Pizza (nie na kupowanym cieście) i przepis na cienki spód od tiliam

Zaczęty przez magda_ok, 20 Wrz 2007, 10:41:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

hmm rozwałkowac trzeba juz na papierze i oleju? ja rozwałkowałam przed  :hmm: zreszta pozniej i tak zapomnaiłam dac tego oleju, zorientowałam sie, jak juz na siłe porozciagałam na boki w blaszce ;)

rudasekawf

Na papier do pieczenia wylałam trochę oleju, roztarłam papierowym ręcznikiem, żeby cały był tłusty papier (oprócz togo były 2 lyżki oleju już z przepisu w cieście). Kropelka na wałek, żeby się też nie kleił i na tym papierze położyłam kulkę ciasta, rozwałkowałam na duże koło i razem z papierem przełożyłam na dużą czarną blachę z wyposażenia piekarnika.

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rudasekawf

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 07 Lis 2011, 12:25:55walkujecie ciasto na pizze? :>
Pierwszy raz w życiu wczoraj, bo tak było w przepisie Tiliam i nigdy, przenigdy nie miałam tak cienkiego ciasta. Już się nie śmieję z tego :P

magdalinska


zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

nie dało sie ;)

Dodany tekst: 07 Lis 2011, 12:48:40

ledwo porozciagałam same krance

zosia2007

Cytat: magdalinska w 07 Lis 2011, 11:52:17Tylko po wyrobieniu to ciasto miałam wrazenie ze jest takie zbite, ciezko mi bylo to rozwałkowac, nie bylo elastyczne.
moze na duzo maki dalas? chociaz to ciasto przy takichproporcach wychodzi troche mocniej zbite, ja dodaje troche wiecej wody ;)

magdalinska

raczej nie... dokładnie odmierzam. chociaz moze....  juz nie wiem :) drozdze jeszcze mnam, szybko sie robi, to sprobuje jeszcze raz

rudasekawf

Cytat: magdalinska w 07 Lis 2011, 14:13:12
raczej nie... dokładnie odmierzam. chociaz moze....  juz nie wiem :) drozdze jeszcze mnam, szybko sie robi, to sprobuje jeszcze raz
najlepiej :)


rudasekawf

Przepis poszedł w świat do mojej teściowej, która zachwycona, również kazała polać tiliam. Robiła w małym elektrycznym piecyku i też wyszło pysznie.

tiliam

Ja zawsze rozwałkowuję ciasto
jest wtedy równomierne i idealnie cienkie  - w zalezności od upodobań

aha - im więcej oleju w cieście tym będzie bardziej chrupkie

poza tym ja na papier do pieczenia pod pizzę daję taką łyżkę oleju - na to kładę rozwałkowane ciasto
oleju nie rozzprowadzam - on sam sie jakos pod ciastem rozmieszcza:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magoo

zrobiłam - pycha
i tak szybko sie robi, że pewnie jeszcze powtórzę
:beer: dla autorki

claridad

a mi coś nie wyszło  :zly: :zly: może dlatego, że miałam suszone drożdże czy jak?  :crying: :crying:

magdalinska

zrobiłam wczoraj drugi raz - duzo lepsza :) tym razem drozdze dałam na kaloryfer, fajnie urosło, taka pianka sie zrobiła, wyrobiłam ciasto i nie maiłam czasu od razu dac do pieca, to zostawiłam kulke na jakies pol godz. I tu niespodzianka :D ciasto troche urosło, bylo puszeste i dało sie nawet na boki ponaciagac :D

tiliam

robię jutro dwie, bo mamy gości
zrobię 4 różne połówki - golinda, jedną  na ostro coś jak ty :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

tiliam polewam za wspaniały przepis :)
ja beztalęcie zrobiłam to dzisiaj pierwszy raz i sie wyśmienicie udało i właśnie wcinam! :D
dziekuje :beer:

marax

a macie jeszcze jakies sztuczki odnosnie robienia pizzy . Sos na spod , skladniki ?

rudasekawf

Cytat: maraxela w 12 Maj 2012, 21:14:25Sos na spod , skladniki ?
Na ciasto daję przecier pomidorowy z dużą ilością czosnku i węgierską ostrą pastę paprykową (raz do roku przywozimy z Węgier dużo słoików), moja ulubiona jest z ostrym węgierskim salami, szynką konserwową i czerwoną cebulą.

zuzia

Cytat: rudasekawf w 12 Maj 2012, 21:46:14węgierską ostrą pastę paprykową
a wiesz jaka dobra pasta paprykowa jest w Auchan???

rudasekawf

Cytat: zuzia w 13 Maj 2012, 04:59:09a wiesz jaka dobra pasta paprykowa jest w Auchan???
Ooooo nie wiem, dzisiaj będę akurat auchanie, bo mam coś do załatwienia, na pewno zobaczę czy jest

niewiemjaka

ja wczoraj tym posmarowałam spod tym http://wasa.frisco.pl/product/8076809513739/BARILLA_Sos_Basilico.xhtml
jest wspanialy taki super pomidorowy mniam, zreszta on jest wspanialy tez na wierzch zamiast ketchupu polecam :D

zazwyczaj robie pomidory z puszki + przyprawy ;)