Opinie o thermomixie

Zaczęty przez inkageo, 04 Kwi 2008, 19:06:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


dragonfly

ha, no i kupilam :) gdzie moge dostac polska ksiazke z przepisami?

zosia2007

Cytat: dragonfly w 03 Maj 2014, 17:54:20
ha, no i kupilam :) gdzie moge dostac polska ksiazke z przepisami?
ksiązki kupisz tu: http://shop.vorwerk.pl/thermomix/ksiazki-kucharskie.html
ale wszystkie przepisy z ksiązek masz tu: www.przepisownia.pl

aja


dragonfly

zosia2007 dzięki!!!!

Aja - jaki masz przepis na sernik? Bo zaraz po ogórkowej to chce zrobić w następna sobotę, jak juz będę go miała :D

aja

sernik z rosą robiłam
z termo wychodzi bardziej zbity ale da się zjeść

30g cukru
1 jajko
120g margaryny
250 mąki

nadzienie
5 jajek
1000g twarogu
600g mleka
350 g ccukru
120 g oleju słonecznikowego
2 opakowania budyniu waniliowego w proszku
1 szczypta soli

przepis z książki "tak lubie gotować"

dragonfly

Sernik sie chlodzi, w koncu zrobilam american cheeseacake, a teraz koncza sie golabki :)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Dołączam do was :D
Co prawda nie z termomixem a z kohersenem, ale jeden pies ;D

zosia2007

Cytat: justynaaaa2 w 18 Maj 2014, 22:18:46
Dołączam do was :D
Co prawda nie z termomixem a z kohersenem, ale jeden pies ;D

\
już go masz?
i jak?

justynaaaa2

Cytat: zosia2007 w 19 Maj 2014, 08:36:04
\
już go masz?
i jak?
no mam, od wczoraj :)
muszę się najpierw nauczyć co i jak ;)

aja


salsa

no to jeszcze raz-warto czy nie warto, bo się mocno zastanawiam :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mika

Mam od dwóch tygodni  i jestem zachwycona :D

salsa

ja mogę mieć juz od jutra tylko nie wiem czy powinnam, skoro ja mam te wszystkie parowary  maszynki do szatkowania, mielenia, blender + kubki , mikser, wagę....

troche lipa to wszystko wywalic (choc parowaru nie wywaliłabym, bo jednak moj jest lepszy niż termomiksowy )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Za 4 tys. można kupić tyyyyle pięknych par butów i torebek, można też opłacić panią do sprzątania na długi czas ;) A ile kolacji w knajpach by było :D
Imagine there is no hate

salsa

Inka, na kredyt wezmę no co Ty :D jeszcze nie zwariowałam, zeby wydawać na takie rzeczy 4 kafli w gotówce :P
na buty i panią mi zostanie, spokojnie ;) natomiast co do kolacji w knajpach to niestety - sprawiłam sobie dziecko nie mając pod nosem żadnej babci - w efekcie na kolacje w knajpie chadzam teraz bardzooooooooo rzadko :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

No ja tylko kalkuluję rozmiar niegospodarności :D Znaczy mnie ten argument przekonuje i nie pragnę tego urządzenia, sprawdzam, czy jesteś już pewna zakupu :D
Imagine there is no hate

mika

Ja parowaru nie miałam, miałam garnki do gotowania na parze, ale reszte sprzętu który wymieniłaś tak. Od dwoch tygodni korzystam tylko z thermomixa i piekarnika...no i wyciskarki do warzyw i owoców, choć z tego bardziej mój mąz który robi soki codziennie. Mi TM dużo ułatwia, gotowanie idzie szybciej, jestem pewna że jedzenie będzie smaczne, ale ja nigdy mistrzynią gotowania nie byłam, gotowanie nie sprawiało mi nigdy przyjemności, miałam wypracowany pewien standard który gotowałam w kółko i rzadko próbowałam czegoś nowego, a jak próbowałam to dopiero za 2-3 razem wychodziło smaczne. Nie wiem jak się sprawdza u osób, którym gotowanie przychodzi z łatwością i nie sprawia problemu, tzn. wiem: Riannka jest zachwycona, a gotuje bdb moim zdaniem i ona tez nie wyobraża sobie życia bez tego sprzętu :)

salsa

#95
Cytat: inkageo w 14 Cze 2014, 23:51:11sprawdzam, czy jesteś już pewna zakupu Cheesy
byłam bardziej, ale strasznie rozczarował mnie parowar bo kiepsko sobie poradził z kawałkiem grubego prawdziwego dorsza (zamrożonego)
ja cos takiego paruje u siebie w parowarze 30 minut w całości i jest super idealne mieso
w termo ciezko było złapać czas, w ogole się to nie mieściło, nie dawał rady parować dobrze, bo ten kawał zatykał mu dziury i w sumie to mieso na poczatku było ciągle zimne - Myślę, ze to kwestia znalezienia czasu porwania . No i jeszcze przy cieście którymś tam przekrzywiła się jakaś nóżka, on zle odmierzył mleko i ciasto wyszło lepkie i mokre po upieczeniu a powinno być drożdżowe prawdziwe

no i ja ma te sprzety... no tu jedyny plus, ze to się robi w jednym a nie w 10 róznych rzeczach
sama nie wiem czy to nie przesada to kupować....

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mika

#96
Dzisiaj parowałam dwa duże kawałki pstrąga tęczowego, w sumie było 800-850 gram, wyciągniete z zamrażarki jakieś 20-30 min przed robieniem w tm, spokojnie sobie poradzil w czasie gotowania ryży czyli w 20 min na Varomie. Dwa duże platy się zmieściły, trzeci ale  o połowę mniejszy bym zmieściła, Varoma jest dwustopniowa.Co do odważania to musi stac równo,, jak kazda waga elektroniczna. Z ciast na razie robiłamm z niego sernik z rosą i sernik bez sera (dzisiaj) - oba wyszły bardzo dobre. Mój mąż jest fanem kremu pieczarkowego z tm, dziś robiłam barszcz i też wszsystkim smakowało - nawet tesciowej :D

Dodany tekst: 14 Cze 2014, 23:09:12

Ja się baaaaardzo długo nad nim zastanawiałam,  nawet można zobaczyc z którego roku są moje posty w tym wątku :D i uwazam że o długo za długo :D

salsa

#97
no ja miałam dorsza prosto z zamrażary i był tak gruby, ze jak zrobiłam dwa piętra (bo na jedno wchodził luźno tylko jeden kawałek , to sie górna pokrywa nie chciała zamknąć ;)
w moim parowarze wchodzą oba na jedno piętro, jeden obok drugiego no i paruje je bez problemów z zamykaniem ';)  

Dodany tekst: sob, 14 cze 2014, 22:11:07

sernik z rosą robilismy i niestety tez przepis jest do poprawienia, bo sernik wychodzi mdły (opinia męza, smakosza sernikowego, bo mnie to tam wszystko jedno :D ) mnie bułki smakowały
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mika

No jasne że objętościowo Varomy to nie ma co porównywać do parowaru, tak mi sie wydaje, chodzi mi o to że obiad dla 4osobowej rodziny da sie w nim zrobić spokojnie - dziś robiłam dla 6 os (4 os dorosłe i 2 dzieci) i też bez problemu, ale pewnie nie wszystko na 6 os da sie zrobić za jednym zamachem.

salsa

mnie ten parowar rozczarował, bo myslę, ze z moją fantazją parowania to bym i dla nas dwoje miała problem :P czasem mi pięter brakuje w parowarze zwykłym :P

natomiast na pewno zachwyca mnie wyrabianie ciasta , gotowanie zup, szybkośc ugotowania całego obiadu na raz (zupa, mieso, warzywa, sałątka-samo się robi) 
szkoda, ze nie robilismy jakiegoś dania z wołowiną tzw jednogarnkowego bo jestem ciekawa jak wychodzi
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)