Dla starajacych sie :-)

Zaczęty przez nionczka, 07 Sty 2008, 15:39:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

Cytat: feeling.good w 18 Lis 2008, 11:01:29
Dagi, i o z tą prolaktyną?

Uświadomcie mnie trochę proszę. Zanim dotrę do jakiejś dobrej literatury na ten temat, boję się przeglądać net - niestety czasami cuda są napisane zwłaszcza w temacie ciąży i w nią zachodzenia

http://www.we-dwoje.pl/prolaktyna;-;rozhustany;hormon,artykul,5016.html

ale to nie musi być to. ja mam stwierdzone PCO, cykle miałam czasami po 60 dni a prolaktyne - ok.

golinda

Cytat: feeling.good w 18 Lis 2008, 10:42:28
Cytat: golinda w 18 Lis 2008, 10:38:21
feeling.good, ja po moich różnych doświadczeniach, na Twoim miejscu zrobiłabym badania teraz
lekarze niepotrzebnie odwlekają różne sprawy, nie wiadomo po co


Heh...też tak myślę. Przeciwnie przez cały czas będę się martwiła, że coś jest nie tak, a nie tędy droga ku szczęśliwemu poczęciu:)

Lekarz powiedział, że nie ma sensu od razu wydawać pieniędzy na te badania, ale przecież nie o to chodzi.  żałuję, że mu od razu nie powiedziałam, że chcę je zrobić. Chyba troszkę skołowana byłam.


Miałaś robione te badania? Faktycznie są drogie?



ja akurat mam inny problem, więc i inne badania, o tych nic nie wiem

dagi

Feeling sprawdzę w domu jak to było z moimi wynikami, ale przede wszystkim się nie denerwuj i nie sugeruj cudzymi wynikami, najważniejsze to zrobić sobie badania chociaż te podstawowe (np. poziom prolaktyny) i będziesz miała jasność. Przecież u Ciebie może się okazać, że wszystko jest ok i tylko organizm nie przyzwyczaił się jeszcze po odstawieniu pigułek.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

nionczka

Cytat: doda w 18 Lis 2008, 12:30:46
będę robić badanie na toksoplazmozę.
i jeśli wyjdzie, że mam, to co wtedy? jakieś leki? jak to wygląda?


jesli wyjdzie, ze masz przeciwciala to swietnie! Ja mam. Wtedy nie musisz byc az tak bardzo ostrozna w kontakcie  z miesem/ zwierzetami. Chociaz ostroznosci nigdy za wiele. Problem jest kiedy nie masz przeciwcial!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

doda nijak - to sie przechodzi jak swinke - jesli raz mialas to masz przeciwciala i posprzatane - nie musisz sie przejmowac, jesli nie mialas to w pierwszym trymestrze bardzo, potem troszke mniej restrykcyjnie musisz uwazac na mycie lapek i takie tam ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: doda w 18 Lis 2008, 12:30:46
będę robić badanie na toksoplazmozę.
i jeśli wyjdzie, że mam, to co wtedy? jakieś leki? jak to wygląda?


masz dwa wyniki w klasie Igg i IgM
pokazują, czy chorowałaś, czy nie
jeśli masz przeciwciała to ok, jeśli ich nie masz, lekarz zaleci środki ostrożności, bo toxo jest groźna tylko dla płodu, nie dla Ciebie

zuzia

Cytat: doda w 18 Lis 2008, 12:30:46
będę robić badanie na toksoplazmozę.
i jeśli wyjdzie, że mam, to co wtedy? jakieś leki? jak to wygląda?


jak robisz toxo to zrób i cytomegalię.
obie przechodzą bezobjawowo i ich się nie leczy. trzeba po prostu przeczekać.
jeżeli wyjdzie, że masz przeciwciała to znaczy, że prawdopodobnie przechorowałaś i jest ok. a jak nie - to musisz po prostu uważać na surowe mięso, niemyte owoce, zwierzaki, ale generalnie - bez paniki!

magdalinska

feeling - a jak dlugie masz cykle?

abkasia

ja  nie chorowalam na toxo i musze teraz uwazac, a jak zrobiam na cytomegalie, to okazalo sie ze wlasnie ja przechorowuje i musialam czekac ze staraniami ponad pol roku..

nionczka

Cytat: doda w 18 Lis 2008, 12:47:06
dzięki,

mój lekarz powiedział, że nie ma potrzeby robić badań na cytomelagię. natomiast ja jak już pójdę robić badania to chcę zrobić wszystko...
mam na skierowaniu napisane oba te wskaźniki Igg i IgM
co to dokładnie znaczy? jeśli chorowałam, znaczy, że mam przeciwciała, tak? - co wtedy będzie napisane na wyniku? będą jakieś cyferki? pewnie będzie liczbowo określony poziom przeciwciał, skąd mam wiedzieć czy jest wystarczający?
jeśli nie chorowałam, to będzie napisane "brak przeciwciał"?
a jeśli jestem w trakcie chorowania, to co będzie?

sorry za takie szczegółowe pytania, ale trochę się denerwuję wynikami :)

Ja mam zawsze wyniki podawane w numerach a obok skale prawidlowych wyników. jesli cos jest ponad lub ponizej norme pojawia sie gwiazdka i wytluszczony druk. Nie musze nawet z lekarzem konsultowac :-)

Ale moj gin/polozna i tak zawsze mi wyjasniaja, ze np. to jest podwyzszony poziom, ale w ciazy to norma, etc. Albo, ze jest wysoko/nisko, ale nie jest zle i nie ma powodów do niepokoju.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

doda jak przyniesiesz wyniki, to podasz je a my ci wtedy powiemy.. tymi badaniami nei ma sie co stresowac..one nie swiadcza o plodnosci, a jedynie ich wynik daje ci pewne zalecenia jak postepowac i tyle..

golinda

doda

IgM ujemny - obecnie nie chorujesz
IgG oznacza przeciwciała

abkasia

Cytat: doda w 18 Lis 2008, 12:48:17
abkasia na czym polega cytomelagia?

wlasciwe na niczym, to jest wirusowa choroba  ktora przebiega najczesciej bezobjawowo, jedyny problem to pierwotne zakazenie w 1 trym ciazy- moze wywolac poronienie, lub wady plodu.
ja przechodzilam ja prawie bezobjawowo.. ale trwala pol roku, zanim przeciwciala sie ustabilizowaly i moglismy zaczac starania..

zwierzatko_mojej_mamy

o dzizas - troche mnie przerazacie - ja se na nic nie robilam jeszcze ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

Cytat: doda w 18 Lis 2008, 12:54:39
ok, no to jestem ostatecznie przekonana, że również na cytomelagię zrobię badania.
nie wiem, czemu mój ginekolog powiedział, że nie ma potrzeby tego badać...

jest sens wykonywania badania, jesli jeszcze nie jestes w ciazy, jesli okaze sie ze na nia wlasnei chorujeszc to wstrzymasz sie ze staraniami.. robienie badan w ciazy juz nie mam sensu, bo cytomegali i tak sie nie leczy.. nie ma na nia lekow..a mozna na nia zachorowac wiele razy.. najniebezpieczniejsze jest jednak zakazenie pierwotne..

zuzia

#290
Cytat: doda w 18 Lis 2008, 13:01:53
abkasia jeszcze jedno pytanie do Ciebie  :prayer: :prayer:
co to jest cmv ???

no właśnie cytomegalia :)

http://www.gronkowiec.pl/cytomegalia.html

abkasia

Cytat: doda w 18 Lis 2008, 13:01:53
abkasia jeszcze jedno pytanie do Ciebie  :prayer: :prayer:
co to jest cmv ???
cyto-megalo-wirus- czyli cytomegalia :D

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

doda, jak nie chorowałaś to pokaże Ci, że nie masz przeciwciał, a więc  wynik w kl. IgG będzie ujemny

zwierzatko_mojej_mamy

doda  :lollol: :lollol: no to istotnie moze lepiej tedy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

feeling.good

Cytat: magdalinska w 18 Lis 2008, 12:40:26
feeling - a jak dlugie masz cykle?

34-37 dni. Teraz czekam na koniec kolejnego:)

Kasia

a mi ginka powiedziała ze jak ktos chorował na toxo to i tak może drugi raz zachorować


no i nie wiem czy to prawda czy nie ???

zuzia

Cytat: Kasia w 19 Lis 2008, 11:06:30
a mi ginka powiedziała ze jak ktos chorował na toxo to i tak może drugi raz zachorować


no i nie wiem czy to prawda czy nie ???

chyba tak, ale jest łatwiej bo jakieś przeciwciała masz.

Kasia

no własnie czyli ostro zność (zdroworozsadkową) trzeba zachowac :)

Kasia

ja bym sie zdziwiła jakbym nie przechodziła juz toxo


kociara od zawsze była, nasza kota z nami śpi, łazi po stole i szafkach więc pewnie okazji do złapania toxo miałam od groma

no ale to podobno róznie bywa