Przygotowania agi.ant

Zaczęty przez aga.ant, 10 Lut 2009, 12:03:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aga.ant

Mati obrączki były robione na zamówienie u jubilera w Gdańsku, mieliśmy na nie własne złoto i kosztowały nas tylko 500 zł za parę (myślę, że to nie dużo), czekaliśmy na nie trochę ponad miesiąc, ale było warto :). Obrączki mają pasek białego złota na środku. Myślałam, że ten pasek będzie wtopiony w całość i obrączka będzie gładka, a on trochę wystaje, ale i tak się nam bardzo podoba. Jubiler jest sprawdzony, bo robił obrączki naszym znajomym, a poza tym to rodzinny interes od trzech pokoleń. Taka mała reklama :)
Poszukiwania butów stanęły w miejscu, czekam na wiosenne kolekcje, w których są jasne buciki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

W kwestii butów polecam przejerzenie wątków butowych - można tam znaleźć dużo adresów i nazw sklepów. Bardzo przydatne :).

A obrączki śliczne! Jakie mieliście swoje złoto? Żółte czy białe też?

aga.ant

#27
szelma mieliśmy żółte złoto, była to zbieranina nieużywanych kolczyków i pierścionków, które dały mama i babcia mojego A, białego w ogóle nie mieliśmy.

Mati na mojej stronie picasa jest więcej zdjęć naszych obrączek.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Cytat: mati w 11 Mar 2009, 09:26:50
Aga.ant, czy dobrze widzę, że obrączki są dwukolorowe? Też mi się takie marzą :)
Robiliście może na zamówienie? Bo mam trochę złota do zezłomowania i szukam jubilera,
który by z niego mógł je zrobić... Zawsze trochę grosza się zaoszczędza ;)
A jak poszukiwania butów? Mnie ten temat wykańcza, a rozglądam się już od jakiegoś czasu :(

Co do obrączek - bez obaw, dajesz złotnikowi takie złoto jakim dysponujesz, a potem juz głowa jubilera w tym, by odcień złota pasował do Twoich wyobrażeń. Osobiście odlałam dwukolorowe obrączki (białe + jasnożółte złoto z dwóch obrączek z lat 70-tych + nieużywanych "ruskich" kolczyków :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

aga.ant

Nasze złoto też było ruskie, jubiler powiedział, że to nawet dobrze, bo ruskie złoto jest pewne. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aga.ant

Doda my bierzemy ślub w Ostródzie, bo tam są nasze rodzinne domy :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Cytat: aga.ant w 12 Mar 2009, 11:07:31
Doda my bierzemy ślub w Ostródzie, bo tam są nasze rodzinne domy :)

ta Ostróda pod Olsztynem? :)

aga.ant

effiktak, to ta Ostróda pod Olsztynem.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Cytat: aga.ant w 12 Mar 2009, 14:45:55
effiktak, to ta Ostróda pod Olsztynem.

pytam, bo część rodziny mojego narzeczonego stamtąd pochodzi :)

aga.ant

hehe, to może kiedyś się spotkamy na molo w Ostródzie  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Cytat: aga.ant w 12 Mar 2009, 14:59:38
hehe, to może kiedyś się spotkamy na molo w Ostródzie  ;)

może :D

aga.ant

#36
Długo była tutaj cisza, ale mam nadzieję, że dyskusja rozwinie się na nowo, bo są ku temu powody :)
Wczoraj byłam na pierwszej przymiarce mojej sukni. I jest całkiem dobrze. Suknię trzeba trochę zwęzić co mnie bardzo ucieszyło :) Suknia nie ma jeszcze żadnych aplikacji w formie kwiatków itp., bo ustalimy to za dwa tygodnie.
Podczas przymiarki był ze mną cały sztab doradców (Mati  :beer: dla Ciebie) i zapadła decyzja, że albo będzie welon albo będzie bolerka na długi rękaw. Co Wy o tym sądzicie? Która propozycja jest lepsza? Ja zarzekałam się, że nie będę miała welonu ale jak wiadomo kobieta zmienną jest :D Jeśli wygra welon, to będzie on podpięty od dołu tak, jak na jednej z fotek umieszczonej przez Bu_hoooka.

Pozwoliłam sobie skopiować od MagdyG listę spraw i oto jaki jest stan moich przygotowań:
- garnitur i koszula pod kolor sukni  - jest smoking, koszula będzie jak otrzymam kawałek materiału sukni
- suknia i welon - suknia jest jak na załączonym obrazku, welon jest nadal kwestią dyskusyjną
- lokal - zarezerwowany
- wybór menu – spotkanie 24 kwietnia
- orkiestra – zamówiona, trzeba tylko ustalić repertuar
- fotograf – jest!!!! Jeszcze tylko dogadamy z nim szczegoły
- samochód -  załatwiony
- dekoracji auta - umówiona kwiaciarka
- buty dla mnie i przyszłego męża – brak!! :(
- podziękowania dla gości – są w fazie planów
- podziękowanie dla rodziców i babci - są w fazie planów, zrobię je sama jak coś wymyślę :)
- zaproszenia - rozdane
- zawiadomienia – będą gotowe na 1 maja
- tort – w planach
- wódka - jest
- wina – będzie w przyszłym tygodniu
- napoje – będą kupione w maju
- księga gości – proszę o pomysły!!
- muzyka w czasie przerw – do zrobienia
- bukiet i butonierki - zamówione
- bielizna – BRAK!!! :(
- biżuteria - chyba jest
- dekoracja kościoła – muszę dogadać z kwiaciarką
- papiery z urzędu - załatwione
- nauki - załatwione
- formalności kościelne – załatwione (donieść zapowiedzi z parafii młodego)
- fryzjer – wizyta umówiona
- manicure – do załatwienia
- pierwszy taniec – muzyka zrobiona, trzeba poćwiczyć taniec
- winietki – częściowo zrobione
- obrączki - załatwione
- ozdoby na alkohole
- menu na stół – projekt zrobiony
Czy coś pominęłam? Jeśli tak to piszcie :)

Dajcie znać jeśli macie pomysły na księgę gości i podziękowania dla rodziców.
To by było na tyle :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marlen_ka

nie wiem czemu, ale nie widzi mi sie ten welon dyndajacy tam gdzies z tyłu. a nie chciałabys welonu upietego nad kokiem?

aga.ant

No właśnie chyba bym nie chciała welonu u przypiętego góry :zly: może lepiej będzie to wyglądało jak będę miała ładną fryzurę, bo na zdjęciu włosy żyją swoim życiem :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Cytat: aga.ant w 11 Kwi 2009, 00:11:58
No właśnie chyba bym nie chciała welonu u przypiętego góry :zly: może lepiej będzie to wyglądało jak będę miała ładną fryzurę, bo na zdjęciu włosy żyją swoim życiem :)

Yyyyy, niestety mało która dziewczyna ładnie wygląda z welonem podpiętym POD kokiem - to naprawdę brzydko skraca szyję i calą sylwetkę :( Mam wprawdzie osobisty uraz do welonów podkokowych (nazywam to "sciereczka look") bo kojarzą mi się z późnymi latami 80-tymi ;) i błaaaaagam - lamówka out!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeśli miałabym wybierać albo welon taki jak na djęciach albo bolerko jak na zdjęciach - to wybrałabym bolerko, choc z zasady jestem bardzo niebolerkowa. Ale ten welon ze zdjęć... może poszukaj czegoś korzystniejszego dla Twojej stylizacji?
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

aga.ant

Wiem, że na strefie panuje pogląd iż welon upięty pod kokiem to zło, ale mnie się podoba. Mierzyłam jeszcze welon z koronką, ale w sukni nie będzie żadnej koronki więc tak trochę nie pasuje, mierzyłam też welon z żyłką i ten nie pasował w ogóle, welon z lamówką był z nich wszystkich najlepszy. Nad welonem muszę jeszcze pomyśleć, mam na to dwa tygodnie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

#41
A mgiełka, po prostu?? W prostocie siła!!! Notabene, welony z żyłką też nie są na strefie preferowane - taka karma ;) Koronek ze względu na ich brak na sukni też raczej nie będziemy Ci proponowac ;)

A co do fryzury - jeśli koniecznie chcesz mieć welon pod kokiem, to żadna z nas nie zdoła Cię przekonać do zmiany decyzji ;) Może pomyśl zatem na przykład o ciut wyższym upięciu włosów, by welon nie wyrastał Ci w efekcie z nasady szyi?? Bo wtedy to naprawdę nieładnie skraca sylwetkę, a szyja niemal zanika przy oglądzie Panny Młodej z tylu - czyli przez całą mszę i na dużej ilości zdjęć :( Mam w swoich zbiorach ładne upięcie "w pół koka", w nieco hiszpańskim charakterze - mogę Ci podesłać na maila, bo wklejać niestety nie potrafię :(
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

aga.ant

#42
callja dzięki za dobre uzasadnienie nie podpinania welonu od spodu :) co do  mgiełki to jej nie mierzyłam, muszę zapisać żeby przy następnej przymiarce spróbować :)
Jeśli możesz prześlij mi zdjęcia koków, będę bardzo wdzięczna. Mój mail widać w moim profilu.  :thankyou:

Oto fotki, które przesłała mi Callja. Co o nich sądzicie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mati

aga.ant, nie wiem, co Ci poradzić...
najbardziej, to mi chyba ten drugi kok podchodzi, szkoda, że takie małe foto.
ale welon to byś musiała inny dopasować, bo taki długi jednowarstwowy to tylko tak 'powiewający' efektownie wygląda.

aga.ant

mati teraz to ja już sama mam mętlik w głowie, chyba welon pójdzie w odstawkę zupełnie. Na razie muszę znaleźć buty a to nie jest wcale takie łatwe :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

aga.ant ale fryzury które pokazujesz to właśnie takie do welonu na/nad kokiem!!!


magdarynka

#46
Cytat: mati w 15 Kwi 2009, 09:21:43
aga.ant, nie wiem, co Ci poradzić...
taki długi jednowarstwowy to tylko tak 'powiewający' efektownie wygląda.
A tu sie nie zgodze, chyba inka miala jednowarstwowa, dluga  mgielke i nikt z wiatrakiem przed nia nie biegal a welon prezentowal sie super  ;) 


Ja mysle ze wszystko opiera sie na tym co z czym polaczyc. Jak chcesz welon pod kokiem to zobacz jeszcze czy delikatna mgielka ( nie musi byc dluga ) nie bedzie prezentowc sie lzej i korzystniej. Bolerko jak dla mnie mogloby miec proste rekawy i mniejszy kolnierz / stojke.

edit. przyjrzalam sie bolerku, stojka oki ale rekawy proste bym dala.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Ja też z tyłu miałam jedna warstwę :) bo druga była z przodu :)

aga.ant

świetny welon- mgiełkę (który chce teraz sprzedać) miała mignon
http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,3633.0.html Kwestia welonu będzie kosztowała mnie kilka bezsennych nocy  :crazy:
Bolerko zdecydowanie powinno mieć mniejszy kołnierz, rękawy też mogą być proste. W następny czwartek mam kolejną przymiarkę więc pomęczę panie z salonu, żeby znalazły mi taki.
Teraz największym moim problemem są buty. :hmm: Od jutro zaczynam intensywne poszukiwania. Nie chciałabym kupić takich jednorazówek, czyli typowo ślubnych, chciałabym je później jeszcze wykorzystać. Może mi co polecicie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

#49
Cytat: rilla w 15 Kwi 2009, 13:36:05
aga.ant ale fryzury które pokazujesz to właśnie takie do welonu na/nad kokiem!!!



No taką opcję (nad albo na) sugeruję adze.ant, ale bez wciskania na siłę, rzecz jasna ;) Co do efektowności jednowarstwowej mgiełki, potwierdzam!!! sama taką miałam (uszytą własnoręcznie - wykrój na strefie) i wyglądała extra, nic nie zwisało i nie plątało się. A nikt bynajmniej z wiatrakiem fotograficznym za mną nie biegał  :point_lol:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /