L4 w ciąży

Zaczęty przez errata, 13 Lis 2010, 18:17:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rilla

#50
i faluktatywnie 2 tygodnie przed

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:27:06

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 15:25:37
o tak jest w DE:

14 weeks (100% paid) 6 before birth + 12/14 months (67%, but not more than 1.800 Euro/month)
no to słowo "month" wiele wyjasnia

katgoli

zwierzatko to 12/14 nie ma nic wspolnego z przymusowym macierzynskim....

zwierzatko_mojej_mamy

#52
ale z tego widac, ze w DE masz rok z 67% dochodu jak chcesz - w polsce po macierzynskim nie masz nic juz wiecej.

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:29:05

katgoli no ale masz opcje zostania za pomniejszona pensje - w polsce nie ma takie opcji - dobrze rozumuje?

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:30:28

jakby co to najlepiej wypada dania w tym wszystkim :D

52 weeks - 100% paid.. 18 to be taken by the mother, 2 weeks by the father, the rest as they see fit.    
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

#53
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 15:28:21ale z tego widac, ze w DE masz rok z 67% dochodu jak chcesz - w polsce po macierzynskim nie masz nic juz wiecej.
no to jest dopiero zajebiste uregulowanie !

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:33:13

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 15:28:21jakby co to najlepiej wypada dania w tym wszystkim Cheesy

52 weeks - 100% paid.. 18 to be taken by the mother, 2 weeks by the father, the rest as they see fit.
oo, a to jeszcze lepsze :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

errata

Chciałabym zauważyć, że inne państwa mają o wiele lepiej rozwiniętą polityke prospołeczną. O wiele lepiej są traktowane w pracy ciężarne, przestrzega się przepisów itp. Choćby sam przykład may, że stomatolog, czy pomoc stamatologa od razu może iść na zwolnienie. U nas tak nie ma.

Ja np. w ogóle mam beznadziejne stanowisko pracy dla osoby w ciązy, co powodu ze praktycznie przez całe 8 godzin naciskam na brzuch, który zaczyna mnie boleć i twardnieć (a to chyba nic dobrego). Oprócz tego już 3 razy musiałam zostać po godzinach, choć na prawdę ledwo żyłam. Dodatkowo przez dwa dni miałam taki ruch w pracy, że nie miałam nawet 15 minut przerwy, posiłek mogłam zjeść dopiero po 4,5 godzinach intensywnej pracy.

fasolka1980

ciekawe czy gdyby ciążowe zwolnienie nie było w 100% płatne tyle kobiet czułoby się tak zle, zeby odpocząć....

oczywiście, pomijam kwestię tych, wysyłanych na L4 przez pracodawcę lub mających zalecenie aby leżeć z powodu zagrożenia

u mnie w pracy laska w 6 miesiącu ciązy dojezdza z Wołomina komunikacją miejską...daje radę.

katgoli

#56
zwierzatko tak dobrze rozumujesz...wiem ze w Polsce nie ma takiej opcji....te pozostalych 9 miesiecy (matka 3 przymusowe) moze wziac zarowno matka jak i ojciec dziecka a 14 platnych jak sobie podziela ten tzw. czas rodzicielski np. 12 miesiecy mata + 2 miesiace ojciec ...

mayagaramond

#57
Cytat: fasolka1980 w 15 Lis 2010, 15:33:47ciekawe czy gdyby ciążowe zwolnienie nie było w 100% płatne tyle kobiet czułoby się tak zle, zeby odpocząć....


bardzo dziekuje ze ta uwage.  :beer: :beer: :beer:

Zwierzak - to o czym ty mowisz to jest wlasnie niemiecki odpowiednik urlopu macierzynskiego. Trwa w sumie 12 miesiecy, moze trwac 14 jesli czesc wezmie tez tata.

Uregulowanie wcale nie jest takie zajebiste jak sie wydaje, bo po tym roku zostajesz z rocznym dzieckiem i masz problem ze zlobkiem i przedszkolem, jesli chcesz wrocic do pracy. Kilka matek (!), z ktorymi rozmawialam nazwa to swiadczenie "remia kuchenna" i jest ta jej obnizeniem i zainwestowaniem tych pieniedzy w zlobki i przedszkola.

1800€ miesiecznie dostaniesz wtedy, jesli Twoja pensja wynosi ok. 5000€ /miesiecznie brutto.

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:41:56

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 15:28:21katgoli no ale masz opcje zostania za pomniejszona pensje - w polsce nie ma takie opcji - dobrze rozumuje?


chyba nie ma takiej opcji, mozesz podzielic ta kase na 24 miesiace, pod warunkiem, ze masz co dzielic ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 15:40:22bo po tym roku zostajesz z rocznym dzieckiem i masz problem ze zlobkiem i przedszkolem, jesli chcesz wrocic do pracy
u nas masz tem problem po poł roku ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 12:45:29pracowala 3 razy w tygodniu (panstwo wyrownuje roznice w pensji).
to by było ułatwienie
ale u nas to albo na cały etat albo...

zwierzatko_mojej_mamy

#60
Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 15:40:22Uregulowanie wcale nie jest takie zajebiste jak sie wydaje, bo po tym roku zostajesz z rocznym dzieckiem i masz problem ze zlobkiem i przedszkolem, jesli chcesz wrocic do pracy.
no a w polsce co niby sie dzieje po 5 miesiacach z dzieckiem ? :D  znika? :D

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:45:19

Cytat: salsa w 15 Lis 2010, 15:43:01u nas masz tem problem po poł roku wink
no wlasnie ;)

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:45:47

mayagaramond czyli jak jest z atymi 12 miesiacami w DE? jak sa platne?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

emcia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 15:44:49
no a w polsce co niby sie dzieje po 5 miesiacach z dzieckiem ? :D  znika? :D

Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:45:19
no wlasnie ;)
wywozi się na wieś ;)

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 15:44:49
no a w polsce co niby sie dzieje po 5 miesiacach z dzieckiem ? :D  znika? :D

marsjanie go przechowuja do 18 roku zycia ;D

Chodzilo mi o to, ze wiele z kobiet wolaloby miec co miesiac nizszy zasilek, ale moc bez problemu wrocic do pracy.

Dorabiac w tym czasie tez nie mozesz - tzn. mozesz, ale wszystko dolicza ci do zasilku i prawie nic ci nie zostanie ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond czyli przymusowo jestes na macierzynskim rok? czy jak ? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

katgoli

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 15:44:49mayagaramond czyli jak jest z atymi 12 miesiacami w DE? jak sa platne?
dostaje sie 68% swojej sredniej pensji z ostatnich 12 miesiecy-maksymalnie 1800 €

inkageo

I tak mamy chujowo, po co jeszcze sobie udowadniać, że w ciąży możemy góry przenosić ;) Zapierdzielamy do pracy mając okres, czasem skręcając się z bólu co miesiąc, jako bonus często w zestawie z migreną ;) Później dźwigamy ten brzuch, żeby nazwać ten okres odpoczynkiem przed prawdziwym hardcorem, który zacznie się po porodzie ;) Po co udawać, że to jest ok i że nadal możemy pracować tyle ile mężczyźni ;)
Imagine there is no hate

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mobka

Cytat: salsa w 15 Lis 2010, 15:43:01
u nas masz tem problem po poł roku ;)
Ekhm, po 5 miesiacach dokladnie ;)

U nas fikcja sa 4h przy komputerze ;D Pracuje w duzej korporacji i owszem, moglam przy komputerze spedzac 4h, ale przez nastepne 4 nie mialam co ze soba zrobic i mimo ze prawo dopuszcza zwolnienie ciezarnej z pozostalych 4h jesli pracodawca nie jest w stanie zapewnic jej innej pracy odpowiadajacej jej kompetencjom, to u mnie sie nie dalo tego tak rozwiazac. Bo ja k wygladaliby moi przelozeni przed swoimi przelozonymi? Nie byli w stanie znalezc mi obowiazkow? Zorganizowac pracy? To co z nich za managerowie? ;)
Nie wiem, czy Marlenka pila do mnie, ze po duzych zakupach poszlam na zwolnienie, ale tak u mnei bylo - czulam sie dobrze, przedobrzylam i zle sie czulam. Poszlam na 3 tyg. zwolnienia, pozniej juz nei wrocilam, bo duzy brzuch i siedzenie 8h w pomieszczeniu bez okien, przed komputerem nie bylo komfortowe. Poza tym pracodawca po nieoficjalnej rozmowie, tez byl za tym, abym juz nie wracala, bo latwiej mu bylo zorganizowac prace wiedzac, ze juz nie wroce, niz obawiajac sie, ze popracuje, tydzien, dwa, a moze kilka dni i znow pojde na jakies, nawet krotkie zwolnienie.

Mam tylko nadzieje, ze Marlenka nigdy nie spotka sie z polska rzeczywistoscia. Bo jak widac malo jeszcze w naszym kraju widziala i przezyla przede wszystkim.

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2010, 15:47:30
mayagaramond czyli przymusowo jestes na macierzynskim rok? czy jak ? :>

nie, przymusowo chyba 8 tygodni od porodu.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

#69
Cytat: mobka w 15 Lis 2010, 15:50:38
Ekhm, po 5 miesiacach dokladnie ;)

no wiesz zawsze sie jeszcze bierze zaległy urlop itp ;)


Dodany tekst: pon, 15 lis 2010, 15:52:45

Cytat: inkageo w 15 Lis 2010, 15:48:50pracować tyle ile mężczyźni wink
oni to dopiero maja zajebiscie
brzucha nie noszą
nie maja porodów
moga pic alkohol w ciazy :D
nie robią im sie potem rozstępy itp
i gdzie to równouprawnienie ?! ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

suegro

Cytat: inkageo w 15 Lis 2010, 15:48:50
I tak mamy chujowo, po co jeszcze sobie udowadniać, że w ciąży możemy góry przenosić ;) Zapierdzielamy do pracy mając okres, czasem skręcając się z bólu co miesiąc, jako bonus często w zestawie z migreną ;) Później dźwigamy ten brzuch, żeby nazwać ten okres odpoczynkiem przed prawdziwym hardcorem, który zacznie się po porodzie ;) Po co udawać, że to jest ok i że nadal możemy pracować tyle ile mężczyźni ;)

Jeżuuuuu, taaaaak!!  iluvu
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Cytat: salsa w 15 Lis 2010, 15:52:37no wiesz zawsze sie jeszcze bierze zaległy urlop itp wink
Ale wiesz, to juz nie macierzynski ;D I jak sie pracuje a nie siedzi na l4, to ciezko jest go zaoszczedzic ;)

salsa

#72
Cytat: mobka w 15 Lis 2010, 15:53:41
Ale wiesz, to juz nie macierzynski ;D I jak sie pracuje a nie siedzi na l4, to ciezko jest go zaoszczedzic ;)
moja przyjaciółka pracując prawie do ostatniego dnia po macierzyńskim wzięła jeszcze 43 dni zaległego urlopu....



Dodany tekst: 15 Lis 2010, 15:54:52

Cytat: suegro w 15 Lis 2010, 15:53:29Jeżuuuuu, taaaaak!!  iluvu
ja sie w sumie pod tym podpisze :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Cytat: salsa w 15 Lis 2010, 15:52:37oni to dopiero maja zajebiscie
brzucha nie noszą
nie maja porodów
moga pic alkohol w ciazy Cheesy
nie robią im sie potem rozstępy itp
i gdzie to równouprawnienie ?! wink
No i właśnie! Nienawidzę ich  :rotfl: :rotfl: :rotfl: I nie urodzę kolejnego  :rotfl: :rotfl: :rotfl: Na złość :D
Imagine there is no hate

rilla

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2010, 15:51:47
nie, przymusowo chyba 8 tygodni od porodu.
eh 8 tygodni po porodzie to ja konczyłam 3 antybiotyk... dla mnie pierwsze 8 tygodni to była choroba - zakażenie, zapalenie ucha, zastryzki dożylne... ale wykorzystałam mój "urlop"