Maluszkowe sprawy!!!

Zaczęty przez aja, 05 Sty 2009, 15:35:18

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

errata

Cytat: iksa_nl w 06 Lip 2015, 13:37:28
Kiedy mowilyscie pierwszemu, ze pojawi sie drugie/kolejne?




a w jakim wieku jest to pierwsze dziecko?

My tak od 5/6 m-ca ciąży mówiliśmy.

aniak1211

My od razu jak sie dowiedzielismy ale D. ma juz 7 lat ;)

magdalinska

my po 13tc, Kubus mial wtedy prawie 4,5roku

rubin04

My też od początku jakos.  P. miał wtedy rok i 4 miesiące. 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marlen_ka

Cytat: magdalinska w 07 Lip 2015, 08:15:54
my po 13tc, Kubus mial wtedy prawie 4,5roku
my tez tak jakosc. Juz ylo widac i musialam powiedzec, zeby nie dowiedziala sie od kogos innego. Inaczej poczekalabym jeszcze

iksa_nl

Pojawiły się pewne problemy z młodym w przedszkolu. Wychowawczyni sugeruje wizytę u psychologa dziecięcego.
Na pierwszą wizytę idzie się od razu z dzieckiem?
Czy najpierw starzy a potem rozmawia sobie z dzieckiem?  Nie chciałabym, żeby słuchał wszystkiego. Ma prawie 5 lat więc swoje już rozumie...
Pójdziemy prywatnie, krótsze terminy, rezerwacja online, ale nie mogę się dodzwonić do lekarza, żeby dopytać jaka jest praktyka..
W poradni terminy oczekiwania kilka m-cy, nie chcemy tyle czekać..

kotabma

iksa_nl, a w przedszkolu nie maja psychologa?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

u nas ten przedszkolny psycholog tez normalnie był z poradni, wiec pewnie i tak by skierował do poradni, a nie w ramach godzin przedszkolnych, bo może w ramach przedszkola np przeprowadza te testy, bez glebszej opieki ?


kotabma

U nas moili ze w razie problemów zgłaszać sie do psychologa w przedszkolu. Może on kieruje dalej, nie mam pojecia
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

W przedszkolu będą za tydzień dla zainteresowanych rodziców konsultacje z psychologiem z poradni, no ale potem to i tak dalej przez poradnię. Spotkanie indywidualne 30 minut.
Do tego prywatnego nadal nie udało mi się dodzwonić. Zlapalam panią doktor z Sopotu co czasem przyjmuje też u nas w mieście,  kompletna analiza plus obserwacja dziecka (trochę krótka bo przez godzinę jeden dzień w przedszkolu)  no i mam inną wizytę prywatną na koniec listopada.. Chyba nie uda mi się nic wcześniej..
Zresztą młody znowu chory, wróci za tydzień, to znowu tydzień, dwa na aklimatyzacje i wtedy umawiać tą obserwację..

ddu

Najpierw byłam sama. Pewnie ci powiedzą, jak będziesz się umawiać na wizytę

selka

A co polecicie u dziecka na męćzący katar? Może macie tak poza tym namiar na dobrego pediatrę z Kielc?

Gornika

#1813
Smaruje maścią Depulol na zmianę z salorhin Aroma Baby klatkę piersiową do tego kąpiele w soli emskiej i olejkami: lawendowy ,sosnowy majerankowy, z drzewa herbacianego. Do tego dobre nawodnienie (herbata z domowym sokiem z malin) i temperatura otoczenia około 20 stopni. Katar trwa parę dni. Nauczyć dziecko dmuchać nos. Odciągać nie za często. Max 3 razy dziennie. Żadnej chemii z apteki. Jeśli to nie pomoże, dobrze jest skonsultować z lekarzem pediatrą, Od siebie polecam pediatrę z kielc: https://www.pediatrakielce.com/