Czy oszczedzacie i jak?

Zaczęty przez mayagaramond, 17 Lis 2008, 14:46:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

a teraz rozumiem że masz z CHFach ?
i spłaty ci idą ostatecznie w pln?

kurde moze i ja bym o tym pomyslała :hmm:
tylko u mnie rata niewielka więc nie wiem czy gra warta świeczki :knuje:
no i ja mam w millenium ;)

niewiemjaka

Kasia, no to jak już chcesz, jakbym miała małą ratke to wtedy oszczedność niewielka, nie wiem czy by mi się chciało dupe zawracać ;)
ale ja 1) mam dobre warunki - bo wszystko bezpłatnie, 2) oszczedność no u mnie to ok 70 zł, a wiadome że te kursy sie tak wahaja ze ta oszczednosc moze byc wieksza, jesli kupie w dobrym momencie jeszcze franki na przyklad ;)

Kasia

Cytat: niewiemjaka w 17 Sty 2012, 10:59:21jesli kupie w dobrym momencie jeszcze franki na przyklad wink
o własnie, to jest myśl, kupić na zapas w dobrym monecie :D
misze poprzeliczac a nawet nie wiem jak się za to zabrać lol

niewiemjaka

Kasia, musisz wiedziec ile masz rate w CHF
potem policz ile to jest po kursie Millenium z www (sprzedaż)
a potem policz ile to jest po kursie Kantor online (kupno)
i znajdź różnice lol

rudasekawf

Muszę powiedzieć, że jestem ogromnie zdziwiona moimi rachunkami za prąd, mam w nowym mieszkaniu wszystko na prąd, używam dużo piekarnika, płyta indukcyjna, czajnik elektryczny, mikrofala, tv, laptop itd. i drugi mmiesiąc z rzeu dostałam rachunek niecałe 80 zł. Nie wiem czy pamiętacie, ale na starym mieszkaniu miałam prawie 200 i kuchenkę na gaz :)

iksa_nl

moze poki co dostajesz rachunki na podstawie historii poprzednich lokatorow a dopiero potem jak swoja zbudujesz to po odczytach?

rudasekawf

Cytat: iksa_nl w 02 Lut 2012, 09:04:50moze poki co dostajesz rachunki na podstawie historii poprzednich lokatorow a dopiero potem jak swoja zbudujesz to po odczytach?
nie :) , podpisywałam nową umowę z vattenfalle i wzięłam rozliczenie miesięczne za zużycie, przez stronkę podaję stan licznika i oni mi wystawiają fakturę za zużytą energię :)

fasolka1980

Cytat: iksa_nl w 02 Lut 2012, 09:04:50
moze poki co dostajesz rachunki na podstawie historii poprzednich lokatorow a dopiero potem jak swoja zbudujesz to po odczytach?

dokładnie! poczekaj jeszcze trochę...

iksa_nl

qrde ja zuzywam podobnie jak Ty a Enea mi sciaga ok. 200 pln buuhuuu :(

magdalinska

ale masz fv za faktyczne zuzycie, czy prognozy?

rudasekawf

#860
Cytat: fasolka1980 w 02 Lut 2012, 09:08:10dokładnie! poczekaj jeszcze trochę...
nie straszcie mnie nawet

Dodany tekst: 02 Lut 2012, 09:22:56

Cytat: magdalinska w 02 Lut 2012, 09:17:17ale masz fv za faktyczne zuzycie, czy prognozy?
ja faktyczne zużycie

kasiad

#861
Cytat: rudasekawf w 02 Lut 2012, 09:06:53
nie :) , podpisywałam nową umowę z vattenfalle i wzięłam rozliczenie miesięczne za zużycie, przez stronkę podaję stan licznika i oni mi wystawiają fakturę za zużytą energię :)

odczyt comiesieczny jest najlepszy  ;) płacisz za faktyczne zużycie, a nie prognozy  ;)

Dodany tekst: 02 Lut 2012, 09:24:30

Cytat: rudasekawf w 02 Lut 2012, 09:22:25
nie straszcie mnie nawet


ruda nic się nie bój  :)

rudasekawf

Cytat: kasiad w 02 Lut 2012, 09:23:23odczyt comiesieczny jest najlepszy  wink płacisz za faktyczne zużycie, a nie prognozy  wink
dużo opcji było do wyboru, ale ta też wydała mi się najmniej bolesna :)

kasiad

Cytat: rudasekawf w 02 Lut 2012, 09:24:46
dużo opcji było do wyboru, ale ta też wydała mi się najmniej bolesna :)

często ludzie żałują tych kilku zł  ;) a później płacz, że takie rachunki muszą płacić, a oni tyle nie zużywają  ;)

marax

ja dostalam w tym meisiacy 500 zl jak nigdy - to rachunek za 2 miesiące . tez wszystko na prąd . zawsze mialam ok 400

magdalinska

kurde duzo. ja w styczniu mam rekordowe zuzycie, niecałe 200zł, ale prawie cały mc ktos jest w domu cały dzien, moja mama codziennie gotuje, i licznik bije....

rudasekawf

Cytat: magdalinska w 02 Lut 2012, 10:18:06kurde duzo. ja w styczniu mam rekordowe zuzycie, niecałe 200zł, ale prawie cały mc ktos jest w domu cały dzien, moja mama codziennie gotuje, i licznik bije....
kurcze i to mnie dziwi właśnie w moim rachunku, bo ja gotuję codziennie i piekę minimum dwa razy w tygodniu jak nie częściej. Może znaczenie ma tutaj fakt, że płytę mam na siłę. No i sprzęt nowy, klas A++

wrobelek0403

Cytat: fasolka1980 w 02 Lut 2012, 09:08:10
dokładnie! poczekaj jeszcze trochę...

przy pradzie juz sie tak raczej nie robi. rachunki sa za rzeczywiste zuzycie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

Cytat: niewiemjaka w 17 Sty 2012, 10:23:23obiecuje ze do konca tygodnia pojde do banku zmienic zasady splaty kredytu - w ramach oszczednosci
obiecanki cacanki
jeszcze nie poszlam do tego banku cholernego bo musze RAZEM z R. podpisac aneks bo kredyt na nas oboje :crying:
w soboty nie pracują wiec trzeba w tygodniu sie zwolnic z pracy, debilizm

Kasia

#869
Cytat: wrobelek0403 w 02 Lut 2012, 10:30:07
przy pradzie juz sie tak raczej nie robi. rachunki sa za rzeczywiste zuzycie.
w warszawie dalej prognozy


ale jezeli prognozy sa za wysokie zawsze mozna zadzwonic i poprosić o przysłanie nowych rachunków z małymi prognozami - ja tak raz zrobiłam z działką, w jednym pólroczu mieliśmy masakryczne zuzycie pradu (niedopłata 1760zł - :ohboy:) i nastepne prognozy tez takie przyszły :zly:
zadzowniłam, powiedziałam że poprzednie półrocze było wyjatkowo i kolejne zuzycia juz takie nie będa i aby mi przysłali prognozy na 50zł
po jakimś czasie przyszły nowe, własnie na ok. 50zł

rudasekawf

Cytat: Kasia w 02 Lut 2012, 10:46:21w warszawie dalej prognozy
nie wiem jak w Warszawie, ale w Katowicach jak masz prognozowane, jak moi rodzice na przykład, możesz zadzwonić i zmienić umowę na opłatę za zużycie. Ostatnio rodzice zmieniali, bo nie wiedzieli wcześniej.

magdalinska

ja tez mam prognozy, ale mniej wiecej płace tyle, ile zuzyje. tzn teraz wiecej, bo nie przewidziałam kilku mcy w domu.....

mobka

My mamy prognozy i nie ma mozliwosci oplat comiesiecznych. Za ostatnie polrocze placilismy 200zl za 2 m-ce. A teraz przyszly nam prognozy na 468 czy 486zl. Powariowali! (oczywiscie reklamowalismy i czekamy na nowe, takie same jak za poprzednie pol roku).
W domu od rana do wieczora ktos jest, codziennie gotuje, piekarnik chodzi 2 razy w tyg. zazwyczaj, do tego zmywarka co 1,5 dnia i pralka 3x w tygodniu.

errata

myśmy mieli prognozy, ale zrezygnowaliśmy z nich i teraz co dwa miesiące miły pan przychodzi odpisać stan licznika ;D
Dużo korzystniej wychodzi to dla nas.

mobka

Cytat: errata w 02 Lut 2012, 12:25:33
myśmy mieli prognozy, ale zrezygnowaliśmy z nich i teraz co dwa miesiące miły pan przychodzi odpisać stan licznika ;D
Dużo korzystniej wychodzi to dla nas.
My zawsze mamy ok. 70-80zl niedoplaty, teraz mielismy 7,80, wiec czy prognoza, czy zuzycie placilibysmy tyle samo.