Jakie imię Wam sie podoba?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 01 Paź 2007, 22:48:58

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

panikarola

juska, mama wyrozumiala jest jednym slowem :D ale tata serio cie po orzelskiej przemianowal, czy tak mu wyszlo przypadkiem? nawiasem mowiac, uwielbiam postac orzelskiej!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

foszek

Cytat: jusia79 w 24 Maj 2008, 20:37:07
u nas to była taka zasada, ze mama z ojcem uzgadniali imię, ale to ojciec jechał do USC...no i z Karoliny robiła się Justyna, a z Doroty Marzena, a z Mateusza Kamil  >:( >:( >:(

Ja tym sposobem z Aliny stalam sie Katarzyna :D

sonja

Na Kujawach i Pomorzu, podobno często się tak zdarza, że właściwe imię poznaje się dopiero na pogrzebie;)

jusia

Cytat: dodaa84 w 24 Maj 2008, 21:58:38
moja babcia tym sposobez z Jadwigi stała się Anielą :)
ale prababcia się wściekła na pradziadka i powiedziała, że Anieli w domu mieć nie będzie :) Babcia została dla rodziny Jadwigą, ma tak nawet w dowodzie, ale przypuszczam że w akcie urodzenie jest Aniela
u mnie to chyba taka tradycja, bo ojciec z dowodu Henryk, ale wszyscy na niego Andrzej mowia, jego siostra dowodowa Janina a wszyscy Zofia, druga dowodowa Małgorzata, a wszyscy ciocia Kazia  :o :o :o :o moja mama chcac uniknac takich numerów po prostu przyjela nasze "nowe" imiona i tak zostało

panikarolciu po Orzelskiej jak sie patrzy, ale mnie sie nie udało znaleźć Janka Bohatyrowicza ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

martullek

#254
.

elizapj

Cytat: foszek w 24 Maj 2008, 17:41:25
Czy Wy tez myslicie ze dzieci same sobie "wybieraja" imie??

wg mnie tak!!! bo ja mimo, ze wciazy nie jestem to sie smiejemy z mezem, ze nasze dzieci siedza sobie w takiej 'poczekalni' w niebie gdzie sie bawia...i jak zechca to sie do nas wybiora lol lol imion innych dzieci nie znamy, ale Matylde to normalnie widzimy, wiemy jaka bedzie...jak sie bedzie zachowywac etc hahah
jesli sie nam urodzi corka, to nie moglaby byc zadna inna tylko Matylda:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

Jusia, najwazniejsze, zeby nie byl Zygmuncik :D tego bys nie zniosla ;D
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zuzia

Cytat: jusia79 w 24 Maj 2008, 20:37:07
z imionami to jest takie powiedzenie, ze każde imie jest ładne jak je się ładnie wymawia ;) mysle, ze prawidłowość jest taka, ze podoba nam sie takie imie, które nam sie dobrze kojarzy :)
ja mam na imię Justyna (jak Justyna Orzelska z "Nad Niemnem") i nie sądze by to było imię popularne, moja siostra to Marzena, to imie to juz nawet nie wiem skad sie wzieło ;) u nas to była taka zasada, ze mama z ojcem uzgadniali imię, ale to ojciec jechał do USC...no i z Karoliny robiła się Justyna, a z Doroty Marzena, a z Mateusza Kamil  >:( >:( >:(


no zamordowałabym!!!

jusia


co do popularności imion znalazłam coś takiego:
http://gorny.edu.pl/imiona/index.php?
statystyka dotyczy tylko Warszawy wprawdzie, ale może na stronach GUS- u znajdzie sie coś ogólnopolskiego
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

sonja

Najlepsze są pod koniec, nazwę córkę Romualda, oczywiście już jak będą na świecie Eufrozyna, Eudoksja i Eufemia:) O albo trojaczki: Malina, Jagoda i Szarlota. No ludzie!

martullek

OMG Szarlota mnie powaliła na kolana

martullek

#261
o, i Zara jest - nie trzeba pytać o ulubiony sklep mamusi ;)


Thorgal???  :o :o :o what

ulala28

A my chcemy Michala i Zuzanne. Zawsze chcialam Mikolaja ale wtedy trzeba wolac na niego dzunior  lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Whenever people agree with me I always feel I must be wrong.

nionczka

Cytat: ulala28 w 04 Cze 2008, 16:55:13
A my chcemy Michala i Zuzanne. Zawsze chcialam Mikolaja ale wtedy trzeba wolac na niego dzunior  lol

No to do roboty kochana!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ulala28

Nawet nie wiesz jaka mamy ochote lol szczegolnie jak sobie posiedze na tej czasci strefy :) ale moglby byc problem z wbiciem sie  w sukienke za 3 m-ce. Na razie wiec staram sie skoncentrowac na planach slubnych, tylko czasami tutaj zbladze.... ach....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Whenever people agree with me I always feel I must be wrong.

salsa

Cytat: zuzia w 25 Maj 2008, 00:28:30
Cytat: jusia79 w 24 Maj 2008, 20:37:07
z imionami to jest takie powiedzenie, ze każde imie jest ładne jak je się ładnie wymawia ;) mysle, ze prawidłowość jest taka, ze podoba nam sie takie imie, które nam sie dobrze kojarzy :)
ja mam na imię Justyna (jak Justyna Orzelska z "Nad Niemnem") i nie sądze by to było imię popularne, moja siostra to Marzena, to imie to juz nawet nie wiem skad sie wzieło ;) u nas to była taka zasada, ze mama z ojcem uzgadniali imię, ale to ojciec jechał do USC...no i z Karoliny robiła się Justyna, a z Doroty Marzena, a z Mateusza Kamil  >:( >:( >:(


no zamordowałabym!!!


hahahahaha

mam ciocie czesławe
jak sie urodziła to jej ojciec mocno zapił i pojechał rejestrowac
urzedniczka pyta IMIE
a on: Czesław !

miała być Barbara a wyszła CZesława!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

btw: mnie sie szalanie podoba imie Liliana dla dziewczynki:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

vobi

Cytat: vobi w 23 Maj 2008, 19:34:57
Niestety, moje ulubione - Zosia, Pola, Nina odpadly w przedbiegach. Na razie jako neutralne, tj. akceptowalne dla obu stron zostaly Izabela, Patrycja, Zuzanna, ewentualnie Sonia lub Nadia - ale tu  nie jestem do konca przekonana. No i dla chlopca Igor, Lukasz, Hugo (ale jak to zdrabniac???), Daniel, Jan.

a, do listy potencjalnych imion dla dziewczynek dopisuje Martyne - wczoraj mi jakos tak wpadlo do glowy, a malzowi sie tez podoba, wiec moze....

magdalinska

moja corka bedzie miala na imie Lena, drugie w kolejnosci to Martyna. Na chlopczyka nie mam pomyslu :)

mika

magdalinska ale Lena jako osobne imię czy jako zdrobnienie od Mileny albo Magdaleny??

magdalinska

Cytat: mika9983 w 05 Cze 2008, 08:32:52
magdalinska ale Lena jako osobne imię czy jako zdrobnienie od Mileny albo Magdaleny??
nie, no osobne, magdalena to jestem ja ;) wiec juniorki nie chce robic z dziecka :) poza tym jeszcze sie zobaczy, i zmieniam preferencje, bo zapomnialam, ze Amelia jeszcze mi sie podoba :)
no wiec: Lena, Amelia, a dopiero pozniej Martyna :)

zuzia

no my ostatnio jak jechaliśmy na Mazury trochę o tym rozmawialiśmy

dla chłopca wyszło nam: Marek
dla dziewczynki: Agata albo Julia

mi się jeszcze podoba Liliana i Zuzanna, ale to ostatnie odpada bo w domu nie bedzie wiadomo o kogo chodzi, skoro mama też zuzia :)

zuzia

ja też miałam mieć inaczej na imię, ale tata pojechał do USC i.....

jusia

Cytat: zuzia w 05 Cze 2008, 09:37:45
ja też miałam mieć inaczej na imię, ale tata pojechał do USC i.....
a no właśnie  >:(
salsa, zuzia no u mnie Lila to jest juz zaklepana ;) albo Franek ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Ja tez chcialam Franka, ale Franciszek tutaj jest nie do wymównienia a Francisco mi sie nie podoba.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login