Czy oszczedzacie i jak?

Zaczęty przez mayagaramond, 17 Lis 2008, 14:46:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

goga

czarne osobno - 30stopni

kolor osobno ;)

białe osobno - od 6 do 90 stopni i dwie pralki w tygodniu ;)

a wody na nas dwoje miesięcznie od 8 do 9 metrów ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

wrobelek0403

#826
Cytat: ishka82 w 07 Sty 2012, 19:03:43
nionczka, ja piorę bardzo podobnie :highfive: a odkąd odkryłam rossmanowskie chusteczki zapobiegające farbowaniu ubrań, to mieszam jeszcze bardziej :) piorę w różnych temp., zależy co i jaki stopień zabrudzenia, ale ogólnie od 30 do 60st.

jakie??? :knuje:

Dodany tekst: 07 Sty 2012, 22:37:02

w sumie nie nazbierałabym osobno trzech pralek białe/czarne/kolor, wiec dziele na ciemne/jasne :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kata

My za prąd płacimy bardzo dużo (przynajmniej ja tak uważam) teraz ok 290 zł miesięcznie (3 osoby+dziecko). Ale wszystko mamy na prąd, włącznie z ciepłą wodą (bojler w łazience i kuchni) no i gotujemy na płycie elektrycznej. Ja ogólnie gotuję kilka razy w tygodniu, ale w sezonie robię dużo przetworów, dużo piekę, swego czasu sami piekliśmy chleb. Zmywarka w tygodni uchodzi co 2-3 dzień (mamy60) a w weekend lub jak nie pracuję to codziennie. Wody nie wiem ile zużywamy ale wychodzi ok 100 zł na 2 miesiące, w tym woda do mycia auta czy podlewania ogródka teściowej.
Pozdrawiam

Kata

marax

My w domu mamy wszystko na prad (prócz ogrzewania). Indukcja ,podgrzewacz ,czajniki,kuchenka . Placimy ok 180 zl miesiecnie . za oswietlenie domu plus codziennie gotowanie to chyba nie duzo

foszek

W zeszlym roku zuzylismy prawie 6000 kwh, ale mamy a domu biuro, czyli 2 komputery, laptop, kopiarka, 2 drukarki, skaner i fax. No i piec i plyte indukcyjna, zmywarke (codziennie chodzi), automat do pieczenia chleba.
Pranie 3-4 w tyg.
Wody w zeszlym roku zuzylismy 120 m3

konwalia

wróbel te chusteczki są teraz w promocji za 5,99 taki zielony kartonik przy płynach do prania

ja wrzucam je nawet do białego czy danego koloru(np niebieskie rózne). bo zwykle jakies wstawki są w innym kolorze

rudasekawf

Cytat: konwalia w 08 Sty 2012, 11:28:23ja wrzucam je nawet do białego czy danego koloru(np niebieskie rózne). bo zwykle jakies wstawki są w innym kolorze
i to na prawdę działa? może się skuszę i do białego będę dorzucać.

A macie jakiś sprawdzony sposób na to aby bielizna nie robiła się taka trochę szara w praniu? Bo mnie szybko koronki z majtek robią się "nieśnieżnobiałe".

inkageo

Tak, koronki kupuję czarne, czerwone, różowe :D
Imagine there is no hate

emcia

też bardzo nie lubię białej bielizny

inkageo

Ale biały stanik nadal jest biały  :hmm:
Za to majtki szybko robią się fuuuj.
Imagine there is no hate

rudasekawf

Cytat: inkageo w 08 Sty 2012, 12:24:35Ale biały stanik nadal jest biały  hmm
Za to majtki szybko robią się fuuuj.
też tego nie ogarniam :/ ja lubię białą bieliznę, tyle, że kolor majtasów po bardzo krótkim czasie jest niefajny.

inkageo

Ja myślę, że spodnie farbują. Białe jednak rzadko nosimy, a ja w zasadzie wcale ;) Spodnie ciemne, rajstopy ciemne no i wiadomo..
Imagine there is no hate

marax

Cytat: inkageo w 08 Sty 2012, 13:07:46
Ja myślę, że spodnie farbują. Białe jednak rzadko nosimy, a ja w zasadzie wcale ;) Spodnie ciemne, rajstopy ciemne no i wiadomo..
Myc sie trzeba a nie na spodnie zwalac lol lol

callja

Cytat: emcia w 08 Sty 2012, 12:22:31bardzo nie lubię białej bielizny
Lubiłabym, gdyby nie to, że w try miga robi się bura ;) Pomimo, ze osobno prana, często nawet i ręcznie. Dlatego krakowskim targiem kupuję waniliową, ot kompromis ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

cherry

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

margareta

#840
Cytat: cherry w 08 Sty 2012, 18:20:39
jeansy farbuja
Nie mogłam się oprzeć:

Przychodzi facet do lekarza z sinym jednym jądrem.
- Panie doktorze co mi jest?
Lekarz zbadał go i wydal diagnozę:
- To rak, trzeba jak najszybciej amputować.
Operacja odbyła się, jednak po niedługim czasie ten sam facet przychodzi do
lekarza.
- Panie doktorze ja się boje mam sine drugie jądro i członka...
- No tak złośliwa odmiana trzeba natychmiast amputować.
Podobnie jakiś czas po wyjściu ze szpitala ten sam facet zgłasza się do lekarza:
- Panie doktorze, ja mam sine cale podbrzusze
Lekarz zbadał go dokładnie po czym powiedział:
- Mam dla pana dobra wiadomość, to nie rak to jeansy panu farbują...

inkageo

Imagine there is no hate

nionczka

Z moich obserwacji wynika, że tylko biała bawełna nie traci koloru, pod warunkiem, że prana jest w wysokiej temperaturze i dobrym proszku. Ale syntetyki zawsze jakoś mi ciemnieją.
Ja lubię najbardziej prostą, gładką czarną bieliznę. Taka szybko nie brzydnie i zawsze pasuje.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

te chusteczki naprawdę działają, są rewelacyjne :) może nie piorę białych z czarnymi, ale kolory mieszam dość odważnie ;) typowo białych rzeczy mam mało, a z chusteczką mogę do białego dorzucić jasne kolory i nawet w 60st. nic nie farbuje, tylko chusteczka łapie kolory i jest brudna :)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

#845
mnie raz chusteczka zawiodła. prałam w 40st, 2białe bluzki, reszta kolorów jasnych i zafarbowała bluzka, po ktorej w zyciu bym sie tego nei spodziewała.... bluzki wyciagnełam zielone...

Dodany tekst: 09 Sty 2012, 13:48:01

od tego czasu zaprzestałam eksperymentów

niewiemjaka

obiecuje ze do konca tygodnia pojde do banku zmienic zasady splaty kredytu - w ramach oszczednosci
(musze tu wpisac bo inaczej mnie tam nie zaciagnie..)

niewiemjaka

odpowiedziałam juz :D na CHF
nie na oszukane CHF przeliczone z PLN po szatańskim spreadzie banku :D

niewiemjaka

no tak, tak zadziała
1. zakladam konto walutowe
2. podpisuje aneks do umowy
3. kupuje franki w kantorze
4. przelewam CHF splacajac rate kredytu
oszczędzam kilkadziesiąt złotych miesięcznie

uwaga -> nie we wszystkich bankach jest tak cudownie, np u mnie nie ma oplaty za konto i aneks to wiadome, ale za zmiane w druga strone, jakbym chciala wrocic do PLN znów, nic mnie to nie kosztuje
za to kolezanke w Millenium kosztuje aneks 500 zł!

niewiemjaka

Cytat: golinda w 17 Sty 2012, 10:43:05internetowym? to jest najprostsze i najwygodniejsze, polecam
tak i tylko tak ;)