mieszkanie rilli - pierwsze efekty zdj 17

Zaczęty przez rilla, 24 Lis 2008, 10:53:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tachogti

Dopiero teraz odkrylam ten watek  :stupid: :zly: a tak mnie to ciekawi  ;) dzis sobie wieczorem poczytam :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

rilla

właśnie dostaliśmy informację, że pod koniec stycznia początkiem lutego dostaniemy klucze do naszego mieszkania!!!!

w związku z tym, że termin ten był wielokrotnie przesuwany nie kupiliśmy jeszcze dosłownie niczego!!!!

teraz musimy wszystko skompletować.

Podstawowy problem to płytki do kuchni - chcmey jasne bez jakichś dekorów typu jabłko i imbryczek - może podrzucicie mi pare pomysłów?

magdalinska

na mnie nie licz, bo my w ogole nie mamy plytek w kuchni ;)

no ale super ze sie w koncu wyklarowalo!! :)

rilla

hm dzięki:)

szukam i szukam...

i nie wiem co by pasowało do kuchni , któej projektu jeszcze nie mamy:D

chciałabym małe płytki na ścianie (jasne) i wieksze tez jasne na podlodze...

siog

Rilla gratulacje! musisz teraz polatac po sklepach i wybrac co chcesz oraz pytaj odrazu jak dlugo trzeba czekac na dostawe? czasami jak nie maja na skladzie to nawet kilka tygodni.
te plytki to na podloge czy na sciane? tak czy siak nie polecam w jasnym kolorze. My nie bedziem miec plytek w kuchni, ale gdybym miala wybrac to takie "stare" jak gliniane lub a la beton. Moja bratowa ma jasne i przeklina je codziennie, z gotowaniem i dwojka dzieci one musza byc non-stop czyszczone.

rilla

hm ja mam obecnie ciemne płytki w kuchni i tez je przeklinam... i myje codziennie

a jeszcze czesciej zamiatam... kazdy okruszek bułki widac na tej ciemnej podlodze... moja mam ma jasne i wygladaja duzo lepiej:/

marax

a moze mozaike na sciene -ja mam w kuchni  a podlodze jasne kafle i super sie sprawdzaja

Kasia

jasne nie lepsze

moja mama sobie wymysliła jasne w kuchni


codziennie je myjemy

a fugi wiecznie brudne a czyscić na kolanach nie ma komu

justynaaaa2

ja mam w kuchni jasne na podłodze i stwierdzam, że jasne są lepsze niż ciemne, które mam w łazience, bo na ciemnych każdą kropkę wody widać  :crazy: a na ścianie w kuchni mam tylko taki wąski pasek z takich jakby płytek-kafli podłużnych, ale wąskich, tylko nad kuchenką mam wyżej je położone aż pod okap, kolor jasny i też jest ok :) jak tłuszcz strzeli to przecieram, ale w innych miejscach płytki są czyste i się nie brudzą, bo nie mają od czego  ;)

zwierzatko_mojej_mamy

to moze tak wysrodkowac? :>

bo na moich mocno ciemnych w lazience istotnie widac kropki, na jasnych nie, ale one sa powyzej dzialalnosci i nie wiem czy je wliczac ;) ale na moich sredniobrazowych w kuchniosralonie jest tak fajnie - ciemnych smieci nie widac jak na jasnym, i kropek wodnych tez jak na ciemnym :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sunflowerka

Rilla nie wiem w jakich planujesz kolorach ściany, ale moze odpowiadały by ci takie kafelki jak ma moja mama. Imitacja drewna, polożone "na zakładkę", czyli bez fug. Moim zdaniem idealne, nie widać na nich brudu, śmieci itp. Fugi się nie brudzą, bo ich nie ma, a zakładka z czasem ściemniała i wygląda bardzo naturalnie. Zdjęcie sprzed kilku lat po wprowadzeniu do nowego mieszkania:

siog

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Gru 2008, 15:17:20
to moze tak wysrodkowac? :>

bo na moich mocno ciemnych w lazience istotnie widac kropki, na jasnych nie, ale one sa powyzej dzialalnosci i nie wiem czy je wliczac ;) ale na moich sredniobrazowych w kuchniosralonie jest tak fajnie - ciemnych smieci nie widac jak na jasnym, i kropek wodnych tez jak na ciemnym :D

Zwierzu, wlasnie takie mam na mysli. Dla mnie ciemne gladkie lub jasne to masakra!

zwierzatko_mojej_mamy

sunflowerka o takich mowie wlasnie ;D mam tez imitacje drewna bardzo podobna - tylko mam fuge ale pod kolor plytek i tez nie widac  w fugach ;D

siog no o to to ;D juz ciemne z takim maziajem sa ok, jasne z maziajami mi sie nie podobaja, ale pewnie tez by bylo lepiej - tak jak mowisz - na gladkich widac ;) a poza tym to jeszcze sie w Twoim watku nie wypowiedzialam, bo zielenieje z zazdrosci ilekros na niego wchodze ;D niedlugo dojrzeje :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

siog

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy link=topic=3089.msg305802#msg305802

b]siog[/b] no o to to ;D juz ciemne z takim maziajem sa ok, jasne z maziajami mi sie nie podobaja, ale pewnie tez by bylo lepiej - tak jak mowisz - na gladkich widac ;) a poza tym to jeszcze sie w Twoim watku nie wypowiedzialam, bo zielenieje z zazdrosci ilekros na niego wchodze ;D niedlugo dojrzeje :D

ale w ktorym w tym przyjemniejszym czy w tym w ktorym dom wyglada jak po wojnie? :knuje:

zwierzatko_mojej_mamy

siog nie badz taka skromna ;P w dowolnym :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rilla

#190
dzieki dziewcyzny... ale skałaniam się ku jasnym... ze względu, ze kuchnia to raczej aneks całe 2 m2 wyjdzie tych płytek - a panele w pokoju będę dość jasne...

za to wybraliśmy kibelek, umywalke i wanne - tutaj tniemy koszty:D

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

rilla czy wanna to Santana z Cersanitu ???

Jeżeli tak to zanim ją kupicie to ją przymierzcie ;)
tzn połóżcie się w niej wygodnie .... wygodnie jak wam się uda ;)

rilla

tak juz j aogladalismy ... jest mniejsza niz chcielismy...

Kasia czyli jest raczej niewygodna?

bo rozważamy jeszcze Hestie

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#193
rilla my też ja ogladalismy i kupiiśmy


radzę ci na chama się w niej położyć a Twojemu mężowi to koniecznie !!!!!!!!!!!!!!!
nie ma co oglądać TĄ wanne trzeba przymierzyć ;)

przez te niby oparcia na ręce ta wanna ma tak mało miejsca na plecy że szok
tam nie można się normalnie oprzeć tzn po jakimś czasie użytkowania człowiek się przyzwyczaja powiedzmy


koniecznie się w niej połóżcie przed zakupem !!!!!!!!!!!!!!! i koniecznie się oprzyjcie


za Chiny nie da się wygodnie oprzeć i położyć rąk obok tułowia, za mało miejsca niestety


ta wanna jest tania ale bardzo niewygodna


jest inna wanna Cersanitu w podobnej cenie - Nika, noko jakoś tak się nazywa ...

wiem co mówię, jak się pierwszy raz wykąpałam w tej wannie to się NAPRAWDE astanawiałam czy jej nie wykuwać i nie wymieniac na nową !!!!!!!!!!!!!!!

rilla

Kasia dzięki za radę!

właśnie takich "świetnych" zakupów się boję...

a ta wanna to NIKE

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


a jaką długość macie?

Kasia

wada tej Santany jest to że te niby podpórki tak naprawde zabierają miejsce bo są poziome więc moim zdaniem lepiej poszukać wanny bez podpórek lub takiej w której te podpórki schodzą łagodnie w dół do pleców nie zabierając przez to powierzchni wanny


w santanie z tych podpórek się mało korzysta bo przez to że są pionowe to są niewygodne

do drugiego mieszkania kupiliśmy wanne z takimi ukośnymi podpórkami
coś podobnego do tej Hestii tylko że te podpórki schodzą do samego dna

i ta druga jest rewelacyjna

kupiliśmy ją w Castoramie jeszcze taniej niż tą santanę



my santanę mamy albo chyba 140cm



rilla

hm dzięki za radę, będę się bacznie przyglądać tym podpórkom...

jeżeli chodzi o wc i umywalkę to chyba nic innego nie szukamy - mamy obecnie takie w mieszkaniu. które wynajmuje i dobrze się sprawdzają

marcheewka

rilla
ta ostatnia wanna jest super! Kasia dobrze mówi, musicie sie położyć w wannie przed zakupem. Po prostu ściągacie buty i hejka! My tak robiliśmy i mam nadzieję, ze uniknęlismy błędu. Nasza wanna jest bardzo wygodna i szeroka dla dwóch osób. Juz nie mogę doczekać sią kąpieli :P


tachogti

rilla my mamy santane i bardzo sobie chwalimy :) i podporek uzywamy  ;)
a i kupilismy ja u hurtownika na allegro ..
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P