Antykoncepcja po porodzie

Zaczęty przez rudasekawf, 12 Wrz 2013, 08:44:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Cytat: jestynka w 16 Wrz 2014, 14:50:02golinda Tobie nie proponowali podwiązania skoro mówili,ze kolejna ciąza to zły pomysł?

w Polsce to jest zakazane prawem, poza wyjątkami, które, jak sądzę, mnie nie dotyczą
chyba muszą być bezwzględne wskazania i poważne zagrożenie dla pacjentki

wrobelek0403

golinda, czytałam ostatnio opinie prof. M. Filara i prof. Zielińskiej (od prawa karnego) w tym zakresie. Oboje stoją na stanowisku, ze dopuszczalna jest zarówno wazektomia jak i podwiazanie jajowodów za zgodą pacjentów i po udzieleniu rzetelnej informacji o skutkach zabiegu. To były opinie wydane na wniosek Naczelnej Rady Lekarskiej.

Ale profesorowie mogą swoje, a upierdliwy i durny prokurator moze "wiedziec" swoje. Wiec nie wiem, czy znalazł by sie chetny do zabiegu.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

sprawa jest zbyt śliska
wazektomia to co innego, bo to niby nie jest trwałe pozbawienie płodności
ale u mnie i tak pozamiatane, bo mogliby mi to zrobić przy cc, teraz już sobie nie dam brzucha otworzyć

mika

Moja kolezanka przez cala trzecia ciaze szukala lekarza w Wawie ktory sie tego podejmie przy trzecim cc i sie nie udalo.

marax

#79
nikt sie tego nie podejmie bo nikt nie chce miec problemów. nikomu sie tez nie pali dp bycia pierwszym lekarzem w polsce robiacym takie zabiegi. sam lekarz tego zrobić nie moze bo musi miec zgode co najmniej ordynatora a tamten dyrektora. ta procedura nie jest refundowana wiec dyr zgody nie da. jak sie to zrobi to nfz sie przyczepi a zapłacić w państwowym szpitalu sie nie da.

wrobelek0403

#80
no, ale sa jeszcze prywatne kliniki.

wazektomia zdaje sie nie jest refundowana, a jest wykonywana? oczywiscie prywatnie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: wrobelek0403 w 17 Wrz 2014, 11:20:14
no, ale sa jeszcze prywatne kliniki.

wazektomia zdaje sie nie jest refundowana, a jest wykonywana? oczywiscie prywatnie.
nie wiem nie interesowalam sie tym

jestynka

Cytat: mika w 16 Wrz 2014, 17:05:08
Moja kolezanka przez cala trzecia ciaze szukala lekarza w Wawie ktory sie tego podejmie przy trzecim cc i sie nie udalo.

czytałam w necie ,że przy trzecim cc proponują. Ale jak widac to nieprawda. (info było na jakimś forum)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: marax w 17 Wrz 2014, 12:51:50
nie wiem nie interesowalam sie tym

czytałam kiedys w DF wywiad z jakims doktorem, który przeprowadza te zabiegi w Polsce. Z Bydgoszczy chyba?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jestynka

Cytat: wrobelek0403 w 17 Wrz 2014, 16:41:58
czytałam kiedys w DF wywiad z jakims doktorem, który przeprowadza te zabiegi w Polsce. Z Bydgoszczy chyba?

na życzenie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: jestynka w 17 Wrz 2014, 18:02:31
na życzenie?

tak, ale dotyczyło to tylko wazektomii.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 17 Wrz 2014, 22:00:27
tak, ale dotyczyło to tylko wazektomii.

ale wazektomia nie jest zakazana

wrobelek0403

Cytat: golinda w 18 Wrz 2014, 18:03:41
ale wazektomia nie jest zakazana

golinda, no z prawnego punktu widzenia jest to pozbawienie człowieka zdolnosci płodzenia, a to jest przestepstwo scigane z urzedu.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 18 Wrz 2014, 20:04:32
golinda, no z prawnego punktu widzenia jest to pozbawienie człowieka zdolnosci płodzenia, a to jest przestepstwo scigane z urzedu.

nie, wazektomia nie jest trwałym pozbawieniem płodności

"skutki zabiegu można potencjalnie odwrócić poprzez rewazektomię, nie można go zatem uznać za trwałe pozbawienie zdolności płodzenia w rozumieniu prawnym. Tę interpretację stosuje również prokuratura, odmawiając w przeszłości wszczęcia postępowania przeciw lekarzowi wykonującemu w Polsce te zabiegi."

tylko trwałe jest karane

wrobelek0403

no teraz to sie zmieniło, ale kiedys lekarze odmawiali. wiem, bo z ojcem gadalam, stąd te opinie dla NRL.

poza tym, z tą rewazektomią to niestety roznie bywa ;D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

Próbowałam wrócić do tabletek. I jest dramat. Odstawiłam po 3 tygodniach. Puchłam okropnie, zaczęły mi strasznie wypadać włosy i w sumie cały czas plamilam dość mocno, a do tego przytylam. Cerę mam okropna. Muszę się wybrać do gina.

mobka

Ola, ja plamilam mocno przy nuva ringu. I też nie mam pomysłu co teraz.
Do spirali nie mam przekonania...

golinda


rubin04

Ja biorę Yasmin
ale daje sobie jeszcze miesiac - bo w poprzednim tak mnie swędzialy cycki ze myslałam że nie wyrobię.
Zobaczymy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Golinda, po pierwsze obawiam się skuteczności, dwa mam też jakieś obawy jeśli chodzi o zakładanie.

sonatina

Ja mam od 4,5 roku założoną spiralę. Niedługo będę wymieniać:) i zastanawiam się czy nie sprawić sobie tej hormonalnej. Nie stosuję dodatkowo innego zabezpieczenia. Dla mnie to mega wygodny sposób, nie myślę o tym nic a nic:)

golinda

Cytat: mobka w 28 Wrz 2014, 09:27:28mam też jakieś obawy jeśli chodzi o zakładanie.

jakie obawy?

brawurka

ja biore qlaira, jest okej, tylko na początku cyklu skaczę z radości z byle powodu, a na końcówce ryczę bez przerwy i nienawidzę świata całego, ale cera w miare, plamień nie ma, baaa okresu wcale nie ma, bo to 28 dniowe

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

mika

Brawurka, goga a ile kosztuja orientacyjnie? Chce zmienic albo na qlaire albo yaz, yasminelle. Qlaira ma 2 czy 4tabletki placebo?