Pizza (nie na kupowanym cieście) i przepis na cienki spód od tiliam

Zaczęty przez magda_ok, 20 Wrz 2007, 10:41:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magda_ok

Szukam przepisu na maksymalnie cienkie i chrupiace ciasto!!

aniak1211

W sumie na grube i cienkie ciasto jest ten sam przepis (chyba).
Kwestia rozlozenia go na blaszce.

Sama czekam na taki przepis bo niestety nie znam  :-|

zuzia

ja wam mogę podać przepis na ciasto drożdżowe do pizzy, pycha, ale ono wyrasta, a warstwa ulożona na blaszce jest bardzo cieńka.

aniak1211

Zuzia  pisz ten przepis :!:

Uloze duzo wszystkiego i bedzie pycha  :!:

zuzia

35 dkg mąki (czyli ok. 2,5 szklanki)
3/4 szklanki mleka (ciepłego)
2 dkg drożdży
1 jajko
szczypta soli
2 łyżki oleju
łyzka cukru

mleko podgrzewamy (nie musi być przegotowane), rozpuszczamy w nim drożdże.
do miski wrzucamy mąkę, cukier, jajko, sól i mleko z drożdżami.
Wyrabiamy ciasto. Będzie się kleiło strasznie więc olej trzeba dodawać w trakcie wyrabiania - będzie łatwiej.
Ciasto jest gotowe gdy nie ma w nim żadnym grudek a wszystkie składniki są połączone.

Blachę smarujemy cieńką warstwą oleju. Rozciągamy ciasto. Trzeba je naprawdę dobrze rozciągnąć. Warstwa będzie cieńka, ale to ciasto drożdżowe - więc urośnie.
Ciasto smarujemy delikatnie olejem i koncentratem pomidorowym (to już w zależności od uznania)

Ja dodaję:
ser żóły,
wędliny wszelkiej maści albo mięsko (kurczak, wieprzowina, może być nawet mielone, ale każde mięsko trzeba lekko podsmażyć/podgotować - co kto lubi)
pieczarki (podsmażone - koniecznie bo za krótko jest to w piekarniku)
paprykę (lekko podduszoną - żeby trochę wody z niej wyparowało)
oliwki
kukurydzę
etc.
można dodać cebulę - ja jestem uczulona i nie daję, albo daję na kawałku dla mojego K.
Kiepsko sprawdzają sie świeże pomidory, ogórki, grzybki, ananas, groszek i nie pamiętam co jeszcze - był okres eksperymentowania ze składnikami na pizzy.


należy jednak pamiętać by nie przesadzić z ilością składników - gdy wierzch będzie za ciężki - ciasto nie urośnie tak jak powinno.

Moja mama zaczęła robić tą pizze jak ja byłam w podstawówce. W lodówce wtedy zostawały się końcówki wędlin, żółtego sera etc. Robiła pizzę, żeby to wszystko zużyć i tak już zostało. Ja bardzo często robię pizzę jako "przegląd lodówki" i wrzucam tam to co jest, dokupując np. tylko pieczarki bo dają fajny smaczek.


Smacznego!

salsa

zuzia czy to jest rpzepis na cienkie ciasto wloska  na pizze
szukam juz długo dobrego przepisu i ciagle nie znalazłam
\jak mi obiecasz ze bedzie cienka, to wypróbuje
nie lubie pizzy na grubym cieście
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

salsa
to ciasto drożdżowe więc raczej z tych wyższych :)

salsa

tO JA POPROSZE PRZEPIS NA CIENKIE CIASTO!

kocham pizze z mozarella czosnkiem oliwkami i pomidorkiem albo z łososiem
choc moja ulubiona to pepperoni koniecznie z salami
ALE NA CIENKIM CIEŚCIE !
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

Ja też wolę cienko. Moja siorka ma przepis na cienkie ciasto. Zapytam.

Ja nie jestem fanką pizzy, ale jako sprzątanie lodówki jest super :) Najbardziej lubię pizzę z dwóch-trzech składników. W Toskanii jadłam najpyszniejszą na świecie pizzę z rukolą. Pani przyniosła zwykła pizzę z sosem pomidorowym i serem. Do tego wielką miskę świeżej rukoli. Sypnęła mi byle jak ze trzy garście, chlusnęła na to oliwą i już.
Na boga, jakie to było dobre!

tiliam

#9
DZIEWCZYNY

ja mam sprawdzony przepis na super cienkie ciasto na pizzę - zawsze wychodzi!!!

Składniki

•  1 i 3/4 szklanki mąki (szklanka 200 ml)
   
•  1/2 szklanki letniej wody temperatura ok 37-38 stopni (wsadzam palca, ma być ciepła ale nie gorąca)
   
•  2,5 dkg drożdży (Kupuję takie 10 dag i dzielę je na 4 porcje- jedną zużywam od razu - resztę zamrażam na następne)
   
•  1/2 łyżeczki soli
   
•  1/2 łyżeczki cukru
   
•  2 łyżki oleju

Etapy przygotowania

1.  Z pokruszonych drożdży, cukru, połowy wody i 1-2 łyżek mąki zrobić rozczyn i pozostawić do wyrośnięcia. Ja czekam aż wyrośnie tak do połowy szklanki. Ustawiam na blacie koło zapalonego palika (mają tam ciepło).
     
2.  Mąkę przesiać do miski , dodać sól, olej, resztę wody i wyrośnięte drożdże. Wyrabiać ciasto do momentu, aż zacznie odchodzic od rąk i stanie się puszyste.Tak przygotowane ciasto można odstawić na chwile kiedy szykujemy składniki pizzy, nie wymaga ono jednak wyrastania.
     
3.  Dużą blachę posmarować tłuszczem i posypać mąką. Ja używam tej takiej dużej blachy co jest w piekarniku od razu:) ta czarna:)) Ja kładę na nią  papier do pieczenia - na to wylewam olej.  Ciasto cienko rozwałkować nadając kształt koła jednocześnie robiąc troszkę grubszy brzeg. Środek posmarować sosem pomidorowym i posypać serem  - Margerita gotowa, reszta dodatków według uznania, trzeba tylko pamietać, aby nie dawać zbyt dużo mokrych składników (dotyczy każdej pizzy) Piec ok 8-10 minut w temperaturze 220-240 stopni.
Ja ostatnio ograniczyłam się do sera, na to pikantne peperoni, i na to jeszcze raz ser żółty. Pycha. Zawsze wychodzi i robi się naprawdę prosto.
Nawet ja (beztalencie jeżeli chodzi o wypieki na bazie drożdży - dałam radę). Średnio robię ją raz na 2 tygodnie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

mój mąż robi wspaniałą pizze, muszę wydusić z Niego przepis :)
ja też najlepszą pizze jadłam w..."Toskanii" to taka pizzeria na Pietrynie ;) pomidory, bazylia i mozarella , pycha :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

justynaaaa2

ja też tylko na cienkim cieście, najlepiej takim prawie przezroczystym  :) najlepsza pizza jaką jadłam była we włoskich dolomitach i to tylko w tej jednej jedynej pizzeri właśnie z serem, czosnkiem, cebulą, oliwkami i polana oliwą  :P po całym dniu na nartach wsuwałam sama taką wielką pizzę a na deser tiramisu  ;) ale mi się smak przypomniał  :be:

emcia

Super, czytacie w moich myslach...

sputnik_sweetheart

tiliam no to naszło mnie na pizzę i robię wedle Twojego przepisu ;) nie wiem czy wyrośnie w moich temperaturach ale postawię przy palniku ;)

jo, tak, rukola, już sobie wyobraziłam smak, kocham rukolę!

golinda

ja ostatnio ciasto do pizzy zrobiłam w maszynie do robienia chleba (jest taka opcja wyrabiania i wyrastania ciasta) - wyszło przepyszne, takie puszyste, elastyczne i miękkie jak nigdy - można je rozwałkować na supercienki, a można zrobić taką tradycyjną pizzę domową na puszystym

zwierzatko_mojej_mamy

moj malzon robi najlepsze ciasto na pizze jakie do tej pory jadlam, ja sie nawet nie tykam - przepis taki prosty, ale kiedys wrzucilismy do ciasta ziola i czosnek i to byl strzal w 10 :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Sty 2009, 11:35:18
moj malzon robi najlepsze ciasto na pizze jakie do tej pory jadlam, ja sie nawet nie tykam - przepis taki prosty, ale kiedys wrzucilismy do ciasta ziola i czosnek i to byl strzal w 10 :D

też wrzucam :)

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sputnik_sweetheart

tiliam polewam!
ciasto proste w wykonaniu i dobre! dodałam też zioła i czosnek ;D nietety nie mam maszyny do chleba więc międliłam ;D
zrobiłam z szynką parmeńską i rukolą, mniaaaaam!

salsa

Cytat: tiliam w 11 Wrz 2008, 09:42:22
DZIEWCZYNY

ja mam sprawdzony przepis na super cienkie ciasto na pizzę - zawsze wychodzi!!!

Składniki

•  1 i 3/4 szklanki mąki (szklanka 200 ml)
   
•  1/2 szklanki letniej wody temperatura ok 37-38 stopni (wsadzam palca, ma być ciepła ale nie gorąca)
   
•  2,5 dkg drożdży (Kupuję takie 10 dag i dzielę je na 4 porcje- jedną zużywam od razu - resztę zamrażam na następne)
   
•  1/2 łyżeczki soli
   
•  1/2 łyżeczki cukru
   
•  2 łyżki oleju

Etapy przygotowania

1.  Z pokruszonych drożdży, cukru, połowy wody i 1-2 łyżek mąki zrobić rozczyn i pozostawić do wyrośnięcia. Ja czekam aż wyrośnie tak do połowy szklanki. Ustawiam na blacie koło zapalonego palika (mają tam ciepło).
     
2.  Mąkę przesiać do miski , dodać sól, olej, resztę wody i wyrośnięte drożdże. Wyrabiać ciasto do momentu, aż zacznie odchodzic od rąk i stanie się puszyste.Tak przygotowane ciasto można odstawić na chwile kiedy szykujemy składniki pizzy, nie wymaga ono jednak wyrastania.
     
3.  Dużą blachę posmarować tłuszczem i posypać mąką. Ja używam tej takiej dużej blachy co jest w piekarniku od razu:) ta czarna:)) Ja kładę na nią  papier do pieczenia - na to wylewam olej.  Ciasto cienko rozwałkować nadając kształt koła jednocześnie robiąc troszkę grubszy brzeg. Środek posmarować sosem pomidorowym i posypać serem  - Margerita gotowa, reszta dodatków według uznania, trzeba tylko pamietać, aby nie dawać zbyt dużo mokrych składników (dotyczy każdej pizzy) Piec ok 8-10 minut w temperaturze 220-240 stopni.
Ja ostatnio ograniczyłam się do sera, na to pikantne peperoni, i na to jeszcze raz ser żółty. Pycha. Zawsze wychodzi i robi się naprawdę prosto.
Nawet ja (beztalencie jeżeli chodzi o wypieki na bazie drożdży - dałam radę). Średnio robię ją raz na 2 tygodnie.



ja bym chciała za ten przepis postawić MAX  GWIAZDEK !!!

zrobiłam na nim pizze z czosnkiem mozarella pastą z oliwek i rukolą - wyszło basko lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

tiliam

to ciesze sie ze smakowala

ja dzisiaj tez robie wlasnie - ciiasto i wsadze do lodowki -jutro mam gosci wiec bedzie jak znalazl
pani z pewnej pizzerii polecila mi wlasnie ze ponic takie ciasto ktore polezakuje dzien w lodowie jest potem smaczniejsze zobaczymy:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

wyszło super
a myślałam że drożdżowe wymaga wiecej roboty
bardzo smaczne i szybkie

noki

zamiast czosnku dodaje do ciasta swieza starta galke muszkatolowa
a ja mi sie nie chce mieszac w garnkach, to kupuje gotowy chlebek naan i uzywam jako spodu.

Beata

nazwaliśmy ją pizzą pastucha, bo sporo wakacyjnego oscypka w niej było - ale nie tego z Krupówek, tylko oryginalnego, prosto z pienińskiej bacówki. Wypiłam już jedno piwo i dalej mnie suszy.
Ale następnym razem wypróbuję ciasto tiliam, bo dopiero teraz zobaczyłam  :crying:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



ishka82

Ja czasem robię domową pizzę :) Mam sprawdzony przepis od mamy. Z tym, że w oryginale na jedną pizzę ciasto robi się z podwójnej ilości składników (wychodzi mega grube i puszyste). Ja zmniejszałam stopniowo ilość składników i z połowy wg mnie wychodzi idealnie cienka, ale nie rozpadająca się pizza.

2 szkl. mąki
2 dkg. drożdży
1 łyżeczka cukru
1 łyżeczka margaryny
1 żółtko
1 łyżka oleju lub oliwy
1/2 do 3/4 szkl. wody
ewentualnie przyprawy i zioła ;)

Drożdże rozcieramy z cukrem i odstawiamy na chwilę. Do mąki dodajemy wszystkie składniki oprócz oliwy i wyrabiamy ciasto. Wodę dodajemy stopniowo tyle ile trzeba. Odstawiamy na jakieś pół godzinki do wyrośnięcia po czym wyrabiamy ponownie z łyżką oliwy. Rozciągamy na blaszkę :)
Ja uwielbiam ser zapiekany w brzegach i zawsze tak robię :D Brzegi wtedy są mięciutkie i pyszne :D Ser żółty kroję w słupki i zawijam w brzegach...pycha :)
No a na górę, to co kto lubi ;)
Pieczemy ok. 20 minut w nagrzanym do 180 - 200 stopni piekarniku.