mieszkanie rilli - pierwsze efekty zdj 17

Zaczęty przez rilla, 24 Lis 2008, 10:53:52

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

rilla

w sumie nie zastanawiałam sie co wole - słoje czy bez:/
a chyba musze:)


zwierzak teraz się zastanawiam czy nie wolę jasny orzech drzwi i podobna podłoge... a ciemny orzech meble

elve

rilla no i masz koncepcję :) orzech to też ładny kolor, tak swojski :)

a drewno bez słojów wygląda plastikowo

rilla

czyli dwie wersje do sprawdzenia:

1) podłoga jesion syberyjski lub wiąz - drzwi orzech (raczej ciemny) - meble orzech

2) podłoga wiąz kanadyjski - drzwi orzech jasny - meble ciemny orzech


zobacyzmy jak to wygląda na żywo

zwierzatko_mojej_mamy

rilla orzech jasny jest bardzo fajowy - dlatego, ze 1. nie jest jasny i drzwi mozna zaliczyc do ciemnych, 2. nie zaciemnia pomieszczenia i nie tworzy "plamy" na scianie
dlatego go wybralismy i bardzo nam zal, ze nie mamy gdzie wprawic tych drugich drzwi ;( ze sie nie zmieszcza do gabinetu ;( alenie ma tego zlego - kupimy sobie za to identyczne suwane, bo DRE wprowadzilo juz suwy :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rilla

dzisiejsza wycieczka po sklepach była bardzo udana... co myślicie o tych płytkach?

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

rilla jeśli bez dekorów to super!

rilla

właśnie z dekorami jest problem.. mąż chce.. walczyłam w programie od zwierzaka z projektem łazienki. meble przypadkowe - kolory przede wszystkim.. ale układ podobny pewnie będzie...

brakuje elementów bo już nie mam siły.. ale mąż chce włąsnie tak dekory, a ja się waham:/


elve

rilla niestety świat jest tak urządzony, że mąż jednak musi mieć cos do powiedzenia (mój nie chce zaakceptować zielonego)
jeśli dekory to tylko w jednym miejscu, jeden rodzaj

rilla

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



mnie tu nic nie gra

elve

1) absolutnie zamieniłabym kaloryfer na rurkowy i zrezygnowała z wiszącej nad nim szafki
2) nie dawałabym płytek na ścianie na której jest pralka i piec (granicę miezy wanną wyznaczy parawan)
3) nad wanną nie dawałabym dekoru
4) dekor wzdłuż lustra może zostać

rilla

źle to zrobiłam
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

#136
czy przy wannie jest murek?

PS cos jest z linkiem nie tak

rilla

Cytat: elvelve w 29 Lis 2008, 22:56:18
1) absolutnie zamieniłabym kaloryfer na rurkowy i zrezygnowała z wiszącej nad nim szafki
2) nie dawałabym płytek na ścianie na której jest pralka i piec (granicę miezy wanną wyznaczy parawan)
3) nad wanną nie dawałabym dekoru
4) dekor wzdłuż lustra może zostać


Ad1:)
kaloryfer w tym miejscu jest - montuje go deweloper - nie wiem jaki bedzie, ale na pewno coś w tym stylu. Rurkowy na ręczniki będzi ena krótszej ścianie wanny... nei znalazłam takiego w programie...
Ad 2) hm tu nie wiem, maz twierdzi ze lepiej jak za pralka sa plytki:/
Ad3) probuje wersje bez dekoru

rilla

musze to dopracowac, wanna będzie raczej obudowana, i nei bedzi etez dziury miedzy wanna a sciana:) pólki beda na zamowienia i rowno z pralka - ktorej tez nie mamy i od jej wymiarow zaleza szafki w łazience

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


elve

Cytat: rilla w 29 Lis 2008, 23:08:30
Ad 2) hm tu nie wiem, maz twierdzi ze lepiej jak za pralka sa plytki:/

a po co? pralka moczy się czy co?

rilla

nie wiem tez:) niby sie "brudzi" ale to jest kwestia do przedyskutowania...


rilla

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


hm nie wiem co by tu mozna zrobic tak naprawde...

maz mowi, ze potrzebna nam jest szafka z podrecznymi kosmetykami blizej umywalki. Ale jak zawiesimy ja na scianie kolo drzwi bedzie ciasno

elve

#143
Mam tylko paint do dyspozycji, ale sugeruję aby:
1) zrobić coś w rodzaju obudowy z MDFu w kolorze np drzwi, która pomieści pralkę i jednolitą szafkę
2) piec zasłonić drzwiczkami (bez góry i dołu) w tym samym kolorze co dół

elve

a szafka poz umywalką nie wystarczy? nie wiszaj nic na kaloryferem bo się zagraci

poza tym, po co wam 2 kaloryfery w łazience?!

ad pralka), mnie przez 8 lat ściana się nie pobrudziła!

zwierzatko_mojej_mamy

no problem dekoru tutaj mnie nie razi tak bardzo - bo to nie te plytki z jednym pierdolnikiem posrodku tylko listwo - listwe jestem w stanie jak najbardziej zaakceptowac, jesli to ma uradowac meza :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

zwierzatko_mojej_mamy ja też mam listwę, dookoła całej łazienki... już jej tak nie nienawidzę

a tak serio to taki silne akcenty w postaci listw obnizają pomieszenie, ale da się z nimi żyć


niech rilla negocjuje  :P

rilla

elvelve to jest mysl... i tak meble pewnie koło marca bedziemy zamawiac ale juz trzeba o nich mysle... a piec mozna tak zabudowywac?  bo rozumiem, ze jak góra i dół sa otwarte to jest ok? i robic drzwiczki?

elve

rilla nowe piece raczej można zabudować, ale oczywiście upewnij się...
jeżli nie będzie dna i góry to obieg powietrza będzie de facto zachowany.....

jaki macie ten piec?

rilla

nie mam pojecia:/ mamy zoabczyc jak bedzie zamontowany

zadzownei do dewelopera i sie dowiem po prostu

ok znikam, dzieki za pomoc ale juz wariuje od tego projektu.. kompa zostawiam i bede walczyc jutro

dobranoc!