L4 w ciąży

Zaczęty przez errata, 13 Lis 2010, 18:17:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 14:13:09Jedno jest pewne - żaden rząd nie wprowadzi reformy, która utrudni/ograniczy dostęp do służby zdrowia ludziom ubogim, ciężko chorym


jak to nie, to wlasnie chca zrobic republikanie w USA - cofnac reforme Obamy.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

#301
Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 14:10:39
Nigdzie nie pisalam, ze jest. A na pewno nie jest nim system w USA.
A Ty zamiast się ze mną po prostu zgodzić, to piszesz, że nie pisałaś :D :D :D

Dodany tekst: 16 Lis 2010, 14:15:14

Cytat: mayagaramond w 16 Lis 2010, 14:14:26

jak to nie, to wlasnie chca zrobic republikanie w USA - cofnac reforme Obamy.
Maya ale ja piszę o naszym małym polskim świecie :)
Imagine there is no hate

salsa

w Polsce z duzej mierze w polityce liczy sie populizm
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Sondaże się liczą i decyzje są podejmowane chyba często na ich podstawie, co raczej nie jest złe ;)
Imagine there is no hate

salsa

no nie wiem, czy to nie jest złe - np według sondaży rolnicy nie zagłosują na partie, która nałoży na nich podatek VAt i jeszcze zlikwiduje przywileje KRUS-u
a to przeciez jest konieczne !
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Cytat: salsa w 16 Lis 2010, 14:31:12
no nie wiem, czy to nie jest złe - np według sondaży rolnicy nie zagłosują na partie, która nałoży na nich podatek VAt i jeszcze zlikwiduje przywileje KRUS-u
a to przeciez jest konieczne !
No w takim wypadku dla nas to jest złe, a dla rolników pewnie dobre ;)
Imagine there is no hate

aja

Cytat: golinda w 16 Lis 2010, 09:49:27my na tej strefie to naprawdę się już chyba nudzimy, bo temat był poruszany i wałkowany milion razy
ale jakie zainteresowanie :) i ozywiona dyskusja

wrobelek0403

i tak od L4 w ciazy przeszłysmy do reformy Krusu lol lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

to się nazywa off top :D

emcia

Cytat: wrobelek0403 w 16 Lis 2010, 14:58:59
i tak od L4 w ciazy przeszłysmy do reformy Krusu lol lol lol
pogadajmy o l4, bo będę musiała się kłócić
:rotfl:

marcheewka

#310
Cytat: marlen_ka w 14 Lis 2010, 22:18:38
szczerze, to ja nie wiem, jak to mialo wygladac, bo nie bylam w Twojej sytuacji, ale chyba kobiety w ciazy nie moga pracowac po 10 godzin?
ale w ogole nic nie wiem i nie rozumiem, bo wczoraj pisalas, ze nic Ci nie dolegalo, a dzis juz piszesz cos innego.
a jesli chodzi o mnie to ja w mojej ciazy nic nie wspominalam, a juz kolejny raz zostaje mi to wypomniane i nie wiem dlaczegoMi tylko chodzi o to, ze najpierw sie idzie na zwolnienie w ciazy z blahego powodu, a potem sie narzeka, ze glupi i zli pracodawcy w Polsce nie chca zatrudniac kobiet- ja im sie wcale nie dziwie. Ale wlasnie przez takie dzialania traca wszystkie kobiety, nawet te ktore pracuja w ciazy


Wiem, że kobiety w ciąży nie mogą pracować 10 godzin, ja miałam w umowie 8, no i co z tego, jak często trzeba było zostawać i kończyć projekt!
Pisałam, że nic mi nie było, bo nie miałam ciąży zagrożonej, nie musiałam leżeć, itp. ale to nie znaczy, że wszystko było tak super.
Pisałam na forum, gdy poszłam na pierwsze zwolnienie - wówczas źle się czułam, praca po godzinach, zmęczenie, stres dały o sobie znać. Wiesz, mozliwe, że gdybym nie poszła na zwolnienie i nie odpoczywała, to mogłoby sie wszystko inaczej potoczyć.

Dlaczego akurat moje L4 miało być z błahego powodu, mój pracodawca zatrudnia wiele kobiet ( większosć to młode dziewczyny lub młode matki)
Dlaczego tak sie do mnie doczepiłaś ?? Odpuść sobie trochę, ciekawe, ze zazwyczaj najgłosniej krzycza te, które chciałyby a nie mogły.


Dodany tekst: 16 Lis 2010, 19:43:57

Cytat: salsa w 14 Lis 2010, 22:43:32
Marlenka, nie chce sie wcinać ale ja zrozumiałam Marchewkę tak, ze najpierw na zwolnienie skierowała ja lekarka bo MArchewka na skutek przemeczenia zle sie czuła
potem czuła sie dobrze i wrociła do pracy, ale szef chciał zeby poszła na L4, gdyż inaczej musiałby zwolnić inną pracownicę a potem szukać kogoś na zastępstwo za Marchewkę :)

ona poszła mu na reke i wzieła L 4 do konca ciązy :)

Dokładnie tak to było :point_lol:

Dodany tekst: 16 Lis 2010, 19:56:21

Cytat: mobka w 15 Lis 2010, 16:33:17
No ale mozna zmniejszyc tylko o 1h miesiecznie. roznica w pensji niewielka ;D

Lepiej nie mów o tym tak otwarcie, bo ci zaraz ktoś powie, że jesteś oszustką i oszukujesz pracodawcę

Lwica

Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 14:04:16Maya chyba nie ma czegoś takiego jak idealny system zdrowotny

Sorry ale po przeczytaniu tego wątku nasuwa MI się jeden tylko wniosek (zostane zbesztana zlinczowana ale co mi tam taki lajf) i tak najlepiej jest w DE, tam mieszkają sami cywilizowani, honorowi ludzie, z idealistycznym podejściem do pracy życia zdrowia i państwa. My jesteśmy w epoce kamienia łupanego daleko za murzynami ze wszystkim.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

marlen_ka

Cytat: marcheewka w 16 Lis 2010, 19:42:55Dlaczego tak sie do mnie doczepiłaś ?? Odpuść sobie trochę, ciekawe, ze zazwyczaj najgłosniej krzycza te, które chciałyby a nie mogły.
nie wiem, czy zauwazylas, ale juz sie od Ciebie odczepilam 12 stron temu,  bo w ogole nie biore udzialu w dyskusji

goga

Cytat: marcheewka w 16 Lis 2010, 19:42:55mozliwe, że gdybym nie poszła na zwolnienie i nie odpoczywała, to mogłoby sie wszystko inaczej potoczyć

no ja byłam taka ambitna - bo te pare godzin w szkole nie jest tak źle, na tygodniową wycieczke z dzieciakami pojechała, a że trochę mnie w krzyżu łupało..... i mdliło.....

no i sie skonczyło - w szpitalu....

czasem lepiej dmuchać na zimne i słuchać swego gina
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

wis

#314
Cytat: inkageo w 16 Lis 2010, 12:38:36
No to dają zniżki, ale nie podwyższają składki do 150 czy 200% temu, który ma stłuczkę co miesiąc ;)

I tu się Inka mylisz :D
Moja mama miała takiego pecha, że auto było min. raz w roku "bite" i w końcu policzyli jej składkę ze zwyżką 100% czyli miała zapłacić 200% składki podstawowej...

Cytat: kasiad w 16 Lis 2010, 09:13:42
wis pisała kiedys na chu...ym o koleżance, która jak tylko zaszła w ciążę na samym początku oświadczyła, że idzie na zwolnienie odpocząć i nie zamierza z niego wracać jeśli dobrze pamiętam)

Dobrze pamiętasz. A. poszła na zwolnienie w 7 tygodniu. Była w domu, czasem pojechała na zakupy, do fryzjera czy kosmetyczki.
W 21tyg. wylądowała na patologii, w 24 urodziła synka który na drugi dzień zmarł... Miała 8 tyg macierzyńskiego, później 2 m-ce L4 i od
pierwszego października wróciła do pracy.

Wskoczyła na miejsce D. która zaszła w ciążę i poszła na zwolnienie...

inkageo

#315
Właśnie przeczytałam interesujący felieton o L4 w WO :)
Proszę bardzo:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Dodany tekst: 25 Sie 2012, 16:11:34

Po zapisaniu na dysku jest większy rozmiar, lepiej widać :)
Imagine there is no hate


inkageo

Obżerają się, a później idą uprawiać sporty ekstremalne  :rotfl: :rotfl:
Imagine there is no hate

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Musiałam robić zdjęcie, bo teksty GW w necie są już płatne  :zly:
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

swietne :D puscilabym na fejsa :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: inkageo w 26 Sie 2012, 13:17:55
Obżerają się, a później idą uprawiać sporty ekstremalne  :rotfl: :rotfl:

kogoś mi to przypomina, tylko nie wiem kogo lol

inkageo

No ale M. z bolącą nogą chodzi już 3 miesiące, bo pokłócił się z lekarkami, które nie potrafią parkować i nie może iść po L4 :D
Imagine there is no hate