Gdzie po ciepło w pierwszej połowie maja - wakacje 2012

Zaczęty przez mobka, 19 Lis 2011, 09:14:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justynaaaa2

#50
Cytat: OlaFasola w 20 Lis 2011, 22:05:55
Ja mam zresztą zboczenie lotnicze, bo bardzo boję się latać, a lotniska i lądujące/startujące samoloty uwielbiam, pod warunkiem, że mnie w nich nie ma :D
mam podobnie :) może nie aż tak że bardzo się boję latać ale no jakiś taki lęk zawsze w sobie mam i nigdy nie czuję się w 100% spokojna, nasłuchuję, wypatruję, spać nie mogę :crazy: za 14 dni o tej porze będę miała już na szczęście za sobą 10h lot  :crazy:

za to klimat samolotów, lotnisk uwielbiam :) zawsze chciałam pracować na lotnisku, no ale to już chyba nie w tym życiu ;D

Dodany tekst: 20 Lis 2011, 22:41:59

mobka jeśli zdecydujecie się na Egipt to ja bym chyba nie kupowała z first minute  :hmm: no chyba że będzie faktycznie dobra cena, ale ofert do egiptu jest tyle, że na maj spokojnie w kwietniu jakiegoś lasta złapiecie  :hmm:
no chyba że uprzesz się na jeden konkretny hotel ;)

a lotnisko na maderze podobno faktycznie robi wrażenie jak się jest w samolocie  :crazy:

magoo

no to jest nas więcej, fascynatek lotnictwa bez nas na pokładzie :D
ja też nie czyję sie komfortowo w czasie lotu, ale staram sie przeciwdziałać: muzyka + kawa + ksiązka/gazeta
spać niestety nie potrafie za bardzo, nawet w czasie nocnych lotów

justa a gdzie sie wybieracie?

justynaaaa2

magoo do Kenii ale nie będę tu mobce śmiecić  :blush: chyba ze 3 dni temu o tym pisałam ;D

magoo

justynaaaa2 o rany to już?? pamiętam jak kupiliście, ale jakoś taki odległy termin był :D
wiesz, ja ostatnio mało na strefie w tygodniu, mogło mi umknąć

wrobelek0403

#54
Cytat: magoo w 20 Lis 2011, 20:58:40mam to samo od kiedy mąż puścił mi filmiki

dobrze, ze ja ich nie widziałam przed lotem :D


a co do biur podrozy to tez polecam przede wszystkim TUI i Necermana,

z Triadą byłam na Krecie i nigdy wiecej, ;)

Dodany tekst: 21 Lis 2011, 00:44:43

Cytat: OlaFasola w 20 Lis 2011, 22:05:55Nie polecam. Mi się nie podobało. Ani hotel mino że niby 4*, ani plaże, ani miasto. Jedzenie słabe, chyba najsłabsze z moich podróżniczych doświadczeń.

o, to chyba zalezy od miejsca, bo ja miałam super doswiadczenia :) pyszne zarcie, no i w przeciwienistwie do Egiptu mozliwosc samodzielnego włóczenia sie po kraju :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: wrobelek0403 w 21 Lis 2011, 00:43:23i Necermana,
Ja to biuro polecam bardzo gorąco. Zarówno rodzice, jak i my jeździmy ostatnio tylko z neckermana. Idzie wyhaczyć fajne promocje cenowe (ludzie często mówią, że drogo jest), rezydenta mieliśmy miłego ( również spotkałam się z opiniami, że to gbury). Ogólnie biuro solidne i pewne. Co prawda nie mieliśmy, żadnych problemów, gdzie interwencja biura byłaby potrzebna, ale to też o czymś świadczy.

mobka

Cytat: justynaaaa2 w 20 Lis 2011, 22:29:14mobka jeśli zdecydujecie się na Egipt to ja bym chyba nie kupowała z first minute
U mnie problemem jest to, ze urlop musze zglosic duzo wczesniej, a zeby wstrzelic sie z lastem, to musialabym wziac tego urlopu troche iwecej, albo urlop zglaszac pozno. Wiec raczej first ;D

Kasia

mobka, to ja się z biuirami wybiję ;)
dla mnie wiekszej róznicy nie ma ;) tylko cena rózne ;)
My zawsze bierzemy oferte która nam pasuje cenowo, hotel sprawdzamy w necie :)
bylismy i z triady (zmianili nam hotel na lepszy i jeszcze nam reklamacje pozytywnie rozpatrzyli), z sun fun, itaki, beefree, aquamarine, exim i nie wiem czy z jakiegoś jeszcze innego czasem nie bylismy ;)
z żadnym problemów nie miałam :D

transport bez zarzutu, w hotelu to klienci byli juz tak samo traktowani bez wzgledu z jakiego biura lecieli :D
teraz do jungla planujemy z summerelse lecieć :D bo oni w zeszłym roku mieli najlepszą cenę na jungla, oni mieli za 1790 a tui miał chyba za 3500 :D




Dodany tekst: 21 Lis 2011, 08:26:38

Cytat: OlaFasola w 20 Lis 2011, 22:05:55Nie polecam. Mi się nie podobało. Ani hotel mino że niby 4*, ani plaże, ani miasto. Jedzenie słabe, chyba najsłabsze z moich podróżniczych doświadczeń.
Mi tez się w Tunezji mniej podobało niż w egipcie czy np. Turcji ;) (nawet nie ma co porównywac)
ale  uwazam ze Tunezja na pierwszy wyjazd zagraniczny jest dobra :D własnie dlatego ze nie ma do czego porównywać ;) my nawet do tunezji wrócilismy, ale to ze wzgledu na młodego, bo tam sa fajne warunki pogodowe dla dziecka i plaza z pięknym piaskiem :D

no ale Tunezja to i tak chyba odpada ze wzgledu na chłodek w maju ;)

konwalia

ja z tunezji byłam zadowolona, byłam w sieciowym hotelu(vinci) i bezpieczniej sie czułam łazac po susse i porcie niz w ssh, jedzenie było bardzo dobre
i do tunezji na pewno wróce, tym razem do mahdi ze wzgl na plaze

mary

ja w Tunezji nie byłam, ale jej nie skreślam. Natomiast w Egipcie doskwierał nam bardzo brak swobodnego przemieszczania się - z tym, że my lecąc tam nie planowaliśmy leżeć plackiem i pić drinki przy basenie. My lubimy coś zobaczyć, wczasy na plaży nas nudzą. Polecieliśmy na tydzień a musieliśmy siedzieć 2 tyg. z powodu wulkanu, który pylił do pogrzebu ś.p. Prezydenta L.Kaczyńskiego. Ten drugi tydzień to już nas nosiło, bo kazali nie opuszczać terenu hotelu, więc żadne wycieczki już w grę nie wchodziły.
Przy okazji - byliśmy w Egipcie z biura Exim Tours - nie było żadnych problemów z hotelem na ten nieplanowany tydzień "wulkanowy". Wszystkich klientów zostawili w tym samym hotelu, nigdzie nie przenosili i nic nie kazali dopłacać! Czyli mieliśmy tydzień gratis. Wiele biur wtedy przenosiło swoich gości do gorszych hoteli, albo kazało partycypować w kosztach nieplanowego pobytu. Niektórzy przeżyli tam chwile grozy.

nionczka

Cytat: magoo w 19 Lis 2011, 17:31:55to może lepiej kanary
tu woda nie bedzie ciepla, chociaz temperatura powietrza wlasciwie stala
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

w Andaluzji jest super w tym czasie. tylko z woda nie wiem jak. My bylismy w pol.pazdziernika i morze bylo jak podgrzewany basen, a miejscowi mowili ze w sierpniu woda byla zimna...
a i Andaluzje polecam bez biura (ale nigdy z biurem nie jezdze). poza sezonem naprawde sa tanie apartamenty. My mielismy na samej plazy apartament, na 8 pietrze z ogromnym balkonem i widokiem na morze i gory i placilismy 30 eur/dobe. Jedzenie pyszne i duzo knajp. Polecam Marbelle, bo wszystko tam jest:) i na leniwe ale nie nudne wakacje w sam raz:)
p.s. plaza z piaskiem doslownie pod apartamentami i rest i knajpy sa na plazy i dookola

Dodany tekst: 24 Lis 2011, 22:46:12

z innych opcji to wybralabym Egipt (ale znowu nie wiadomo co tam bedzie po zamieszkach) albo Grecje.

Odpuscilabym sobie Tunezje i Kanary.

W grecji w tym czasie bedzie b.cieplo i widoki przepiekne i tanio teraz jest bardzo! ale znowu mozna zalatwic wszystko bez biura

Dodany tekst: 24 Lis 2011, 22:47:16

p.s. za te kase na 7 dni naprawde mozesz super wakacje zalatwic na wlasna reke

mary

Siog, dlaczego odpuściłabyś Kanary? Pytam, bo sama o nich myślę na wczesną wiosnę 2012.

Kasia

mary, pewnie o brak konkretnego ciepełka chodzi ;)

OlaFasola

Cytat: siog w 24 Lis 2011, 22:43:47Polecam Marbelle, bo wszystko tam jest:) i na leniwe ale nie nudne wakacje w sam raz:)
Tylko, że tam jest masakrycznie drogo i jak dla mnie za bardzo lansersko.

siog

Cytat: OlaFasola w 25 Lis 2011, 11:13:57
Tylko, że tam jest masakrycznie drogo i jak dla mnie za bardzo lansersko.
zalezy co kto chcesz i co wybiera. ja tam mam swoje typowo hiszpanskie miejsca i swoich hiszp przyjaciol. trzymam sie daleko od lanserstwa:) (raczej w puerto banus jest lansersko). mam dostep do Rondy, Gibraltaru.duzo skledpow i fajnych knajp. teraz jest duzo duzo taniej niz kiedys

no i wszystko zalezy od punktu wyjscia:) ja mam tylko 2.5 g do malagi i mnostwo tanich lotow. i jezeli costa del sol to wlasnie od linii marbelli w na poludnie. miedzy malaga a marb nie jest dobrze.

costa tropicana tez swietna, Granada lub costa z Cadiz.


na kanary za daleko i wietrznie.

nionczka

Ja tam kocham Kadyks, do Tarify bym pojechala. I piasek tam jest jasny, w Maladze raczej z tym kiepsko.
Ja za Marbella nie przepadam, ale w porownaniu do Puerto Banus czy Soto Grande jest calkiem normalna.  Szczegolnie oddalajac sie od strefy lansu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Cytat: nionczka w 25 Lis 2011, 19:53:21
Ja tam kocham Kadyks, do Tarify bym pojechala. I piasek tam jest jasny, w Maladze raczej z tym kiepsko.
Ja za Marbella nie przepadam, ale w porownaniu do Puerto Banus czy Soto Grande jest calkiem normalna.  Szczegolnie oddalajac sie od strefy lansu.

tarifa jest super ale strasznie wieje, wiec na leniwe plazowanie odpada. kadyks cud miod, chociaz trudniej dla mnie z przelotem.

Justynna

#68
Cytat: konwalia w 21 Lis 2011, 09:31:44
ja z tunezji byłam zadowolona, byłam w sieciowym hotelu(vinci) i bezpieczniej sie czułam łazac po susse i porcie niz w ssh, jedzenie było bardzo dobre
i do tunezji na pewno wróce, tym razem do mahdi ze wzgl na plaze
ja byłam w Mahdi w podróży poślubnej- fajnie było :) więc na Tunezję nie mogę narzekać ;D

didi_loczek

#69
Cytat: siog w 25 Lis 2011, 20:51:20
kadyks cud miod, chociaz trudniej dla mnie z przelotem.

Spędzilismy tam wspaniałe wakacje  :dreaming:

Z Niemiec lecieliśmy do Jerez de la Frontera, potem taxi ;)

mobka

Chyba zdecydujemy sie na te oferte http://www.itaka.pl/wczasy/egipt/taba/hotel_sofitel_taba_heights_2585.php?SEARCH_HOTEL[wyloty]=WAW&SEARCH_HOTEL[pokoje]=DBL&SEARCH_HOTEL[wyzywienie]=A&SEARCH_HOTEL[month]=5&SEARCH_HOTEL[date]=2012-05-07&SEARCH_HOTEL[duration]=7&

justynaaaa2

mobka fajny :) kiedy w końcu chcecie lecieć ?

mobka

7 maja na 99%. Akurat w 10. rocznice bycia razem :D

justynaaaa2

Cytat: mobka w 03 Gru 2011, 22:19:06
7 maja na 99%. Akurat w 10. rocznice bycia razem :D
a widzisz to ja chcę tydzień wcześniej
jak nam tylko w pracy na 100% klepną wolny weekend majowy to chyba od razu coś wynajdę, bo muszę mieć wylot 29 lub 30.04 a na lasta chyba nie ma co liczyć w tym terminie bo jak się ludzie obudzą jak majowe wypada to będą kupować  :hmm:

mobka

No ja wlasnei na weekend majowy nei chce jechac.

A tak patrze, to ten hotel ma bbbb. dobra cene w Itcae. W Rainbow i Exim jest o co najmneij 500zl drozszy...