Maluszkowe sprawy!!!

Zaczęty przez aja, 05 Sty 2009, 15:35:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eva_luna

mila, a ja jestem przekonana, ze jak wezmiesz swojego maluszka w rece, to wszystko samo przyjdzie. My na szkole rodzenia bawilismy sie lalka, wydawalo mi sie skomplikowane stosowanie tych wszystkich chwytow. A jak przyszlo co do czego, to juz w szpitalu obsluga Tosi wydawala mi sie dosc naturalna.

aniak1211

Ja nie bylam w szkole rodzenia,
nigdy nie przewijalam ani nie ubieralam dziecka
a w szpitalu nikt mi nic nie pokazal,
jedynie widzialam jak siostra przewija synka i dalam rade :dance:
kobieta to chyba w naturze ma ;)

aja


vobi

aja, moze zaloze osobny watek na ciekawe linki zwiazane z dziecm, bo tutaj sie zgubia?

aja

Cytat: vobi w 09 Lut 2009, 09:57:27
linki zwiazane z dziecm, bo tutaj sie zgubia?
bardzo dobry pomysł
ja sama nieraz szukam

aniak1211

Cytat: vobi w 09 Lut 2009, 09:57:27
aja, moze zaloze osobny watek na ciekawe linki zwiazane z dziecm, bo tutaj sie zgubia?

Dobry pomysl :thumbup:

aja

a byłyście ze  swoimi maluchami na kontroli okulistycznej ? niby jest zalecana

vobi

ja bylam z Hania u okulisty ze wzgledu na fototerapie i (teoretyczne) wczesniactwo, co ciekawe - bylismy juz dwa razy, lekarz za kazdym razem mowi ze jest ok, ale znowu mamy przyjsc w marcu, nie wiem o co chodzi  :hmm: Nie chodze juz prywatnie (tylko pierwszy raz), wiec o naciaganie na kase nie moge go oskarzyc. Ale wychodze z zalozenia, ze lepiej teraz chodzic czesto na kontrole, niz obudzic sie z "reka w nocniku" kiedy juz sie jakas wada rozwinie

elve

vobi może chodzi o długoterminowe skutki i stąd dodatkowa kontrola, dobrze, ze lekarz nie bagatelizuje tematu

vobi

elvelve, moze... tak jak napisalam, naciagania na kase nie moge mu zarzucic, na brak pacjentow tez nie narzeka, wiec widocznie tyle kontroli jest potrzebnych

aja

vobi a chodzicie do dzieciecego okulisty?  czy to bez różnicy

vobi

aja,  chodzimy do centrum pediatrycznego, ten okulista przyjmuje i dzieci i doroslych. Mysle ze mozna isc do "zwyklego", najwyzej zapytac przy rejestracji czy niemowlaka zbada (nie wiem, moze ktorys bedzie mial jakies opory). BTW, wiesz ze do okulisty nie trzeba skierowania?

sonatina

Cytat: aja w 10 Lut 2009, 09:59:01
a byłyście ze  swoimi maluchami na kontroli okulistycznej ? niby jest zalecana
Byliśmy z Ignasiem na kontroli, zalecane po fototerapii. Teraz w czwaretek czeka nas jeszcze badanie słuchu - mam nadzieje ostatnie. Badalismy słuch Ignacowi jak miał 3 miesiące i wyszło ok, ale polecili zbadać jeszcze raz jak mały skończy pół roku.

nionczka

Nas do okulisty nikt nie wysylal. Ale tez fototerapii nie bylo. Bylismy za to na usg bioder a badanie sluchu bylo w szpitalu, chyba drugiego dnia. Na nic innego nas nie kierowali. Powinni?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

nionczka ja z Maja tez tylko usg bioderek mialam, ale fototerapi tez nie miala. sluch badali w szpitalu

vobi

nionczka, do okulisty trzeba isc jesli dziecko jest po fototerapii, jest wczesniakiem albo w najblizszej rodzinie wystepuje jakas powazna wada wzroku.

aja

ja przeczytałam na jednej ze stron którą podałaś Vobi że zalecane jest badanie wzroku  - ja pewnie się zapisze dla świętego spokoju

eva_luna

my bedziemy u okulisty we wtorek, ale tylko z powodu ciaglych problemow z kanalikiem lzowym, zwlaszcza, ze po chorobie sie pogorszylo :(

A po usg bioderek mamy zalecenie pieluszkowania.

vobi

Cytat: eva_luna w 12 Lut 2009, 14:06:43
A po usg bioderek mamy zalecenie pieluszkowania.

A ja zdecydowalam sie poprzec szkole twierdzaca, ze albo dziecko ma problem z biodrami i potrzebna jest ta poduszka Freya czy cos takiego, albo jest zdrowe i nie ma go co meczyc szerokim pieluchowaniem.... Tuz przed wizyta kontrolna wpadlam jednak w panike ze napewno spieprzylam sprawe przez olanie tego pieluchowania, ale okazalo sie ze u Hanki juz wszytsko ok :) (jak bylismy na pierwszej wizycie to miala niedorozwoj panewki, grupa IIB).

Dziewczyny, a Wy stosujecie to szerokie pieluchowanie?

nionczka

#294
Cytat: vobi w 11 Lut 2009, 23:46:55
nionczka[/b], do okulisty trzeba isc jesli dziecko jest po fototerapii, jest wczesniakiem albo w najblizszej rodzinie wystepuje jakas powazna wada wzroku.

Czy krotkowzrocznosc rodziców kwalifikuje mala do badania???

Dodany tekst: 12 Lut 2009, 16:00:56

Cytat: vobi w 12 Lut 2009, 15:50:31
Dziewczyny, a Wy stosujecie to szerokie pieluchowanie?

Gdyby nie polskie strony internetowe nawet bym nie wiedziala co to jest. Nam nikt niczego nie zalecal a badanie usg wyszlo swietnie i nic nie musimy robic.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: nionczka w 12 Lut 2009, 15:59:02
Czy krotkowzrocznosc rodziców kwalifikuje mala do badania???
nie mam pojecia...

eva_luna

Cytat: nionczka w 12 Lut 2009, 15:59:02
Cytat: vobi w 11 Lut 2009, 23:46:55
nionczka[/b], do okulisty trzeba isc jesli dziecko jest po fototerapii, jest wczesniakiem albo w najblizszej rodzinie wystepuje jakas powazna wada wzroku.

Czy krotkowzrocznosc rodziców kwalifikuje mala do badania???


wg mnie, nie.

aja

Cytat: vobi w 12 Lut 2009, 15:50:31
stosujecie to szerokie pieluchowanie?

nie - u nas usg ok.

aniak1211

Cytat: eva_luna w 12 Lut 2009, 14:06:43
my bedziemy u okulisty we wtorek, ale tylko z powodu ciaglych problemow z kanalikiem lzowym, zwlaszcza, ze po chorobie sie pogorszylo :(



Dominika tez ma problem z kanalikiem,ciagle zaropiale oczko.
Jakis czas temu bylismy u okulisty ktory dal nam kropelki i pokazal jak robic masazyk,
nie jestem pewna czy jej tak do konca przeszlo bo czasem ma ropke w oczku,ale nie tak jak wczesniej.
Podobno kanalik moze sam sie przetkac nawet po roczku.

Wczesniejszy okulista kazal masowac pod dolna powieka,
pozniejszy-dobry specjalista,pokazal ze trzeba masaowac kanalik ktory jest w wewnetrznym kaciku oka i trzeba delikatnie palcem uciskac,
ciezko to opisac okulista musi dobrze pokazac ;)

brawurka