Opinie o thermomixie

Zaczęty przez inkageo, 04 Kwi 2008, 19:06:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

inkageo, nie, mi zależy na aplikacji z TM ;) i ratach prawdziwe 0%

ishka82

i Lidlomix nie ma opcji fermrntacji, którą TM już ma i mi tez na niej zależy

Kasia

Cytat: ishka82 w 18 Lip 2022, 13:59:09
i Lidlomix nie ma opcji fermrntacji, którą TM już ma i mi tez na niej zależy
ishka ale fermentowanie w TM to po prostu wolnowar  (bez ciśnienia);) temperatura ustawiona na np. 45 stopni i gotowanie przez  np. 10h ;) to ustawisz w każdej maszynie gotującej ;)

TM nie ma żadnych dodatkowych funkcji, jak i wszystkie te maszyny typu lidlomix, Kenwood, Kohersen itd.

to jest tylko gotowanie plus mieszanie (jak sie szybko mieszadła tnące kręca to jest rozdrabnianie, po prostu) ;) nic wiecej ;)



inkageo

#303
Ishka za abonament do cookido i tak będziesz płacić, tak jak ja ;)
Minus taki, że ja mam cookido na komórce i na kompie, nie mam w maszynie. Ale w maszynie i na komórce mam też masę przepisów lidlomixowych, w większości takich samych jak w cookido.
Ja korzystam i z cookido i z monsieur cuisine.

Ostatnio w zasadzie tylko gotuję na parze, najpierw były szparagi, teraz fasolka szparagowa. Na szczęście szał na pieczenie mi minął :D
Ale jesienią pewnie znowu zacznę pizzę robić.
Imagine there is no hate

inkageo

Ściągnij sobie na komórkę apkę cookido i monsieur cuisine. Za monsieur cuisine się nie płaci abonamentu, jest za darmo w przeciwieństwie do cookido.
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo, ale z tych portali/apek możesz wysłać na lidlomiksa, żeby Ci kroki kolejne mówił?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Dziewczyny, urządzenie już wybrane ;) Chcę TM i tą decyzję już dawno podjęłam :D Wiem, że cookido płatne. Pytanie tylko czy potrzebny mi i przydatny będzie TM Friend, czy nie ;)

ishka82

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Lip 2022, 15:00:02
inkageo, ale z tych portali/apek możesz wysłać na lidlomiksa, żeby Ci kroki kolejne mówił?
raczej nie, a jeśli to tylko z apki lidla, opcji przesyłania listy zakupów pod konkretne przepisy i między użytkownikami też raczej nie ma

inkageo

Spoko, luz ☺️ Ale lista zakupów i jej udostępnianie jest ☺️
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

no jak bym miała czytać z książki/wydruku, apki co i ile zważyć, pokrętła ustawiać, to bym chyba wolała normalne gary :)

no i wiecie - każdemu co innego pasuje - jednemu 2000 taniejj, a z kartki albo z pamięci, drugiemu TM5 absolutnie nie pasuje, bo nie waży co do 1g, tylko do 5g - chyba magdalińska pisala :) mnie to mocno wszystko jedno, bo ja nawet w ciastach jak przesypię 5g, to macham ręką ;) jajka przecież też są M i L, a tam 3 jajka w przepisie bez wskazania wielkości ;) więc mnie argument o 1g nijak nie przemawia do wyobraźni ;)

stacja TM Friend mi sie podoba, może nie aż tak bardzo dlatego, że mi coś skórci o 10 czy 20 minut, tylko dlatego, że ma bardzo fajne przepisy np obiadów dwudaniowych, i bardzo dobre mają oceny :) już kilka razy się odbiłam od przepisu fajnego, bo było na TM Friend

ishka82, za ile jest ten Frieńd jak kupujesz od razu w pakiecie?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: inkageo w 18 Lip 2022, 15:20:26
Spoko, luz ☺️ Ale lista zakupów i jej udostępnianie jest ☺️
no widzisz, ja z tego rzadko korzystam - albo sobie piszę piórem listę albo drukuje faktycznie z cookidoo, jak ma stary pójść, to ma na papierze

my mamy taką biedrę, w której nie ma zasięgu, pomijając to, że ja wolę papier :) z apki bym gówno wyczytała bez netu :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Ja z listy zakupów też nie korzystam, kto by to wcześniej przygotowywał 😁 Ale zdarza mi się zajrzeć w sklepie do apki i sprawdzić w przepisie co mi będzie potrzebne. Takie akcje to przed świętami, jak raz do roku sernik piekę i barszcz wigilijny gotuję 😆
Imagine there is no hate

ishka82

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Lip 2022, 15:28:44ishka82, za ile jest ten Frieńd jak kupujesz od razu w pakiecie?
nie pamiętam dokładnie, ale chyba coś koło 7 stów taniej niż kupując osobno ;) no i przepisy na niego to jedno, a drugie to to, że ja czasem gotuję hurtowo dla A. do roboty, czy do domu na zapas...i wydaje mi się, że mieć drugi gar, a nie mieć, to różnica, no i podgrzewacz ;)

zwierzatko_mojej_mamy

ishka82, no tyko wiesz - zerknij na te przepisy jednak, bo co Ci z gara podgrzewającego, jak nie będziesz wiedziała, co do niego włożyć i w jakiej kolejności? :D chyba, że sama sobie wymyślisz, co w tamtym :D jednak cąly algorytm oszczędzający czas jest w przepisie :P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

zerknij na YT na opinie
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Umowa podpisana w sobotę :) Tylko teraz się czeka m-c do nawet trzech! ma-sa-kra ;) no nic, tyle czekałam poczekam jeszcze chwilę :D i w końcu rat nie dostaliśmy, za biedne żuczki z nas lol dostanę od razu tą osłonę na noże :) i w końcu wzięłam samego TM bez Frienda :)

ishka82

Używam 2 dni i na razie zakochuję się absolutnie ❤

magdalinska


Deremere

A co w nim gotujecie?

Nikkolino

Wszystko - też dla alergików - bezglutenowe, wegańskie, bez laktozy, ciasta, zupy, smoothie, sosy do mięs, surówki, warzywa na parze, mleko roślinne, mielić można orzechy, hummus, masło orzechowe, kotlety na parze, ryba na parze. Dobry pomysł to robienie czegoś jednocześnie w środku dużego pojemnika i na Varomie (gotowanie na parze), wtedy robi się jednocześnie całość jednego dania . Niektórzy gotują tam ryż, owsiankę, kaszę manną, ziemniaki, itd - ja jednak używam normalnego garnka w tym celu. PS. Przetwory - ogromne ilości, dżemy, ketchup, przecier pomidorowy, owoce...