Jakie imię Wam sie podoba?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 01 Paź 2007, 22:48:58

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

vobi

mam jeszcze propozycje imienia dla dziewczynki - w ksiedze imion go nie ma, ale to chyba przeoczenie - TERAZJA, na czesc naszej Wielkiej Podgladaczki

aja

o rany... Iściemił - Iściemiła
ale ogólnie fajna stronka

sonja

Vobi, przyznaj się, że na moją czesc ta Sonia;)))

Ja mam zwierzęta o bardzo ludzkich imionach: Wacława, Klotylda - psy, Rudolf i Franka koty, żółw jest Fred:)

aja

Klotyldy to ja nie słyszałam

vobi

Cytat: sonja w 23 Maj 2008, 21:05:39
Vobi, przyznaj się, że na moją czesc ta Sonia;)))
alez naturalnie!

Cytat: sonja w 23 Maj 2008, 21:05:39
Ja mam zwierzęta o bardzo ludzkich imionach: Wacława, Klotylda - psy, Rudolf i Franka koty, żółw jest Fred:)
no, to spora liczbe imion juz masz chyba z glowy jesli chodzi o wybor imienia dla przyszlego potomka - zwlaszcza Klotyldy zal...  ;D

sonja

Doda, wołamy Wacia:) to jest wilk długowłosy i jak była mała wyglądała jak puszysta kuleczka, więc tata ją nazwał Wacia od kłębuszka waty, ja Wacławę potem dorobiłam:) na Klotyldę wołamy Klotka albo Klocia, jest totalnie postrzelona i imię pięknie pasuje:) jest miesiąc młodsza od Watki i chciałąm żeby było podobnie Wacia-Klocia, wygodnie się woła. Ew.Watylda:)

sonja

A dla Waci myślałam też o Belli, jako że watę produkuje, ale zbyt pretensjonalne:))

Ps. mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam tymi imionami:)

elizapj

#232
ale mnie wciagacie w klimat ciazy!!! ja nie moge!!!
nadal nie mam pomyslu na imie dla chlopca...
juz kiedys o tym sie zalilam...chcielismy z mezem miec imiona dla dzieci, kt brzmia tak samo po wlosku i po polsku...by w zadnej z kultur nie czuly sie na dzien dobry jako obcy...i takich imion zesnkich jest kilka...
ale chlopiecych nie znam zadnych!:(

w ogole mi sie malo podoba jak polscy rodzice daja dzieciom obcobrzmiace imiona i bardzo chcialabym tego uniknac.
macie jakies pomysly na miedzynarodowo brzmiace imie meskie??
juz czasami sobie mysle, ze moze lepiej wybrac jakies staroslowianskie, przynajmniej bedzie oryginanalne w obu kulturach haha...
ale nie podobaja mi sie dylematy typu czy mam na imie Krzysztof czy Christopher...takich sytuacji wolalabym uniknac...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Cytat: elizapj w 23 Maj 2008, 23:41:23
macie jakies pomysly na miedzynarodowo brzmiace imie meskie??

Filip, Gabriel, Adrian, Albert, Abel, Adam, Benedykt, Beniamin, Damian...

Podaję link do bazy imion:
http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79473.html
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

My wybralismy Feliks Maksymilian :)

elizapj

Cytat: foszek w 24 Maj 2008, 00:03:28
My wybralismy Feliks Maksymilian :)
twinnie dzieki!

Foszek, a do malutkiego bedziesz wolac Felek? czy Feliks ? mi sie felek podoba bardzo...bo mowie bardzo podobnie do meza :P inaczej ale podobnie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Ja miałam w klasie Carmen i wszystkim kojarzyło się to z popularnymi wtedy papierosami.

martullek

#237
.

goga

gdybym miała jeszcze syna to miałby na imię Maksym lub Max, no i bardzo pasuje do nawiska :)

a z męskich - jak miał sie urodzić syn (właściwie ja zawsze wiedziałam ,że jak syn to Paweł) to szukaliśmy takich zwariowanych - dla śmiechu - i jak mój mąż zapodał Bonawentura, to myślałam że mnie do szpitala odwiozą bo dostałam napadu śmiechu
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

zuzia

Cytat: martullek w 24 Maj 2008, 10:50:03
a co do imion ludzkich nadawanych zwierzętom - mój żółw, którego mam od 8 urodzin, ma na imię Agata - nie pamiętam już dlaczego... ;)

mój prosiak ma na imię Joanna. a wymyśliła je moja koleżanka - Joanna :D

sonatina

Cytat: foszek w 24 Maj 2008, 00:03:28
My wybralismy Feliks Maksymilian :)

Froszek - super imię, bardzo mi sie podoba.

Ja ostatnio próbowałam jeszcze namówić męża na Fryderyka, ale nic z tego zostaje IGNACY:)

foszek

Ja mam wrazenie ze maluch sam sobie wybral imie, teraz jak pomysle nad jakims innym, mam wrazenie ze... w sumie to trudno wytlumaczac, bo to cos posredniego pomiedzy nieakceptowaniem juz malucha i proba go zmienienia... albo zyczenia sobie kogos innego??

Cytat: elizapj w 24 Maj 2008, 00:24:02
Foszek, a do malutkiego bedziesz wolac Felek? czy Feliks ?
Chyba Feliks, ja jakos nie mam wielkiej tendencji do zdrabniania imion, dlatego chcielismy jakies krotkie ladnie brzmiace imie: Feliks, Filip, Maks i takie ktore bedzie bez problemowe zarowno w Pl jak i DE

foszek

Chociaz chyba tesciowej sie nie podoba, bo ostatnio pytala sie co sadzimy o Mark, ale maluch chyba nie lubi tego imienia, bo przed ciaza mi sie podobalo, a teraz nie :D

Czy Wy tez myslicie ze dzieci same sobie "wybieraja" imie??

goga

chy ba tak, bo mnie żadne inne nie pasowało jak Paweł, teściowa podpowiadała - a może Piotruś bo takie ładne, a mnie jakoś nie pasowało, natomiast Paweł to było to :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

panikarola

foszek, ale Feliks czy Felix?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

brawurka

jak spojrzalam na maje to nasunelo mi sie imie Marysia, a potem Martusia, strasznie jest do mnie podobna i moze dlatego:)

foszek

Cytat: panikarola w 24 Maj 2008, 19:03:24
foszek, ale Feliks czy Felix?
O tym jeszcze dyskutujemy :D
W mi sie bardziej podoba  Feliks, mezowi  Felix

sonja


jusia

z imionami to jest takie powiedzenie, ze każde imie jest ładne jak je się ładnie wymawia ;) mysle, ze prawidłowość jest taka, ze podoba nam sie takie imie, które nam sie dobrze kojarzy :)
ja mam na imię Justyna (jak Justyna Orzelska z "Nad Niemnem") i nie sądze by to było imię popularne, moja siostra to Marzena, to imie to juz nawet nie wiem skad sie wzieło ;) u nas to była taka zasada, ze mama z ojcem uzgadniali imię, ale to ojciec jechał do USC...no i z Karoliny robiła się Justyna, a z Doroty Marzena, a z Mateusza Kamil  >:( >:( >:(
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

brawurka

jakby mi maz taki numer wywinął to bym go.... >:( >:( >:(

jak pojechal zarejestrowac Maje to dzwoni do mnie i pyta " Maja czy Majka?" :hammer: