Gdzie po ciepło w pierwszej połowie maja - wakacje 2012

Zaczęty przez mobka, 19 Lis 2011, 09:14:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Jak większość wie, jestem totalną dziewicą jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy zagraniczne. Ale kiedyś musi być pierwszy raz ;D Choć moja sknerowatość się cały czas odzywa ;) Ale do sedna. Gdzie z początkiem maja? Tak żeby było ciepło, miło, ładnie i leniwie. Wyjazd 7dniowy, all incl., powiedzmy do 2400zł/os?

Z tego co patrzyłam najtaniej wychodzi Turcja (ale chyba jeszcze chłodno), Egipt (spodobała mi się Taba, ale w Egipcie boję się, że będę się bała cokolwiek zjeść i drinki bez lodu też mnie odstraszają). Drożej Kanary i tu nie wiem, która wyspa - jakiś szybkie zestawienie: tu kamienie, tam piasek, tu zielono by sie przydało ;) Tylko Kanary chyba wyjdą poza limit... Coś jeszcze?

Na razie tak ogólnie, bo ofert First Minute jeszcze jak na lekarstwo.

W 90% wyjazd planowany bez dziecka, no chyba że zmięknę (kokoko), ale marzy mi się totalne "nicnierobienie"

Będę sowicie  :beer: za pomysły i opinie. Pomocy  :bra:

rudasekawf

#1
Cytat: mobka w 19 Lis 2011, 09:14:19Egipt (spodobała mi się Taba, ale w Egipcie boję się, że będę się bała cokolwiek zjeść i drinki bez lodu też mnie odstraszają).
Dwa lata temu rodzice byli w Egipcie jakoś od 4-18.05. Cudownie ciepło, wrócili opaleni i wygrzani, ale podobno nie jest ten gorąc taki uciążliwy jak w czerwiec-sierpień.

Zarówno rodzice, jak i my jesteśmy ogromnie zadowoleni z wyboru wycieczki do Egiptu (my byliśmy w lipcu tego roku w Sharmie, rodzice w Sharmie w maju dwa lata temu i w hurgadzie w czerwcu tego roku), było świetnie i przede wszystkim niedrogo, w porównaniu do innych krajów, gdzie można się wygrzać. Jedliśmy wszystko, piliśmy wszystko, a nawet więcej, zęby myliśmy w kranówce i żyjemy, nic nam nie było.
Będę gorąco polecać. Jak coś to mamy kilka sprawdzonych hoteli, które możemy polecić w 100% o jakość usług, czystość itd.

mobka

Rudasek, dzięki! Hotele przejrzałam na liście o Egipskich hotelach, tyle że mnie w Egipcie kusi Taba i biorę ewentualnei pod uwagę ten hotel http://www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Hotel+Swiss+Inn+Dream+Resort+Taba-hid_211090.html Nic lepszego tam chyba nie ma :( Z drugiej strony ja potrzebuję tylko morze, basen, plażę, ladne widoki i dobre picie/jedzenie (to in minus w Egipcie...)

rudasekawf

Cytat: mobka w 19 Lis 2011, 09:27:24dobre picie/jedzenie (to in minus w Egipcie...)
Zależy jaki hotel wybierzesz. My mieliśmy naprawdę pyszne jedzenie. W domu nie jadam prawie nigdy wołowiny czy baraniny, tam była tak przyrządzona, że się wręcz opychałam.
W ofercie trzeba patrzeć, żeby były w all alkohole importowane, bo rzeczywiście te ichniejsze smakują wszystkie tak samo.

Kasia

mobka, a o jakie ładne widoki Ci chodzi? zielenina? bo jak tak to w Rgipcie z tm kiepsko ;) tzn na terenie hotelu pewnie ladnie bedzie, trawniki palmy ale poza hotelem to juz nie bardzo

jedzenie w Egipcie wcale najgorsze nie jest, bo relacja ceny do jakosci jest korzystna :D
za 2400 za tydzień to całkiem fajny hotel mozna mieć


Kanary tez powinny sie w tej cenie zmieścić, tylko znowu nie wiem jak z tą pogodą na Kanarach, bo wszyscy mówia że ciepło a potem na zdjęciach bluzki z długim rekawem a nawet bluzy widze i włos mocno rozwiany :knuje:
ale tutaj nie wiem, nie znam się

a Europa? zielono, jedzenie bardziej swojskie? w maju to w PL jest już ciepło, czesto upalisko ;)
wiec Grecja, włochy, Hiszpania kontynentalna moze by spełniała twoje wymagania co do ciepla

w Turcji w maju jest tez raczej ciepło, jest bardziej zielono niz w egipcie, bardziej europejsko,

a moze Tunezja? nie wiem jak z pogodą ale na rozdziewiczenie Tunezja imo jest dobra ;) bo jak się polata gdzie indziej to juz moze sie nie spodobać :) na pierwszy raz, gdy porównania za bardzo jeszcze nie mamy, Tunezja jest odpowiadnia ;)

cumberland

#5
mobka interesowałam się dość mocno Tabą na ten sezon zimowy, ale jednak odpuściliśmy ;D
ten hotel, o którym piszesz też dość intensywnie "wyczytałam" i posprawdzałam z "moją panią z biura"
ona odradzała jednak, gdyż ma on ponoć bardzo skrajne opinie, jedni są zachwyceni inni składają reklamacje
finał finałów chcieliśmy jechać tu:  Hotel Mövenpick Resort Taba
ona polecała jeszcze w Tabie: Hotel Intercontinental Taba Heights i Hotel Marriott Taba Heights
ceny ponoć wszędzie podobne

też chyba zastanawiałabym się nad Egiptem, Kanarami i Maderą
klimat jest zupełnie inny, w Egipcie się mocno wygrzejecie, na wyspach jest ciepło ale bardziej bryzowato, wietrznie
co do Kanarów to jest tu gdzieś wątek Kanarowy, tam jest sporo o różnych wyspach

Dodany tekst: 19 Lis 2011, 11:05:47

Fuerta http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,6287.0.html

Kasia

a ten mariott w Tabie to czasem nie przy izraelskiej granicy?
bo jezeli to ten to moloch straszny (blok) no i widok na przejscie graniczne nieciekawy ;)

mobka

Kasia, no ladnie i zielono ma byc wokol hotelu ;) Plan jest raczej sie niewiele ruszac. I ladna woda ma byc ;) DLatego Taba mi się podoba, bo te góry wokół fajnie wyglądają.

Co do Grecji, to byłabym najbardziej chętna, ale jak patrzyłam po temperaturach, to srednio to wyglada, choc w sumei na holidaychecku polecaja zakhyntos np. pomiędzy kwietniem i czerwcem, a późneij wrześniem/październikiem.

Ktoś był w maju może?

I idę wątek Kanarowy przejrzeć. No i chyba zostaje tylko czekać na oferty na nowy sezon.

Cumberland, co do hoteli w Tabie, to na to co przejrzałam, to wsyzstkie mają baaaardzo zróżnicowane opinie. Z resztą popatrzyłam na hotel w SSH polecany przez Justyne na Egiptowym i tam jeszcze skrajniejsze opinie ;)
I gdzie w końcu byliście w sezonei zimowym?

Kasia

Cytat: mobka w 19 Lis 2011, 11:10:25Kasia, no ladnie i zielono ma byc wokol hotelu
odpusciłabym Egipt w takim razie ;)
mimo mojej milosci do niego, tym co szukaja zieleni poza hotelem, odradzam :D


ale jak się ruszac za wiele nie bedziecie to zielono na terenie hotelu bedzie i woda tez super :D
szukajcie hotelu z duzym terenem własnym :D może jakies bungalowy?

mobka

Cytat: Kasia w 19 Lis 2011, 11:13:15może jakies bungalowy?
No wlasnie cos takiego bym chciala, bo jak czasmai patrze na te wielkie molochy, to jakos malo wakacyjnie to do mnie przemawia. Wolalabym hotel o jakiejs niskiej zabudowie. A zielono wokol hotelu=na terenie hotelu ;)

cumberland

mobka
teraz w grudniu mieliśmy jechać, ale to miał być taki mocno wycieczkowo-objazdowy wypad, więc odpuściliśmy z wiadomego powodu ;)
w ubiegłym roku byliśmy w grudniu właśnie na Fuercie
tak jak pisałam zależy czy chcesz duuużo słońca i ciepełka czy może być wiosennie - ja wybierałabym między Egiptem a Wyspami

mobka

Cytat: cumberland w 19 Lis 2011, 11:23:21ja wybierałabym między Egiptem a Wyspami
No raczej w to celuje, ale sama nie wiem ;D Dlatego pytam :D Poczekam na katalogi i bede meczyc dalej :D

justynaaaa2

#12
ja skrajnymi opiniami bym się za bardzo nie przejmowała
odrzuciłabym tylko te hotele które mają same złe oceny, ale jeśli mają i takie i takie to luz
ludzie mają różne wymagania, pomijam tych co lecą za 1300 zł. i spodziewają się złotych klamek i drinków z oryginalnych alkoholi a później smarują takie brednie na forach ;D

mobka ja też stawiałabym na Egipt lub wyspy :)

magoo

mobka jeżeli chodzi o wyspy to tam po prostu nigdy nie ma upałów
dlatego nazywane są wyspami wiecznej wiosny :)
my byliśmy we wrześniu i w listopadzie (pod koniec listopada)

byliśmy na fuercie i super plaże, poza tym niewiele do zobaczenia, ale przyjemnie
Gran canaria pod wzgledem widokowym podobała mi się bardziej
sa góry jest bardziej zielono, ale znowu gorzej z plażą
jezeli chciałabyś GC to najlepiej chyba Maspalomas, piękne wydmy, jest gdzie się rozłożyć z recznikiem
woda w oceanie ciepła

aha jak byliśmy w listopadzie, to jednego dnia padało, było ciepło, ale z racji deszczu miałam na sobie długi rękaw
w pozostałe dni super
jakbyś miała jakieś pytania to pisz :)

ishka82

mobka, znajomi w tym roku byli jakoś koniec kwietnia/początek maja w Turcji w Alanyi bodajże i bardzo chwalili :) pogoda akurat ok, nie było strasznych upałów, ale ciepełko owszem...plażowali, kąpali się w basenie bez problemu, a Ewelina wróciła opalona ;) no i turystów jeszcze mało, więc tez plus :) i nie bądź kwoką, jedźcie sami ;) :P

nionczka

Ja moge sie wypowiedziec tylko na temat Hiszpanii i Italii. Na poczatku maja w wiekszosci regionow jest fajna pogoda. Cieplo. i nie ma upalow. To idealny moment, zeby skoczyc np. do Andaluzji, potem bedzie za goraco.
Oczywiscie Baleary tez. Zawsze. Ale cenowo moze byc tu drozszej.
Na Kanarach pewnie tez, ale wszystko zalezy od standardu. na Kanary wiosna bym nie chciala leciec bo to sezon karaluchow. Nawet w 5 gwiazdkowych hotelach sa.
a Madera? lub ogolnie Portugalia?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

No właśnei mam obawy, że Portugalia, Hiszpania, to jeszcze chłodno będzie. Chciałbym jednak ciepło. No i w rozsądnej cenie ;)
Obstawiam, że z mojego skąpstwa skończy się na Egipcie/Turcji ;) CHyba, że coś mi się bardzo spodoba.

A ktoś coś o wyspach greckich może napisać? Kusi mnie Zakhyntos, może Kos, a może co innego warto?

magoo

mobka jeżeli chcecz głównie wyleżeć się i wygrzać to ja bym chyba brała egipt
Turcja może byc jeszcze zbyt chłodna
chociaż tutaj zależy co dla kogo jest ciepłem, a co gorącem ;)

mobka

No ciepło to tak z 25st. i żeby woda w morzu/oceanie/basenie ciepła była. No w tym Egipcie to tylko o jedzenie i picie się martwię ;) Bo brać all incl. i nie pokorzystać, to bez sensu trochę ;)

magoo


martullek

Cytat: mobka w 19 Lis 2011, 16:46:24
A ktoś coś o wyspach greckich może napisać? Kusi mnie Zakhyntos, może Kos, a może co innego warto?

Byłam na Korfu w terminie 20 maja-3 czerwca. Pierwszy tydzień był akurat - max 26 stopni (ale dwa razy kropiło, plus był burza), w drugim był już upał

mobka

Cytat: magoo w 19 Lis 2011, 17:17:17
mobka a dlaczego się martwisz?

No że będę się stresować, żeby połowy urlpu w wc nei spędzić. Nienawidzę wymiotować ;) To potęguje stres ;)

Martullek, no właśnie, a to już była drug apołowa maja. U nas wchodzi w grę raczej początek/połowa.

magoo

mobka a że zemsty się boisz
no tak, zapomniałam
to może lepiej kanary ;)

konwalia

woda najcieplejsza będzie w egipcie ;)

jak wezmiesz dobry hotel, to zemsty się nie bój, zresztą najczęsciej chorują jeżdżący w ekstremalny upał czerwiec-wrzesień

a w tunezji we wrześniu spotkała nas burza,wieczorem miałam chyba 2x dlugi rękaw(cienki)

fasolka1980

mobka - a Cypr? Moja szefowa była w tym roku w kwietniu z niemowlakiem i bardzo sobie chwaliła