne z prawdą. ktoś nad tym w ogóle czuwa?

niewiemjaka

Cytat: golinda w 27 Paź 2016, 09:18:44ktoś nad tym w ogóle czuwa?
ja Ci moge powiedziec kto :D

golinda

Cytat: niewiemjaka w 27 Paź 2016, 09:39:24
ja Ci moge powiedziec kto :D


no może właśnie lepiej nie :D

magdalinska

Cytat: golinda w 27 Paź 2016, 09:18:44pokaż mi, w którym miejscu napisałam, że ten film mija się z prawdą
ok, napisałas ze nie wiesz czy jest zgodny z prawdą.

fasolka1980

zgadzam się z golindą. niczego dobrego ten film nie wnosi. Ani nie jest zadną prawdą historyczną. i nie pokazuje z czego wnikał Wołyń...



Niech teraz Ukraińscy nakręcą film o tym jak Polacy mordowali i wywozili ludzi z Bieszczad w ramach Akcji Wisła.  Idealne, żeby oba narody zaczęły się znów nienawidzić.

A Putin tylko zaciera ręce....Ten film jest idealnie wpasowany pod Rosję.