Dla starajacych sie :-)

Zaczęty przez nionczka, 07 Sty 2008, 15:39:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

noelka84

Odwolali mi wizyte gin utknal gdzies na lotnisku i nie ma go jeszcze w uk. Mam przyjsc jutro na 9.30. Dam wam znac pewnie jutro poznym wieczorem po pracy. A tak chcialam miec to juz z glowy

marax

wiedzialam ze mieszkasz w uk tylko tam takie rzeczy sa mozliwe .

mobka

Marax, a myslisz, ze u nas co lekarze w 5 czy 6tc by zrobili?

mary

u nas by pewnie kazali leżeć i l-4 wypisali.

marax

#704
chociaz bys miala zaszczyt kogokolwiek zobaczyc ,zrobiliby usg > zdroworozsadkowo maja racje ,ciazy nie podtrzymuja . Jak ma poronic to poroni . Tam nie ma duphastonow , fenoterol bardzo rzadko. Oddaja ciaze w opieke natury .  u nas standard no spa fenoterol duphaston im wiecej tym lepiej

mobka

Niekoniecznie. Jestem najlepszym przykladem, ze l4 nie zawsze daja ;D Jak bylamw ciazy z Kuba i plamilam przeszlam przez 2 ginow,pierwszy nawet usg nie zrobil i generalnie nic nie zalecil (5tc), drugi dal duphaston, zakazal seksu i kazal sie nie przemeczac ;D (6tc)
Duphaston bralam, mimo ze nie ma dowodow, ze moze on pomoc ;D

mary

ja się b. cieszę, że u nas jest inaczej niż w UK.

jestynka

Cytat: maraxela w 26 Lip 2012, 20:18:25
chociaz bys miala zaszczyt kogokolwiek zobaczyc ,zrobiliby usg > zdroworozsadkowo maja racje ,ciazy nie podtrzymuja . Jak ma poronic to poroni . Tam nie ma duphastonow , fenoterol bardzo rzadko. Oddaja ciaze w opieke natury .  u nas standard no spa fenoterol duphaston im wiecej tym lepiej

ktore podejście Twoim zdaniem jest lepsze?

noelka, Trzymam kciuki :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Ja jestem zwolenniczka tego z UK ;D

marax

#709
Ciezko powiedziec ktore jest sluszne . Branie duphastonu potencjalnie zmniejszy ilosc poronien o 3-5% nieduzo a bierze go wiekszosc ciezarnych w PL . Moge sie zgodzic ze stwierdzieniem ze niech sie dzieje wola nieba do 12 tyg - tylko rozsądnie . Nie kazda ciezarna jest takim samym przypadkiem i nie mozna im odmawiac badania przez lekarza . Jest wiele chorob ktore juz od 1 tyg ciazy leczyc trzeba - chociazby przestawic leki ktora kobieta bierze. W angli pozwalaja sobie na za duzą moim zdaniem swobode . Polska -angla= od skrajnosci w skrajność . Opieka nad ciezarna w polsce jest jedna z najlepszych w calej UE.

mobka

Marax, ale noelka miala usg, teraz idzie na kolejne, tyleze lekarza cos zatrzymalo.Tylko l4 nie dostala i duphastonu ;)

jestynka

Cytat: mobka w 26 Lip 2012, 20:51:40
Ja jestem zwolenniczka tego z UK ;D

ok, to w takim razie dlaczego brałaś duphaston?
(nie jest to złośliwośc)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Bo jak lekarz zaleca to biore, jest madrzejszy. Ale jakby nie zalecil, to bym nie panikowala.

marax

#713
W moim miescie chyba rozpasanie panuje . Mozna sobie przyjsc do szpitala o kazdej porze dnia i nocy i USG bedzie wykonane ( za dnia oczywiscie) .

Dodany tekst: 26 Lip 2012, 20:56:45

Cytat: mobka w 26 Lip 2012, 20:54:17
Bo jak lekarz zaleca to biore, jest madrzejszy. Ale jakby nie zalecil, to bym nie panikowala.
Zaleca bo mu sie nie chca dyskutowac z pacjentkami . Jakby mial kazdej tlumaczyc to musialby asystentkę zatrudnic . Ginekolodzy sa bardzo sceptyczni ale wypisuja dla świetego spokoju . Osiagaja tym lekiem w wiekszosci efekt psychoterapeutyczny .

jestynka

Cytat: maraxela w 26 Lip 2012, 20:54:52
W moim miescie chyba rozpasanie panuje . Mozna sobie przyjsc do szpitala o kazdej porze dnia i nocy i USG bedzie wykonane ( za dnia oczywiscie) .

Dodany tekst: 26 Lip 2012, 19:56:45
Zaleca bo mu sie nie chca dyskutowac z pacjentkami . Jakby mial kazdej tlumaczyc to musialby asystentkę zatrudnic . Ginekolodzy sa bardzo sceptyczni ale wypisuja dla świetego spokoju . Osiagaja tym lekiem w wiekszosci efekt psychoterapeutyczny .
Cytat: maraxela w 26 Lip 2012, 21:54:52W moim miescie chyba rozpasanie panuje . Mozna sobie przyjsc do szpitala o kazdej porze dnia i nocy i USG bedzie wykonane ( za dnia oczywiscie) .

u mnie za każdym razem na ostrym dyżurze robili usg, niezaleznie od pory dnia
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#715
jestynka niezaleznie od pory dnia to przypadki citowe . Jak jest mierne krwawienie to nie ma takiej potrzeby zazwyczaj .

Dodany tekst: 26 Lip 2012, 20:59:50

Ja tez bralam duphaston i mialam 100% świdomość ze biore lek bardziej na psychikę niz na macicę ale coż pomogł :)

jestynka

#716
Cytat: maraxela w 26 Lip 2012, 21:58:44jestynka niezaleznie od pory dnia to przypadki citowe . Jak jest mierne krwawienie to nie ma takiej potrzeby zazwyczaj .

mi robili jak mialam skurczowe bole w 5 tc. i krwawienia/plamienia 8 tc.
za pierwszym razem gin chcial wiedzieć czy ciąza jest w macicy, za drugim czy dziecku bije serce


Dodany tekst: 26 Lip 2012, 21:05:03

Cytat: maraxela w 26 Lip 2012, 21:54:52Ginekolodzy sa bardzo sceptyczni ale wypisuja dla świetego spokoju

a to mi się nie podoba , jak by mi ktoś powiedzial,że nie ma sensu branie to bym nie brała. Nie mam potrzeby brania lekow dla dobrej kondycji psychicznej.
A jak odrózniają, czy plamienie spowodowane jest implantacją, czy za niskim progesteronem,czy krwiakiem itd.
Bo rozumiem ,że duphaston pomaga tylko gdy jest za malo progesteronu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

POnoc nawet gdy progesteron jest za niski to nie pomaga - pomaga przy zaniskim progesteronie przy implantacji, a nie np. przy plamieniu w 6tc, czy pozniej. Ale sa dwie szkoly, choc najnowsze badania mowia, ze nie pomaga. Yak samo jak jest szkola, ze prolaktynu pod obciazeniem sie teraz nie bada, bo nie ma ona znaczenia przy zachodzeniu w ciaze, mi lekarz zbadal, dal bromergon i pierwszy cykl byl szczesliwy, Ale czy to wplyw bromergonu, czy zbie okolicznosci ciezko powiedziec ;D

noelka84

dziewczyny ja te usg robie prywatnie, przez panstwowe nhs pierwsze usg jest dopiero ok 12 tyg.
jest tak jak pisze marax, nie podtrzymuja ciazy, czy jest krwiak, czy torbiel, oddaja naturze, licza ze sie wchlona. No chyba ze ktos ma objawy pozmacicznej, wtedy mysle, ze by dzialali.
Przykre to ale tak tu jest niestety.

Ja dobrze, ze poszlam prywatnie bo nigdy bym sie nie dowiedziala o krwiaku. Chociaz podobno bardzo duzo kobiet ma krwiaki mniejsze czy wieksze i nawet nie wiedza bo do 12 tyg sie wchlaniaja.
Tyle czasu czekamy na ta pierwsza kruszynke, ze musialam isc na usg zobaczyc co sie dzieje. Mam nadzieje, ze jest ok bo brzuszek rosnie:) az mnie to dziwi ze tak szybko, ok 6tc mam. Zawsze bylam szczupla i myslalam, ze jak bede w ciazy to na poczatku nie bedzie wogole widac:)

Co do pracy to u nas nie ma L4 , ja juz mialam powiedziane, ze jak czesto bede chodzic na jakies badania to mnie wysla na przymusowe macierzynskie juz. Ale to temat na inny post. Jak bede wiedziec ze z dzidzia ok to zaczne i  z moja manager powazne rozmowy, nie moze mnie straszyc tutaj ciezarnych bardzo chroni prawo.

takze mam nadzieje, ze uslyszymy jutro dobre wiesci i lekarz powie ze ciaza juz nie jest zagrozona:)

marax

#719
dziala nie dziala najwazniejsze ze na glowe dziala :)

Dodany tekst: 26 Lip 2012, 21:11:33

Jak maciezynski jak ty w ciazy jestes ?

noelka84

bo tutaj tak jest jak idziesz na zwolnienie przed porodem to zaczyna sie juz liczyc macierzynski. Dlatego kobiety pracuje jak najduzej moga nawet do 2 tyg przed porodem, zeby miec jak nadluzej platne macierzynskie, ktore trwa ok chyba roku + jeszcze dni z platnego urlopu. Taki jest niestety system. Musze sie dokladnie w to wczytac, ale tak to dziala mniej wiecej. Pierwsze kilka miesiecy macierzynskiego ma sie 100% platen wyplaty a pozniej coraz mniej.

marax

Cytat: noelka84 w 26 Lip 2012, 21:22:46
bo tutaj tak jest jak idziesz na zwolnienie przed porodem to zaczyna sie juz liczyc macierzynski. Dlatego kobiety pracuje jak najduzej moga nawet do 2 tyg przed porodem, zeby miec jak nadluzej platne macierzynskie, ktore trwa ok chyba roku + jeszcze dni z platnego urlopu. Taki jest niestety system. Musze sie dokladnie w to wczytac, ale tak to dziala mniej wiecej. Pierwsze kilka miesiecy macierzynskiego ma sie 100% platen wyplaty a pozniej coraz mniej.
zwolnienie lekarskie w ciazy wliczane jest w urlop maciezynski ?

noelka84

jesli masz normalne zwolnienie od lekarza tzw sick note to spoko, ale sie daje sie go na dluzej jak max tydzien. W zaleznosci od firmy roznie sa platne takie zwolnienia, niektore 100%, niektore mniej. U mnie jak jakas powazna choroba to mozna miec 100% na okres 21 dni.


marax

neolka nie rozumiem nic z tego systemu

errata

Cytat: maraxela w 26 Lip 2012, 20:18:25
chociaz bys miala zaszczyt kogokolwiek zobaczyc ,zrobiliby usg > zdroworozsadkowo maja racje ,ciazy nie podtrzymuja . Jak ma poronic to poroni . Tam nie ma duphastonow , fenoterol bardzo rzadko. Oddaja ciaze w opieke natury .  u nas standard no spa fenoterol duphaston im wiecej tym lepiej

w 5 i 6 tc to raczej ciężko znaleźć lekarza, aby coś zrobił więcej od powiedzenia, aby się oszczędzać ;D