Włosy - pielęgnacja i farbowanie

Zaczęty przez elve, 05 Lut 2014, 10:35:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

ja mam z Farmony szampon z pokrzywy, dla mnie bez szału. przetluszczają się jeszcze mocniej ;)

konwalia


mika

Ddu to ja mam takie wlosy jak Ty, tluste u nasady i puszace sie od polowy dlugosci, bartdzo geste do tego, najlepszym rozwiazaniem jak na razie jest plyn facelle z rossmana i szampon do wlosow tlustych z Fitomedu, do tego odzywka od polwy dlugosci ze splukiwaniem, teraz mam z olejem arganowym ze starej mydlarni H bardzo dobra i po wysuszeniu jedwab na koncowki. Myje co drugi dzien. Seboradin na mnie nie dzialal ale moj maz uzywa i chwali.

wrobelek0403

Cytat: konwalia w 06 Lut 2014, 11:00:45
ja ci mogę zamówić ;)

dzieki, skoncze to co mam i na pewno zamowie :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

mika kupiłam to facelle, może i się nie tłuszczą, ale wyglądają jak sierść myszy :D

Kasia

ja teraz myję głowę dwoma szamponami lol
skorę głowy nizoralem a reszte włosów zwykłym elseve + jeszcze odzywka elseve na te reszte włosów z daleka od skóry + olajek arganowy na końcówki.
włosy mam idealne :) chociaz teraz mam tendencję do nieprzetłuszczania.

suegro

elve z farbą nie pomogę, bo od lat używam loreala.

A co do olejowania, tu masz małą ściągę:
http://blondregeneracja.blogspot.com/2014/01/wybieramy-odpowiedni-olej-na-dugosc.html
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

Cytat: malutenka w 05 Lut 2014, 11:42:23
Farbuję Joanną Naturia 220, ostatnio fryzjerka doradziła mi, żebym zmieszała 220 z 221 i faktycznie jeszcze fajniejszy kolor wyszedł. Farbuję sama, bo nie lubię jak mi ktoś dłubie przy włosach i wychodzi ok, ale to są lata praktyki. Jakiegoś wielkiego spustoszenia i zniszczenia włosów nie zarejestrowałam :) Mam dobrego fryzjera, który mnie fajnie strzyże i jak nie zapomnę/nie chce mi się przez pół roku wybrać to jest spoko.
Z odżywek do włosów Kallos Creme al Latte http://3.bp.blogspot.com/-Q9Ik8hH46nA/TzARqSGfbWI/AAAAAAAAAZs/55ka93k3lwY/s1600/DSCN1686.JPG
z szamponów biały Jeleń, Pokrzywowy Farmony, Familijny zwykły, ja wychodzę z założenia, że szampon ma mi włosy i skórę oczyścić i nie musi robić cudów na kiju.
Z psikadeł Jantar ostatnio, wcześniej był Radical - obydwa dobre.
Z masek 2 razy w tygodniu, jak mam czas i mi się chce to 3 - ostatnio Joanna z makiem i bawełną, tylko ja dolewam oleju kokosowego, miksuję i dopiero nakładam i tak z 30 minut noszę.
Jak zaczynają wypadać to robię kurację Waxem http://1.bp.blogspot.com/-pCDAuTaiHd4/UET55yViePI/AAAAAAAAAiQ/deTPmO0kzdc/s1600/IMG_0288.JPG
Poza tym olej rycynowy na rośnięcie, olej monoi na wygładzanie i odżywianie, arganowy na końcówki.
Nie używam jedwabiu, bo poza oblepieniem włosa z zewnątrz to nic absolutnie z moimi nie robił.
I tak, jestem pierdolnięta na punkcie pielęgnacji włosów :D



Używam castingu, ale chyba czas zmienić. Kallos jak najbardziej polecam, maska-odżywka jest dużo lepsza niż szampon, ten strasznie przesusza. Na pewno nie używa się tego razem, ogólnie powinno się używać delikatnego szamponu i maski w jednym myciu, w drugim mocniejszego szamponu i delikatnej odżywki/mgiełki/. Podobno ;)
Radical nic mi nie zrobił.
Na pewno polecam kurację śmierdzącą "żywą" rzepą i wcierkę z kozieradki. Obydwie na rośnięcie i wzmocnienie, ta druga też na przetłuszczanie.
Robię też maskę z naftą i olejkiem rycynowym, czasem olej kokosowy, na końcówki jedwab z przyzwyczajenia i to
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=50270
Jak mam wenę, to czasem żelatynuję.
A waxa muszę spróbować.




Helena

ja polecam poczytać bloda anwen
http://www.anwen.pl/2012/01/grubszegestsze-wosy.html

zobaczyłam zdjęcia moje z lata 2012 - co za koszmar! teraz szczególnie po tym jak ciachnęłam ok 7 cm i kupiłam tangle teezer to jest bosko! zero rozdwojonych końcówek, uzywam zawsze odyzwki, jak mam czas to nakładam godzine przed myciem olej albo odzywkę.

Na tym doz.pl tyle fajnych rzeczy ale kurde odbiór w aptece w PL nawet nie ma szans na wysyłkę do ES :(


elve

no dobra, ufarbowałam włosy l'orealem
wyglądają pięknie, moje włosy kochają silikony, znowu mam loki ;)

nabyłam odżywkę isany uv z bloga, który wkleiła su
helena, taaak anwen jest guru

suegro

Siedziałam kiedyś za anwen na szkoleniu i mnie strasznie irytowała, bo gadała cały czas.

Inna sprawa, że obejrzałam sobie wtedy dokładnie jej włosy i jakby no. Bez rewelacji.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve


suegro

elve odnośnie współpracy między blogerami a agencjami.
Szkolenie prowadził bardzo ciekawie Kominek, a ta gadała i gadała. I też trochę miała sodówkowe zachowanie.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

no wiesz jakby ci tak ciągle boskość wmawiali ;) ...

suegro

Cytat: elve w 07 Lut 2014, 17:46:40
no wiesz jakby ci tak ciągle boskość wmawiali ;) ...

Wmawiają a i tak jestem grzeczna.  :rotfl:
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

swoją drogą, to mam wrażenie, że moje włosy nie lubią długości poniżej ramion, może to był mój błąd :hmm:
jedno cięcie i taka odmiana

suegro

elve o widzisz.
Mnie od wczoraj ścięcie chodzi po głowie.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

#67
Helena, super jest ten blog, dzieki, ze wrzuciłas :) czytam sobie

Dodany tekst: 07 Lut 2014, 23:37:28

Cytat: Helena w 07 Lut 2014, 15:39:45Na tym doz.pl tyle fajnych rzeczy ale kurde odbiór w aptece w PL nawet nie ma szans na wysyłkę do ES Sad
Helena jak  chcesz to mogę CI odebrac zamowienie i wysłac - dla mnie to nie problem i tak ciagle u nich cos zamawiam a na pocztę mam niedaleko ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

malutenka

Cytat: elve w 07 Lut 2014, 17:50:45swoją drogą, to mam wrażenie, że moje włosy nie lubią długości poniżej ramion, może to był mój błąd
ja teraz obcięłam z długości do łopatek do takiej, że mi najdłuższe kark zasłaniają i jestem szczęśliwa, tylko musisz mieć fryzjera, który wie, co robi, ja przez fryzjerów żyłam latami w przekonaniu, że im mocniej się wycieniuje tym lepiej dla włosów kręconych i w rezultacie miałam na głowie przy krótszych coś na kształt grzyba.

konwalia

Przez was stwierdziłam, ze mam beznadziejne włosy i 19 idę na farbę i cięcie

nionczka

#70
Cytat: elve w 05 Lut 2014, 10:52:03
do tej pory używałam l'oreal recital preference
tylko włosy mi się zniszczyły, są przesuszone

ja się nie znam osobiście, bo nie farbuję, ale podobno fajna jest jakaś seria Olia czy jakoś tak Garniera, bo ma olejki

Dodany tekst: 08 Lut 2014, 16:30:15

DDu, ja chyba mam podobne włosy do Twoich. Też nie znoszę swojego "nowego" koloru. jeszcze się nie przyzwyczaiłam, że już nie jestem blondynką.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: nionczka w 08 Lut 2014, 16:21:21podobno fajna jest jakaś seria Olia czy jakoś tak Garniera, bo ma olejki
raz ja uzylam:D
Dobrze pokryla siwe,nie zmyla sie szybko,
ale byla strasznie mocna,nie moglam domyc skory glowy:D
No ale ja czarna uzywam;)

Moje wlosy lubia farbe:)
Nie czuje roznicy pomiedzy farbami za 60zl a tymi za 20;D
Jedyna kwestia to odzywka:)
Poza odzywka po myciu uzywam jedwab,
po zmyciu odzyki polewam wlosy zimna woda-tak by glowy nie zmoczyc bo wtedy to masakra:D

konwalia

A ja myślę nad kolorem, chyba zrobię znowu jaśniejsze

elve

Cytat: malutenka w 08 Lut 2014, 09:56:33tylko musisz mieć fryzjera, który wie, co robi, ja przez fryzjerów żyłam latami w przekonaniu, że im mocniej się wycieniuje tym lepiej dla włosów kręconych i w rezultacie miałam na głowie przy krótszych coś na kształt grzyba.
od kilku lat strzygę się na prosto
i muszę przekonywać fyzjerów, ze moje włosy nie lubią cieniowania i po cieniowaniu przypominam purchawkę czyli grzyb

emcia