Torty

Zaczęty przez rudasekawf, 07 Wrz 2011, 14:16:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

Potrzebuję na urodziny L. tort z motywem myszki mini. Sama chyba nie dam rady zrobić. Cukiernie proponują mini na opłatku, macie doświadczenia jak to wygląda? Czy ok?

didi_loczek

rudasekawf, ja tort urodzinowy dla P. robiłam sama, a obrazek na opłatku zamawiałam. Wydruk był super, idealny - jak zdjęcie (a był to czołg z wieloma detalami). Ja polecam :).

Angie

Na opłatku będzie dobrze, miałam kilka takich tortów :)

rudasekawf

Hmmm to się zastanowię. Zawsze sama robię torty i wolę takie niż kupione. Zamawialas  opłatek w internecie?


aniak1211

rudasekawf,
Zamow oplatek z drukiem a tort zrob sama,wiem ze sa rozne rodzaje oplatka,nie wiem ktory lepszy ale lepiej jak oplatek dasz na tort w dniu urodzin bo moze sie "roztopic".

didi_loczek

Jak ja zamawiałam opłatek na tort, to były różne opcje do wyboru (w zależności czy na wierzchu będzie np. krem na bazie masła, marcepan, czy bita śmietana).

Angie

Miałam i z cukierni z opłatkiem i tort robiony w domu, a opłatek z allegro.

Na takim domowym zalecam położyć opłatek ok. godzinę przed podaniem, żeby się nie rozmoczył.

aniak1211

Na bitej smietanie moj oplatek rozplynal sie lekko,nie stracil duzo na wygladzie ale jednak swiezy byl lepszy.

mayagaramond

#534
Zastanawiam się jak takie coś pokroić. Kiedyś już zrobiłam 3 piętrowy tort bezowy i była tortowa masakra, wszystko się rozjechało.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

mayagaramond,
nożem maczanym we wrzątku

mayagaramond

Cytat: zuzia w 13 Wrz 2015, 22:20:35mayagaramond,
nożem maczanym we wrzątku

aha, i obiecujesz, ze nie bedzie sie rozwalac? ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: mayagaramond w 14 Wrz 2015, 11:34:32
aha, i obiecujesz, ze nie bedzie sie rozwalac? ;)
u mnie się nie rozwalają. ale dokładnie takiego nie miałam.

Chermelle

mayagaramond, to bezowe blaty? To najlepiej piec każdy osobno

wrobelek0403

maya, ja bym chyba się nie odwazyła.

kiedys robiłam 4 pietrowy tort biszkoptowy i to juz była masakra przy krojeniu :crazy:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

To jest jakis wafelek? To kozę byc cieżko z krojeniem.

Na krojenie bezy jest jeden myk ale on nie każdemu pasuje. Trzeba tort przełożyć na tyle wczesniej aby bezą troszkę zwilgotniała ale nie za długo aby nie straciła swojej kruchości. Jak bezą sie zlicuje z serkiem czy kremem to sie przyzwoicie kroi.

A taki wafelek musiałby byc niezle zwilgotniały aby sie dobrze kroil.

mayagaramond

Cytat: Chermelle w 14 Wrz 2015, 13:18:52mayagaramond, to bezowe blaty? To najlepiej piec każdy osobno

piec to wiem, chodzi o to jak pokroic juz gotowy tort.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Chermelle

Cytat: mayagaramond w 14 Wrz 2015, 14:36:37
piec to wiem, chodzi o to jak pokroic juz gotowy tort.
aaa :) czytałam bez zrozumienia

konwalia

Trzeba kroić odpowiednio duże kawałki ;-)

Kasia

Cytat: konwalia w 14 Wrz 2015, 18:16:20
Trzeba kroić odpowiednio duże kawałki ;-)
Najlepiej na połówki :)

mayagaramond

Cytat: Kasia w 14 Wrz 2015, 20:48:22Najlepiej na połówki

Lol lol

Albo niech wszyscy z jednego talerza jedzą lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rudasekawf

W końcu zrobiłam L. sama tort. Dzięki dziewczyny za wszelkie porady. L. szczęśliwa.

niewiemjaka



mobka

Piękny wyszedł!