Ciastka Cranberry Noel dla Jo

Zaczęty przez sonja, 13 Lis 2008, 14:00:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gioseppe

Cytat: tusia w 17 Gru 2008, 21:20:56
Ja uwielbiam te wszystkie suszone owoce, które wymieniłaś gios. Mogłabym garściami jeść :thumbup:
ja tez uwielbiam..
i figi mniaaaam
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

foszek

Cytat: zuzia w 17 Gru 2008, 15:09:34
Cytat: foszek w 17 Gru 2008, 13:18:05
Czy komus udalo sie je przechowac dluzej niz 2 dni??

ja piekłam w sobotę i jeszcze je mam. schowałam w słoiku i postawiłam na szafce w kuchni. mój mąż w życiu ich nie znajdzie (serio!).
Moj wujek jest takim lasuchem na ciasto ze wszedzie wnyjadzie. Pamietam jak raz ciocia schowala je do wersalki, bo sie spodziewala na drigi dzien gosci. Wujek chodzil, chodzil szukal, az w koncu wchodzi do pokoju i mowi do cioci: zlaz z wersalki i wyjmij z niej te ciasto

sonja

#52
Cytat: gioseppe w 18 Gru 2008, 08:07:59
Cytat: tusia w 17 Gru 2008, 21:20:56
Ja uwielbiam te wszystkie suszone owoce, które wymieniłaś gios. Mogłabym garściami jeść :thumbup:
ja tez uwielbiam..
i figi mniaaaam

Ja fig nie jem od kiedy przeczytałam Pod słońcem Toskanii...

gioseppe

ja nie czytalam i dobrze mi z tym :P
a figi najbardziej smakowaly mi w Turcji, takie swieze w syropie polane pudingiem lub czekolada
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

tusia

Cytat: gioseppe w 18 Gru 2008, 13:32:19
ja nie czytalam i dobrze mi z tym :P
a figi najbardziej smakowaly mi w Turcji, takie swieze w syropie polane pudingiem lub czekolada


gios, aż mi ślinianki zaczęły bardziej pracować, jak to przeczytałam :point_lol:
Suszone figi też uwielbiam :dreaming:
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

mi na sama mysl slinianki zwiekszaja produkcje :p
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

emcia

druga tura ciastem mam mieć szeroko pojęte modyfikacje
-daktyle
-suszone ananasy
-skorke pomaranczowa
-rodzynki namoczone w olejku waniliowym
-suszone banany


żurawin nie bedzie bo nie bylo

jusia

ogłaszam, że ciasteczka żurawinowe są przepyszne  :dance: :dance: :dance: ale lepsze IMHO z migdałami, niż z wiórkami, już zapakowane w puszki czekaja na święta, dziś zrobiłam także czeskie na winie, ale się je szybko robi, mniam, mniam :)
dla sonji i jo oczywiście po piwku  :beer:
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

rilla

a ja nei umiem wyczuc kiedy sie bedzie najlepiej kroiło:/

i znow musze je bardziej lepic niz kroic:/

wrobelek0403

laski, a ile tych ciastek wychodzi z całej porcji?????
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

ja wrzucilam do lodówki na jakies 4-5godz i kroilo sie wszystko dobrze.
i potwierdzam - ciasteczka sa przepyszne   :thumbup:

giga

rilla ja lekko rozwałkowałam i foremkami wykroiłam,są pyszne
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martullek

moje się chłodzą w lodówce, ale dziś już chyba nie upiekę. zostawiam na jutro.

jak będą tak dobre jak mówicie, to zrobię jeszcze drugą procję, bo mam jeszcze jedną paczkę żurawin. tylko najlepsze jest to, ze ich nie spróbuję, bo nie lubię bakalii i suszonych owoców - mąż będzie testerem ;)

jusia

Cytat: wrobelek0403 w 21 Gru 2008, 17:39:41
laski, a ile tych ciastek wychodzi z całej porcji?????
mnie żurawinowych wyszły 2 blachy, a winnych to chyba z 6  :padam: :padam: ale napisane było "cienko rozwałkowac" to sobie wzielam do serca ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

chudonoga

Zrobiłam, są p-r-z-e-p-y-s-z-n-e, autorce wątku polewam. Wyszło około 60 sztuk, ciasto siedziało w lodówce 24 godziny, nie miałam żadnych problemów z krojeniem.

zuzia

ja mam je dzisiaj w planie.
mój brat jak spróbował to stwierdził "możesz piec" a dodam, że jest ciągle na diecie.

wrobelek0403

dzieki laski,

ciasto juz zagniecione, a teraz czas na choinke ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli

wielkie dzieki za ten cudowny przepis. Wreszcie udalo mi sie upiec te ciasteczka - po prostu przepyszne  :bravo:

maz rowniez zachwycony ale placze bo jest na diecie wiec dozuje sobie 2 ciastka na dzien  :point_lol:

wrobelek0403

podbijam, bo normalnie za kazdym razem musze szukac w wyszukiwarce :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

ja wczoraj piekłam, zapomniałam o orzecha i o dziwo lepsze są bo się nie kruszą:)

effik

piekłam niedawno, ale z migdałami, brązowym cukrem i bez wiórków kokosowych. pycha :)

fasolka1980

te ciatska u mnie w pracy w piątek zrobiły furorę :D

aa, i odkryłam, ze jak się orzechy trochę drobniej posieka, ciastka się nie rozpadają :)

wrobelek0403

moje sie nie rozpadaja :knuje:

za to nie uzywam wiorek, tylko płatków migdałowych do obtoczenia :D

wlasnie pudełko zostało opedzlowane przez znajomych w pracy :D bardzo im smakowało :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

Cytat: wrobelek0403 w 20 Gru 2010, 11:54:22wlasnie pudełko zostało opedzlowane przez znajomych w pracy Cheesy bardzo im smakowało Smiley


też wzięłam moje do pracy i zniknęły błyskawicznie :D :D

szelma

Chciałabym z Wami pracować :D :D :D.