co teraz fajnego czytacie? co ostatnio czytalyscie?

Zaczęty przez panikarola, 11 Mar 2008, 22:31:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

Cytat: nionczka w 31 Mar 2008, 20:01:32

I nie meczylam sie  zadana z nich. Ba, Sto lat samotnosci prezczytalam nawet dwa razy
popieram - ja też lubie !
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jusia

Cytat: jo_miekka w 31 Mar 2008, 20:06:54
Ja lubię Marqueza, ale moim latynoskim mistrzem jest jednak M.V. Llosa. Kocham faceta! :)
o ja Llose też wielbię, ale on piszę trochę inaczej niż Marquez...jak kogoś lubię to staram sie przeczytać wszystkie jego dzieła, to co na razie przeczytałam to:
rozmowa w katedrze, pantaleon, wojna końca świata, zielony dom, ciotka julia i skryba, historia alejandra mayty, pochwała macochy, zeszyty don rigoberta, mam jeszcze , ale nie czytałam :święto kozła i szelmostwa niegrzecznej dziewczynki... pierwsze trzy podobały mi się bardzo były inne niż wszystko co dotychczas czytałam, ale rozmowa w katedrze trudna, a reszta to juz poszła siłą rozpędu
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

jo_miekka

Ja nie czytałam "Historii Alejandra..." chociaż stoi na półce od lat i "Święta kozła". "Szelmostwa..." niestety zupełnie mnie nie porwały. Tj. przeczytałam, nawet z przyjemnością, ale nie ma w tej powieści prawdziwego Mario Vargasa, oj nie ma... To taka prosta historia, watki się nie zapętlają, znaczeń nie jest nieskończenie wiele...
"Wojna końca świata" to moja absolutnie ulubiona powieść Llosy i wyznacznik jego stylu. "Ciotkę Julie..." też uwielbiam, ale to zupełnie inna powieść niż cała reszta...
A "Pochwała macochy" i "Zeszyty..." mmmm.... Pamiętam, że zdarzało mi się zaczerwienić, kiedy czytałam to w pociągu ;)
Czekam że Llosa kiedyś nobla dostanie. Jednak.

abkasia

ja czytam obecnie Czarownice z Salem Falls, i musze przyznac ze jest calkiem ciekawa:)

Tulipanna


Chermelle

właśnie skończyłam "Zwodniczy punkt" Dana Browna i tą już bardziej mogę polecić do przeczytania niż "Cyfrową twierdze"

jo_miekka

Cytat: Tulipanna w 02 Kwi 2008, 08:06:59
Biografie Boya skonczylam, teraz czas na Leonarda:
http://www.wab.com.pl/index.php?id=7&bid=483

Z tej serii WAB-owskich biografii czytałam H.Ch. Andresena. Bardzo fajnie napisana.

zwierzatko_mojej_mamy

Chermelle ja do dzisiaj nie jestem pewna, czy zrozumialam "cyfrowa twierdze", albo jej zakonczenie, ale juz nie pamietam - bo i nie ma czego, a zmusic sie do powtorki to sie nie zmusze ;) czyli tej tajemnicy nie odkryje az do grobu :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Chermelle

skończyłam "Nie mów nikomu" Harlana Cobena
P O L E C A M !!!

vobi

Lubie czytac kryminaly Cobena - chyba wszystkie przeczytalam, ale one sa tak do siebie podobne, ze jak zobacze jego ksiazke, to bez spojrzenia na streszczenie nie jestem pewna czy juz ja czytalam  ;D
Przypomina mi jednak D.Browna pod jednym wzgledem - czyta sie fajnie, napiecie rosnie - a koniec zawsze mnie rozczarowuje, zawsze mam wrazenie ze terminy z wydawnictwa go gonily i musial skonczyc jak najszybciej >:(

Chermelle

ja dopiero co skończyłam "Cztery dni do Veracruz" Owena Westa

mocna ....

sweedee

Cytat: nionczka w 31 Mar 2008, 20:20:20
Dla tych co lubia Sto lat samotnosci:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Drzewo.Buendia.svg

:-)
ja w trakcie czytania "Stu lat..." se takie drzewko narysowałam, bo inaczej to  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

sweedee

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

malutenka

A ja czytam 'nowe przygody Mikołajka' ten czerwony tom :)

zwierzatko_mojej_mamy

malutenka5 hehe to Ci fajnie, ja juz mam niestety za soba ;D chlop mi oba kupil !! :) sam z siebie i znienacka! :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka

kocham Mikołajka :D i oba tomy już za mną, ale czytamy sobie często na głos od nowa :)

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

goga

Mikołajek doskonały na chandrę :) a ja czekam na nową Musierowicz
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

Basia

Hmmm... dużo słyszałam o tym Mikołajku. Musze w końcu po niego sięgnąć!

A co do przeczytanych lektur to właśnie skończyłam "przygodę z owcą" Murakamiego. W kolejce czeka teraz "moje sekretne życie" Salvadora Dali
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

Chermelle

wczoraj skończyłam "Grawitacje" Tess Gerritsen - fajna

teraz poszukam Mikołajka ;) skoro tak polecacie

malutenka


jo_miekka

malutenka5 stanowczo się zgadzam
"No bo co w końcu, kurczę blade!" :-)