Dla starajacych sie :-)

Zaczęty przez nionczka, 07 Sty 2008, 15:39:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

"becnie bardzo wiele pań używa płynów czy żeli do higieny intymnej. I dobrze, ponieważ pomagają w utrzymywaniu prawidłowej flory bakteryjnej w pochwie. W czasie starań o dziecko jednak nie powinno się ich stosować. Dlaczego? Ponieważ zawierają pałeczki kwasu mlekowego, które dodatkowo zakwaszają (i tak już kwaśne) środowisko pochwy. Służą one zdrowiu okolic intymnych kobiety, ale nie plemnikom, bo te najlepiej czują się w środowisku zasadowym. Tak naprawdę już niemal wszystkie preparaty do higieny intymnej mają w składzie kwas mlekowy. Czym zatem powinnaś myć się w okresie prób zajścia w ciążę? Możesz używać płynów do mycia ciała dla niemowląt (np. Skarb Matki, Nivea) albo płynów do mycia ciała dla alergików (np. Emolium). Ale na tym twoja ostrożność nie powinna się kończyć – unikaj też globulek dopochwowych, pianek, płukanek, płynów do irygacji z kwasem mlekowym (np. Floragyn, Gyntima). Mimo że zwalczają one bakterie i grzyby oraz przywracają równowagę biologiczną w pochwie, to jednak bywają przeszkodą w zajściu w ciążę."
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

..dla mnie brzmi to przekonująco..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

I dobrze, ponieważ pomagają w utrzymywaniu prawidłowej flory bakteryjnej w pochwie-no nie wiem dla mnie to naciagana teoria do pochwy antygrawitacyjnie to raczej ciezko sie im dostac a nikt sobie tego tam chyba nei wlewa-ale jak sa jakies preparaty bez tych paleczek to moze warto sprobowac .

nionczka

Cytat: rubin04 w 15 Wrz 2008, 08:46:26
...tak zmieniające temat - słyszalyscie o tym że starajace sie nie powinny używac do mycia płynów do higieny intymnej bo te płyny zmieniają pH w pochwie na mniej sprzyjające dla plemników? szczegółów nie pamietam ale gdzies o tym czytałam.

Ja uzywalam przy kazdej kapieli i zaszlam w ciaze w 2 cyklu!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

No, ale tak jak pisała marax, przecież nie myję się w środku w pochwie ??? Więc jak to zmienia środowisko w pochwie? Chyba tylko na zewnątrz, a plemniki od razu trafiają do środka :hihi:

abkasia

rubin04 ja jakbym sie mydlem myla, tobym sie wydrapala tam...mnie mydlo strasznie podraznia... dziewczyny nie popadajmy w paranoje..
ja jeszcze czytalam, ze nie wolno sie golic tam na zero!! lol lol lol bo to tez niedobre.. :point_lol: :point_lol: :point_lol: najlepiej fryzura na lata 80 :point_lol: :point_lol:

vobi

Cytat: abkasia w 16 Wrz 2008, 21:06:38
najlepiej fryzura na lata 80

albo afro a la gosc z Boney M!

abkasia


vobi

Cytat: rubin04 w 15 Wrz 2008, 12:44:58
Czym zatem powinnaś myć się w okresie prób zajścia w ciążę? Możesz używać płynów do mycia ciała dla niemowląt (np. Skarb Matki, Nivea) albo płynów do mycia ciała dla alergików (np. Emolium). Ale na tym twoja ostrożność nie powinna się kończyć – unikaj też globulek dopochwowych

Nie rozumiem... jakich globulek dopochwowych? Jesli chodzi o te antykoncepcyjne, to przeciez albo starania o potomstwo, albo antykoncepcja. A jesli chodzi o globulki "lecznicze", np. w wypadku grzyba czy infekcji, to chyba przed staraniem sie o dziecko wypadaloby toto wyleczyc?

asia407

Ja jeszcze nie starajaca, ale powoli sie przygotowuje.
I mam pytanie.
4 miesiace temu odstawilam tabletki. Czuje sie dobrze, cykle od poczatku bardzo regularne, okres 3 dniowy, odczuwalny wlasciwie tylko pierwszego dnia. Samopoczucie lepsze niz w trakcie brania tabletek.
Ostatnich pare dni czulam sie jakos dziwnie. Bole w podbrzuszu, oslabienie. Nawet sie przestraszyla, ze to moze ciaza ( a jeszcze nie pora  ;) )  Wczoraj do mnie dotarlo,ze tak moze objawiac sie owulacja. Bol w lewej stronie podbrzusza, specyficzny sluz (przepraszam wrazliwych za opis),a wszystko w srodku cyklu.
I teraz pytanie do tych co odstawily tabletki. Ile czasu potrwal powrot do cykli z owulacja? Wyglada na to, ze u mnie owulacja wrocila dopiero przy czwartym. Cos dlugo sie organizm oczyszczal...Mialyscie pozniejsze cygle z owulacja, czy moze bawila sie ona z wami w "chowanego" ;) ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

Cytat: asia407 w 23 Wrz 2008, 17:00:33
Ja jeszcze nie starajaca, ale powoli sie przygotowuje.
I mam pytanie.
4 miesiace temu odstawilam tabletki. Czuje sie dobrze, cykle od poczatku bardzo regularne, okres 3 dniowy, odczuwalny wlasciwie tylko pierwszego dnia. Samopoczucie lepsze niz w trakcie brania tabletek.
Ostatnich pare dni czulam sie jakos dziwnie. Bole w podbrzuszu, oslabienie. Nawet sie przestraszyla, ze to moze ciaza ( a jeszcze nie pora  ;) )  Wczoraj do mnie dotarlo,ze tak moze objawiac sie owulacja. Bol w lewej stronie podbrzusza, specyficzny sluz (przepraszam wrazliwych za opis),a wszystko w srodku cyklu.
I teraz pytanie do tych co odstawily tabletki. Ile czasu potrwal powrot do cykli z owulacja? Wyglada na to, ze u mnie owulacja wrocila dopiero przy czwartym. Cos dlugo sie organizm oczyszczal...Mialyscie pozniejsze cygle z owulacja, czy moze bawila sie ona z wami w "chowanego" ;) ?


U mnie od razu wszystko wróciło do normy. W drugim cyklu po odstawieniu zaszłam w ciąże  :)

zwierzatko_mojej_mamy

asia407 nie mam zielonego pojecia - nie rozpoznaje owulacji na oko ;) a nic sobie nie mierze

ehhh w sumie to tesknie za tabletkami... morde mam jak 14latka nadal  :sadwalk:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

asia407

Gratulacje  Angelos :perfect:
Dwie moje znajome zaszle w ciaze w pierwszym cyklu po odstawieniu, wiec jakos tak sobie zalozylam, ze wszystko od razu wraca do normu. A tu sie okazuje, ze nie. Mam nadzieje,ze teraz juz wszystko sie unormowalo i bedziemy mogli zaczac nasze starania po nowym roku.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

asia407

Zwierzatko, tez mi sie wydawalo, ze nie rozpoznaje. Ale w tym miesiacu to jest bardziej niz oczywiste.
A mierzyc temp probowalam w pierwszym cyklu po odstawieniu. Wykres bez ladu i skladu, nic z niego nie wynikalo. Do tego zabraklo mi zaparcia poddalam sie po miesiacu. Zastanawiam sie czy nie sprobowac jeszcze raz
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

jako, że zaczęliśmy starac sie z mezem o dzidziusia, witam po raz pierwszy w tej strefie:)

ponad dwa miesiace temu ostawilam plastry, miesiaczki mam regularne, choc cykle dosc dlugie (ok. 34 dni).
jak na razie szlismy na zywiol, ale od nowego cyklu planuje metode "co 2gi dzien" i chyba kupie test owulacyjny.

Trzymajcie kciuki:)

ishka82

Cytat: doda w 25 Paź 2008, 19:23:21
ja zaczynam zabawę z NPR. mierzę temperaturę, zaczęłam czytać i interesować się tematem :)
To zapraszam na 28 dni :) www.28dni.pl

rilla

Cytat: feeling.good w 25 Paź 2008, 18:52:26
jako, że zaczęliśmy starac sie z mezem o dzidziusia, witam po raz pierwszy w tej strefie:)

ponad dwa miesiace temu ostawilam plastry, miesiaczki mam regularne, choc cykle dosc dlugie (ok. 34 dni).
jak na razie szlismy na zywiol, ale od nowego cyklu planuje metode "co 2gi dzien" i chyba kupie test owulacyjny.

Trzymajcie kciuki:)

ale wam super... feeling.good ty jesteś rocznik 84?

ja też chce już dziecko;(

konwalia

84 nie marudzić mi tu, to mówię ja 82  ;D

feeling.good

Cytat: rilla w 26 Paź 2008, 02:24:10
Cytat: feeling.good w 25 Paź 2008, 18:52:26
jako, że zaczęliśmy starac sie z mezem o dzidziusia, witam po raz pierwszy w tej strefie:)

ponad dwa miesiace temu ostawilam plastry, miesiaczki mam regularne, choc cykle dosc dlugie (ok. 34 dni).
jak na razie szlismy na zywiol, ale od nowego cyklu planuje metode "co 2gi dzien" i chyba kupie test owulacyjny.

Trzymajcie kciuki:)

ale wam super... feeling.good ty jesteś rocznik 84?


ja też chce już dziecko;(


Tak, tak. 84:)

ishka82

I jak tu wierzyć, że dzieci teraz rodzi się ok. 30-tki :P Jak my wszystkie takie młode.

zosia2007

rilla a ty sie nie spiesz bo mamy przeciez razem w ciaze zachodzic ;)

mika

my jesteśmy, że tak powiem, w szczycie starań :D

nionczka

Cytat: mika w 26 Paź 2008, 10:14:40
my jesteśmy, że tak powiem, w szczycie starań :D

Znaczy, ze forujesz z placu boju????
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

Cytat: mika w 26 Paź 2008, 10:14:40
my jesteśmy, że tak powiem, w szczycie starań :D
ale jesli w szczycie, to jakim cudem siedzisz na strefie a nie w lozku??  lol

bozena.dp

Cytat: ishka82 w 26 Paź 2008, 08:52:03
I jak tu wierzyć, że dzieci teraz rodzi się ok. 30-tki :P Jak my wszystkie takie młode.

hmm.... nie wszystkie...