O trudnej i długiej do własnego M drodze....

Zaczęty przez elve, 20 Sie 2008, 10:34:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

maroonbug dzięki za utwierdzanie w celowości wyboru :P

marax

zwierzak nie rozumiem o co chodzi z tym komenatrzem o mieszkaniu.Pytalam jaki jest metraz o[pcji nr 1 i 2

maroonbug

my pleasure :)
jak juz ostatecznie zdecydujecie to zaloz watek dekoracyjny :)

elve

#28
maraxela metraż zbliżony, nr1 ma ponad 90m2 (ale w tym jest duża klatka schodowa), nr2 jest troche mniejsze, 84m2 + poddasze do magazynowania dupereli

maroonbug
nie omieszkam!

marax

a opisz inne minusy tych 2 opcji oprucz ogrodka

zwierzatko_mojej_mamy

maraxela napisalas z pytaniem o roznice w cenie w zdaniu po zdaniu o roznicach blok-dom - wywnioskowalam, ze pytasz o roznice ceny dom-mieszkanie - proste
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

ja bym wybrala opcje nr 2 -wspolna klatka i ten podzial to jak mieszkanie w bloku

elve

maraxela

minusy:
Ad 1) trochę zbyt blisko innych domów, mniej ustawne, mało miejsca na szafy

Ad 2) dalej od Krakowa (o 4km :P ), narazie w promieniu 1km nic nie ma, dalej jest szkoła, sklepy, przychodnia (to się pewnie zmieni, ze względu na ilość nowych domów jakie powstały), taxi drogie, każdy dom do siebie podobny

plusy:
Ad 1) jest piękny i te okna!, blisko, można dojechać taxi z centrum za 30zł, wszystko w pobliżu sklepy

Ad 2) na górce, duży balkon do opalania, ustawne, duży strych

obie lokalizacje mają dostęp do komunikacji pomiejskie, choć opcja n1 lepszą (no ale oboje mamy samochody)

magdalinska

ja tez zrozumiałam ze marax pyta o porównanie cen mieszkania w kraku a szeregówki pod krakowem ;)

elve

ja zrozumiałam właściwie, ceny opcji :)

golinda

Cytat: maraxela w 20 Sie 2008, 14:13:52
wez pod uwage wszytko ,z czego sa zbudowane domy ,jakie sa korki na dojazdach -nie sam ogrodek i balkon sie liczy.Biorac pod uwage ze ogrodga jest 2 ary ?? to i tak tam za duzo przebywac nie bedziesz.A balkon-ja uwazam to za zbedne rozwiazanie -mi sluzylo jedynie do suszenia prania

lepszy maleńki ogródek z tarasem niż żaden - po pracy można usiąść i spokojnie napić się piwka
tam, gdzie ja mieszkam, fajnie mają to porobione, niektóre z tych domków bezpośrednio graniczą z lasem, nie wiem o czym mówi maya, że jakieś wysokie domy
u mnie są jednopiętrowe i w domu mieszka jedna rodzina, tylko, że to szeregówka

balkon jest potrzebny, ja teraz mam jakieś dwa mikroskopijne niby balkoniki i nie mam gdzie prania suszyć

i mieszkanie w bloku - nigdy więcej, bo to zaden odpoczynek jak się z pracy wraca

elvelve, nie zastanawiaj się w ogóle!!!

golinda

jedna bardzo ważna sprawa!!!

sprawdź dokładnie plany zagospodarowania, bo jak planują gdzieś w pobliżu obwodnicę albo coś w ten deseń, to się można nieźle wkopać!

elve

golinda plany sprawdzone :) w tej okolicy planowana jest obwodnica krakowa, ale kawał drogi od obu inwestycji

golinda

elvelve, a klepnięte są te plany już?

mayagaramond

Cytat: golinda w 20 Sie 2008, 16:18:16
lepszy maleńki ogródek z tarasem niż żaden - po pracy można usiąść i spokojnie napić się piwka
tam, gdzie ja mieszkam, fajnie mają to porobione, niektóre z tych domków bezpośrednio graniczą z lasem, nie wiem o czym mówi maya, że jakieś wysokie domy
u mnie są jednopiętrowe i w domu mieszka jedna rodzina, tylko, że to szeregówka

balkon jest potrzebny, ja teraz mam jakieś dwa mikroskopijne niby balkoniki i nie mam gdzie prania suszyć

tak mniej wiecej wyglada szeregowka szwagierki, tylko u niej jest dom "potrojny". Budynek ma 3 kondygnacje plus piwnica - razem 4. Na dole jest kuchnia, przedpokoj, toaleta i pokok dzienny. Dom ma szerokosc pokoju dziennego! Ile to moze byc? 6m?

Rozne sa szeregowki, blizniaki, ale na taki dom i za takie pieniadze jak kupila szwagierka nie zdecydowalabym sie.

Tesciowa niby tez mieszka w szeregowce, ale dom ma tylko 1,5 kondygnacji i dosc duzy ogrod (chyba ponad 600m²). Poza tym ogrodem ma maly pagorek, wiec jak siedzsz na tarasie to nikt nie nie widzi.

Co do suszenie prania na zewnatrz - my i tak nie mozemy suszyc na dworze, bo H. jest alergikiem...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond a bo wy macie te pralnie i suszarnie ;P to mozna sie bujac bez balkonu :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 20 Sie 2008, 16:57:58
mayagaramond a bo wy macie te pralnie i suszarnie ;P to mozna sie bujac bez balkonu :D

ale na dworze pranie schnie szybko, a w suszarni się raczej kisi ;)
ja uwielbiam pranie wysuszone na dworze i ten jego zapach (wiadomo, dla alergika zabójstwo...)

maroonbug

golinda zobacz na liczbe Twoich wiadomosci: 4444- zagraj w totka dzis :)

golinda

Cytat: maroonbug w 20 Sie 2008, 17:15:27
golinda zobacz na liczbe Twoich wiadomosci: 4444- zagraj w totka dzis :)

no właśnie widziałam :)
może i zagram, kto wie? jak wygram, wybierasz sobie extra ciuch i ci go finansuję ;)

maroonbug


golinda


mayagaramond

Cytat: golinda w 20 Sie 2008, 17:14:09
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 20 Sie 2008, 16:57:58
mayagaramond a bo wy macie te pralnie i suszarnie ;P to mozna sie bujac bez balkonu :D

ale na dworze pranie schnie szybko, a w suszarni się raczej kisi ;)
ja uwielbiam pranie wysuszone na dworze i ten jego zapach (wiadomo, dla alergika zabójstwo...)

no ja wlasnie tez lubie, swoje moge suszyc, ale H. nie. Reczniki, posciel, scierki itp. wrzucamy do suszarki. Reszte suszymy albo w suszarni albo w mieszkaniu. Jak masz w suszarni porzadna wentylacje to nie powinno byc problemow.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

jak masz suszarnie :D od tego zacznijmy :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mi to sie marzy w domu i spizarnia i suszarnio-pralnia i kotlownia oddzielnie ;P w suszarnio pralni jeszcze jaka muzyczka albo tv ;D moj dom, jesli kiedys taki powstanie to bedzie mial duzo dziwnych pokoi :D bo jeszcze biblioteka i gabinet - pewnie kazdy swoj :P i garaz i jeszcze fajna by byla szwalnio-dekupazownio-malowalnio-graciarnia gdzie bym se mogla dziwne rzeczy uprawiac :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl