Torty

Zaczęty przez rudasekawf, 07 Wrz 2011, 14:16:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

#475
http://www.mojewypieki.com/przepis/tort-biala-truskawka
Polecam, pyszny. Tylko mniej cukru do fruzeliny (dałam 3 płaskie lyzki).

Dodany tekst: 03 Mar 2014, 12:54:09

http://www.mojewypieki.com/przepis/tort-rafaello---bezowy-torcik-migdalowo---kokosowy
A ten średni był. Potwornie słodki, do rafaello mu daleko. I mam bardziej smakował drugiego dnia, jak beza zmiekla.

A teraz szukam jeszcze jednego, bo za 1,5 tygodnia kolejna okazja. Ale nie wiem, czy sernika nie zrobię ;)

Chermelle


feeling.good

Cytat: sputnik w 01 Kwi 2014, 21:30:55
O! właśnie o to mi chodziło, dzięki!

Feeling- dobre to było? I co istotne- łatwo się robi (tak żeby wyglądało ładnie? ;) )

bardzo dobre! Ja nie przepadam za połączeniem czekolady i owoców, to to mi bardzo smakowało. Lekkie i orzeźwiające. I pracy niewiele z tego, co pamietam :) Później robiła je moja bratowa, która generalnie nie piecze i też jej wyszło.

Ja dziś się głowię nad tortem na sobotę. Musi byc duuuży i nie wiem jak temu podołać :D


feeling.good

Chyba powinno dac radę, ale bez warstwy z czekoladą, tylko z jakąś maślaną pod masę cukrową.

ishka82

ja ostatnio popełniłam tort na urodziny męża :) był brzydki, ale pyszny, wszyscy chwalili, no i zniknął bardzo szybko, więc wierzę, że smakował ;)

wrobelek0403

ishka, wyglada super :D absolutnie nie jest brzydki :D



to sie tez pochwale, sernikiem urodzinowym :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

i to tak w porze obiadowej musicie?! :crying:

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

didi_loczek

sputnik dlaczego żółw? To dla Alicji?
Skorupę zrobiłabym z tego przepisu co wstawiała feeling, tylko nie taką krągłą kopułę a bardziej płaskie. Łapy, głowę i ogonek docięła z samego biszkoptu. A wszystko przykryła masą marcepanową :).

A tu Wojtsona tort :)

ishka82

#484
wrobelek0403, bardzo Ci dziękuję bighug najważniejsze, że był zaskakująco smaczny :) no i maż wiedząc, że nie cierpię piec, a tortu żadnego nie zrobiłam od wieków, ucieszył się jak dziecko na wiadomość, że właśnie dla niego chcę upiec :) i posumował, że ten z cukierni na urodziny D. był smaczny, ale mój o wiele lepszy :dreaming:

Dodany tekst: 02 Kwi 2014, 12:32:52

Cytat: wrobelek0403 w 02 Kwi 2014, 13:36:10to sie tez pochwale, sernikiem urodzinowym Cheesy
bardzo ładny :)

Dodany tekst: 02 Kwi 2014, 13:33:26

didi_loczek, czadowy tort :D Wojtson jest fanem "wściekłych ptaków"?

rilla

ishka82 bardzo fajny. Ja uwielbiam domowe torty! Jaki robiłaś krem?

konwalia

http://www.tortownia.pl/sklep,40,204,tortowniapl,Wydruk_jadalny_na_papierze_oplatkowym.html
Co myślicie? Jest jeszcze opcja papieru cukrowego do masy cukrowej

Daga chce tort ze swinka peppą, w lokalnej cukierni chcą 55zl/kg, w sowie pewnie jeszcze więcej
Czy lepiej się bawić z masa cukrowa?

zosia2007

ja rok temu zamawiałam dla P tort z mcquinem i własnie był wydruk na opłatku
zjadł cały wierzch tortu :D

didi_loczek

konwalia ja teraz zamawiałam jadalne zdjęcie (z czołgiem nie chciało mi się bawić ;)). Więc to dobra opcja :)
Z Peppą dałam radę :D.

konwalia

Didi a bralas na opłatku z andruta czy papierze cukrowym?

didi_loczek

konwalia na papierze cukrowym :). Ale "z czym się to je" powiem Ci jutro, bo tort na razie jest w lodówce i czeka na solenizanta :D.

aniak1211

Ja tez zamowilam obrazek na "oplatku" :D

malutenka


aja


aniak1211


malutenka


golinda

a będzie wódka? to też wpadnę :D

malutenka

Cytat: golinda w 04 Lip 2014, 19:59:11a będzie wódka?
Wódka trwa nieustannie w zamrażalniku, bo nie ma kto pić :D

golinda

nie ma kto pić?
ja nie znam takiego terminu lol

malutenka

No nie ma kto. Chłop abstynent, ja ostatnie % piłam miesiąc temu i było to 1 piwo w górach (tak naprawdę nie pamiętam jak sie ta wódka w zamrażalniku znalazła, chyba przyszła sama, pewnego pięknego dnia w poszukiwaniu warzyw na patelnię otworzyłam dolną szufladę i była tam). Może ona czeka na Ciebie?