Świąteczny piernik staropolski

Zaczęty przez sonja, 04 Lis 2007, 16:11:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

Kata ja mialam jeden sloiczek domowych a drugi dokupilam z łowicza bo jeden sloik to bylo za malo dla mojego gigantycznego piernika :D

Kata

Dzięki dziewczyny :beer: :beer:, wykorzystam domowe, mam jeden słoik o pojemności 1l i 3 0,5l więc chyba wystarczy :D
Pozdrawiam

Kata

konwalia

wróblos jaka mąka? pszenna, żytnia?

zosia2007

Cytat: Kata w 20 Gru 2012, 18:47:28
Dzięki dziewczyny :beer: :beer:, wykorzystam domowe, mam jeden słoik o pojemności 1l i 3 0,5l więc chyba wystarczy :D
spokojnie :D
ja mialam dwa male sloiczki, chyba 250 g

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

zajrzałam do mojego piernika, o dziwo mięknie, już da się go pokroić ;) jescze sporo mu brakuje, ale idzie ku dobremu :)

polewacie go czekoladą czy lukrem? kiedy?

aniak1211

Cytat: rudasekawf w 20 Gru 2012, 22:09:22polewacie go czekoladą czy lukrem? kiedy?
Polewam ciemna czekolada w wigilie:)

rudasekawf

:dreaming: próbowałam dzisiaj tego piernika, pięknie zmiękł, jest pyszny. Poleję czekoladą jutro, abo w wigilię rano.

aniak1211

Tez juz probowalam:D
Uwielbiam:)
moj P. tez wielbi:)

aniak1211

#109
Ja kupuje gotowa polewe w postaci tabliczki czekolady-wystarczy roztopic,
jak chcesz zwykla czekolade roztopic to musisz do niej COS dodac by nie skamieniala,
nie pamietam ale chyba odrobina oleju i mleka-pewna nie jestem.

Dodany tekst: 23 Gru 2012, 00:04:12

http://www.mojewypieki.com/post/jak-prawidlowo-roztapiac-czekolade
Moze sie przyda:)

aniak1211

Na piernik bardziej mi czekolada pasuje,
gotowa mozesz kupic,
pamietam ze mama sama robila polewy z kakao (ciemnym)
ale nie pamietam proporcji,chyba latwiej kupic gotowa:D
ale mozesz sprobowac lukier:)

aniak1211

Cytat: sputnik w 23 Gru 2012, 00:16:54Wystarczająco się moja mama ze mnie naśmiała, że ciasto mi dojrzewa przez miesiąc wink
:D
Moja tez sie dziwila i smiala jak jej podalam przepis .

zosia2007

Ten piernik jest boski. Już zawsze na święta będę go robiła :)

justynaaaa2


Kata

Pozdrawiam

Kata

aniak1211



wrobelek0403

sputnik, aaaaa lol lol

jak tak zachwalacie, to na pewno zrobie w przyszłym roku :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82


Kata

Ten piernik jest boski, najszybciej zniknął ze stołu :)
Pozdrawiam

Kata

rudasekawf

U mnie to samo ;) zamówienia na przyszły rok, chyba z poczwórnej porcji będę musiała zrobić ;)

emcia

mama zrobiła jakiś piernik "z przypału"
przepis z jakiegoś proszku do pieczenia czy coś takiego
wyszedł fenomenalny, ciemny, zwięzły
przełożyłam domowymi powidłami śliwka/jabłko i polałam czekoladą
najeść się nim nie mogę

callja

Cytat: emcia w 25 Gru 2012, 22:03:33przepis z jakiegoś proszku do pieczenia czy coś takiego
wyszedł fenomenalny, ciemny, zwięzły
Spisałabyś ten przepis z proszku i wrzuciła na strefę?? :pray:
W tym roku nie ryzykowałam, upiekłam prościznę czyli "kętrzyński" - wyszedł przepyszny.

Za to na sylwestra spróbuję upiec piernik drożdżowy, bo zaciekawił mnie przepis.

Staropolski - ech, po tym, jak mi go teść zmarnował, nie mam już odwagi ryzykować :(
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

aniak1211

Cytat: callja w 25 Gru 2012, 22:10:10Staropolski - ech, po tym, jak mi go teść zmarnował, nie mam już odwagi ryzykować Sad
Zaryzykuj.
Warto:)

callja

Cytat: aniak1211 w 25 Gru 2012, 23:24:48Warto:)
Gdybyś zobaczyła, co dzięki teściowi "wyszło" z pieczołowicie zarabianego ciasta na prawdziwym miodzie z górskiej pasieki... Łzy miałam w oczach :(

W domu nie mam gdzie leżakować ciasta, lodówka mała, a balkonu brak - może kiedyś, gdy się wreszcie większego lokum dochrapiemy, to się zamienię w panią domu z prawdziwego (staropolskiego ;) ) zdarzenia i solenny piernik popełnię.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /