ziuta i remont łazienki

Zaczęty przez ziuta, 14 Lut 2012, 22:46:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

Cytat: ziuta w 08 Mar 2012, 13:40:02
taak? to fajnie, bo ja aktualnie mam wrażenie, że co nie zrobię, to będzie do d... lol

guuuupia ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

#201
ziutos, znalazłam umywalkę na blacie... ale z szafką też pod spodem. Wrzucam ku inspiracji.



Dodany tekst: 08 Mar 2012, 21:29:04

i jeszcze
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

Anupka dzięki, to bardzo ładne, choć ja antyszafkowa jestem :D
i ten blat wcale nie jest długi, a ładnie wygląda, tak akurat
skłaniam się coraz bardziej ku opcji zamiany miejscami wanny i umywalki (i z tego miejsca kajam się publicznie przed elvelve, bo to jej pomysł i pierwotnie go odrzuciłam) :D
wtedy będę miała i kawałek blatu, i porządną wannę, muszę to jutro wymierzyć
i ku ogólnej radości wszystkich rezygnuję chyba jednak z moich genialnych szafek na przeciwległych ścianach ;D tylko muszę wymyślić coś w zamian...

ziuta

ja dalej dywaguję nad projektem
pan fachowiec przychodzi w połowie maja, więc jeszcze mam chwilę
wrzucę sobie aktualne propozycje, może coś podpowiecie
ja się bardziej skłaniam do tej drugiej, wtedy na ścianie z umywalką dałabym lustro na wymiar, ale nie wiem czy to będzie technicznie wykonalne, żeby tam przenieść umywalkę
http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/140562/code/2318749110
płytek dalej nie znalazłam takich, jakie bym chciała :( a chciałabym ciemnoszare+białe, ale takie matowe, imitujące bardziej kamień, niż glazurę
coś jak te azulevy, ale jeszcze ich nie widziałam na żywo

elve

#204
ziuta tylko nie B - za wąskie przejście do WC!
już lepiej A

aaaa i w takim układzie, to bym nie dawała WC ze stelażem tylko wybrała jakieś fajne "tradycyjne WC" SERIO! teraz robią takie cuda!

ziuta

o jeżu... elve... czemuuuuu? Ty już w międzyczasie jesteś moim guru, więc ja Cię będę słuchać, tylko powiedz czemuuuu...?
naprawdę za wąskie będzie? właśnie myślałam że będzie ok, jak to wyrysowałam...
i czemu tradycyjne WC, czemu....

elve

robi ci się wąskie wejście do łązienki, by dojść do WC musisz wejść w wąski korytarzyk między umywalką, a wanną
takie labirynt ci się zrobił, a między wanną a pralką masz niewykorzystaną przestrzeń

dlaczego wolnostojace? bo ładne :D bo mniej roboty, bo nie ma potrzeby zabudowywania, bo będzie fajnie pasować do płytek, które ci się podobają
np.
http://www.ceneo.pl/4739686
http://www.ceneo.pl/11102692
http://www.ceneo.pl/10017586
http://www.ceneo.pl/10017237

ziuta

no ładne są, ale ja chciałam tak nowocześnie ;) całe lata miałam wolnostojące, nienawidzę czyszczenia tych wszystkich zakamarków, tego kurzu na rurkach i pod rurkami, i całej gimnastyki, żeby go usunąć...
ech, kurde, jestem największym antytalenciem remontowym na strefie ;D
1,5 miesiąca myślałam, wymyśliłam i okazało się, że do bani
będę mieszkać w starym ;)

elve

eeeee tam, zawsze możesz sobie porozkładać gazety/pudełka na podłodze i zobaczyć jak będzie się korzystało z WC
ciężko na podstawie planu wyobrazić sobie jaki będzie efekt końcowy

stelaż nie oznacza nowoczesności! a te WC, które wkleiłam nie mają zakamarków i są nowoczesne

ziuta

Cytat: elvelve w 26 Mar 2012, 16:30:51stelaż nie oznacza nowoczesności! a te WC, które wkleiłam nie mają zakamarków i są nowoczesne
ja wiem, wiem, prawdę mówisz

wrobelek0403

Cytat: ziuta w 26 Mar 2012, 16:28:26ja chciałam tak nowocześnie

to głupi argument :D kiedys tak mowili o sidingu na scianach :bad:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bozena.dp

Cytat: ziuta w 26 Mar 2012, 16:28:26ech, kurde, jestem największym antytalenciem remontowym na strefie

obawiam się, że jednak nie ty, tylko ja ;)

zwierzatko_mojej_mamy

ziuta - a ja Cie popre ;) opcja zmycia mopem pod klopem zamiast bawienia sie w zakamarki miedzy stojakiem a plytkami ze szczoteczka do zebow jest dla mnie bardzo istotna ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

zwierzatko_mojej_mamy halo, a gdzie pani widzi zakamarki miedzy stojakiem a plytkami, pytam się?!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

no ta linia ;D na ktorej stoi ;) ja nie mam linii ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

#215
eeeee tam, wanna też ma linię, jedna mała dojdzie nic się nie stanie!

wrobelek0403

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Mar 2012, 19:42:48
no ta linia ;D na ktorej stoi ;) ja nie mam linii ;D

moja droga szukasz diury w całym :P

a kibel pieeekny :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Mar 2012, 19:42:48
no ta linia ;D na ktorej stoi ;) ja nie mam linii ;D
no pewnie, że linia! chcę kibel w powietrzu, umywalkę w powietrzu (teraz mam na nodze do ziemi) i gdyby się dało to wannę też w powietrzu ;) a że się nie da, to musi mi wystarczyć kibel i umywalka ;D
no i zwyczajnie wizualnie bardziej mi się podoba jeden przycisk w gebericie niż cała spłuczka widoczna, często pokryta skroploną wodą do tej wysokości, do której jest woda wewnątrz, no bleee
w poprzednim mieszkaniu miałam wiszące wc zabudowane i to była inna jakość życia, jak tylko przecierałam mopem pod

elve

http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,7655.msg1152601.html#msg1152601
a czemu nie chcesz tak? wtedy komunikacja będzie i umywalkę napewno da się przenieść i uzasadnienia dla stelaża będzie

ziuta

#219
elvelve, bo ja się ciągle upieram przy tym blacie... :blush:
całe moje gdybanie się z tego bierze, bo gdyby nie to, że chcę blat, to zostawiłabym dotychczasowy układ, bo on się całkiem dobrze sprawdza...

elve

ziuta ok, źle zinterpretowałam wiszącą umywalkę - aczkolwiek moim zdaniem nie warto

tylko błagam, nie plan B :pray:
jeśli plan A, to możesz blat przymocowac do sciany, a przy wannie oprzeć na bloczkach, jeśli nie robicie prysznica to wtedy lustro na całą ścianę

pralkę bym kupiła maksymalnie płytką i zabudowała w wysokiej szafce, może właśnie z pomarańczowymi frontami

ziuta

#221
Cytat: elvelve w 26 Mar 2012, 22:00:47jeśli plan A, to możesz blat przymocowac do sciany, a przy wannie oprzeć na bloczkach
co to znaczy oprzeć na bloczkach?
pralka już jest, to jedyna rzecz, która zostaje, jest nowa, jeszcze na gwarancji i jestem z niej bardzo zadowolona
ma 60cm szerokości, i 43 cm głębokości, kupowałam ją do zabudowy w szafie w poprzednim mieszkaniu, ale to była duża szafa wnękowa w przedpokoju, teraz nie wiem czy da radę ją zabudować tutaj :hmm:
i jeśli chodzi o plan A to nie mam pomysłu gdzie szafki
zabudować całą ścianę na przeciwko okna? to chyba nie będzie ładnie...
zabudować to co zostanie na ścianie z wc? nie wiem
i nie wiem też jak zrobić płytki, bo na ścianie z wanną muszą być do wysokości powiedzmy okna, czyli na ścianie z umywalką też (chyba że rzeczywiście dam lustro na całą ścianę) i na ścianie na prawo od drzwi też
ale co z tymi ścianami gdzie będzie wc i pralka? płytki po całości to chyba nie ma sensu, ale znowu sam geberit w płytkach też głupio, a w ogóle bez płytek jeszcze gorzej lol
masakra

magdalinska


ziuta

#223
Cytat: magdalinska w 26 Mar 2012, 22:28:29
ziuta sprawdz pw
już odpisałam :D
dzięki bighug

Dodany tekst: pon, 26 mar 2012, 21:36:47

elvelve jeszcze pytanie ostatniej szansy ;)
a gdyby tak w planie B zmniejszyć głębokość blatu? bo ja tam założyłam optymistycznie 60cm, poszłam na całość, a może by wystarczyło 40cm? 45? czy to by jakoś ratowało temat?

magdalinska

40cm głebokosc? nie!! bedziesz miała taki problem jak ja ze znalezieniem umywalki!! chociaz 45cm daj