Jakie imię Wam sie podoba?

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 01 Paź 2007, 22:48:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

może zrobimy wątek z imionami ;) wpisujcie Wasze typy z podzialem chłopiec/dziewczynka, a nuż się komuś przyda w poszukiwaniach ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

talula

Witold/ wielki znak zapytania?;)
podoba mi się moje, ale na pewno tak córki nie nazwiemy, nie chcę, by przyszły mąż zaczął do mnie mówić matka;) aaa moje to Anna.
Ale z proroctw przyszlej teściowej mamy mieć same dziewczynki...nooo czas pokaże;)

mayagaramond

Dla dziewczynki Maya, ale maz jest anty. Twierdzi, ze bada wlac za nia bzz, bzz..., Ava tez mu sie nie podoba.

Podoba mi sie jeszcze Milla, Leni (tylko strasznie popularne odkad Heidi Klum nazwala swoja corke Leni...),  Pola (ale w Niemczech beda przekrecac na Paula). Moj faworyt to June, ale gryzie sie z nazwiskiem..., lubie krotkie imiona.

Dla chlopca - Nils albo Niklas.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

talula

wię  dla dziewczynek...Alicja, Małgorzata, Ida, a ostatnio Maja;)

zwierzatko_mojej_mamy

talula19,  ha moje dziewczynskie to tez ida, kalinka, pola, ewa,  julia, mila + polowa imion z jezycjady ;)

[ Dodano: 01-10-2007, 23:46 ]
ano i oliwka ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Oliwia tez fajne, ale mojemu mezowi znow sie kojarzy - z komiksem Popeye i Olivia (i cos tam ze szpinakiem)


Kiedys mialam faze imion ze starozytnego Rzymu (bo sama mam;)) - Livia, Lavinia, Antonia, Octavia . W zasadzie to dalej mi sie podobaja, ale troche sa pretensjonalne...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond,  no mi Ligia ;) tez mialam ta faze ;) troszke puscila, wlasnie z tego samego powodu, boje sie pretensjonalnego imienia ;)

polecam za to lekture : http://gorny.najlepsze.pl/imiona/

ktos nazwał chlopca Żyraf - no zalecialam se stolka przed chwila ;D

[ Dodano: 02-10-2007, 00:09 ]
no i podoba mi sie jeszcze william i emma, ale to nie w tym kraju ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

talula

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"talula19,  ha moje dziewczynskie to tez ida, kalinka, pola, ewa,  julia, mila + polowa imion z jezycjady ;)

[ Dodano: 01-10-2007, 23:46 ]
ano i oliwka ;)

No jasne Jezycada górą!;)
No, ale niestety już wiem, że Ida raczej w sferze marzeń pozostanie, jestem osamotniona w tym wyborze;)

Campari

Helena  :-D marzy mi się córeczka o takim imieniu. Dokładnie tak jak moja ukochana babcia. :)

malutenka

Zofia, Zuzanna

A z męskich Florian :)
Ale małżeństwa palaczy ponoć częściej mają dziewczynki :mrgreen:

zuzia

Cytat: "malutenka5"Zofia, Zuzanna

ja też marzyłam, żeby była Zuzanna Sabina (to po mojej najukochańszej na świecie babci), ale mąż woła na mnie zuzia, więc muszę pierwszą część zmienić.
może Magdalena?

dla chłopca: Krzysztof, Julian, Michał

malutenka

Cytat: "zuzia"ale mąż woła na mnie zuzia, więc muszę pierwszą część zmienić.
może Magdalena?
Magdalena ładnie :) u mnie w rodzinie jest wszystko już od Nadii do Mai i Miłosza, Tylko ja jestem wyrodzeniec, bo jakimś cudem Kaśka się nie dubluje, a Zosia po prababci, która bardzo mądrą kobietą była i dożyła prawie setki :-> Na drugie pewnie Ewa, bo i moja mama i babcia męża.

Kata

Mnie sie podobają dla dziewczynki: Julia, Emilka, Alicja, Magdalena, Zuzanna
a dla chłopca: Stać, Franek, Bartek, Jakub, Szymon, Filip, Michał, Tomasz
uff, ciężko będzie się zdecydować jak juzprzyjdzie na to pora, bo co chwilę odkrywam nowe imiona, które budzą mój entuzjazm :)
Pozdrawiam

Kata

nionczka

Nasze aktualne propozycje to ADAM i IRENE. U nas jest dosyc trudno bo musza nam sie podobac, dobrze brzmiec po polsku i hiszpansku, nie miec zadnych znaków dziwnych (ani polskich ani hiszpanskich) i miec latwa wymowe dla Polaków, Hiszpanów i francuskojezycznych no i pasowac do naszych naszych nazwisk.  Dla dziewczynek nasza lista jest przepelniona, z chlopcami mamy powazne problemy.

Nasze typy dla dziewczynek: Leire, Irune, Aines, Maialen...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Jeżeli sprawdzą nam się przepowiednie weselne czyli 4 córki i 1 syn (syn jako drugi) to będziemy mieli zgryz.

julka

Ja też lubię Jeżycjadę, swego czasu ogromnie chciałam Gabrielę, ale to mama N  :-(
Podoba mi się też Magdalena, Matylda, Weronika...
Synka chciałam mieć Antosia - po moim Dziadku, ale kuzyn mnie ubiegł i teraz mam problem.
W ogóle to może nie nazywać dziecka (wołać na nie "Dziecko" albo "E" ) a jak dorośnie to samo sobie wybierze imię?  :mrgreen:

Brzuchatki, a Wy juz ponazywałyście swoje Pasożytki?  :-D
Sweede tak, a brawurka i reszta? Dla Was ten problem jest bardziej realny...  :-P

nionczka

Cytat: "Campari"Helena :-D marzy mi się córeczka o takim imieniu. Dokładnie tak jak moja ukochana babcia. :)

Ja tak samo! Tez po babci, ale Hiszpanie nie wymawiaja H wiec byloby to samo co Elena, tez ladnie, ale to juz nie po mojej babci :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

Hm a nasza wersja na dziś: Basia i Tomek... prawie jak Kasia i Tomek, więc jeszcze się zastanawiamy:D

vobi

Dla dziewczynki Zosia - choc ciezko mi bedzie przekonac do tego imienia potencjalnego tatusia  ;-)
A dla chlopca nie mam jakiegos "upatrzonego", bardzo podoba mi sie Benedykt ale jak to zdrobnic? Bo wolanie "Benedykcie, czas na obiad" powodowaloby chyba salwy smiechu w calej okolicy  :mrgreen: No, jeszcze podoba mi sie Erwin.

rubin04

Zdrobnienie dla Benedykta to chyba Benek.

Mi się bardzo podoba Milla o którym wyżej wspomniano, a na razie mam ewentualną zgode ze jakby cos to może mbyć Milena.

Co do Emmy - kumpel mojego M. (w Polsce!) ma Emmę Antonię :)

Z innych podoba mi się Wiktoria i rosyjska Marina ale ta ostatnia nie ma szans - mój M. nie lubi wschodu..
A, jeszcze Nadia i nastia mi sie podoba.

z męskich Staś, paweł.. taki malutki Pawełek.. ech..
Moze za rok problem  urealni się :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

my "brzuchatki":) ostatnio obsatwiałyśmy Maje i u mnie tak zostanie. a gdyby był  chłopiec to Szymon

julka

Cytat: "brawurka132"my "brzuchatki":) ostatnio obsatwiałyśmy Maje i u mnie tak zostanie. a gdyby był chłopiec to Szymon
:oops: Brawurka, sorki. Teraz mi się przypomniało, że razem ze sweede pisałyście o Majach, ajjj trzeba zacząć łykać bilobil  :mrgreen:

Twoój brzuszek uspokoił się? Ostatnio zestresowałaś dzidzię egzaminem i chyba dawała Ci się we znaki?

golinda

Kornelia, Natalia, Patrycja, Nina

Igor

mika

nam się obojgu podobają
dla chłopca: na pewno jak będzie jeden syn to będzie Mariusz, a jeśli więcej niż jeden to też będziesz Jaś
dla dziewczynki: pierwsza będzie Zosia (po mojej babci ukochanej) a jeśli będzie wiącej niż jedna to będzie Pola

mayagaramond

Cytat: "mika9983"a jeśli będzie wiącej niż jedna to będzie Pola


Wyglada na to, ze Pola robi sie popularna:-)) Moja siostra cioteczna ma na imie Pola, ale wtedy (20 lat temu) to nikt  tak corki nie nazywal, choc Pole Negrii (czyli Apolonie Chalupiec) wiekszosc znalo;), a w moim rodzinnymmiesci to byly nawet i biblioteke im. Poli Gojawiczynskiej.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"