Czy oszczedzacie i jak?

Zaczęty przez mayagaramond, 17 Lis 2008, 14:46:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

errata

aaaa ja te ok. 400 pln to za dwa miesiące :D bo zapomniałam dodać

aniak1211

Cytat: errata w 05 Sty 2012, 21:03:41
aaaa ja te ok. 400 pln to za dwa miesiące :D bo zapomniałam dodać
To i tak sporo;)
W domu u rodzicow na 2 przeplywowe podgrzewacze wody,
2 kuchnie,
4 dorosle osobyi dziecko
wychodzi cos ok 180zl. miesiecznie;)

wrobelek0403

Cytat: errata w 05 Sty 2012, 20:40:26
ok. czuje sie brudasem :)

nie czuj sie :D ja mam dwa prania w tygodniu, czasem 3 jak jeszcze reczniki o posciel :D a zmywarka 2-3 razy w tygodniu, bo na mnie jedną 60tka to duzo :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

Cytat: wrobelek0403 w 05 Sty 2012, 21:18:13nie czuj sie

uffff ;)

aniak wiem, że sporo, ale co zrobić ;D

mika

errata ja mam niemal identyczny schemat prania jak ty ;)
zmywara chodzi co 2-3 dzien
za prąd płacimy teraz ok 80 -90 zł miesięcznie, a do tej pory było 70 zł

sonja

Cytat: wrobelek0403 w 05 Sty 2012, 21:18:13nie czuj sie Cheesy ja mam dwa prania w tygodniu, czasem 3 jak jeszcze reczniki o posciel Cheesy a zmywarka 2-3 razy w tygodniu, bo na mnie jedną 60tka to duzo Cheesy

My mamy identycznie, tyle, że w dwójkę.
Znaczy jeszcze gorzej z nami ;D

konwalia

Cytat: mika w 05 Sty 2012, 21:22:24zmywara chodzi co 2-3 dzien
mika a gotujecie codziennie?
bo ja czaem nawet 2x puszczam, ale piorę też gary i patelnie

wrobelek0403

Cytat: sonja w 05 Sty 2012, 21:22:31
My mamy identycznie, tyle, że w dwójkę.
Znaczy jeszcze gorzej z nami ;D

to ja dodam, ze zwykle mam pol wkładu w pralce - i ciemnych i jasnych :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: errata w 05 Sty 2012, 21:20:15wiem, że sporo, ale co zrobić Grin
Ale kuchenke masz elektryczna czy na gaz???
Bo u mnie maja gaz;)

mika

Cytat: konwalia w 05 Sty 2012, 21:26:02
mika a gotujecie codziennie?
bo ja czaem nawet 2x puszczam, ale piorę też gary i patelnie
tak, jak nie gotuje w domu to zmywara chodzi rzadziej
gary piorę, ale patelni nie, więc po jednym obiedzie zazwyczaj mam do zmywarki jeden gar po ziemniakach/ryzu i miskę po salatce, a zmywarka 60 dużo mieści ;)

errata

Cytat: mika w 05 Sty 2012, 21:22:24errata ja mam niemal identyczny schemat prania jak ty

:highfive:

aniak no właśnie starą elektryczną :(

rudasekawf

do tej pory za prąd płaciliśmy ok 180zł/ m-c. Masakra. W nowym mieszkaniu jeszcze nie wiem, ale mam piekarnik, płytę, czajnik elek, zmywarke, pralkę i jeszcze więcej na prąd  , więc nie spodziewam się mało :)

Wody zużywaliśmy na dwie osoby 7 m3 (tylko zimna u nas była). Teraz mam zimną i ciepłą  z rur, zobaczymy, jak wyjdziemy.

aniak1211

Cytat: errata w 05 Sty 2012, 21:45:45
:highfive:

aniak no właśnie starą elektryczną :(
Moze warto by kupic lepszy model;)

errata

Cytat: aniak1211 w 05 Sty 2012, 21:56:54
Moze warto by kupic lepszy model;)

nie będę tutaj kupować, bo mamy zamiar się budować, a tam wiadomo wszystko pod zabudowę pójdzie, więc nie wezmę jej ze sobą (szkoda kasy mi po prostu kupić na nie wiem 2-3 lata). I tak mam stary piec mastercook po moich dziadkach :D

aniak1211

Jak macie w planach budowe to nie warto:)

kasiad

#815
Cytat: konwalia w 05 Sty 2012, 21:26:02
mika a gotujecie codziennie?
bo ja czaem nawet 2x puszczam, ale piorę też gary i patelnie

konwalia u nas po śniadaniu jest garnek, w którym gotuję owsiankę, po obiedzie talerze, kubki, patelnia po warzywach, druga na której smażę mięso, garnek po zupie, garnek po kaszy/ryżu/ziemniakach, po kolacji garnek, w którym gotuję mleko dla O.  ;) poza tym kubki po kawie, herbacie i mnóstwo sztućców  ;) no zbiera się u nas, nie powiem  ;)
wtedy puszczam codziennie
gdy oprócz tego są goście czy w weekend to nawet 2x dziennie

Helena

u mnie tez zmywara chodzi codziennie, ale ja ładuje wszystko wieczorem i nastawiam na noc i rano mam czyste kubki :) jakos duzo tego zawsze ale ja gotuje praktycznie codziennie i gary piore bo myc mi sie nie chce

pralka roznie ale 2-4 razy w tygodniu na pewno

callja

Oj, to u nas za prąd wychodzi bbb dużo, ale cóż się dziwić, na prąd mamy niemal wszystko :( ogrzewanie, bojler (za zimną wodę płacimy ryczałt), piekarnik - nie mówiąc o oświetleniu. W wakacje zdarzyła się nawet jakaś nadpłata, ale teraz mamy rachunki nawet 200 zł/mc cóż, okres grzewczy :( Żarówki oczywiście wszystkie energooszczędne, ale to niewielka oszczędność.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Helena

Mi za prąd wychodzi zaliczka 130zł miesiecznie grzanie mam na prąd wiec jak przyjda odczytac liczniki to sie okaze ile musze dopłacic. Wode mam w ryczałcie
Ale mam nadzieje, że dzięki tej ciepłej zimie nie bedzie duzo bo grzeje na minimum więc zobaczymy jak bardzo rachunek uderzy po kieszeni

claridad

my też mamy wszystko na prąd - kuchenka, czajnik, mikrofala, pierkarnik i dużo za prąd płacimy, zimą grubo ponad 200zł :(

magdalinska

Cytat: claridad w 06 Sty 2012, 11:44:49kuchenka, czajnik, mikrofala, pierkarnik
my tak samo. mamy płyte indukcyjna, ale nie gotuje w sumie duzo, piekarnik właczam tak raz, max 2x w tygodniu

Dodany tekst: 06 Sty 2012, 11:56:19

Cytat: claridad w 06 Sty 2012, 11:44:49kuchenka, czajnik, mikrofala, pierkarnik
my tak samo. mamy płyte indukcyjna, ale nie gotuje w sumie duzo, piekarnik właczam tak raz, max 2x w tygodniu

nionczka

My wstawiamy pralkę 2 razy w tygodniu, albo 3 na 10 dni. Teraz kupujemy 7kg, zeby wstawiac 1 w tygodniu. Na zmiene, raz ciemna, raz jasna. Ale ja posciel i reczniki piore z ubraniami, czego moja mama nie moze zrozumiec.
Zmywarki nie mamy, ale tez mysle, ze bysmy ja wstawiali co 2 dni, 60 cm i gotujemy malo. Nawet jak gotujemy to na 2/3 dni od razu. Zreszta jedzac na miescie, to u nas gotowanie najwyzej w weekend jest.

Nie powiem ile się kąpiemy, bo wyjdzie, że fleje jesteśmy.

Nasze zużycie wody
za pół roku 26 m3 zimnej, 16m3 podgrzania
woda techniczna *ogrodek 40 zł,
razem 440 do zaplaty i 307 nadplaty
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

nionczka a w jakiej temp pierzesz to wszystko??

bo ja jasne na 30-40, ciemne najczesniej na 30, a posciel/reczniki jednak na 60. scierki to nawet czasem gotuje w garze z proszkiem, a potem do pralki bo inaczej plamy nie schodza.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: wrobelek0403 w 07 Sty 2012, 15:56:09
nionczka a w jakiej temp pierzesz to wszystko??

bo ja jasne na 30-40, ciemne najczesniej na 30, a posciel/reczniki jednak na 60. scierki to nawet czasem gotuje w garze z proszkiem, a potem do pralki bo inaczej plamy nie schodza.

Kolor na 40 stopni, reczniki i posciele mamy kolorowe w wiekszosci wiec razem z ubraniami.
Jasne na 60, a czasem robie biala pralke gotowana. A odplamiam mydelkiem z rossmana wczesniej.
Czasem wstawiam tez pralke welniana na program welna ze swetrami, szalikami, etc. Czasem uzbiera mi sie czarna pralka, a jesli nie mam duzo, np. to piore je z kolorami.
Moja mama nie moze patrzec na te moje mieszane pralki, ale ja jakos nigdy w zyciu niczego nie zafarbowalam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

nionczka, ja piorę bardzo podobnie :highfive: a odkąd odkryłam rossmanowskie chusteczki zapobiegające farbowaniu ubrań, to mieszam jeszcze bardziej :) piorę w różnych temp., zależy co i jaki stopień zabrudzenia, ale ogólnie od 30 do 60st.