mieszkanie rilli - pierwsze efekty zdj 17

Zaczęty przez rilla, 24 Lis 2008, 10:53:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

Cytat: rilla w 29 Lis 2008, 23:21:50


maz mowi, ze potrzebna nam jest szafka z podrecznymi kosmetykami blizej umywalki.

rilla, a nie wystarczy wam pólką pod lustrem - nad umywalką??  no i nic nie stoi na przeszkodzie, zebyście nad geberitem zrobili szafke.

ps. elve, Twoje projekty są rewelacyjne  :jupi:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Rilla
co do ściany z WC i umywalką....
a może:
1) płytki położyć do wysokości ścianki ze stelażem WC (czyli ok 120cm), jeśli mąż się upiera to możecie wykończyć to dekorem
2) nad płytkami wkleić lustro na całą szerokość ściany (tak jak ma zwierzak)
3) pod umywalką jakąś miłą szafeczkę na podręczne kosmetyki (+ półka, która powstanie nad WC)

elve


rilla

Cytat: elvelve w 30 Lis 2008, 15:11:40
Rilla
co do ściany z WC i umywalką....
a może:
1) płytki położyć do wysokości ścianki ze stelażem WC (czyli ok 120cm), jeśli mąż się upiera to możecie wykończyć to dekorem
2) nad płytkami wkleić lustro na całą szerokość ściany (tak jak ma zwierzak)
3) pod umywalką jakąś miłą szafeczkę na podręczne kosmetyki (+ półka, która powstanie nad WC)

nie rozumeim tylko jaka miałaby być półka nad wc (pkt3), jeżeli byłoby lustro. Stelaż mamy w ścianie montowany rpzez dewelopera i nei będzie żadnej wnęki

elve

rilla aaaa no to co innego
u mnie dostawiają stelaż do ściany i obudowują płytą kg i wtedy tworzy się półka

rilla

no właśnie, mam teraz tak... a  nas będzie dokładnie jak na wizualizacji - wprost w scianie....

elve

no to ustalone....
ale ten dekor to bym raczej w poziomie dała niż w pionie....
1) będzie niesymetrycznie względem ściany (choć symetrycznie względem lustra)
2) jeszcze bardziej zwęzi tą ścianę
lustro na całej ścianie:
1) odpadnie konieczność wyboru ramy lustra
2) nada ścianie symetrii

elve

a szafkę bym zrobiła dokładnie z tego samego materiału co zabudowa pralki/pieca/szafki

rilla

no tak jak zabudowa to wszystko... z lustrem pomyślimy... a dekor w pionie chyba nei do zniszczenia:/ taka wersja byla na wystawie w ttw i mezowi sie podobała

ale juz przynajmniej wersja płytek ustalona, drzwi wybrane wstepnie... panele tez... teraz kuchnia i kolory

rilla

kolejna walka tym razem z kuchnią... al eona jest mikroskopijna:/ kolory jeszcze przypadkowe, lodówka bedzie sie otwierac w dobra strone:)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

rilla ee tam mikroskopijna - calkiem duzo sie zmiescilo i bardzo porecznie ;) jedyne, co moze przeszkadzac, jak dla mnie to te poleczki kolo lodowki - kilka razy juz w mojej lodowce mialam takie rzeczy jak patera z ciastem szerokosci lodowki, ktora zmuszala do otwarcia dzrzwiczek calkiem plasko na sciane - ale to i tak pewnie najpierw meble duze zamontujecie, a pozniej dopiero szafeczke - ile tam jest tej sciany? bo a bym wolala z dwojga zlego taki waski slupeczek na ladne butelki z winami, octami, oliwami ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rilla

tak wersja słupeczka jest:) ale tak na szybko dalam tam ta polke, ze zaznaczyc ze pozniej jakos to zagospodarujemy...

hm teraz mam dużo większą kuchnię dlatego się zastanawiam gdzie ja to wszystko co mamy pomieszcze

zwierzatko_mojej_mamy

rilla pomiescisz, pomiescisz - mysmy tez tak mysleli, mielismy jakies 30 garnkow - polowe wywiozlam do babci, polowe wywalilam i jestesmy posiadaczami 5 sztuk garnkow - 2 mniejsze, 1 sredni, 1 wielki i jeden w wkladka-sitkiem - mamy jeszcze rondelek, ale go 1 raz uzylam i tyle, 5 garnkow mi starcza na wszystko ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

rilla i dlatego mam garnki tefala z odłączaną rączką  :mocking:

daj rzut tej kuchni, co?


elve

#165
Nie lubię wąskich półeczek typu "na wino". Trudno się sprzątają i mało rzeczy można tam upchnąć. Wolałabym wąskie cargo.

Jakim cudem chcesz zagospodarować przestrzeń za lodówką? Przeca tam nie ma miejsca

A tak wogóle to plan jedyny i słuszny!

Chyba, że tak:

rilla

elvelve

hm zmieniałaś coś na planie? bo nie widzę  :hmm:

elve

rilla
1) powiększyłam kuchnię o jedną szafkę
2) w związku z powyższym skróciłam szafę koło kanapy
3) stół dosunęłam do ściany
4) w związku z powyższym wyrzuciłam szafkę z rogu

wiem, ze szafy są ważne, ale u ciebie jest ich za dużo i mam wrażenie nieładu
Ja dalabym
1) wysoką szafę koło kanapy
2) szeroką komodę pod TV naprzeciw kanapy

elve

#168
A jeśli bardzo, bardzo zalezy ci na miejscu do przechowywania, to możesz wybudować taką dyskretną konstrukcję z płyty k-g (pomiędzy stołem a ścianą)

Płyta k-g od podłogi do sufitu pomalowana na ten sam kolor co ścian, odsunięta od ściany o ok.30cm
Pomiędzy płytą, a ścianą półeczki z MDF
Do płyty dosunąć stół

Na półkach co dusza zapragnie, koszyczki, książki...
Półki dostępne są z dwóch stron, od kuchni i od TV

rilla

zalezy mi na miejscu na szkło i zastawę stołowa... stąd narożna szafka... zrobię projekt całe mieszkania, bo nie widać tutaj gdzie są drzwi i troszkę cąły projekt wprowadza w błąd

elve

rilla żeby ci się graciarnia nie zrobiła.....
masz zastawę stołową?? wow
ja mam 6 kompletów talerzy li i jedynie  :blush:

rilla

mam, na 12 osób... i kieliszki każdego rodzaju po 12 sztuk

zestawów do kawy 2 + jeden piekny do herbaty

chce miec szafkę gdzie to wsadze

elve

rilla a do tej koło kanapy?

rilla

nie w tej naroznej... juz takie widzielismy i chyba ta akurat zostanie... a meble są tu troszke przypadkowe jezeli chodzi o wielkiej i kolor.. kupimy jakie beda... a stołu nie lubie dosunietego na sciany bardzo:/ drazni mnie to okrutnie

elve