Włosy - pielęgnacja i farbowanie

Zaczęty przez elve, 05 Lut 2014, 10:35:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

Chyba jeszcze nie było, nie?

kompletnie nie mogę sobie poradzić z włosami, właśnie pozbyłam się 10cm bo takie były zniszczone. eksperymentuje ale bez sukcesu, niestety

Na pierwszy ogień farba. Co polecacie? Musi kryć siwe włosy, ale ich nie niszczyć. Myślałam o Biokapie ale recenzje na wizazu mnie trochę zniechęciły

konwalia

najlepsza farba to wg mnie majirel, tylko droga, też,ta u mnie daje taki sobie efekt, wtedy juz lepsza tańsza farba u fryzjera

niewiemjaka

dla mnie Majirel był za mocny, ale ja mam wlosy jakies takie bardzo łatwo i bardzo szybko i mocno sie farbują, wiec moze dlatego, chociaz kolor ładny
teraz farbuje Biokapem i tak sei lagodnie zmywa ze nie widac odrostów takich od-do jak w przypadku zwykłych farb, ja kupuje Biokap Delicate

Elve a może coś jeszcze lagodniejszego dla Ciebie ? tylko nie wiem co ... :knuje:

wrobelek0403

ja preferuje farby u fryzjera, nie polece konkretnej marki,

ale sklepowymi sobie na studiach pare razy zepsułam włosy, od tego czasu farbuje wyłącznie u fryzjera.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Bo u fryzjera nakłada się na odrost, potem przeciąga na całość, żeby wyrównać, sama zawsze kladlam na cale włosy
, to szybciej się niszczyły

elve

do tej pory używałam l'oreal recital preference
tylko włosy mi się zniszczyły, są przesuszone

szelma

Cytat: wrobelek0403 w 05 Lut 2014, 10:48:17ja preferuje farby u fryzjera, nie polece konkretnej marki,

Ja też. Poza tym nie mam siwych, więc u mnie tylko kwestia krycia odrostu.

A z ogólnej pielęgnacji bardzo chwalę sobie szampon i odżywkę z Body Shopu do włosów suchych.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

zosia2007

ja ostatnio, jak miałam jeszcze długie włosy, zrobiłam sobie podwójną kurację rzepa z joanny:
http://www.doz.pl/apteka/p10962-Joanna_Rzepa_wzmacniajace_ampulki_do_wlosow_10_ml_7_szt
na co dzień używam szamponów firmy siberica, bardzo delikatne
http://www.siberica.com.pl/pl/c/WLOSY/10

justynaaaa2

zosia2007 coś ta rzepa pomogła? :hmm:

zosia2007

Cytat: justynaaaa2 w 05 Lut 2014, 11:20:14
zosia2007 coś ta rzepa pomogła? :hmm:
chyba trochę tak, bo fryzjer mi powiedział, że nie mam zniszczonych włosów i nie musze radykalnie ścinać
na pewno troche uspokoiło mi sie wypadanie
ja ampułkę kładłam na włosy wieczorem i spałam do rana bez mycia, troche smierdziało no ale ...

malutenka

Farbuję Joanną Naturia 220, ostatnio fryzjerka doradziła mi, żebym zmieszała 220 z 221 i faktycznie jeszcze fajniejszy kolor wyszedł. Farbuję sama, bo nie lubię jak mi ktoś dłubie przy włosach i wychodzi ok, ale to są lata praktyki. Jakiegoś wielkiego spustoszenia i zniszczenia włosów nie zarejestrowałam :) Mam dobrego fryzjera, który mnie fajnie strzyże i jak nie zapomnę/nie chce mi się przez pół roku wybrać to jest spoko.
Z odżywek do włosów Kallos Creme al Latte http://3.bp.blogspot.com/-Q9Ik8hH46nA/TzARqSGfbWI/AAAAAAAAAZs/55ka93k3lwY/s1600/DSCN1686.JPG
z szamponów biały Jeleń, Pokrzywowy Farmony, Familijny zwykły, ja wychodzę z założenia, że szampon ma mi włosy i skórę oczyścić i nie musi robić cudów na kiju.
Z psikadeł Jantar ostatnio, wcześniej był Radical - obydwa dobre.
Z masek 2 razy w tygodniu, jak mam czas i mi się chce to 3 - ostatnio Joanna z makiem i bawełną, tylko ja dolewam oleju kokosowego, miksuję i dopiero nakładam i tak z 30 minut noszę.
Jak zaczynają wypadać to robię kurację Waxem http://1.bp.blogspot.com/-pCDAuTaiHd4/UET55yViePI/AAAAAAAAAiQ/deTPmO0kzdc/s1600/IMG_0288.JPG
Poza tym olej rycynowy na rośnięcie, olej monoi na wygładzanie i odżywianie, arganowy na końcówki.
Nie używam jedwabiu, bo poza oblepieniem włosa z zewnątrz to nic absolutnie z moimi nie robił.
I tak, jestem pierdolnięta na punkcie pielęgnacji włosów :D


elve

malutenka stawiam, ze mamy podbne problemy z własami i podobny do nich stosunek

moje włosy nieodpowiednio pielęgnowane prostują się, albo puszą


a i jeszcze coś, od jakieś czasu (dłuższego) kilkanaaście godzin po umyciu swędzi mnie skóra głowy, raczej nie podażnienia, nie szampon (bo stsuje rózne, mniej lub bardziej delikatne)


i kiedyś próbowałam sobie zrobić piling głowy, aaaaaa nie byłam w stanie dotrzeć do skóry, mam zbyt gęste włosy, tylko sobie kołtun zrobiłam bo to cukrowy był :rotfl:

szelma

Cytat: malutenka w 05 Lut 2014, 11:42:23Farbuję Joanną Naturia 220, ostatnio fryzjerka doradziła mi, żebym zmieszała 220 z 221 i faktycznie jeszcze fajniejszy kolor wyszedł. Farbuję sama, bo nie lubię jak mi ktoś dłubie przy włosach i wychodzi ok, ale to są lata praktyki. Jakiegoś wielkiego spustoszenia i zniszczenia włosów nie zarejestrowałam  Mam dobrego fryzjera, który mnie fajnie strzyże i jak nie zapomnę/nie chce mi się przez pół roku wybrać to jest spoko.
Z odżywek do włosów Kallos Creme al Latte http://3.bp.blogspot.com/-Q9Ik8hH46nA/TzARqSGfbWI/AAAAAAAAAZs/55ka93k3lwY/s1600/DSCN1686.JPG
z szamponów biały Jeleń, Pokrzywowy Farmony, Familijny zwykły, ja wychodzę z założenia, że szampon ma mi włosy i skórę oczyścić i nie musi robić cudów na kiju.
Z psikadeł Jantar ostatnio, wcześniej był Radical - obydwa dobre.
Z masek 2 razy w tygodniu, jak mam czas i mi się chce to 3 - ostatnio Joanna z makiem i bawełną, tylko ja dolewam oleju kokosowego, miksuję i dopiero nakładam i tak z 30 minut noszę.
Jak zaczynają wypadać to robię kurację Waxem http://1.bp.blogspot.com/-pCDAuTaiHd4/UET55yViePI/AAAAAAAAAiQ/deTPmO0kzdc/s1600/IMG_0288.JPG
Poza tym olej rycynowy na rośnięcie, olej monoi na wygładzanie i odżywianie, arganowy na końcówki.
Nie używam jedwabiu, bo poza oblepieniem włosa z zewnątrz to nic absolutnie z moimi nie robił.
I tak, jestem pierdolnięta na punkcie pielęgnacji włosów

O mamo :D To ja spadam z tego wątku :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

zosia2007

malutenka ale wy z elve macie grube włosy, dużo ich
ja mam cienkie, olejowanie mi nie służy, za bardzo obciąża

malutenka

#14
zosia, właśnie z olejowaniem jest tak, że trzeba trafić na olej, który ci odżywi włosy i nie obciąży. Spróbuj kokosowego.

Dodany tekst: 05 Lut 2014, 12:14:25

Cytat: elve w 05 Lut 2014, 11:45:51kiedyś próbowałam sobie zrobić piling głowy, aaaaaa nie byłam w stanie dotrzeć do skóry, mam zbyt gęste włosy, tylko sobie kołtun zrobiłam bo to cukrowy był
a to ja raz robiłam i się udało, tylko trzeba było 2x myć, ale skóra głowy super. Z tym swędzeniem to nie wiem... może Waxu spróbuj?

niewiemjaka

malutenka no to dałaś :D chyba musze pomyslec o jakiejs pielegnacji w tej sytuacji

zosia2007

#16
Cytat: malutenka w 05 Lut 2014, 12:08:44zosia, właśnie z olejowaniem jest tak, że trzeba trafić na olej, który ci odżywi włosy i nie obciąży. Spróbuj kokosowego.
teraz mam włosy max 3 cm długości więc nie ma co olejować :D

malutenka

#17
Cytat: niewiemjaka w 05 Lut 2014, 12:21:14malutenka no to dałaś
:rotfl:


Dodany tekst: 05 Lut 2014, 12:30:35

Cytat: zosia2007 w 05 Lut 2014, 12:25:15teraz mam włosy max 3 cm długości więc nie ma co olejować
to masz pole do popisu w pielęgnacji skóry głowy jakbyś chciała.

wrobelek0403

skuszona niektórymi radami, zmieniłam szampon na bardziej czyszczący - Rzepowy Ziaii, zlikwidowałam odzywke, zostawiłam tylko olej arganowy.

włosy rzeczywiscie lzejsze, pod wieczor nadal swieze, ale kurde elektryzują sie dramatycznie :headbang:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


szelma

Mam to samo z olejami - obciążają mi strasznie i mam klapnięte włosy. Poza tym muszę mieć szybkie rozwiązanie, bo głowę myję codziennie rano, więc szampon + odzywka są ok, ale już większe zabiegi odpadają.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

malutenka

No ja też rano o 5:15 nie siadam z maską i olejem na głowie :D Rano szampon+odżywka+jakiś spray i suszenie. Jakieś większe zabiegi to robię w weekend lub wieczorami.

wrobelek0403

malutenka ale dodatkowo, czy zamiast olejku? olejek musi byc, bo nie rozczesze.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cytat: malutenka w 05 Lut 2014, 12:56:04Jakieś większe zabiegi to robię w weekend lub wieczorami.

No ale potem trzeba myć. Jak wieczorem umyję po zabiegu, to potem rano znowu będę musiała. Odmawiam, odmawiam! :D

Bosz, przerąbane mamy :D Jak człowiek sobie pomysli, ile zabiegów może na sobie przeprowadzić - i "powinien" - to już na nic czasu nie starczy :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

hm, ja tylko myje glowe, pewnie dlatego tez tak wygladam opluty opluty
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"