Nadeszła wiekopomna chwila - SPOWIEDŹ przedslubna

Zaczęty przez mary, 06 Maj 2008, 18:23:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

znalazlam jeszcze cos takiego:

http://www.ekumenizm.pl/article.php?story=20050611093749198&query=%2B%28%3Euniewa%BFnieni%2A+rozw%F3d+rozwod%2A+rozwiedzion%2A+%7Enierozerw%2A%29+%2B%28ma%B3%BF%2A+niesakrament%2A%29+-homoseks%2A+-lesbij%2A+-islam%2A+sakrament%2A+eucharyst%2A+komuni%2A

Białe małżeństwo     11.06.2005 17:50

Małżeństwa osób niepłodnych nie są pozbawione woluntarystycznej otwartości na rodzicielstwo, a białe małżeństwa są jej pozbawione.

Jak to często bywa w etyce katolickiej liczy sie akt woli.

Akt woli w białym małżeństwie jest przeciwny jego podstawowemu celowi - płodzeniu dzieci.

W małżeństwie niepłodnych nie, chyba, że sami się niepłodnymi uczynili.

Gdy niepłodni zawieraja małżeństwo pozstaje ono mimo wszystko otwarte na poczęcie, bo dla Boga nie ma nic niemożliwego.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

Maya - moze załózmy włsny kosciól.. :)
Dokładnie mam tak jak Ty - protestancki jest zbyt "surowy" a czyściec itd nie da mnie.

A co do  Matki Boskiej to kompletnie nie ma dla mnie znaczenia  czy była zawsze dziewicą (zawsze mnie zastanawia czemu dla Radia Maryja itp. to ma takie znaczenie??) - jakos nie ma to przelożenia na moje zbawienie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malybob

Już chyba ostatnia moja wypowiedź dziś w tym wątku..
Nie do końca na temat, ale specjalnie dla Rubin i Maya :
"1030 Ci, którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem, ale nie są jeszcze całkowicie oczyszczeni, chociaż są już pewni swego wiecznego zbawienia, przechodzą po śmierci oczyszczenie, by uzyskać świętość konieczną do wejścia do radości nieba.

1031 To końcowe oczyszczenie wybranych, które jest czymś całkowicie innym niż kara potępionych, Kościół nazywa czyśćcem. Naukę wiary dotyczącą czyśćca sformułował Kościół przede wszystkim na Soborze Florenckim 579 i na Soborze Trydenckim 580 . Tradycja Kościoła, opierając się na niektórych tekstach Pisma świętego 581 , mówi o ogniu oczyszczającym:

Co do pewnych win lekkich trzeba wierzyć, że jeszcze przed sądem istnieje ogień oczyszczający, według słów Tego, który jest prawdą. Powiedział On, że jeśli ktoś wypowie bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu, nie zostanie mu to odpuszczone ani w tym życiu, ani w przyszłym (Mt 12, 32). Można z tego wnioskować, że niektóre winy mogą być odpuszczone w tym życiu, a niektóre z nich w życiu przyszłym 582 .

1032 Nauczanie to opiera się także na praktyce modlitwy za zmarłych, której mówi już Pismo święte: "Dlatego właśnie (Juda Machabeusz) sprawił, że złożono ofiarę przebłagalną za zabitych, aby zostali uwolnieni od grzechu" (2 Mch 12, 45)."

z Katechizmu KK.

A w ogóle- dziękuję Wam wszystkim. "Zmusiłyście" mnie do przewertowania jeszcze raz Katechizmu :)

rubin04

Malybob - Tylko że ja i Maya uznajemy Księgi Machabejskie za apokryfy wiec jakby dla nas to słaba podstawa, podobnie jak katechizm KK.

Moja wiara jest oparta bardziej na Biblii a nie wykładni z katechizmu KK.

Potrzebę istnienia takiego katechizmu KK rozumiem, bo:
nie kazdy czyta Biblie,
nie kazdy umie czytac ze zrozumieniem,
czasem jak ktos cos wytłumaczy to łatwiej zrozumeic itd.

Wiec istnienia katechizmu nie neguję ale nie jest on dla mnie podstawą wiary.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

malybob to mi wystarczy :)
chodzi mi o twoja wypowiedz odnośnie nie konsumatum ;)



czytam i czytam i mam coraz większe wrażenie że Ci co uczą że alternatywą antykoncepcji jest NPR są w wielkim błędzie

mam wrażenie że jakakolwiek chęć i specjalne działanie (w tym NPR) zmierzające do niepoczęcia jest niezgodne z nauczaniem Kościoła - czyli każda antykoncepcja jest ZABRONIONA nawet ta naturalna


idea niczego sobie
jak Bóg da ta bedzie


tylko w zderzeniu z dzisiejszą rzeczywistością posiadanie kilkunaściorga dzieci dla wielu ludzi (np. dla mnie) jest czymś nie do pomyślenia  :o :o :o :o :o

a chyba tak to powinno wygladać wśród osób wierzących i praktykujących  ???

rubin04

..a podział na grzechy lekkie, ciężkie i śmiertelne to da mnie juz zupełnie abstrakcja...

Grzech to grzech - tylko konsekwencje poszczególnych czynów sa rózne.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

No wasnie Kasiu - ja też sie zastanawiam..

Skoro nie dopuszczane do poczęcia to grzech (np. przez prezerwatywę) to chyba seks oralny i analny tez są grzechem wg KK bo w ten sposób nie ma możliwości począc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: rubin04 w 15 Maj 2008, 14:51:26
Malybob - Tylko że ja i Maya uznajemy Księgi Machabejskie za apokryfy wiec jakby dla nas to słaba podstawa, podobnie jak katechizm KK.

Moja wiara jest oparta bardziej na Biblii a nie wykładni z katechizmu KK.

Potrzebę istnienia takiego katechizmu KK rozumiem, bo:
nie kazdy czyta Biblie,
nie kazdy umie czytac ze zrozumieniem,
czasem jak ktos cos wytłumaczy to łatwiej zrozumeic itd.

Wiec istnienia katechizmu nie neguję ale nie jest on dla mnie podstawą wiary.

Podpisuje sie pod tym. Moim zdaniem wiele dogmatow jest rezultatem soborowych negocjacji i filozoficznych rozwazan i nie znajduje 100% poparcie w Biblii. Druga sprawa to interpretacja Biblii...Tak sie czysem zastanawiam, ze jesli mozna biblie na rozne sposoby rozumiec to jaki ma ona sens? A jesli na jeden to skad wiem, kto ma racje? I tak sie krece w kolko...

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Cytat: rubin04 w 15 Maj 2008, 14:55:46
to chyba seks oralny i analny tez są grzechem wg KK bo w ten sposób nie ma możliwości począc.

no oczywiście, że jest!!!

mika

Rubin ty zbereźnico!!! Rydzyk by Cię wyklął

Kasia

rubin04 no nieeeeeeeeeeeee   :o ;D
oralne/analne  :o :o :o :o :o :o :o

myślę że Kościół takie zachowania traktuje jako zboczenia ;) ;)

chociaż nie wiem ...


panikarola

kiedys specjalnie chyba na opoce.org szukalam informacji na temat oralnego i analnego. o analnym nic nie znalazlam, a na temat oralnego czytalam, ze jest dopuszczalny jako element wlasnie tej milozsci malzenskiej, bycia dla siebie, tylko waruneki sa takie, ze nie moze byc jedynym sposobem kochania sie i nie moze byc tak, ze chodzi o sprawianie przyjemnosci tylko jedenj stronie.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

rubin04

Ojoj.. no dobra - szykujcie stos!!

Maya - ja myslę ze Biblię dał nam Bóg by każdy miał "przewodnik" na drogę przez życie ku Niemu. I jak to w przewodniku - jeden uzna że hotel 2** to luksus inny że dopiero taki z 4**** jest ok. I nie znaczy że ten czy tamten ma rację. Mysle ze czytając Biblie do każdego Bóg mówi oddzielnie...

A dla tych co czytac nie potrafią albo nie rozumieję to jest własnie katechizm gdzie masz "Biblie w pigułce + interpretację"

I mysę ze podobną rolę pelnia kazania w kosciele - tłumaczą, napominają.. "Dordzy moi parafianie... Wy nie róbcie tak jak ja robie.. Wy róbcie tak jak ja mówie.. " ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

Panikarola - no o ile większośc z tej Opoki.pl co napisłas to jest ok. to z tym " sprawianie przyjemnosci tylko jedenj stronie." się nie godze -

w końcu czasem miło jest sprawic przyjenosc tylko 1 stronie.. Choc w sumie.. skoro sprawianie przyjemnosci jest miłe wiec i też przyjemne...

A moze załozymy tu Kółko Teologiczne ??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

mozliwe, ze chodzilo im, ze trzeba sie wymieniac??? :D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

rubin04

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Ciekawa jestem czy mary jeszcze zajrzy do tego watku ;)

A propos tortu - nie chcialo mi sie czekac na pielgrzymke i kupilam sobie dzis owocowy :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mika

Maya ale penisowy?? lol bo jeśli nie to się nie liczy lol

jo_miekka


zuzia

Cytat: mayagaramond w 15 Maj 2008, 15:52:32
Ciekawa jestem czy mary jeszcze zajrzy do tego watku ;)

osobiście szczerze wątpię. W ogóle odkąd napisała tą swoją... kontrowersyjną i dość nieprzyjemną opinię jakoś zamilkła.

mayagaramond

Cytat: mika9983 w 15 Maj 2008, 15:54:06
Maya ale penisowy?? lol bo jeśli nie to się nie liczy lol

ta w cukierni beate uhse  ;D Normalny kawalek tortu, ale nie za dobry byl, taki slodki ulep...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

importerka2008

Cytat: rubin04 w 15 Maj 2008, 15:10:52
I mysę ze podobną rolę pelnia kazania w kosciele - tłumaczą, napominają.. "Dordzy moi parafianie... Wy nie róbcie tak jak ja robie.. Wy róbcie tak jak ja mówie.. " ;)

Kwintesencja realiów kościelnych. Polewam  :drunk:

rubin04

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia


spragnienie


sorry, że wyciagam coś sprzed 12 stron, ale chcę się odnieść do tego fragmentu:

Cytat: jo_miekka w 13 Maj 2008, 13:05:25
Tabletki antykoncepcyjne nie są środkami wczesnoporonnymi. Choć z RadiemMaryja nie ma to wiele wspólnego ;)
Wczesnoporonny jest np. postinor. Zwykłe tabletki hormonalne nie dopuszczają do zapłodnienia, więc o poronnym działaniu nie może być mowy.


hmm, postinor (nazwa handlowa zależy od kraju) to TO SAMO co niektóre tabletki ant, tylko w większej dawce
np. 3 tabletki "minulet" to to samo :) skladnik levonogestrel (syntetyczny progestagen) jest ten sam tylko w większej dawce
mialam kiedyś na ten temat rozmowę z lekarzem, zresztą można znaleść w necie

lekarz mi mówił , ze nie ma dzialania poronnego - zagęszcza śluż uniemożliwiajac plemnikom dostęp, opoznia owulację, jeśli jeszcze jej nie było, ale jak się jesrt w ciąży to nic się jej nie stanie

cyt: Choć uważa się, że Postinor Duo podany w czasie do 72 godzin po stosunku może mieć działanie wczesnoporonne to jednak zastosowany we wczesnej ciąży (w późnej tym bardziej) nie jest lekiem poronnym.  Zawarty w nim levonorgestrel należy bowiem do grupy tzw. progestagenów  (od greckiego gestos - ciąża) czyli hormonów wspierających ciążę.

Jednak skutki wzięcia postinoru, który jest bombą hormonalną są nieciekawe
M.in. to, że postinor to tylko 3 zwykle tabletki, a sieja takie spustoszenie,  spowodowalo ze porzucilam tabletki, ktore bralam x lat - na samą myśl, że to kilkaset postinorów robi mi się słabo :)