Ostatnie 5 minut Inkigeo - zdjęcia profesjonalne :)

Zaczęty przez inkageo, 16 Paź 2007, 21:28:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

A to Opolski rynek :)
Adrianno nie wiesz czy Ci się podobają moje zdjęcia!? Ja Ci dam!!! O Ty niedobra ;) ;) ;)
Imagine there is no hate

maroonbug

Cytat: "inkageo"A to Opolski rynek  
oops :mrgreen: ...Opola tez nie znam, ale rynek niewatpliwie ladny  :lol:   :lol:

5czwartych

Cytat: "sierpniowajulka"
Cytat: "5czwartych"fajny kościół, trochę mało zdjęć z Ceremonii.
mało??? ja to dopiero będę miała mało.... :cry:

no na to już nic nikt nie poradzi. wybór fotografa to rzecz trudniejsza niż wybór sukni :P
żeby nie było że się tak śmieję: swoje zdjęcia ślubne mam tak skopane, że wolę mówić że ich nie mam. :(

maroonbug

a to zdjecie, ktore jest drugie w albumie (plener od Kajetana), a pierwsze czarno biale, to dla mnie mistrzostwo swiata.  i to, na ktorym tak podwiewa Ci welon a Maz stoi na drugim planie jest rownie niesamowite. w ogole wszystkie te zdjecia sa zrobione swietnie, macie super pamiatke!

5czwartych

Cytat: "dr_chaos"ten którego chcieliśmy jest dla nas za drogi, więc został taki przyzwoity, no ale nie powala na kolana. Po twoih zdjęciach moje obawy niestety się nasilają  :-/

mój tata mówi, że biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy, bo płacą za nie dwa razy. przemyślcie sobie na ile ważne są dla Was zdjęcia. pamiątka. po ślubie zostaje tylko pamięć (zawodna) i zdjęcia (oby dobre). jedna para powiedziała mi, że jak patrzą na zdjęcia z ceremonii to czują to wszystko co wtedy czuli. dla mnie to największy komplement. niezmiennie przeraża mnie druga strona tego medalu: odpowiedzialność.

dużo ludzi robi zdjęcia ślubne bo to "szybkie pieniądze". nie ma w tym pasji, szukania wyjątkowych momentów, jest sztampa. to widać i to boli, ale z drugiej strony, rynek musi być zapełniony na każdym poziomie i cenowym i jakościowym. z mojego punktu widzenia nie ma co z tym walczyć. pozdrawiam

gioseppe

Cytat: "5czwartych"
mój tata mówi, że biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy, bo płacą za nie dwa razy. przemyślcie sobie na ile ważne są dla Was zdjęcia. pamiątka. po ślubie zostaje tylko pamięć (zawodna) i zdjęcia (oby dobre). jedna para powiedziała mi, że jak patrzą na zdjęcia z ceremonii to czują to wszystko co wtedy czuli. dla mnie to największy komplement.
potwierdzam :)
nam tez proponowano kilku fotografow, i lepszych i gorszych. Wybralismy calkiem innego i jestesmy zadowoleni a przede wszystkim, co najwazniejsze ogladajac zdjecia czujemy jakbysmy tam byli :)
wszystkie (oprocz powtarzajacych sie) wywolalismy na papierze :) strach sie bac jak beda wygladaly nasze albumy po ilus tam latach przy tak czestej ogladalnosci ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

sierpniowajulka

Cytat: "5czwartych"no na to już nic nikt nie poradzi. wybór fotografa to rzecz trudniejsza niż wybór sukni :P
moje rozczarowanie jest tym większe, że to nie są tanie zdjęcia (raczej górna półka) i nieznani fotografowie... od razu wyszliśmy z założenia, że zdjęcia to ostatnia rzecz, na jakiej będziemy oszczędzać... plener zrobili nam fajnie, ale reportaż w moim przekonaniu jest słabszy od zdjęć znajomych... :(
hmmm.... może jet tak, że większość fotografów nie potrafi odnaleźć się w ślubach cywilnych? a nasz właśnie taki był...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: "5czwartych"dużo ludzi robi zdjęcia ślubne bo to "szybkie pieniądze". nie ma w tym pasji, szukania wyjątkowych momentów, jest sztampa. to widać i to boli, ale z drugiej strony, rynek musi być zapełniony na każdym poziomie i cenowym i jakościowym. z mojego punktu widzenia nie ma co z tym walczyć. pozdrawiam

No Wy tu przynajmniej macie wybor jesli chodzi o fotografow, w DE ze swieca w reku szukac takich zdjec jak ma Inka albo Nionczka. No i poniewaz nie chcielismy wydac min. 500€ na przecietnie zdjecia to poprosilismy brata H. i jego szwagra o robienie zdjec. I naprawde niewiele roznia sie o tych "profesjonalych" ktore widzialam na niemieckim forum.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

foszek

Cytat: "mayagaramond"No Wy tu przynajmniej macie wybor jesli chodzi o fotografow, w DE ze swieca w reku szukac takich zdjec jak ma Inka albo Nionczka. No i poniewaz nie chcielismy wydac min. 500€
OOoo tak, znam ten problem, chcialam na cywilny, ale jak widzialam ceny i fotki to mi sie odechcialo.

nionczka

Cytat: "mayagaramond"No Wy tu przynajmniej macie wybor jesli chodzi o fotografow, w DE ze swieca w reku szukac takich zdjec jak ma Inka albo Nionczka

W Hiszpanii tez nie ma. Dlatego ja sobie fotografa sprowadzilam z Polski. I nie zalujemy! Co wiecej znajomi Hiszpanie (lacznie z plcia brzydka normalnie nie wykazujaca zainteresowania zdjeciami slubnymi) ogladali je z ciekawoscia i z podziwem. Dostalismy strasznie duzo komplementów za nie :-).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Dziewczyny w jakim formacie macie wywołane fotki z reportażu? My mamy 10 x 15 i coś mi się wydaje, że lepiej by wyglądały trochę większe, ale z drugiej strony będzie nas to pewnie sporo kosztowało.. 200 zdjęć..
Imagine there is no hate

mika

Cytat: "inkageo"My mamy 10 x 15 i coś mi się wydaje, że lepiej by wyglądały trochę większe, ale z drugiej strony będzie nas to pewnie sporo kosztowało.. 200 zdjęć..

my mamy wywołane od fotografa w formacie 13x18 i super się prezentują, ale sami jak robiliśmy albumy dla rodziców i wywoływaliśmy dla siebie reszte to robiliśmy w formacie 10x15 (jeszcze trafiliśmy na promocje że zamiast 75 gr kosztowały 35 gr) a itak nas sporo to kosztowało

gioseppe

Cytat: "inkageo"Dziewczyny w jakim formacie macie wywołane fotki z reportażu? My mamy 10 x 15 i coś mi się wydaje, że lepiej by wyglądały trochę większe, ale z drugiej strony będzie nas to pewnie sporo kosztowało.. 200 zdjęć..

my mamy 15x21
wyglądają pięknie i okazale :)

no przy ilosci zdjec i sporo kosztowalo, sporo...
13x18 tez sa calkiem OK
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

inkageo

Cholera... 13x18 wg cennika media markt - 1,69 zł sztuka.. 320 zł musielibyśmy zapłacić :(
Imagine there is no hate

mika

no właśnie to jest spora kasa ... może zróbcie część takich a część takich ??

zuzia

Cytat: "mika9983"(jeszcze trafiliśmy na promocje że zamiast 75 gr kosztowały 35 gr) a itak nas sporo to kosztowało
gdzie tak trafiliście?

gioseppe

Cytat: "inkageo"Cholera... 13x18 wg cennika media markt - 1,69 zł sztuka.. 320 zł musielibyśmy zapłacić :(

ja bym wolała dać do jakiegoś sprawdzonego lab.
oczywiście to nie jest tania impreza, my na albumy i wywołanie zdjęć wydaliśmy ogromne pieniadze ale pomyśl tak, że to jest najwieksza pamiatka jaka macie. Oczywiscie szkoda nam bylo wywalać tyle kasy ale teraz sie cieszymy. Zalozenie było takie, ze sprzedaje suknie i za ta kase szalejemy ze zdjeciami. Suknia poszla, zdjecia wywolane, powkladane w albumy i jeszcze troche zostalo :)

poza tym proponuję przeskalować zdjęcia do odpowiednich rozmiarów (np. w programiku JPEGcrops)
tam ustalasz sobie swój format (najlepiej zgodnie z jakimś konkretnym labem) my robiliśmy tutaj http://www.fotograf.net.pl/index.php?menu_pwd[100696]=%2F32&sbl=123175 przygotowałam tak zdjęcia i nie było "poucinanych" boków na chybił trafił :)

polecam
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

inkageo

Dzięki :) Przeglądam oferty w necie i odbitki 13x18 są już nawet za 80 groszy.. Straszny rozrzut cenowy..
Imagine there is no hate

Pyś

Hej dziewczyny,

być może odpowiedź na moje pytanie padła już powyższej ;)
ale powiedzcie mi czy Wy wszystkie zdjęcia (reportaż/plener) macie w ramce?

Ja się właśnie bije z myślami - w ramce czy bez ;-)
Album prawdopodobnie będziemy mieć z czarnym wkładem.

Wielkie dzięki ;)
d.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dr_chaos

5czwartych, ja nie szukam taniego fotografa, tak źle jeszcze nie jest, stać nas na takiego ze średniej półki, natomiast mnie się marzy taki z wyższej   :oops:  Poza tym ciężko znaleźć fotografa, który jest doskonałym rzemieślnikiem i artystą jednocześnie.
Jak przeglądam tych średnich właśnie, to zawsze jest jakiś drobiazg, który nie gra. I tak na przykład ten fotograf na którego się prawdopodobnie zdecydujemy robi wg nas fajne zdjęcia reportażowe z dnia ślubu (zauroczyły mnie po prostu), natomiast plener wychodzi poprawnie, a nie tak super jakbyśmy chcieli. Z kolei inna oferta, którą dostaliśmy miała jak dla mnie świetne zdjęcia z pleneru, natomiast reportaż nie spełniał naszych oczekiwań. I to są mniej więcej moje obawy, które mam nadzieję się rozwieją po spotkaniu bezpośrednim z Panem fotografem.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie moim "problemem" - obym tylko takie miała   ;-)

mika

Cytat: "zuzia"gdzie tak trafiliście?

w legionowie jest taki punkt xero i poligrafia ale oni tam zjdęć nei robią maję jakiegoś podwykonawcę jak będę w okolicy to zapytam co to za firma

inkageo

Gioseppe ta pracowania Ostrowski jest przez Ciebie sprawdzona? Mogę bez obaw zamawiać? U nich 1,20 sztuka.
Imagine there is no hate

mam6lat

"wybór fotografa to rzecz trudniejsza niż wybór sukni :P
żeby nie było że się tak śmieję: swoje zdjęcia ślubne mam tak skopane, że wolę mówić że ich nie mam. :("
i ja się pod tym podpisuję....tez nie mamy pamiątki a "o mały włos" Marek straciłby  "kumpla-przyjaciela" po moim ataku histerii i złości (Kubie nasz reportaż ślubny nie wyszedł nawet średnio)

sierpniowa-julka na jakie ty zdjęcia narzekasz? pamiętam (chyba, ze mylę osoby) ze Twoje fotki mi sie podobały i na forum tez były chwalone...czy cos przegapiłam?
a slub cywilny jest kilka razy krótszy od koscielnego (nasz cywilny trwał 10 min, koscielny 50), więc i czasu mniej i co już kiedys pisałam - wnętrze kosciola daje wiecej możliwości "zabawy" pewspektywą, głebia ostrości, detalem - a dla fotografa oba wiążą sie z jednakowa odpowiedzialnościa i powinny wiązac się z takim samym zaangzowaniem (i chyba tak zazwyczaj jest)

inkageo

A nie nawet taniej, 90 groszy, już się pogubiłam w cenniku ;)
Imagine there is no hate

gioseppe

Cytat: "inkageo"Gioseppe ta pracowania Ostrowski jest przez Ciebie sprawdzona? Mogę bez obaw zamawiać? U nich 1,20 sztuka.
coprawda przez internet nie zamawiałam ale zaniosłam osobiście (Dom Turysty), wszystkie 900 zdjęć, żadnego źle niewywołanego nie znalazłam :)
zero pomyłek.
Ale pamiętaj, że wcześniej je sformatowałąm :)

[ Dodano: 18-10-2007, 14:55 ]
Cytat: "inkageo"A nie nawet taniej, 90 groszy, już się pogubiłam w cenniku ;)
sprawdź dokładnie w tabeli - jaka ilość Cię interesuje

[ Dodano: 18-10-2007, 14:56 ]
Cytat: "Pyś"Hej dziewczyny,
być może odpowiedź na moje pytanie padła już powyższej ;)
ale powiedzcie mi czy Wy wszystkie zdjęcia (reportaż/plener) macie w ramce?
d.
jeśli masz z czarnym wkładem to najładniej kolory wydobędzie właśnie ramka :)
my mamy wszystkie z ramką
też czarne wkłady
jak chcesz to Ci zrobie zdjęcie jak to wygląda
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP