Opinie o thermomixie

Zaczęty przez inkageo, 04 Kwi 2008, 19:06:40

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ishka82

inkageo, nie, mi zależy na aplikacji z TM ;) i ratach prawdziwe 0%

ishka82

i Lidlomix nie ma opcji fermrntacji, którą TM już ma i mi tez na niej zależy

Kasia

Cytat: ishka82 w 18 Lip 2022, 13:59:09
i Lidlomix nie ma opcji fermrntacji, którą TM już ma i mi tez na niej zależy
ishka ale fermentowanie w TM to po prostu wolnowar  (bez ciśnienia);) temperatura ustawiona na np. 45 stopni i gotowanie przez  np. 10h ;) to ustawisz w każdej maszynie gotującej ;)

TM nie ma żadnych dodatkowych funkcji, jak i wszystkie te maszyny typu lidlomix, Kenwood, Kohersen itd.

to jest tylko gotowanie plus mieszanie (jak sie szybko mieszadła tnące kręca to jest rozdrabnianie, po prostu) ;) nic wiecej ;)



inkageo

#303
Ishka za abonament do cookido i tak będziesz płacić, tak jak ja ;)
Minus taki, że ja mam cookido na komórce i na kompie, nie mam w maszynie. Ale w maszynie i na komórce mam też masę przepisów lidlomixowych, w większości takich samych jak w cookido.
Ja korzystam i z cookido i z monsieur cuisine.

Ostatnio w zasadzie tylko gotuję na parze, najpierw były szparagi, teraz fasolka szparagowa. Na szczęście szał na pieczenie mi minął :D
Ale jesienią pewnie znowu zacznę pizzę robić.
Imagine there is no hate

inkageo

Ściągnij sobie na komórkę apkę cookido i monsieur cuisine. Za monsieur cuisine się nie płaci abonamentu, jest za darmo w przeciwieństwie do cookido.
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo, ale z tych portali/apek możesz wysłać na lidlomiksa, żeby Ci kroki kolejne mówił?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Dziewczyny, urządzenie już wybrane ;) Chcę TM i tą decyzję już dawno podjęłam :D Wiem, że cookido płatne. Pytanie tylko czy potrzebny mi i przydatny będzie TM Friend, czy nie ;)

ishka82

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Lip 2022, 15:00:02
inkageo, ale z tych portali/apek możesz wysłać na lidlomiksa, żeby Ci kroki kolejne mówił?
raczej nie, a jeśli to tylko z apki lidla, opcji przesyłania listy zakupów pod konkretne przepisy i między użytkownikami też raczej nie ma

inkageo

Spoko, luz ☺️ Ale lista zakupów i jej udostępnianie jest ☺️
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

no jak bym miała czytać z książki/wydruku, apki co i ile zważyć, pokrętła ustawiać, to bym chyba wolała normalne gary :)

no i wiecie - każdemu co innego pasuje - jednemu 2000 taniejj, a z kartki albo z pamięci, drugiemu TM5 absolutnie nie pasuje, bo nie waży co do 1g, tylko do 5g - chyba magdalińska pisala :) mnie to mocno wszystko jedno, bo ja nawet w ciastach jak przesypię 5g, to macham ręką ;) jajka przecież też są M i L, a tam 3 jajka w przepisie bez wskazania wielkości ;) więc mnie argument o 1g nijak nie przemawia do wyobraźni ;)

stacja TM Friend mi sie podoba, może nie aż tak bardzo dlatego, że mi coś skórci o 10 czy 20 minut, tylko dlatego, że ma bardzo fajne przepisy np obiadów dwudaniowych, i bardzo dobre mają oceny :) już kilka razy się odbiłam od przepisu fajnego, bo było na TM Friend

ishka82, za ile jest ten Frieńd jak kupujesz od razu w pakiecie?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: inkageo w 18 Lip 2022, 15:20:26
Spoko, luz ☺️ Ale lista zakupów i jej udostępnianie jest ☺️
no widzisz, ja z tego rzadko korzystam - albo sobie piszę piórem listę albo drukuje faktycznie z cookidoo, jak ma stary pójść, to ma na papierze

my mamy taką biedrę, w której nie ma zasięgu, pomijając to, że ja wolę papier :) z apki bym gówno wyczytała bez netu :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Ja z listy zakupów też nie korzystam, kto by to wcześniej przygotowywał 😁 Ale zdarza mi się zajrzeć w sklepie do apki i sprawdzić w przepisie co mi będzie potrzebne. Takie akcje to przed świętami, jak raz do roku sernik piekę i barszcz wigilijny gotuję 😆
Imagine there is no hate

ishka82

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 18 Lip 2022, 15:28:44ishka82, za ile jest ten Frieńd jak kupujesz od razu w pakiecie?
nie pamiętam dokładnie, ale chyba coś koło 7 stów taniej niż kupując osobno ;) no i przepisy na niego to jedno, a drugie to to, że ja czasem gotuję hurtowo dla A. do roboty, czy do domu na zapas...i wydaje mi się, że mieć drugi gar, a nie mieć, to różnica, no i podgrzewacz ;)

zwierzatko_mojej_mamy

ishka82, no tyko wiesz - zerknij na te przepisy jednak, bo co Ci z gara podgrzewającego, jak nie będziesz wiedziała, co do niego włożyć i w jakiej kolejności? :D chyba, że sama sobie wymyślisz, co w tamtym :D jednak cąly algorytm oszczędzający czas jest w przepisie :P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

zerknij na YT na opinie
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Umowa podpisana w sobotę :) Tylko teraz się czeka m-c do nawet trzech! ma-sa-kra ;) no nic, tyle czekałam poczekam jeszcze chwilę :D i w końcu rat nie dostaliśmy, za biedne żuczki z nas lol dostanę od razu tą osłonę na noże :) i w końcu wzięłam samego TM bez Frienda :)

ishka82

Używam 2 dni i na razie zakochuję się absolutnie ❤

magdalinska