Opinie o thermomixie

Zaczęty przez inkageo, 04 Kwi 2008, 19:06:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mika

Cytat: salsa w 15 Cze 2014, 00:10:10sernik z rosą robilismy i niestety tez przepis jest do poprawienia, bo sernik wychodzi mdły (opinia męza, smakosza sernikowego, bo mnie to tam wszystko jedno
wg mojego ojca, też smakosza sernikowego, był lekko za słodki :D dla mnie był dobry, męzowi bardzo smakował, następnym razem będe robić wg riannkiowego tuningu z czekoladą :D

salsa

wiesz, mojemu na pewno lepiej smakuje sernik, ktory piecze wg swojego przepisu-ale powiedział, ze gdyby ten sernik kupił w cukierni to byłby to pierwszy i ostatni raz ;) ze niedoprawiony jakis, niepachnący i bez rodzynek to nie sernik haha

niemniej stwierdził, ze jego przepis dałoby się spokojnie przerobić na trmomixa
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rudasekawf

Ja bym się nie zdecydowała na takie urządzenie. Szczególnie mając większość sprzętów. Może gdybym nic nie miała, na nowe mieszkanie itd. to brałabym pod uwagę, ale tak...szkoda byłoby mi kasy jednak.

Kasia

Ja mam większośc sprzętów w jednej maszynie kenwooda ale w postaci dostawek i to mnie nieraz wkurza ze maszyna nie jest gotowa do użycia tylko musze zamontować blender czy maszynkę do mielenia.
Dla mnie mnogość sprzętów to udręka, wraz z kupieniem kenwooda wszystkie luźne sprzęty poszły do piwnicy, mam maszynę plus pudło z przystawkami.
Thermomix ma w tej głównej maszynie większośc pokonywanie i to jedt super, mimo iż go nie mam to uważam ze to jest super urządzenie :)

konwalia

A ja nie zrozumiem chyba idei, ale ja jestem fanka gotowania na gazie.
Poza tym lubię gotować i to nie jest dla mnie udręka.

rubin04

#105
No ja chyba tez nie rozumiem ideii
Bo usmazyc chyba sie nic w tym nie da?
Np. Takie chili con carne hak w tym zrobić?

No ale my jesteśmy fanami gotowania. Nie męczy nas wcale.

Za to mamy kitchenaida i to uwazam za super urządzenie mimo ze pieczy malo. Przystawkę do milelenia mięsa chcemy dobie kiedys dokupić.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

do się w tym zrobic chilly - jest przepis, szybko sie robi
ja smaże tak rzadko (chilli raczej duszę ;) ) że w sumie mogę na te kilka razy wyciagnąc patelnię
natomiast fajne jest to, ze nie trzeba podsmażac np czosnku i cebuli wczsniej do potrawy bo to sie juz zrobi w termomixe

mnie gotowanie może i nie męczy bo lubie-ale fajniej by było mieć zupę ugotowaną w 10 miut a nie w godzinę i do tego nie miec brudnych iluśtam garów tylko jeden pojemnik termomixa
lubie tarty ale rzadko robię, bo wyrabianie ciasta kruchego to jest zabawa
bułek nigdy nie upiekłam
fajnie na pewno jest ugotować danie z wołowiny w 30 minut a nie kulka godzin, leczo  bez tego siekania duszenia mieszkania co chwile w gara itp

ja wielu rzeczy nie gotuje za często bo nie chce mi sie stać godzinami w kuchni i w sumie nie mam na to czasu

wiec na pewno czas i redukcja ilości garów mnie przekonują

mycie mojej maszynki elektrycznej do mięsa tez nie jest fajne

dla mnie kichen byłby stratą kasy bo jest tylko do wyrabiania ciasta, a to jest jak dla mnie kolejny grat do mojej sterty gratów

ale z "nowych" rzeczy to najnowszy mam blender, chyba ze 2 lata ... reszta to ma juz ładnych pare lat- większość rzeczy kupowałam 6 lat temu, wiec nie jest tak, ze w kąt pójdą nowe rzeczy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

Ja za to muszę kupić nowe patelnie, teflonowe niezależnie od ceny niszczą się za szybko i teraz dumam-nierdzewna, cwramicNa czy zeliwna, pewnie kazda by się przydała

wrobelek0403

mnie w sumie działanie tego termomixa fascynuje :D wrzuca sie całą cukinie, papryke, kiełbase, cebule i wychodzi leczo??? ładnie równo pokrojone w kostke?? :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: wrobelek0403 w 15 Cze 2014, 14:39:06wrzuca sie całą cukinie, papryke, kiełbase, cebule i wychodzi leczo??? ładnie równo pokrojone w kostke??
nie ;) wychodzi ciapalapa, jak chcesz rowniotko w kostke, to se musisz pokroic i dorzucic na koniec ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

łeeee, jak wychodzi ciapa, to ja dziekuje :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: wrobelek0403 w 15 Cze 2014, 14:03:47
łeeee, jak wychodzi ciapa, to ja dziekuje :D
JaTylko spekuluje na podstawie kilku przepisów z netu na inne rzeczy ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

Moja sis robiła na święta rybe po grecku z tej książki termonixowej i to nie mój smak ikonsystencja

zwierzatko_mojej_mamy

ja nie jadlam niczego z thermomixa, ale mnie glownie denerwuja te przepisy ze wzgledu na to, ze musialabym sie nauczyc, ze cos najpierw mam 3 s/obr. 5., potem dusić 4 min/Varoma/ Wsteczne /obr. 1., a potem gotować 25-30 min/100°C/ Wsteczne /obr.2. - no kuurwa, cale zycie sie gotowac jakos tam uczylam i wiem na ile minut cos poztawic na palniku :D nie musze sie uczyc kazdego od nowa, ze obroty na 3 czy 5, wsteczne, czy nie, 30 sekund to, a minute tamto i jeszcze stopnie ustawiac, w moim wykonaniu to wyglada "podsmazyc na palniku nastawionym na oko, przez czas na oko, dodac posiekane na oko, poddusic przez czas na oko, a potem gotowac na oko pi razy drzwi" lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Cze 2014, 15:40:16podsmazyc na palniku nastawionym na oko, przez czas na oko, dodac posiekane na oko, poddusic przez czas na oko, a potem gotowac na oko pi razy drzwi"

aaaaa, tez tak lol tylko nowe przepisy robie wg wskazówek :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Cze 2014, 15:40:16ale mnie glownie denerwuja te przepisy ze wzgledu na to, ze musialabym sie nauczyc, ze cos najpierw mam 3 s/obr. 5., potem dusić 4 min/Varoma/ Wsteczne /obr. 1., a potem gotować 25-30 min/100°C/ Wsteczne /obr.2. -
to jest mega łatwe, szybko załapałam :) mowicie, ze leczo wychodzi rozciapane? akurta lecza nie robiłysmy a to mnie interesuje wąłsnie - kolezanka mowi, ze wychodzi tak pokrojone jak sobie wybiorę na termomixie... zupy wyszły fajne tylko musiałam sama je na koniec doprawić, bo to jak ze wszystkim - trzeba zmodyfikować pod swój smak
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


Kasia

Ogólnie te maszyny to bardziej szatkują niz kroją i to jest wada wszystkich tych maszyn. Podobno kenwood ma od niedawna przystawkę krojącą w kostkę ale jeszcze tego nie mam wiec nie wiem czy rzeczywiście jest kostka.

salsa

ja od połtora roku nie ugotowałam lecza bo mi sie nie chce kroić (ostatni raz na pewno gotowałam jeszcze w tamtej ciazy :D :D )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rudasekawf

Cytat: salsa w 15 Cze 2014, 15:51:35ja od połtora roku nie ugotowałam lecza bo mi sie nie chce kroić (
to z jakiej Wy ilości robicie to leczo? Ja daję 10-15 papryk i krojenie idzie szybciutko

wrobelek0403

ruda, 15 papryk idzie szybciutko??? bbłagam :D :D


ja robie cukiniowe, 2 małe cukinie, dwie papryki, cebula, kawałek kiełbasy - na dwie porcje.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

#121
Cytat: wrobelek0403 w 15 Cze 2014, 17:07:42ruda, 15 papryk idzie szybciutko??? bbłagam
zrobię niedługo to zmierzę czas lol ja się nie babram w równiutkie kosteczki, kroję jak leci.

salsa

#122
Cytat: rudasekawf w 15 Cze 2014, 17:08:50kroję jak leci.
jak termomix :D

ja robie od razu duzy gar, nie wiem ile tych papryk i cukinii tam jest ale sporo, na kilogramy, staram się aby kawałki były podobnej wielości bo chce zbey się równo zrobiło-a nie potem cześć rozgotowana itp
do tego dochodzi cebula czosnek kiełbasa
jeden rzeczy podsmażam inne dusze
pomidory do tego daje (świeże, wiec tez sparzyć, obrac pokroić ) dobre leczo to cięzka robota :D :D

jak robię taką mini porcję to OK< ale w sumie rzadko tak bywa, jak juz gotuje leczo to chce miec duzo, bo lubię sie tym najeść a poza tym  zawsze potem zapakuje ze dwa słoiki na pozniej itp
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

Cytat: rudasekawf w 15 Cze 2014, 17:08:50kroję jak leci.

ja kroje w paski, nie lubie byle jakich kawałków :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

ja w kostkę , taką większą :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)