Maluszkowe sprawy!!!

Zaczęty przez aja, 05 Sty 2009, 15:35:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aja

Cytat: maraxela w 15 Sty 2009, 18:03:20
A jaki powod jest u was ze robicie w lokalu ?? gotowanie czymiejsce?/

u nas to głownie przez ilość osób! ale nawet jeśli byłoby i 30 osób to zadna to przyjemnośc spędzenia tego dnia przy garach i zmywaniu, sprzątaniu najpierw przed  potem po gościach!

marax

no tak ale koszty sa chyba duzo mniejsze mi sie chyba lepiej oplaca nawet katering zamowic

gioseppe

Cytat: Angelos w 15 Sty 2009, 17:50:36
Ja już też myślę o chrzcinach. Chyba zrobie je w Gdzu a nie wawie, ze względów logistycznych- tam jest cała rodzina i łatwiej pojechac do nich niż oni wszyscy do nas. Więc skończy się na lokalu.
my tez robimy w rodzinnych stronach
w sumie to tam gdzie mielismy wesele ;D
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

aja

teżmyśleliśmy o cateringu ale mimo wszystko przy takiej liczbie gości będzie ciężko!
musimy jeszcze to przedyskutować!

brawurka

u mnie gotowanie i sprzatanie to powody dla których nie biorę pod uwage takich imprez w domu. placiliśmy 65 zł od osoby (ale mieszkam w malym mieście,to ceny niższe), obiad zacząl sie koło 14,a na sali zostaliśmy do 21. po wszystkim jedzenie które zostało,pomogli nam zapakować i zabraliśmy,sporo zostało.maja miała równe 7 miesiećy jak ja chrzciliśmy i drugi raz tego blędu nie popełnie. wole Ige ochrzcić w okolicach 3 miesiąca. ubralismy a w bialą sukieneczke (smyk 69zł) kapelusik,skarpetki i butki. oto zdjęcie jak kompletnie poszłą do ołtarza ubrana,az wstyd  :blush:

Angie

brawurka super Majka wygląda!! Wyluzowala się dziewczyna  :rotfl: :rotfl:

sputnik_sweetheart


dragonfly

brawurka, te, co ty chcesz od swojej lasencji - fajnie wygladala, wyluzowana....

brawurka

no mialy plotuchy pożywke :) sukieneczka nieświecąca i chociaż skarpetki by mogla mieć, ona sie sama rozebrała :)

Kasia

Dla mnie fajnie Majeczka wygladała

dziewczynka kreatywna, od małego wie co chce i jak ma wygladać

i na nic nasza koncepcja wygladu dziecka :)

gatka2804

#235
my zrobiliśmy chrzciny jak Ania miała 3,5 m-ca. Zrobiliśmy u siebie, tzn nie w rodzinnych stronach- chciałam żeby Ania była ochrzczona w tym mieście gdzie sie urodziła. Zmobilizowałam cała rodzine (było nas w sumie 12 osób) do wybrania sie do Krakowa. Zreszta tego samego dnia musieli wracac do swoich domow, na pewno dla babc bylo to meczace, ale uznalam ze chrzciny Ania bedzie miec raz w zyciu, wiec musza sie ludziska troche poswiecic.
Obiad z deserem i piciem kosztował nas jakies 70zł od osoby. My mamy za male mieszkanie na takie imprezy, co najwyzej moglabym ugoscic u siebie na obiedzie 6 osob

Dodany tekst: 16 Sty 2009, 09:50:43

brawurka, Majeczka wyglądała pięknie. I tak zadziornie w gołych stópkach. W ogóle dzieci w strojach chrzcielnych - białych wyglądają uroczo.
Tyle że te stroje sa strasznie niewygodne... dla rodzica który trzyma akurat dziecko

Nie polecam robienia chrzcin podczas okresu swiatecznego. Tak jak niektore z Was planuja wlasnie podczas Wielkanocy. Dzieci do chrztu jest wowczas b.duzo. Ceremonia sie niepotrzebnie przedluza, a dla takiego maluszka taka godzinna uroczystosc i tak jest wystarczajaca meczaca. Jeszcze trzeba wziac pod uwage fakt ze razem z dzieckiem jest jeszcze 4 dorosle osoby: rodzice i rodzice chrzestni, wiec gdy np chrzczonych jest 20 dzieci (bo w swieta i tyle sie zdarza) to robi sie niezle zamieszanie.


jak już jsteśmy w temacie chrzcielnym to również moge zamiescic zdjecie Ani:

brawurka

przydalby sie wątek oubrankach do chrztu,choć itu możemy wrzucać zdjęcia naszych maluchów. twinnie,kamu... pochwalcie się

Dodany tekst: 16 Sty 2009, 10:24:19

gatka Ania jest urocza i jak ladnie pozowala:)

sonatina

#237
My ochrzciliśmy Ignaca dokładnie jak miał  2 miesiące - 14 września. Uroczystość odbyła się w domu i było ok 14 osób - my, rodzice chrzestni, dziadkowie, pradziadkowie. Gdybym chciała zaprosić całą rodzinę to musiałabym robić następne wesele. Cała rodzina była zaproszona do kościoła i nik nie miał pretensji, że uroczystość w domu była okrojona do ścisłej czołówki.
A to Ignacy przed wyjściem do kościoła:

Dodany tekst: pią 16 sty 2009 10:28:11 GMT-1

brawurka, gatka - super wyglądały wasze dziewczyny, a Maja to widzę całkowity luzak :)! :thumbup:

brawurka

zawsze chciałam chrzcić dziecko jak będzie starsze (6- 8 miesiecy),ale to chyba utrudnia sprawe. trzeba bylo pinlować zeby sie nie ubrudziła, nie wygniotła,w kosciele spiewała,księdzu zabierała księge, rzucałą smoczkiem (w koncu go stracilismy,gdzies pod lawki wpadł),potem jej sie znudziło wiec marudziła,na obiedzie noszenie na ręku,bo ciekawska była, pelzałą juz,wiec wkurzałą sie ze nie moze tego robic w restauracji, z wrazenia nie spała caly dzień. Ige chcemy chgrzcić wokolicy maja

marax

a ja bede robic w domu i to mniejszy wydatek polaczyc swieta z chrzcinami chyba

brawurka

jesli w domuto tez robilabym w swięta

aja

a ten nasz maluch pokasłuje i ma lekki katarek  i nie wiem czy z nim wychodzic na spacer dzisiaj - ale innych jakis złych oznak brak apetyt ma, kupki normalne ....

marax

u mnie wmiescie nei ma nawet zabardzo gdzie zrobic no chyba ze zglosze sie do sali weselnej arabeska -moze mi jakis rabat dadza za reklame lol lol lol

aniak1211

Ja robilam w domu,
siostra miala akurat urzadzac pokuj a ze dosc duzy i bez mebli to sie pomiescilismy:)

i nie moge znalesc plyty ze zdjeciami ze chrztu :crying:
a nie mam tu sukieneczki zeby zrobic fotke,tylko bolerko mam.
moze jeszcze znajde ;)

gioseppe

Cytat: gatka2804 w 16 Sty 2009, 09:18:58
Nie polecam robienia chrzcin podczas okresu swiatecznego. Tak jak niektore z Was planuja wlasnie podczas Wielkanocy. Dzieci do chrztu jest wowczas b.duzo. Ceremonia sie niepotrzebnie przedluza, a dla takiego maluszka taka godzinna uroczystosc i tak jest wystarczajaca meczaca.
to zalezy w jak duzym miescie
u nas 2 lata temu brat chrzcil corke i msza byla wrecz strasznie krotka :) mam nadzieje, ze i w tym roku ksiadz sie nie rozgada za bardzo ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

brawurka

na forum grudniowym jest dziewczyna,któa robi nam statystyki,pozwalam sobie skopiować wam statystyke roczniaków (taka ciekawosta)


2. WAGA
a) najmniejsze dziecko urodziło się z wagą 1340 g, największe 4430
g, średnio było to 3360 g
b) najmniejsze roczne dziecko waży 7500 g, największe 13500 g,
średnio roczniak waży 10350 g
c) najwięcej przytyło dziecko w ciągu roku o 9980 g, najmniej 4760
g, średnio nasze roczniaki przytyły 6980 g
d) 51 roczniaków POTROIŁO SWOJĄ WAGĘ URODZENIOWĄ- 56% biorących
udział w statystyce

3. WZROST
a) najmniejsze dziecko urodziło się z wzrostem 42 cm, największe 65
cm, średnio było to 54 cm
b) najmniejsze roczne dziecko mierzy 70 cm, największe 90 cm,
średnio roczniak mierzy 79 cm
c) najwięcej urosło dziecko w ciągu roku o 38 cm, najmniej 13 cm,
średnio nasze roczniaki urosły o 26 cm

4. ZĘBY
a) najszybciej dziecko dostało ząbków w wieku 4 miesięcy, ale są
dzieci, które jeszcze ząbkow nie mają , średnio pierwszy ząb
wykluł się po skończonym 7 miesiącu (nie biorąc pod uwagę tych,
którzy jeszcze ząbków nie mają)
b) najwięcej ząbków ma roczniak posiadający w paszczy sztuk 12!!
średnio roczniaki posiadają nieco ponad 6 zębolów

5. CHORÓBSKA
a) 43 dzieciaczki dostawiały antybiotyki, co stanowi ponad 47 %
b) 72 dzieci było przeziębionych, czyli 79%
c) 33 dzieci chorowało na trzydniówkę - 36%
d) 18 dzieci chorowało na grypę żołądkową/jelitową/miało rotawirusa
20%, w tym 6 szczepionych przeciwko rotawirusom
e) 28 dzieci (31 %) było szczepionych przeciwko rotawirusom
f) 20 dzieci (22%) było w szpitalu 

6. CHODZENIE
a) 45 dzieci w wieku roku chodziło (49%)
b) 4 dzieci nie chodzi ani przy meblach ani samo

7. MÓWIENIE MAMA, TATA
a) świadomie mówi mama, tata 69 dzieci (76%)


Jeśli było nie wiem, to zaznaczałam NIE
Jeśli było tylko mówienie mama świadomie to zaznaczałam NIE
Jeśli ktoś podawał np. wagę - około albo w przybliżeniu to taką wage
wpisywałam, jeśli ktoś zapisywał zakres to wpisywałam najniższą
wartość.

Ja wiem, że na ilość zachorowań ma wpływ rodzeństwo, chodzenie do
żłobka, ale wybaczcie, zbyt mała jest grupa, aby rozdzielać na takie
rzeczy. gdyby grupa miała 1000 osób, to można byłoby się pokusić o
takie porównanie...

twinnie77

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

jakos tych zdjec Hubcia akurat nie widzialam. super wygladal a jaki mial wypasiony tort ;)

vobi

Hej, gdzies w polowie watku bylo cos o zaparciach (sorry, nie chce mi sie juz szukac) - nam polozna polecila na problemy z brzuszkiem (kolka, zaparcia itp.) herbatke Plantex - to jest wyciag z kopru wloskiego, do kupienia w aptekach. Do tej pory stosowalam 3 razy, za kazdym razem Hani pomoglo.

Nie polecam tych herbatek Hippa czy Bobobity (chodzi mi o te granulowane) - kupilam kiedys i dopiero w domu spojrzalam na sklad, to jest glownie glukoza! A kopru czy rumianku (zalezy jaka herbatka) jakis smiesznie maly procent.

Za to mozna niemowlakom parzyc "normalne" herbatki ziolowe, np. z Herbapolu - na opakowaniu jest dokladnie rozpisane na co pomaga i jakie dawki dla maluchow. Ewentualnie Hipp ma tez herbatki ziolowe w torebkach, pochodzace z ekologcznych upraw (BIO).

aja

a my po wizycie kontrolnej u ortopedy! czy miałyście robione USG czy tylko samo ogólne badanie tzw. ręczne???

no i jeszcze jedziemy dzisiaj do neurologa - trzymajcie kciuki zeby wszystko było ok.