Torty

Zaczęty przez rudasekawf, 07 Wrz 2011, 14:16:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

foszek, robiłas taki?? :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



wrobelek0403

o wow :D to nie pamietałam :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

wrobelek0403 prześliczny ten tort :) Porzeczki wyglądają niesamowicie apetycznie.

zosia2007

na weselu jadłam cudownie pyszny tort bezowy z żurawiną, taki słodko-gorzki, bosssski :dreaming:
muszę od ciotki skombinować przepis na tą masę

emcia

kilka dni temu pomagałam koleżance w zrobieniu tortu dla dziecka
masa chałwowa, nawet niezła

abkasia

Jakie piekne serducho :)

aniak1211

sputnik
Piękne serce:)

foszek

Cytat: sputnik w 27 Lip 2013, 01:28:31
Bajaderka. Namęczyłam się dla mamy :D
sliczny

ddu


mayagaramond

Mym pytanie do pieczacych.

Chce upiec na jutro sernik z porzeczkami wg tego przepisu, ale na wierzch chce jeszcze dac beze.

Jak to zrobic, wylozyc bialko 15 minut przed koncem pieczenia?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rudasekawf

Cytat: mayagaramond w 08 Sie 2013, 15:49:54Chce upiec na jutro sernik z porzeczkami wg tego przepisu, ale na wierzch chce jeszcze dac beze.

Jak to zrobic, wylozyc bialko 15 minut przed koncem pieczenia?

Ja jak robię kokosową piankę (beza z kokosem), wykładam ją na ciasto ok 20 minut przed końcem.

mayagaramond

Cytat: rudasekawf w 08 Sie 2013, 15:57:14Ja jak robię kokosową piankę (beza z kokosem), wykładam ją na ciasto ok 20 minut przed końcem.

i zmiejszasz temperature czy dalej pieczesz w 180 albo 160°C?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rudasekawf

Cytat: mayagaramond w 08 Sie 2013, 15:58:49i zmiejszasz temperature czy dalej pieczesz w 180 albo 160°C?
Dalej piekę na ok 180 stopni. Jeśli pod koniec wydaje mi się, że góra przypieka się za bardzo to wyłączam górną grzałkę.

wrobelek0403

akurat ciasta z beza nie piekłam, wiec nie pomoge.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Beza nie wyszla... Wilgoc z sernika przeniknela do bezy i niestety :(
Nie wiem, co trzeba zrobic, zeby byly chrupiaca, upiec oddzielnie?

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

Cytat: mayagaramond w 09 Sie 2013, 13:18:17
Beza nie wyszla... Wilgoc z sernika przeniknela do bezy i niestety :(
Nie wiem, co trzeba zrobic, zeby byly chrupiaca, upiec oddzielnie?



ja robilam kiedys tarte z beza. Tez mi nie wyszla. Byla gumowa. Nie wiem gdzie byl blad...

A jak biszkopt??
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

Cytat: calla w 09 Sie 2013, 14:36:04A jak biszkopt??

nie dam rady go przekroic, upieke drugi spod lol lol

Patrzylam na inne przepisy biszkoptu (ten jest migdalowy) i w moim przepisie nie bylo proszku. Myslalam, ze wyrosnie od samej piany, ale niestety nie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

#419
mayagaramond biszkopt przecina sie nitką :D

zaznaczach wykałaczkami miejsca w równej wysokosci od spodu, nacinasz nożem, okręcasz ciasto nitką i delikatnie ciągniesz, wypróbowane :D

http://jakuma-gdy.blogspot.com/2012/03/causny-tort-imieninowy-dla-dziadka.html
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

ooo to jest cos co mi wychodzi! :D przecinanie biszkoptu nożem :D

calla

Cytat: wrobelek0403 w 09 Sie 2013, 13:57:15
mayagaramond biszkopt przecina sie nitką :D

zaznaczach wykałaczkami miejsca w równej wysokosci od spodu, nacinasz nożem, okręcasz ciasto nitką i delikatnie ciągniesz, wypróbowane :D

http://jakuma-gdy.blogspot.com/2012/03/causny-tort-imieninowy-dla-dziadka.html

slyszalam o tym, ale nigdy nie probowalam.

Ja mam zawsze problem, zeby przeciac na trzy czesci.
Nigdy nie jest dostatecznie wysoki.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

didi_loczek

Mały torcik czekoladowy dla niani od Wojtka. Od rodziców dostała bransoletkę ;).

mayagaramond

wrobelek0403 wiem, ze nitka, ale on nie wyrósł...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

Dziewczyny, a po upieczeniu biszkopt zostawiacie na chwile w piekarniku czy wyjmujecie od razu??
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)