Dla starajacych sie :-)

Zaczęty przez nionczka, 07 Sty 2008, 15:39:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jestynka

to z tego co piszesz,to mój wniosek jest taki,że w stanach to tylko fajne porodówki mają, reszta do bani ;D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#751
w stanach maja zupelnie inny system zabezpieczen socjanych chyba i sluzby zdrowia . Porodowki sa dostepne dla kazdego jak w polsce ? Jak sie nie ma ubezpieczenia zaplaconego to kobieta ciezarna jest objeta ubezpieczeniem zdrowotnym?

noelka84

Mam zle i dobre wiadomosci. Dobra jest ta ze krwiak jest mniejszy. Juz nie naokolo pecherzyka tylko z lewej strony pecherzyka i widac ze sie juz zabliznia czyli wchlania. Mozliwe ze nie bede wogole krwawic albo moge miec male plamienia. Nie jest tez wykluczone ze nie pojawia sie nowe, w kazdej ciazy w sumie moga. Zla wiadomosc to ze od ostatniego usg pecherzyk nie zwiekszyl sie tak jak powinien i nie widac jeszcze echa serca. Liczac od ostatniego okresu
jestem juz w 6 tc. Lekarz powiedzial ze jak na razie wyglada to na 5 tc. Martwie sie tym serduszkiem ale nic nie poradzimy musimy czekac. Lekarz okazal sie bardzo super kompetentnym gosciem. Bylam u wielu gin w zyciu i pierwszy raz moje badanie trwalo 1.5h:) wszystko powoli tlumaczyl, posadzil nawet mojego M kolo siebie i tez mu wszystko pokazywal. Robilam poziom progesteronu i mowil ze mam b.dobry i nie ma sensu brac dopalaczy. Jego zdaniem natura jest w tym momencie wyznacznikiem i duphaston, czy luteina daja moze 3% pomocy w ciazy. Bardziej gin przepisuja leki zeby pacjentki sie nie denerwowaly niz  ma to jakis wiekszy wplyw na ciaze. Ja nie wiem nie znam sie wiec nie wypowiem sie na ten temat. Lecimy jutro na wakacje pozniej do Pl i boje sie cisnienia, lekarz mowil ze trzeba bardzo uwarzac na wszelkie turbulencje itd. Ja codziennie spedzam 2h w metrze pod ziemia w bus i tez mam zmiany cisnienia i trzesawki wiec chyba nie mam czym sie za bardzo przejmowac . Nastepne usg 9.08 w Pl wtedy serduszko juz powinno byc. Oby tak sie stalo. Jestem poddana naturze i pozytywnemu mysleniu. Co jeszcze fajnego lekarz powiedzial ze najlepiej zajsc w nieplanowana ciaze kiedy sie nic nie wie lata samolotami tanczy biega itd bo wtedy jest najzdrowsza bez nerwow a ja taka ktora starala sie tyle czasu i zaszla na clomidzie bede juz zawsze nerwowa o swoja fasolke. Swieta racja. Takrze znikam na 2 tyg mozliwe ze popisze cos z kafejek i mam nadzieje ze za 2 tyg bede miec same dobre wiesci. Dziekuje za kciuki 

marax

super na bicie serca jest jeszcze czas

magoo

noelka84 no to super i bawcie się dobrze na urlopie :)

yoy

nolelka wypoczywaj, bo teraz to jest najwazniejsze! i nic sie nie martw, badzie dobrze! :) juz my tu kciuki trzymać bedziemy! :)

jestynka

noelka, brzmi wszystko dobrze i tak będzie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

adrianna79

#757
Cytat: jestynka w 27 Lip 2012, 18:14:56
to z tego co piszesz,to mój wniosek jest taki,że w stanach to tylko fajne porodówki mają, reszta do bani ;D


ha,ha no niestety ale i tak wole opieke medyczna tutaj. jak do tej pory nie mialam problemow zeby umowic wizyte u gina i to w wielu gabinetach. tez zauwazylam ze w usa nie daja tabletek na podtrzymanie ciazy, wszystko zostawione jest prawom natury. jedynie co to zalecane jest branie witamin prenetalnych. 

Dodany tekst: 27 Lip 2012, 19:45:51

Cytat: maraxela w 27 Lip 2012, 18:20:53
w stanach maja zupelnie inny system zabezpieczen socjanych chyba i sluzby zdrowia . Porodowki sa dostepne dla kazdego jak w polsce ? Jak sie nie ma ubezpieczenia zaplaconego to kobieta ciezarna jest objeta ubezpieczeniem zdrowotnym?

tak, nie moga odmowic przyjecia kobety ciezarnej.

noelka84

czytalam wlasnie, ze u niektorych widac juz serduszko w 5tc:( ale pewnie nie kazda ciaza jest taka sama.
Pamietacie jak to bylo u was?

No i mam nadzieje ze te loty mnie nie wykoncza, bo odpukac jakby cos sie stalo to moglabym tylko wynic siebie.
Chociaz z drugiej strony lekarz mowil, ze jak mialabym poronic to i tak poronilabym lot nie mialaby na to wplywu.
Gosciu na prawde super, jakby ktoras szukala specjalisth z londynu chetnie podam namiary, warto wydac pieniazki na wizyte u niego.

salsa

noelka84 :thumbup: za serduszko i powodzenia :) o lataniu w tak wczesnej ciazy opinie są podzielone wiec chyba musisz sama zdecydowac :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

noelka bedzie dobrze serce ma prawo byc niewidoczne spokojnie


mobka

noelka, ok. 7tc w moim przypadku.

mary

u mnie nawet zarodka nie było widać w 5tc. Co ja się wtedy nastresowałam, niepotrzebnie. Postanowiłam sobie wtedy, że w następnej ciąży pójdę do gin. nie wcześniej niż w 6tc.
Trzymaj się... dobrych myśli :)

jestynka

#764
Cytat: adrianna79 w 27 Lip 2012, 20:43:33tak, nie moga odmowic przyjecia kobety ciezarnej.


w Pl w też tak chyba jest........ale nie jestem pewna, dzieci sa na 100%

Dodany tekst: 28 Lip 2012, 14:46:03

Cytat: noelka84 w 27 Lip 2012, 21:03:49czytalam wlasnie, ze u niektorych widac juz serduszko w 5tc:(

u mnie w obu ciążach w 5 tc było widac tylko pęcherzyk, serce ok 7 tyg
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

W polsce ciezarne sa wszystkie ubezppieczone

jestynka

to dobrze mi sie zdawało
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#767
Cytat: noelka84 w 27 Lip 2012, 21:03:49Pamietacie jak to bylo u was?

ja zobaczyłam dopiero w 12. Wczesniej położna założyła mi karte ciązy i przypisała kwas foliowy z jodem, na wypadek gdybym wcześniej nie brała.
Nie am co się przejmowac na zapas i porónywac co w 5 a co w 6 tygodniu.
Ja w 9 i 10 tygodniu tez leciałam do Polski i miałam lekka schizę po tym czego się w necie naczytałam. Ale lekarz potem powiedział mi, że takie loty europejskie to pikuś. Ja cieszyłam się, że w Es tak na luzie podchodzą do ciąży, chociąż opieka jest świetna. To też pomogło mi się wyluzować. Na pewno się dłuży, ale pozytywne nastawienie, odpoczynek i dbanie o siebie na pewno pomogą.

Dodany tekst: 31 Lip 2012, 20:58:47

Cytat: jestynka w 28 Lip 2012, 15:45:10dzieci sa na 100%
o ile mają pesel
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Bez pesela tez  o ile maja polskie obywatelstwo

jo_miekka

Cytat: noelka84 w 27 Lip 2012, 21:03:49Pamietacie jak to bylo u was?
Dopiero w 8 tyg. od OM, bo ciąża okazała się młodsza.
Spokojnie.

aja

ciekawe co u Noelki ????

noelka84

na wstepie dziekuje slicznie za wszystkie kciuki!!!!
jestem w polsce
bylam wczoraj u innego gin niz zawsze chodze bo do mojego jestem umowiona na czwartek a chcialam juz wiedziec co i jak. super lekarz mlody i na prawde fajny.
mam dobra i zla wiadomosc znowu. dobra jest ta, ze bije serduszko, zarodke sie rozwija prawidlowo, ma odpowiednie wymiary 2cm. Ciaza jest jednak wczesniejsza niz data ostatniej miesiaczki. dopiero jesteme w prawie 7tc, a powinnam byc w 8tc. Termin 27 marzec.
teraz zla wiadomosc krwiak jest i znowu sie powiekszyl niestety. prawdopodobnie przez to, ze w hiszpanii bylam aktywna. gin powiedzial, ze wszelkie drgania macicy podrazniaja krwiak. jesli peknie to zabije zarodek. W polsce dostalabym L4 od razu. Mam odpoczywac jak najmniej sie ruszac itd. Do 16tc mam brac 3 razy dziennie po 2 tabletki luteine. Wypisal mi recepte, powiedzial, ze nie zaszkodzi, a moze troche rozluzniac macice.
Powiedzial tez ze krwiak sam tak nagle nie zniknie, potrzeba bardzo duzo czasu bo jest duzy, jak zarodek bedzie rosl to z czasem moze krwiaka zarastac. moge miec plamienia. jak bedzie zywa czerwona krew albo duze bole jak na okres to pewnie bedzie oznaczac poronienie.
no i czym dluzej bede w ciazy z kazdym tygodniem mam wieksza przewage ze ciaza sie utrzyma.
boje sie i troche jestem zla ze za mocno lazilismy w hiszpanii, no ale nic nie poradze teraz. mam nadzieje, ze bedzie ok.
w piatek wracamy do uk, za tydz w pon do pracy musze na siebie uwarzac, ale nie bedzie to takie latwe bo na razie tylko bedzie wiedziec moja manager.
Ciekawe czy jak w 12 tc bede miec usg  pierwsze w uk w szpitalu i zobacza krwiak czy bardziej sie mna zainteresuja. Gin powiedziala, ze na stowe w 12tc ciazy on bedzie jeszcze. Pewnie pojde za 3 tyg tak na kontrole do tego prywatnego gin w londynie bo do 12tyg jeszcze jest troche czasu.
Na czwartek mam wizyte u tego mojego gin co zawsze chodzilam i chyba pojde do niego tez. nie bede mowic ze bylam u innego. zobacze czy moze sie krwiak zmniejsza.
fajnie bylo ogladac drgania serduszka....oby bylo dobrze....

zosia2007

noelka84trzymam mocno kciuki

abkasia

noelka kciuki tzrymam... lez i odpoczywaj, bedzie dobrze!

Angie

noelka84 odpoczywaj! będzie dobrze  :empathy: :empathy: