Opinie o thermomixie

Zaczęty przez inkageo, 04 Kwi 2008, 19:06:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

katgoli

#50
jakas zebatka....w servisie Vorwerk powiedzieli ze naprawa kosztuje 250 €  :padam: maz juz kupil zebatke i chce go naprawic ale zobaczymy czy sie uda ;)

abkasia

Tak zadowolona jestem bardzo :)

elve

Wyciągam temat

Czy ma sens do zwyczajnego użytkowania, zupy, dania jednogarnkowe (risotta, kaszotta), pieczywo, pasty
raczej nie piekę ciast, nie planuje robić masła czy majonezu czy przetworów na zimę

nie lubię gotować, nie mam czasu, ani pomysłów, szczególnie na dania bezmięsne

no i zastanawia mnie czy objętość miski nie ogranicza nadmiernie

Kasia

Elve, ja mam inna machinę ale uważam ze thermomix jest super, bezkonkurencyjny :)

zosia2007

elve w/g mnie tak
jak nie masz czasu na gotowanie
i naprawdę te zupy sa o niebo lepsze niż te, które gotowałam w zwykłych garnkach. nie wiem, czy to przez to., że się szybciej gotują i warzywa mają wiecej aromatów, czy przez to, że gotowane sa pod przykryciem ale naprawdę są smaczniejsze

marax

tyle że on ma mały kielich i wszystko miksuje chyba

zosia2007

Cytat: marax w 28 Kwi 2014, 08:27:27
tyle że on ma mały kielich i wszystko miksuje chyba
nie, misa to 2 l dla 4 os rodziny na zupę wystarczy
drugie pytanie tez nie, można ustawic obroty wsteczne i nic nie zmiksuje, warzywa czy makaron będą w całości/duzych kawałkach
poza tym masz gotowanie na parze lub w koszyczku (ziemniaki, makaron, ryż)

marax

http://forum.muratordom.pl/archive/index.php/t-27971.html
tutaj jest sporo opini. Ja nie lubie gotować i wątpię żeby mnie thermomix przekonał cudownie.

Kasia

Co do krojenia, szatkowania sie zgodzę, niektórzy narzekają ze za drobno sieka. No ale robotów krojacych sałatkę warzywna w kostkę jest niewiele ;) wiec nie ma co sie czepiać nadmiernie :)

marax

Załóżmy że mam miejsce na wszystkie te sprzety osobno, mam dobre garnki, szybkowary itp Czym on się różni poza kompaktowością ?

zosia2007

Cytat: marax w 28 Kwi 2014, 11:15:29
Załóżmy że mam miejsce na wszystkie te sprzety osobno, mam dobre garnki, szybkowary itp Czym on się różni poza kompaktowością ?
w sumie niczym
ale ja np nie mam miejsca na te wszystkie różne sprzęty, poza tym jak mam wyjąć maszynę do tarcia ziemniaków aby zrobić placki ziemniaczane i później ją myc to mi się nie chce tego robić
thermomix jest mniejszy, nie ma tyle rzeczy do mycia no i stoi non stop na blacie w kuchni

Kasia

MARAX ja mam miejsce na wszystkie gadżety itd ale szybciej zrobisz w kompaktowym. Ja z mojego kenwooda jestem bardzo zadowolona ale nieraz ta konieczność przelewania, przedkładania, doczepiania mnie wkurza. W thermomixie nie licząc tych sitek i waromy masz wszystko w jednym.

fasolka1980

ja mam wprawdzie termomix chyba w pierwszej wersji ever, bo ma juz z 20 lat ( i wciąż działa!)

teraz pewnie jest więcej opcji. Ja uzywam go głównie do miksowania, mielenia np migdałów i orzechów,  tarcia  np. ziemniaków i przygotowywania zup - kremów. W tym jest nieoceniony.

Robiłam tez w nim ciasto na chleb, sosy.

Moim zdaniem przydaje się bardziej niz Kitchenaid.

Tylko, ze ja nie mam miejsca, zeby to trzymac na wierzchu i czasami nie chce mi się wyciagać.

aja

ale to na jaką grubość ma siekać czy mielić to od nas zależy
od tego jak go ustawimy, na jaką moc

didi_loczek

Cytat: fasolka1980 w 28 Kwi 2014, 12:39:22
Moim zdaniem przydaje się bardziej niz Kitchenaid.

Moim zdaniem to inna kategoria urządzeń, Kitchenaid nie ma funkcji gotowania więc porównywanie z Thermomixem jest nietrafione.

dragonfly

Umowilam sie z laska na pokaz na sobotę, zobaczymy jak to cudo działa :D

marax

#66
spoko dragon zajęło ci to jedynie 5 lat :P :P :P :rotfl:  lol lol lol

Dodany tekst: 28 Kwi 2014, 19:16:12

mówią że w biznesie liczy się cierpliwość Pani się wyczekała ale może kupisz :)

aja

zosia wrzuć jakieś przepisy na zupy? korzystasz z jakieś strony?

fasolka1980

Cytat: didi_loczek w 28 Kwi 2014, 17:22:17
Moim zdaniem to inna kategoria urządzeń, Kitchenaid nie ma funkcji gotowania więc porównywanie z Thermomixem jest nietrafione.

miałam  na myśli przydatność czyli  częstotliwość używania obu urządzeń.

Termomix ciasto może wyrobić, ale Kitchenaid nie ugotuje zupy ;)

dragonfly

marax lol lol bo sie zbieralam juz z tym juz tyle czasu, ze teraz to M bardziej go chce lol lol


marax

ja chciałam kupić ale M uświadomił mi że to nie jest urządzenie które mnie w cudowny sposób zachęci do gotowania i że taniej nam wyjdzie jadać w restauracji od czasu do czasu ( gotuje co 2,3 dzien)

zosia2007

#71
Cytat: aja w 28 Kwi 2014, 20:06:17
zosia wrzuć jakieś przepisy na zupy? korzystasz z jakieś strony?
www.przepisownia.pl - to sa przepisy thermomixu, ale w wiekszości korzytam z blogow kulinarnych lub dostosowuje zupy do thermomixu:
http://gotowaniedlamojegobrzdaca.wordpress.com/
http://www.jadlonomia.com/
http://weg-anka.blogspot.com/
http://smakoterapia.blogspot.com/

Dodany tekst: wto, 29 kwi 2014, 08:03:59

mój R wczoraj sam, bez niczyjej pomocy (no oprócz thermomixu) zrobił sobie cebularze drożdzowe i masło
więc jeśli mó mąż zacznie teraz gotować i piec to będę jeszcze mocniej kochac to urządzenie

aja

a ja wczoraj rekord swój pobiłam, wszystkie dania przygotowałam w 1,5 godz.
zupa kalafiorowa, tatzyky, pasta karczochowa, warzywa z ryże, sernik z rosą i wszystko na spokojne

didi_loczek

aja chcesz powiedzieć, że bez tego cuda zwanego thermomixem?  :bravo:

aja

nie własnie z termo
bez termo sama zupa to godzinę się gotuje
zrobiłam ciasto, wstawiłam potem zupę ugotowałam, ryż i na koniec pasty
wykorzystuję ostatnio termo na 100 %