Torty

Zaczęty przez rudasekawf, 07 Wrz 2011, 14:16:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

Znowu się zbliżają ..... urodziny męża. Wszystko pięknie, ale zawsze się przerażam wizją 13 osób w maleńkim mieszkanku. Przygotowanie całej imprezy,jako, że nie jestem mistrzem patelni i pieczenia, spędza mi sen z powiek już jakiś tydzień przed.

Na swoje urodziny robiłam pierwszy raz w życiu sama tort. W smaku ok, wygląd dało się przeżyć. Ponownie zamierzam zmierzyć się z upieczeniem tortu. Znalazłam ciekawy pomysł na jego "ozdobienie" masą marshmallows lub lukrem plastycznym.





czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w robieniu tortów? Może używałyście tych mas? Nie wiem czy nie porywam się z motyką na słońce :):)

Zdjęcie mojego tortu urodzinowego.



wrobelek0403

rudasek, wow :D wyglada jak tort mojej babci, a ona była profesionalistka :D :D

imo podstawą jest dobry biszkopt ucierany na parze, poncz i lekka masa.  Z tym ostatnim zawsze miałam problem, wiec po dwóch razach odpusciłam.

a moze lepiej jakis wypasiony sernik jesli masz obawy co do tortu??

polecam ten: http://mojewypieki.blox.pl/2008/09/Sernik-orzechowy.html :D

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: wrobelek0403 w 08 Wrz 2011, 12:38:13a moze lepiej jakis wypasiony sernik jesli masz obawy co do tortu??

Jako , że w rodzinie mam łasuchów robię tort, sernik i piankę z galaretką z owocami. I pewnie niewiele zostanie. W zeszłym roku oprócz tortu było tiramisu i sernik.

Przepis na sernik orzechowy wykorzystam na pewno w najbliższym czasie. Zanim zadebiutuje na uroczystości oficjalnej zrobię go dla mniejszego grona, żeby nie było wstydu :)

aniak1211

rudasekawf
Ostatnio sama robilam mase cukrowa na zdobienie torta,
latwo sie robi i mozna ladnie ozdobic;)
Jak znajde zdjecia to wrzuce-robilam tez z siostra dla jej meza i szwagierki;)

Za tydzien robie dla siebie,ale chyba dam sobie spokój z masa;)

Robie biszkopt,z bita smietana,do tego owoce-brzoskwinie albo smazone jablka z galaretka,
biszkopt zawsze trzeba dobrze nasączyć:)

Dobra jest tez masa w proszku-ajerkoniakowa,wtedy biszkopt z dodatkiem orzechow,na mase tez posikane orzeszki:)

Swoj chce zrobic z masa serowa-ubic kremowke z serkiem philaderphia z dodatkiem baileysa:)
tort okragly wiec mysle w kolo oblozyc biszkopcikami-podłużnymi,albo wafelkami kit kat,przewiazane wstazka a na wierzch jeszcze szukam pomyslu,albo jakies drobne cukierki albo owoce:)


Kuzynka polecala ten przepis,ale dla mnie za duzo roboty;)
http://www.wielkiezarcie.com/recipe38868.html

rudasekawf

Cytat: aniak1211 w 08 Wrz 2011, 18:37:33Ostatnio sama robilam mase cukrowa na zdobienie torta,
latwo sie robi i mozna ladnie ozdobic;)

Nooo :) informacje z pierwszej ręki, bo na filmikach to wszystko łatwo wygląda.


Cytat: aniak1211 w 08 Wrz 2011, 18:37:33Jak znajde zdjecia to wrzuce-robilam tez z siostra dla jej meza i szwagierki;)

Jeśli tylko znajdziesz to byłoby świetnie, chętnie się zainspirujemy i może coś ściągniemy od Ciebie, jak w ogóle ma to wyglądać.

Cytat: aniak1211 w 08 Wrz 2011, 18:37:33smazone jablka z galaretka,

Jak takie pyszności przygotować? Brzmi pysznie. Może zmienię jeszcze menu na urodziny :)

aniak1211

#5
Cytat: rudasekawf w 08 Wrz 2011, 21:27:41Jak takie pyszności przygotować? Brzmi pysznie. Może zmienię jeszcze menu na urodziny Smiley
Jablka zetrzeć lub pokroic na kawalki,wrzucić do garnka,
doprawić cukrem,cynamonem,galka muszkatolowa i podsmażyć,
jak jablka maja malo soku to podlac woda;)
Podsmazac przez chwile,az zaczna sie "rozpadac" kawalki,na koniec
wsypac galaretke w proszku i dobrze wymieszac,
jak ostygnie to na nasaczony biszkopt,na to masa i przykryc biszkoptem:)

Zdjecia poszukam jak mala bedzie spala;)


Dodany tekst: 08 Wrz 2011, 21:43:20

Tu sa moje torty;) :D

https://picasaweb.google.com/piotras121/Tort?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIWpqI3d9OGBgAE&feat=directlink

rudasekawf

#6
Cytat: aniak1211 w 08 Wrz 2011, 21:19:02
Tu sa moje torty;) :D

https://picasaweb.google.com/piotras121/Tort?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIWpqI3d9OGBgAE&feat=directlink


:padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam:
Wypieki jak z cukierni. Pięknie wyszły. Dorabiasz po kryjomu w cukierni???  :champaign: :champaign:

Tak, zdecydowanie zrobię tort z tą masą :) Zobaczymy co mnie wyjdzie.

A pytanko jeszcze, czym barwiłaś tą masę np. na czerwono. Nie wiem gdzie kupić barwniki do żywności, albo czy można zabarwić czymś naturalnie (sokiem z buraka czy coś tak, żeby posmaku nie miało).

Przepis ma te smażone jabłka spróbuje może jeszcze dzisiaj. Jaki smak galareki musi być, żeby nie zabił smaku jabłek (jabłkowych chyba nie ma? :point_lol:).

Polewam za inspirację  :beer:

Angie

aniak1211  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
ale jesteś zdolna :)

aniak1211

Torty z masa cukrowa robilysmy z siostra po raz pierwszy:D

Do jablek przewaznie daje galaretke truskawkowa-nie zmienia za bardzo smaku,moze odrobiene,
ale jabkla robia sie "sztywne" :D

A mase cukrowa malowalam pedzelkiem barwnikiem spozywczym,
mozna dodac barwnik do masy i wymieszac,
ale dla mnie za duzo roboty z tym bylo bo masa automatycznie rozrzedza i trzeba dodawac cukier puder,
no i kolor nir jest tak inensywny;)
Mozna tez użyć barwnik w proszku-wtedy masa nie robi sie rzadka:)

Nie wiem gdzie sie kupuje barwniki,u mnie sa w kazdym sklepie;)
W PL chyba na allegro ;D

Cytat: Angie w 09 Wrz 2011, 09:29:30
aniak1211  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
ale jesteś zdolna :)
E tam, :blush:
zobaczymy jaki dla siebie zrobie:D

konwalia

rudasek, ja polecam sklep:
tortownia.pl

wrobelek0403

aniak1211  :padam: boskie torty  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211


noelka84

Cytat: wrobelek0403 w 10 Wrz 2011, 16:36:18aniak1211  padam boskie torty  bravo bravo bravo bravo

torty jak z katalogu cukierni
piekne:)

aniak1211

Ostatnio myslalam o robieniu pieknych cupcake :)
Siedze w domu wiec jakies zajecie bym miala,
ale kto to zje??? :D
Bede miala 30 kilo wiecej:D

Dzisiaj weszlam do sklepu z akcesoriami do wypiekow,
ale piekne rzeczy maja,z takim wyposażeniem to można cuda robic:)
ale ile to kosztuje :padam:


noelka84

wydrukuj ulotki, rozwies ogloszenia, ze robisz torciki, ciasteczka itd:)
i rozkrecisz cukiernikowy interes:)

aniak1211

noelka84
:beer:
za wiare we mnie:D
Ale az takich ladnych to ja nie umiem:D

noelka84

za skromna jestes!
a torty sa na prawde super, jakbm miala np. urodziny meza to zamowilabym od Ciebie :)
zamiast tamtego z piwem zamowilabym dla niego z whisky jack daniels:)

aniak1211

Cytat: noelka84 w 10 Wrz 2011, 23:45:34zamiast tamtego z piwem zamowilabym dla niego z whisky jack daniels:)
Sa w necie zdjecia takiego tortu:)
Jak przegladalam z siostra to trafilam:)
Ale ja takiego nie zrobie,to juz wyzsza szkola;) :D

zwierzatko_mojej_mamy

tego bys nie zrobila? :>

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


rudasekawf

Cytat: aniak1211 w 10 Wrz 2011, 23:55:20Ale ja takiego nie zrobie,to juz wyzsza szkola;)

Aniak1211 trochę wiary w siebie :) na pewno byś zrobiła. Ja też bym u Ciebie spokojnie zamówiła tort :P:P

Co do tortu mojego M. to zdecydowałam się na masę z pianek. Kupię dodatkowy krem, jakby coś nie wyszło to obsmaruje go cały kremem, obsypię płatkami migdałowymi i też będzie :):)

Angie

aniak1211 musisz bardziej w siebie wierzyć ;D Kopa CI potrzeba  bighug bighug bighug

aniak1211

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Wrz 2011, 23:37:46
tego bys nie zrobila? :>

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

No taki to zrobie:D
Myslalam o "stojacym" :D

A tak serio to mysle ze troche odpowiedniego sprzetu,troche checi i praktyki  a wszystko da sie zrobic:)

magoo

aniak1211 może to jest właśnie pomysł dla Ciebie żeby się czymś fajnym zająć i trochę kasy z tego zawsze wpadnie :)

aniak1211

Cytat: rudasekawf w 11 Wrz 2011, 12:00:36zdecydowałam się na masę z pianek

A to masa bedzie na pokrycie tortu???
Bo do srodka chyba nie;)
Bedzie bardzo slodka:)