Dla starajacych sie :-)

Zaczęty przez nionczka, 07 Sty 2008, 15:39:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

Cytat: errata w 26 Lip 2012, 22:23:31
w 5 i 6 tc to raczej ciężko znaleźć lekarza, aby coś zrobił więcej od powiedzenia, aby się oszczędzać ;D
Cytat: errata w 26 Lip 2012, 22:23:31
w 5 i 6 tc to raczej ciężko znaleźć lekarza, aby coś zrobił więcej od powiedzenia, aby się oszczędzać ;D
.
z tego co noelka pisala tam ciezko znalesc lekarza ktory cokolwiek powie . Nic tylko mi  sie tam wyprowadzic i pracowac :)

magoo

noelka84 co oni pierniczą?? mają obowiązek zwolnić Cie na wszystkie badania, niech nie ściemniają
żadnego macierzyńskiego brać nie musisz, co za debile

adrianna79

W USA ma sie tylko 6 tyg platnego a pozniej mozna sobie wziac bezplatny urlop na obojetnie jak dlugi okres. Wiadomo ze to nie jest dobre jak chce sie wrocic na to samo stanowisko, w szczegolnosci jak braza jest zdominowana przez facetoe. Jak ktos dostanie zwolnienie od lekarza to dostaje sie max 80 procent placy. Wiec w Eu nie jest tak zle. Lol

marax

adrianna nie rozumiem . Jak sie ma wypadek samochodowy to platne jest 6 tyg ? czy maciezynski trwa 6 tyg

adrianna79

Maciezynski trwa 6 tyg. Jak jest sie choruje przez wiecej niz dwa tyg to mozna sie starac o tzw. Disability na ktorym dostaje sie 80 procent placy. Jak mialam pierwsza operacje na kregoslup mialam zwolnienie na 3 tyg. Jako ze dostaje wyplate 2 razy wiesiacu, za pierwsze 2 tyg dostalam 100 proc a za kolejny tydzien 80 proc. Oczysicie mozna sobie wykupic dodatkowe ubezpieczenie ale nie wiem czy on pokrywa maciezynski urlop.

mobka

Adriana, w Polsce zwolneinie tez masz 80% platne. Tylko w przypadku ciazy zwolnienie platne jest 100%.

Errata, no o to mi wlasnie chodzilo, ze w Polsce mowia w zasadzie to samo co noelce powiedziano, mi generalnie w 5-6tc nie chciano nawetr USG zrobic, bo wtedy i tak niewiele (nic) nie widac. Wiec ja bym sie nie nakrecala przeciwko systemowi w UK.

I nasze doswiadczenia glownie wynikaja z wizyt u lekarza prywatnie lub w gorszych przypadkach w szpitalu. W 5-6tc to ciezko sie w Polsce dostac do przychodni ;)

jestynka

Cytat: adrianna79 w 27 Lip 2012, 00:42:15W USA ma sie tylko 6 tyg platnego

:padam: przecież niektóre kobiety więcej czasu potrzebują aby dojśc do siebie po porodzie, nie mowiąc już o samej opiece nad dzieckiem
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

a porpos porgesteronu w ciazy to rpzeczytajcie sobie to: http://www.ptmp.pl/png/png4z1_2011/PNG41-2-Kalinka-algorytm.pdf
to jest ostanio bardzooo popularny pogląd przynajmniej wśrod lekarzy zajmujących się trudnymi połozniczo przypadkami
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mobka

Cytat: salsa w 27 Lip 2012, 08:56:48
a porpos porgesteronu w ciazy to rpzeczytajcie sobie to: http://www.ptmp.pl/png/png4z1_2011/PNG41-2-Kalinka-algorytm.pdf
to jest ostanio bardzooo popularny pogląd przynajmniej wśrod lekarzy zajmujących się trudnymi połozniczo przypadkami

Salsa, ale to jest o prewencji porodu przedwczesnego. I tu nikt nie neguje dzialania. My mowimy o poronieniach, wczesnych poronieniach.

salsa

Cytat: mobka w 27 Lip 2012, 09:00:45
Salsa, ale to jest o prewencji porodu przedwczesnego. I tu nikt nie neguje dzialania. My mowimy o poronieniach, wczesnych poronieniach.
a przeczytałas? bo mam na mysli to, ze porgesteron w duzych dawkach dopochwowo stosowany jest jako lek o działaniu immunospuresujnym - stosuje się od poczatku ciązy bo immunologia najbardziej miesza na poczatku

o ten poglad mi chodzi

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mobka

#735
Cytat: salsa w 27 Lip 2012, 09:02:26
a przeczytałas? bo mam na mysli to, ze porgesteron w duzych dawkach dopochwowo stosowany jest jako lek o działaniu immunospuresujnym - stosuje się od poczatku ciązy bo immunologia najbardziej miesza na poczatku

o ten poglad mi chodzi



Przeczytalam. Ale o tym jest tylko we wstepie. I mowa o dopochwowym. A w Polsce stosuja doustny.

Edit: Sorry, nei we wstepie. Ale i tak nikt tam nei pisze o progesteronie na podtrzymaniew wczesnej ciazy.;; A to ze dopochwowo w pozneijszym okresie (przy skurczach, skracajacej sie szyjce) jest  podawany, to wiadomo i tego nikt tu nie podwazal.

salsa

#736
Cytat: mobka w 27 Lip 2012, 10:05:08A w Polsce stosuja doustny.
zalezy którzy lekarze ;)

mobka, stosuje się własnie we wczesnej ciazy ze wzgledu na takie działanie immuno - dawki 300 mg i wiecej
stosuje się luteinę (gorzej bo podrazania ale dostępna w PL) albo utrogestan - niestety w PL nie do kupienia, ale laski sporwadzają z DE lub z Czech (jedna tabletka to 100 mg , i nie podraznia)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

Cytat: salsa w 27 Lip 2012, 10:07:20trogestan - niestety w PL nie do kupienia, ale laski sporwadzają z DE lub z Czech (jedna tabletka to 100 mg , i nie podraznia)

No to jak się stosuje, skoro jest nie do kupienia? Czy nie rozumiem?

salsa

#738
Cytat: jo_miekka w 27 Lip 2012, 12:26:41
No to jak się stosuje, skoro jest nie do kupienia? Czy nie rozumiem?
no jest do kupienia tyle, ze nie w Pl, ale lekarze zajmjacy sie tymi trudnymi przypadkami wypisują ten lek na recepte (nie luteine bo luteina podrazania a musisz jej uzyc 6 tabl na dobre - i weicej czasem- zeby to miało w ogole jakikolwiek sens - dawka w luteinie jest 50mg w 1. tabl)  - mozesz go albo sporwadzic za pomocą aptek, ktore mogą sprwadzac leki zagraniczne albo moze CI ktos wykupic receptę polską np w Czechach albo w De albo w kazdym panstwie osciennym, bo utrogestanu nie mam TYLKO u nas

natomiast w ogole stosuje sie progesteron dopochwowo i to szeroko - w koncu luteina to chyba polski pordukt i niedrogi
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

salsa aha, kumam. No ale to nie jest chyba bardzo populrane. Najpopularniejszy jest zdaje się faktycznie duphaston, który się przepisuje niemal z automatu i to chyba Mobka ma na myśli, tzn. te najczęstsze metody.
Ja też nie wiem, czy działa, a biorę ;) Poprzednio też brałam i nic mi to nie dało. A teraz, no trudno powiedzieć.

salsa

#740
Jo, no z tego co ja "widze", to dupka sie daje jednak dodatkowo do progesteronu dopochwowego, no ale ja sie interesuje jednak innymi przypadkami ciazowymi, nie chce juz naprawde rozwijac tematu, ale u tych lekarzach o ktorch rozmawiam to jednak kolejnosc jest taka:utrogestan, luteina i ewentualnie ddoatkowo doustny dupek, bo on niewiele w ich opinii daje (moj lekarz mowi na niego cukierki :P )

ale naprawde nie bede rozwijac tematu, chciałam tylko zwrocic uwagę na działanie immunosupresyjne progesteronu dopochowego w duzych dawkach, natomiast nie chce zeby sie z tego wywiązała jakas dyskusja ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

salsa jasne, ja wszystko rozumiem. Chciałam tylko wytłumaczyć, że Mobka miała w takim razie na myśli bardziej standardowe przypadki typu: plamienie na początku ciąży.
Ale już nie rozwijajmy. Racja.
Najważniejsze, żeby u Noelki było dobrze!

salsa

jo_miekka no tak ja wiem o czym Mobka pisała, chciałam jedynie zwrócic uwagę, ze istnieje po prostu inne, udowodnione i wazne działanie progesteronu, a MObka oczywiscie ma racje jak najbardziej :)

no i trzymajmy kciuki za noelkę  :thumbup: :thumbup:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mary

Cytat: salsa w 27 Lip 2012, 13:47:42no i trzymajmy kciuki za noelkę  thumbup thumbup
:thumbup:


jestynka

Cytat: salsa w 27 Lip 2012, 13:39:55moj lekarz mowi na niego cukierki Tongue )

mało słodkie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

adrianna79

Cytat: jestynka w 27 Lip 2012, 08:39:35
:padam: przecież niektóre kobiety więcej czasu potrzebują aby dojśc do siebie po porodzie, nie mowiąc już o samej opiece nad dzieckiem

To sobie mozna wziac bezplatny urlop. Tutaj jest troche inaczej niz w EU. Moja kumpela ktora urodzila na poczatku marca musiala wrocic pod koniec maja do pracy. Sama sie skarzyla ze troche malo jest tego zwolnienia. Ale co ma innego zrobic jak musi pracowac.

jestynka

Cytat: adrianna79 w 27 Lip 2012, 16:44:22To sobie mozna wziac bezplatny urlop

no,ale nie każdego stac pewnie na takie rozwiązanie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

6 tyg bo tyle trwa okres pologu . Widocznie opieki nad dzieckiem u was nie przewidują w standarcie .

salsa

#748
Cytat: maraxela w 27 Lip 2012, 15:57:10
6 tyg bo tyle trwa okres pologu . Widocznie opieki nad dzieckiem u was nie przewidują w standarcie .
mama mojej znajomej pracuje jako Niania u pewnej Polki i jej męza pracujących W USA (Waszyngton) i ona sie ta dziewczynką opiekuje włłasnie od 6 t. ż
matka wróciła do pracy od razu
podobno tam to jest normalne
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

adrianna79

Cytat: salsa w 27 Lip 2012, 16:52:22
mama mojej znajomej pracuje jako Niania u pewnej Polki i jej męza pracujących W USA (Waszyngton) i ona sie ta dziewczynką opiekuje wałsnie od 6 t. ż
matka wróciła do pracy od razu
podobno tak to jest normalne


tak to prawda Salsa. Jak ja moim kolezankom z pracy opowiadam jak jest w Polsce to kazdy chce sie tam przeprowadzic. Jeszcze troche czasu minie zeby zrobiono zmiany, aczkolwiek Kalifornia jest na dobrej drodze zeby przedluzyc okres maciezynskiego urlopu.

Rowniez jezeli chodzi o sama ciaze to na przyklad u mnie w grupie dziewczyny nic nie mowia dopoki nie widac. Moja inna kolezanka ktora byla u mnie w team'ie dopiero powiedziala jak byla w 6tym miesiacu. A zrobila tak bo inna dziewczyna ktora juz u nas nie pracuje tez byla w ciazy i odkad szef grupy dowiedzial sie ze ona bedzie miala dziecko to nie dawal jej projektow. Tez tak bylo w przypadku mojej kolezanki. Po urodzeniu dziecka juz nie wrocila do mojej grupy bo taki chlopak zajal jej miejsce. Ale niestety tak to jest jak na 45 analitykow w grupie jest tylko 5 kobiet.