Przygotowania do wielkiego dnia tuśki - 06.06.2009 r.

Zaczęty przez tuska, 06 Mar 2009, 13:34:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tuska

                                                          :welcome:

                               Za równe 3 miesiące będziemy Mężem i Żoną  :wedding:

Witam Was kochane bardzo serdecznie i zapraszam do wspólnego odliczania ze mną do tego najważniejszego i najpiękniejszego dnia w Naszym życiu  jupi jupi jupi

Suknia mam zamówioną w salonie Classy. Model C-645. Górę sukni lekko zmodyfikowałam gdyż wg mnie za dużo jest tego materiały u góry tak więc dekolt będzie łódkowy. Przymiarkę mam 27 kwietnia więc wtedy na pewno zobaczycie jak to wygląda. Na razie suknia w oryginale

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Kolor sukni ecru. Tren też zostaje i bolerko takie jak na zdjęciu.

Włosy chciałam miec pół spięte, pół rozpuszczone ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Kompletnie nie wiem jaki kolor bukietu, jakie dodatki itd. Jednym słowem liczę na was :D :D :D

Jeśli chodzi o sam ślub to chyba mamy już prawie wszystko :) jeśli o czymś zapomniałam to mi przypomnijcie :D mamy umówiony termin w Kościele, salę, zespół, fotografa, kamerzystę, nauki zrobione, jeszcze jedno spotkanie w poradni nam zostało, obrączki są, zaproszenia zaczynamy rozdawać w ten weekend - to chyba tyle z najważniejszych rzeczy :)

Z góry dziękuję za wszystkie cenne rady!!!  :thankyou:

sunflowerka

 Rilla kiedyś wstawila tę sukienkę i wtedy tez napisałam ze suknia mi się podoba, ale dekolt nie za bardzo, bo wygląda jak "worek na cyce". Super ze go zmieniłaś, jednak miałam oko ze za dużo tego materiału tam jest:)
W takim razie czekam na nową wersję tej sukienki.
A bolerko też będzie?

co do bukietu, skoro suknia ecru to kolor kwiatów może w pamaranczu?

aga.ant

sunflowerka ma dobry pomysł do sukni ecru pomarańczowy bukiet będzie pasował.
Oto kilka moich propozycji bukietów z pomarańczowym akcentem.
A masz jakieś ulubione kwiaty?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tuska

Cytat: sunflowerka w 06 Mar 2009, 18:43:33
Rilla kiedyś wstawila tę sukienkę i wtedy tez napisałam ze suknia mi się podoba, ale dekolt nie za bardzo, bo wygląda jak "worek na cyce". Super ze go zmieniłaś, jednak miałam oko ze za dużo tego materiału tam jest:)

Sunflowerko widzę, że podobnie myślimy z tym dekoltem :) koronka, która troszkę wystaje nad dekolt będzie wyrównana razem z materiałem żeby nic nie wystawało :) no i przede wszystkiem ten dekolt łódkowy :D

Cytat: sunflowerka w 06 Mar 2009, 18:43:33
A bolerko też będzie?

Będzie, będzie. Z tej koronki co jest na sukience. Rękaw dłuższy niż na zdjęciu i rozkloszowany :)

Cytat: aga.ant w 06 Mar 2009, 19:29:04
sunflowerka ma dobry pomysł do sukni ecru pomarańczowy bukiet będzie pasował.
Oto kilka moich propozycji bukietów z pomarańczowym akcentem.
A masz jakieś ulubione kwiaty?

A wiecie, że o pomarańczowym nawet nie myślałam :D no ale kto wie :) myślałam o różu, fiolecie i jakimś odcieniu czekolady :D
A kwiatów ulubionych nie mam.

Dziewczyny za cenne rady  :beer:

aga.ant

A co powiesz na pomarańcz z czekoladowym akcentem? :)
Na http://www.projectwedding.com znajdziesz kwiatki (i nie tylko) według koloru, rodzaju itp.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

suknia super, widziałam ja na wystawie classy w KAtowiach... ale bolerko inne? to jest wlasnie slodkie... dziewczece pasuej do kokardki:/
nie potrafie sobie wyobrazic rozkloszowanego bolerka z koronki

co do kwiatow
bukiet w rozu ktory masz w katalogu (w tym gdzie suknia) mi sie podoba...
nie wiemy jak wyglasza, ciezko wiec dobrac kolor bikietu

a ecru w klassie to chyba jasna śmietanka:)

tuska

Cytat: rilla w 06 Mar 2009, 21:56:28
suknia super, widziałam ja na wystawie classy w KAtowiach... ale bolerko inne? to jest wlasnie slodkie... dziewczece pasuej do kokardki:/
nie potrafie sobie wyobrazic rozkloszowanego bolerka z koronki
Może nie do końca się precyzyjnie wyraziłam. Rękawy będą poszerzane na tyle na ile pozwoli koronka, więc nie będzie to taki w 100% rozkloszowany rękaw. A co do tego czy pasuje czy nie to pani w salonie doradziła mi, że do mojej budowy ciała, a w szczególności ramion taki typ bolerka będzie najodpowiedniejszy. Zobaczymy jak to będzie wyglądało.

Cytat: rilla w 06 Mar 2009, 21:56:28
nie wiemy jak wyglasza, ciezko wiec dobrac kolor bikietu
Jestem niskiego wzrostu, średniego typu karnacji, balejaż w odcieniach ciemnego blondu i jasnego brązu

Cytat: rilla w 06 Mar 2009, 21:56:28
a ecru w klassie to chyba jasna śmietanka:)
Masz rację :) nie jest to typowy ecru, a nazwa jasna śmietanka super pasuje do koloru sukni :)

A welon jaki do tej sukni czy może bez?


emcia


sunflowerka

niech mnie ktoś uświadomi z tymi kolorami bo zwariować można...
co to jest w takim razie ecru, ivory, śmietanka, naturalna biel,itd. ???

kasiad

Cytat: sunflowerka w 07 Mar 2009, 07:42:20
niech mnie ktoś uświadomi z tymi kolorami bo zwariować można...
co to jest w takim razie ecru, ivory, śmietanka, naturalna biel,itd. ???


ja miałam suknię w odcieniu śmietankowym  ;) biała to wiadomo, ecru również, ivory, śmietanowa, waniliowa to taka biel ale nie biel, ciężko to opisać, ale różnicę doskonale widać, gdy wisi kilka sukien obok siebie i każda ma inny odcień ;)

callja

Śmietanki, perły, bianco naturale i ivory to właśnie takie stopnie kolorystyczne pomiędzy bielą i ecru - na swój prywatny użytek mówię, że to takie stopniowe "ocieplanie" bieli ;) Najtrudniejsze jest dopasowanie koszuli Młodego do tych odcieni bieli, najczęściej nie ma innego wyjścia, jak chodzić ze skrawkiem materiału sukni i przyrównywać.

Sukienkę masz śliczną :) Z zaproponowanych bukietów baaardzo spodobały mi się cynie, może warto dodać do nich wstążkę taką jak w sukni?? Coś mi się jeszcze po głowie eustomy kołaczą, bo do sukni z koronką proste w kstałcie cantedeskie jakoś mi nie pasują, widzę tu raczej kwiaty o bardziej "kapryśnej" formie. I kurczę jeszcze mi się tu jakoś inkowe zielone storczyki przypominają, pasowałyby!!! Welon jeśli miałby być, to jak dla mnie raczej jednowarstwowy, długością równy z trenem sukni. Można zaryzykować przymierzenie welonu hiszpańskiego (obszytego koronką) i upią go "na baskijkę" tj. tak, by część koronki znalazła się tuż nad włosami w formie minigrzebyczka. Tyle, ze do welonu hiszpańskiego pasują raczej włosy spięte w całości w gładki, niski kok. Jeśli chciałabyś mieć jednak włosy półrozpuszczone - to raczej bez welonu, a np. z wpiętym w nie kwiatem.
Z biżu - długie kolczyki, ewentualnie prosta bransoletka, i wystarczy. Wersja najbardziej neutralna - cyrkonie lub kryształki. Szyję zostawiłabym odsłoniętą. Inna opcja to perełki (wtedy można dać np. w uszy tylko skromne wkrętki z pojedyńczą perłą, bogatszą bransoletkę i cześć) albo jasna zieleń, gdybyś zdecydowała się na bukiet a'la inka :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

tuska

Cytat: kasiad w 07 Mar 2009, 00:26:35
tuska na razie więcej nie napiszę poza tym, że suknia piękna  :bravo: :bravo: :bravo:

Bardzo dziękuję :)

Cytat: callja w 07 Mar 2009, 21:26:29
Śmietanki, perły, bianco naturale i ivory to właśnie takie stopnie kolorystyczne pomiędzy bielą i ecru - na swój prywatny użytek mówię, że to takie stopniowe "ocieplanie" bieli ;) Najtrudniejsze jest dopasowanie koszuli Młodego do tych odcieni bieli, najczęściej nie ma innego wyjścia, jak chodzić ze skrawkiem materiału sukni i przyrównywać.

W takim razie będę się musiała przejść po kawałek materiału, żeby się mojemu przyszłemu udało kupić odpowiednią koszulę :D

Z tych kwiatów tu wklejonych też mi się najbardziej cynie podobają, a jeszcze pomysł żeby je taką samą wstążka przewiązać!!! Super :)

Co do welonu to cały czas myślałam o takim króciutkim a tu propozycja długiego równo z trenem... Musiałabym przymierzyć, ale podoba mi się taki pomysł. Nie wiem natomiast czy ten welon hiszpański byłby dobrym rozwiązaniem gdyż tren też jest obszyty koronką i nie chciałabym przesadzić z koronkami.

Callja za Twoje cenne rady polewam  :beer:

zwierzatko_mojej_mamy

tuska mi sie podobaja te hiszpanskie welony i nie sadze, zeby taki welon + suknia byly przesadzone koronkowo - jednak  ten welon + suknia + bolerko to juz bym sie obawiala tej przesady ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

tuska

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 08 Mar 2009, 14:57:07
tuska a mus Ci z tym bolerkiem ? :D

Obawiam się, że ksiądz by mnie pogonił z Kościoła jakby zobaczył gołe plecy i ramiona :D :D :D

zwierzatko_mojej_mamy

tuska ale jak masz welon to nie widac juz plecow, a jak masz taki opadajacy po bokach i to ramion prawie nie ;D

poza tym uwierz - nie takie suknie ksieza widywali ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

tuska

Co za kusicielka :D :D :D
Szkoda, że do przymiarki jeszcze tyle czasu bo z chęcią bym zobaczyła na sobie suknie bez bolerka za to z długim welonem :)

zwierzatko_mojej_mamy

tuska ale jak juz bedziesz mierzyc, to wtedy wszystkie opcje obowiazkowo - ja tez mialam parcie na bolerko i wyladowalam w samym welonie - foty na moim watku relacyjnym mozesz obejrzec - absolutnie nie zaluje i tak byla zabunkrowana baaardzo u gory przez welon ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


callja

Dziękuję za miłe słowa :) odwzajemniam  :beer:

Rzeczywiście welon z koronką + bolerko to może by za dużo szczęścia na raz... w tej sytuacji to może i lepiej pokombinowac z prościutką, jednowarstwową mgiełką, ale nadal postuluję, by była równa z krawędzią trenu conajmniej. Krótki welon jakoś mi się nie widzi - no chyba że jednowarstwowy, niezbyt namarszczony i z krawędzią RÓWNĄ z linią wstążki na sukience. Inaczej "przetniesz się" optycznie w poprzek, a to bardzo skraca sylwetkę...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

tuska

Cytat: callja w 08 Mar 2009, 15:29:54
Inaczej "przetniesz się" optycznie w poprzek, a to bardzo skraca sylwetkę...

Nie strasz :D ja już jestem mała, a co dopiero jeśli przez źle dopasowany welon wyglądałabym na jeszcze mniejszą :D :D :D

A jak jest potem na weselu z takim długim welonem? Bo ja kompletnie nie uświadomiona jestem w tym temacie :D tren podepnę a welon?

callja

Cytat: tuska w 08 Mar 2009, 15:43:49
Nie strasz :D ja już jestem mała, a co dopiero jeśli przez źle dopasowany welon wyglądałabym na jeszcze mniejszą :D :D :D

A jak jest potem na weselu z takim długim welonem? Bo ja kompletnie nie uświadomiona jestem w tym temacie :D tren podepnę a welon?

Welon na wesele najlepiej po prostu zdjąć, zostać np. z kwiatem we włosach. A na oczepinach cisnąć bukietem ;) Dlatego sugerowałam obejrzenie zdjęć inki ze słynnymi zielonymi storczykami, skopiowanymi później bezczelnie przez Cichopkową ;-P

A zwierzątko mądrze radzi - wypróbuj wszystkie opcje, z bolerkiem, bez z długim welonem, z krótkim... Wszystko obfotografuj i pokaż miotłom do oceny!!! Skoro jesteś niewysoka, tym bardziej trzeba pilnować, żebyś nie zaczęła przypominać przydeptanego podgrzybka ;) Zresztą witam w klubie niskich ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

emcia

Cytat: tuska w 08 Mar 2009, 15:43:49
Nie strasz :D ja już jestem mała, a co dopiero jeśli przez źle dopasowany welon wyglądałabym na jeszcze mniejszą :D :D :D

A jak jest potem na weselu z takim długim welonem? Bo ja kompletnie nie uświadomiona jestem w tym temacie :D tren podepnę a welon?

długi zmieniłam na krótki, a potem całkiem odpięłam

Dodany tekst: 08 Mar 2009, 16:44:27

a bukiet



Dodany tekst: 08 Mar 2009, 16:47:52

: